Kolejne kraje piszą o „polskich obozach koncentracyjnych”. Interweniuje polska dyplomacja!

5

Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało o kolejnym skandalicznym użyciu przez media zagraniczne określenia „polskie obozy koncentracyjne”. Na wersji anglojęzycznej MSZ zaznaczono, że niewłaściwego użycia opisu niemieckich obozów śmierci użyto dwukrotnie w mediach niemieckich oraz w Austrii i Hiszpanii.

W Kolonii, w niewłaściwy sposób zwrot wykorzystała lokalna gazeta Westfaelische Nachrichten, co zostało również powtórzone na stronie internetowej dziennika. W sprawie interweniował Polski Konsulat Generalny, po czym usunięto kardynalny błąd z sieci, ale w gazecie nie ukazało sprostowanie. Ordynarnego kłamstwa sugerującego, że Polacy budowali obozy koncentracyjne w czasach II wojny światowej dopuściła się również lokalna gazeta z Hamburga, Schaumburger Nachrichte. Po interwencji tamtejszego Polskiego Konsulatu Generalnego, redaktor naczelny przeprosił, usunął błędne określenia oraz opublikował stanowisko polskiej dyplomacji.

Kłamliwe określenie znalazło się również na portalu austriackiego tabloidu www.oe24.at oraz na stronie internetowej hiszpańskiego radia Cadena SER. Oba sformułowania po interwencji polskiej dyplomacji zostały poprawione, ale kłamstwo i tak powędrowało w świat.

Aby przeciwdziałać powielaniu kłamstwom na temat obozów śmierci czasów II wojny światowej, grupa Polaków wyszła z inicjatywą wyprodukowania filmu dokumentalnego „German Death Camps” w językach: angielskim, niemieckim i polskim. Mimo iż są to profesjonaliści, nie mają wsparcia od wielkich sponsorów. Środki na ten cel zbierają za pośrednictwem serwisu zrzutka.pl. Na ten moment zebrano 25 tys. zł. Aby zrealizować cel i stworzyć film potrzebują jeszcze 65 tys. zł. Film będzie skierowany przede wszystkim do widzów z Europy Zachodniej i Stanów Zjednoczonych. O ile pozwolą na to fundusze całość będzie wzbogacona o inscenizacje, animacje i kolejne ścieżki dźwiękowe z lektorem w dodatkowych językach.

W filmie zostanie przedstawiona historia powstania obozów koncentracyjnych na terenach III Rzeszy i okupowanej przez nią Polski, holocauście Żydów, kłamstwie oświęcimskim i w tym łgarstwach „polskich obozach zagłady”.

Zbiórka: https://zrzutka.pl/german-death-camps

Wsparcie przez PayPal: http://bit.ly/2yrZpzD

Źródło: germandeathcamps.film, msz.gov.pl/en, wp.pl

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. michu mówi

  W tej chwili jest ostre przygotowywanie propagandowe przed ostrym pacyfikowaniem Polaków. Tak było zawsze w historii nowożytnej.

  1. eva cottrell from UK-Northampton mówi

   Witam…
   beda pisac tak… dopoty dopoki NIE zastana opublikowane tajne akta Herr Hitlera trzymane w Polen nadal ..
   a powiazane m.in. ze smiercia Jaroszewicza Premiera
   xxx

 2. Spostrzegawczy mówi

  Raczej bym sformułował tytuł w ten sposób, że Żydzi po raz kolejny w różnych swoich międzynarodowych mediach oczerniają Polaków ( bo próbują zbrodnie i inne nikczemności swoich rodaków przerzucić na sprawców zastępczych czyli na ich ofiary – Polaków ).

 3. Andrzej, zwykły mieszkaniec tego kraju mówi

  Albo trzeba pisać w naszych gazetach o żydowskich obozach koncentracyjnych. Jak żydzi będą się brąchać, że takich obozów nie było, będziemy ze stoickim sposobem wyjaśniać, że to takie małe przejęzyczenie ze względu na to, że żydów było w tych obozach najwięcej. Ciekawe jaka wtedy była by reakcja.

  1. goj mówi

   a które są te “nasze” gazety? I ile ich jest? I kto je będzie cytować?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.