KOLEJNA komisja ds. diakonatu kobiet to populistyczna zagrywka, która NIC nie zmieni [OPINIA]

Fot. wikipedia
1

Katolicka Agencja Informacyjna poinformowała o powołaniu przez papieża Franciszka komisji ds. badań nad diakonatem kobiet. Ów organ zajmie się przestudiowaniem jaką rolę spełniają w Kościele kobiety. To nie pierwsza taka komisja. W 2018 roku organ o niemal identycznej nazwie zakończył swoje prace nad kwestią diakonatu, jasny komunikat w tej kwestii padł podczas szeroko komentowanego Synodu Amazońskiego, zatem ponowne powołanie komisji to czysto populistyczna zagrywka.

ZOBACZ: [WIDEO] J. Międlar: Analizuję dokument posynodalny. „Synod Paczamamy” ośmieszył samozwańczych teologów [PEŁNA TREŚĆ DOKUMENTU]

Kwestia diakonatu kobiet jest zamknięta i nie może zostać zmieniona. W oparciu o Pismo Święte i Tradycję, ex cathedra (za: Ordinatio sacerdotalis z 1994 roku) w tej sprawie wypowiedział się Jan Paweł II, a papież Franciszek nigdy tego stanowiska nie kwestionował. Powołanie nowej komisji, niemal identycznej jak ta, która przez Franciszka została zwołana cztery lata temu, a w 2018 roku zakończyła prace, to tylko populistyczna zagrywka i odpowiedź na zachcianki mainstreamu i niektórych wspólnot, a takim naciskom Franciszek zwykle ulega. Ten temat szczegółowo poruszam w książce “Moja walka o prawdę” (TUTAJ).

Sprawa diakonatu kobiet była poruszana podczas Synodu Amazońskiego po którym już opublikowano dokument końcowy. Wbrew opiniom samozwańczych teologów dokument nie zawiera nic rewolucyjnego i szokującego i stanowisko Kościoła w sprawie diakonatu kobiet nie zostało zmienione (papież jedynie nie wykluczył dalszych studiów nad tematem), zaś wnioski komisji z roku 2016 były jednoznaczne: nie może być mowy o święceniu kobiet. Takie też, z całą pewnością będą i teraz. Szkoda tylko, że fakt powołania komisji na potrzeby populizmu, zostanie wykorzystywany przez lewicę do siania dezinformacji, a przez samozwańczych teologów do straszenia “upadkiem Kościoła” i tworzeniem się schizmatycznych wspólnot.

Przewodniczącym nowopowołanej komisji papież Franciszek ustanowił kard. Giuseppe Petrocchiego, arcybiskupa l’Aquila, zaś sekretarzem ks. Denisa Dupont-Fauville, urzędnika Kongregacji Nauki Wiary.

Członkami tej komisji zostali:
Prof. Catherine Brown Tkacz, Lwów (Ukraina).
Prof. Dominic Cerrato, Steubenville (USA) – diakon stały.
Ks. prof. Santiago del Cura Elena, Burgos (Hiszpania).
Pani prof. Caroline Farey, Shrewsbury (Wielka Brytania).
Pani prof. Barbara Hallensleben, Fryburg (Szwajcaria).
Ks. prof. Manfred Hauke, Lugano (Szwajcaria)
Prof. James Keating, Omaha (USA) – diakon stały
Ks. prof. Angelo Lameri, Crema (Włochy)
Prof. Rosalba Manes, Viterbo (Włochy)
Pani prof. Anne-Marie Pelletier, Paryż (Francja)

Zobacz:

[WIDEO] J. Międlar: Analizuję dokument posynodalny. „Synod Paczamamy” ośmieszył samozwańczych teologów [PEŁNA TREŚĆ DOKUMENTU]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. Alek mówi

    Zadrn populizm. Przymilanie sie oligarchom to nie populizm. Populizmem byloby przychylanie sie do woli ludu. A lud chrzescijanski czegos takiego nie chce, a wrecz przeciwnie.
    A zmieniac to yo tez cos zmienia. Mianowicie podwaza zaufanie, ktore i tak juz jest nadszarpniete dzieki amoris itd. A przypomina to referendum irladzkie, ktore tyle razy organizowano, az lud zaglosowal jak trzeba.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.