„Kolaborowali z nazistami”. Izraelska prasa atakuje Brygadę Świętokrzyską

kombatanci na Mszy św. z okazji 75. rocznicy utworzenia Brygady Świętokrzyskiej/ fot. Twitter
4

Izraelski dziennik Times of Israel zamieścił informację o obchodach rocznicy utworzenia Brygady Świętokrzyskiej. Tytuł artykułu brzmi: „Polska honoruje jednostkę z II czasów wojny światowej, która kolaborowała z nazistami”. W artykule Brygada została określona jako jednostka partyzancka czczona przez „skrajną prawicę”. Napisano też, że „oficjalna rehabilitacja” Brygady Świętokrzyskiej rozpoczęła się, gdy premier Mateusz Morawiecki uhonorował jej żołnierzy na cmentarzu w Monachium w 2018 rok.

W artykule znalazła się informacja o krytyce uroczystości przez „dzieci bojowników polskiego ruchu oporu”. Napisano też o odesłaniu zaproszenia przez rabina Schudricha i zacytowano treść pisma, które wysłał do organizatora obchodów: „Zorganizowanie tych uroczystości znieważa pamięć wszystkich obywateli Polski poległych w walce z Niemcami. Zaproszenie mnie do wzięcia w nich udziału traktuję jako osobistą zniewagę”. Przytoczono też wypowiedź Schudricha, w której stwierdził, że Brygada Świętokrzyska mordowała Polaków i Żydów, a obchody 75. rocznicy jej utworzenia nazwał niebezpiecznym rewizjonizmem historycznym.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Mój komentarz: W artykule zamieszczonym w Times of Israel nie ma ani słowa o tym, że Brygada Świętokrzyska wyzwoliła niemiecki obóz koncentracyjny w Holiszowie ratując prawie 300 Żydówek od spalenia żywcem w odrutowanym baraku. Nie ma ani słowa o tym, że w szeregi Brygady przyjmowano Żydów. Nie ma słowa o tym, że Brygada została uznana przez Amerykanów za jednostkę aliancką, a zarzuty kolaboracji z Niemcami zostały uznane za nieprawdziwe. Artykuł zamieszczony w Times of Israel to kalka propagandy komunistycznej wykorzystana do zaatakowania Prawa i Sprawiedliwości, które „usiłuje przyciągnąć prawicowych wyborców” przed październikowymi wyborami parlamentarnymi.

Narracja artykułu w Times of Israel ustawiona jest w taki sposób, żeby nie tylko opluć i oszkalować Brygadę Świętokrzyską, ale też przekonać opinię publiczną, iż Polscy chwalą kolaborację z nazistami. Po co buduje się taką narrację? Oczywiście po to, żeby dowodzić, iż Polacy to współsprawcy Holokaustu, którzy „wyssali antysemityzm z mlekiem matki”. A to z kolei potrzebne jest do propagandowego wsparcia żydowskich roszczeń wobec Polski. Przy okazji nakręca się w Polsce negatywne emocje wobec Żydów. To oczywiste, że ciągłe żydowskie plucie na Polskę wywołuje negatywne emocje. A to z kolei służy Żydom do przedstawiania się jako ofiary „polskich antysemitów”.

Reasumując: Żydzi znowu postanowili zaatakować i zelżyć Polaków. Opowieści o tym, że Izrael jest naszym sojusznikiem, proponuję włożyć między bajki. A patrząc na to, co wyprawia rabin Schudrich, powinniśmy uświadomić sobie, że w Polsce mamy żydowską V kolumnę. Niestety, hodujemy ją za własne pieniądze i na własne nieszczęście.

O żydowskiej propagandowej wojnie antypolskiej piszę obszernie w mojej książce „Żydzi, gender, multikulti, czyli oszustwo i szajba”. Książkę możecie zamówić w internetowym sklepie wPrawo.pl TUTAJ.

Zobacz też:

Katarzyna TS: Dlaczego PiS nie lubi Brygady Świętokrzyskiej?

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. szalom mówi

  W cholerę z nimi. Niech pocałują psa w nos i obchodzą rocznice – powstania żagwi, orndungsdiens, Czeka, NKWD i UB. Urodziny Bermana, Rumkowskiego, Bronstajna-Trockiego oraz Lenina i Hitlera, którego sfinansowali a jego rączkami zlikwidowali swoich biednych chasydzkich współplemieńców

  1. sulka mówi

   Masz rację PRZESTAŃMY SIĘ PRZEJMOWAĆ i TYMI KŁAMSTWAMI. Oni już tacy są i inni nie będą.

 2. Hammurabi mówi

  Że też nie mamy „pinindzy” by wydrukować w ichnich i im poddanych szmatławcach kilku tekstów obnażających źródła geszeftu „holocust”.
  Wycie żydowskiej tłuszczy przeżywającej mistyczną śmierć swoich bredni byłoby niczym rajska muzyka. Niestety, płacimy grube miliardy na zaspokajanie ich oczekiwań, szykując się na roszczenia.
  Tacy Hiszpanie wyprzedzają nas o ponad 500 lat w drodze po rozum ( edykt wydany przez Izabelę I Kastylijską i Ferdynanda II Aragońskiego)

 3. irek mówi

  Zdecydujcie się! Brygada uratowała 300 żydówek, czy 1000 wg Ziemkiewicza. Bądźcie poważni w tematach poważnych!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.