KOD ubrał króla Zygmunta w koszulkę z napisem „Konstytucja”. Zgodę wydały władze Warszawy

Kolumna Zygmunta/ fot. facebook
2

W niedzielę 16 września 2018 Komitet Obrony Demokracji zorganizował w Warszawie demonstrację, podczas której ubrano króla Zygmunta III Wazę w koszulkę z napisem „Konstytucja”. Założenie koszulki na pomnik odbyło się z wysięgnika, a zgodę na tę akcję wydało Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy. Dyrektorem Biura jest Ewa Gawor, która w sierpniu zdecydowała o rozwiązaniu Marszu Powstania Warszawskiego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Po założeniu koszulki na pomnik króla Zygmunta manifestacja przeniosła się pod Sąd Najwyższy, gdzie przedstawiciele oddziałów regionalnych KOD nawoływali do wzięcia udziału w wyborach samorządowych.

Pomysł ubrania króla Zygmunta w koszulkę z napisem „Konstytucja” trafnie skomentował Piotr Wielgucki (Matka Kurka). – Zygmunt III Waza, żarliwy katolik, dziennie brał udział w 2 mszach, opowiadał się za kontrreformacją i walczył ze świeckością państwa, tłumił „ruchy demokratyczne” na Ukrainie, torturował i ściął „demokratę” Piekarskiego. „Postępowe” barany z KOD założyły mu „konstytucję” – napisał Wielgucki na Twitterze.

Źródło informacji: tvp.info, facebook, twitter

Przeczytaj też:

„Jestem tęczowym kandydatem”. Zwolennik LGBT i edukacji seksualnej kandydatem Jakiego na wiceprezydenta Warszawy

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. MSW mówi

  Szkoda, że nie Prostytucja. Jak to jest możliwe, że HGW po aferach w Magistracie wciąż prezydentuje stolicy? To, że ona wstydu nie ma i się nie podała do dymisji to my wiemy. A co w tym temacie mówi Konstytucja?

  1. Ada mówi

   I choć twardy katolicki KRÓL POLSKI ZYGMUNT III WAZA z godnością pozostanie na swoim symbolicznym miejscu, to jednak patrzy na tę płatną zbieraninę trudną do ludzkiego określenia i na te wyrafinowane jej wybryki, ośmieszające ich samych i Polskę wobec braku szacunku do Polskiego Władcy.
   To jest niejako preludium do długotrwałych świąt żydowskich, które – zdaje się – dziś się rozpoczęły… Dwa dni odstępu między wcześniejszym „przystrojeniem” Króla Polski, a świętem Jam Kippur – inaczej „Sądny Dzień „- trwającym 10 dni, a w 5 dni po nim rozpoczyna się święto Sukkot, tj. święto Szałasów(Namiotów), inaczej zwane Kuczki, trwające z kolei 7 dni. To święto Szałasów jest upamiętnieniem ich poniewierki po świecie począwszy od… ucieczki z Egiptu i wędrówki do Kanaanu…
   Zaskoczenie przepychem zimowych iluminacji świątecznych na święta nacji pani Hani w Warszawie odrobinkę może przyschło, a tu mamy nowe, również w naszej Stolicy. Na ul. Anielewicza i Słonimskiego rozstawione będą lub już są – świąteczne
   namioty na te uroczystości, którym przewodzi Chabad Lubawicz .
   Pewnie święta innych przybywających do nas nacji, czy narodowości z nie mniejszą łatwością wejdą do polskiego kalendarza.
   Cieszmy się, cieszmy. Będziemy wszyscy tylko świętować!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.