KOD ubrał króla Zygmunta w koszulkę z napisem „Konstytucja”. Zgodę wydały władze Warszawy

Kolumna Zygmunta/ fot. facebook
2
SKLEP-WPRAWO.PL

W niedzielę 16 września 2018 Komitet Obrony Demokracji zorganizował w Warszawie demonstrację, podczas której ubrano króla Zygmunta III Wazę w koszulkę z napisem „Konstytucja”. Założenie koszulki na pomnik odbyło się z wysięgnika, a zgodę na tę akcję wydało Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy. Dyrektorem Biura jest Ewa Gawor, która w sierpniu zdecydowała o rozwiązaniu Marszu Powstania Warszawskiego.

Po założeniu koszulki na pomnik króla Zygmunta manifestacja przeniosła się pod Sąd Najwyższy, gdzie przedstawiciele oddziałów regionalnych KOD nawoływali do wzięcia udziału w wyborach samorządowych.

Pomysł ubrania króla Zygmunta w koszulkę z napisem „Konstytucja” trafnie skomentował Piotr Wielgucki (Matka Kurka). – Zygmunt III Waza, żarliwy katolik, dziennie brał udział w 2 mszach, opowiadał się za kontrreformacją i walczył ze świeckością państwa, tłumił „ruchy demokratyczne” na Ukrainie, torturował i ściął „demokratę” Piekarskiego. „Postępowe” barany z KOD założyły mu „konstytucję” – napisał Wielgucki na Twitterze.

Źródło informacji: tvp.info, facebook, twitter

Przeczytaj też:

„Jestem tęczowym kandydatem”. Zwolennik LGBT i edukacji seksualnej kandydatem Jakiego na wiceprezydenta Warszawy

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. MSW mówi

  Szkoda, że nie Prostytucja. Jak to jest możliwe, że HGW po aferach w Magistracie wciąż prezydentuje stolicy? To, że ona wstydu nie ma i się nie podała do dymisji to my wiemy. A co w tym temacie mówi Konstytucja?

  1. Ada mówi

   I choć twardy katolicki KRÓL POLSKI ZYGMUNT III WAZA z godnością pozostanie na swoim symbolicznym miejscu, to jednak patrzy na tę płatną zbieraninę trudną do ludzkiego określenia i na te wyrafinowane jej wybryki, ośmieszające ich samych i Polskę wobec braku szacunku do Polskiego Władcy.
   To jest niejako preludium do długotrwałych świąt żydowskich, które – zdaje się – dziś się rozpoczęły… Dwa dni odstępu między wcześniejszym „przystrojeniem” Króla Polski, a świętem Jam Kippur – inaczej „Sądny Dzień „- trwającym 10 dni, a w 5 dni po nim rozpoczyna się święto Sukkot, tj. święto Szałasów(Namiotów), inaczej zwane Kuczki, trwające z kolei 7 dni. To święto Szałasów jest upamiętnieniem ich poniewierki po świecie począwszy od… ucieczki z Egiptu i wędrówki do Kanaanu…
   Zaskoczenie przepychem zimowych iluminacji świątecznych na święta nacji pani Hani w Warszawie odrobinkę może przyschło, a tu mamy nowe, również w naszej Stolicy. Na ul. Anielewicza i Słonimskiego rozstawione będą lub już są – świąteczne
   namioty na te uroczystości, którym przewodzi Chabad Lubawicz .
   Pewnie święta innych przybywających do nas nacji, czy narodowości z nie mniejszą łatwością wejdą do polskiego kalendarza.
   Cieszmy się, cieszmy. Będziemy wszyscy tylko świętować!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.