Koalicja Obywatelska surowo ukarze swoich? Zawieszenie w prawach za niestawienie się na obrady!

Fot. polskieradio24.pl
0

Zarząd PO zarekomendował klubowi parlamentarnemu Koalicji Obywatelskiej zawieszenie na miesiąc w prawach członka klubu kilku posłów. Wszystko dlatego, iż „w sposób zawiniony” nie wzięli udziału w czwartkowym głosowaniu ws. projektu PiS dotyczącego sądów –  podaje PAP.

Decyzja nie była jednomyślna. Za rekomendacją o zawieszeniu posłów KO głosowało 15 członków zarządu, przeciwnych było 9. Z kolei sam szef klubu KO był przeciwny takim decyzjom. Dwie osoby wstrzymały się od zabrania głosu w sprawie. Cała akcja dotyczy czwartkowego głosowania nad projektem PiS. Ma on dotyczyć zmian, które należy wprowadzić w polskim sądownictwie. Podczas gdy Sejm decydował o włączeniu kontrowersyjnego projektu w porządek  obrad, 32 posłów opozycji nie wzięło udziału w głosowaniu. 11 z nich stanowili posłowie Koalicji Obywatelskiej. Zostali za to ukarani przez władze klubu kwotą 1000 złotych.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jak podają nieoficjalne źródła, każdy przypadek będzie rozpatrywany przez władze indywidualnie. Jeśli te uznają, iż ktoś opuścił obrady z własnej winy- czekać go będzie miesiąc zawieszenia w prawach członka klubu. Trudno oprzeć się wrażeniu, iż część polskich posłów traktuje uczestnictwo w obradach czy głosowaniach, jak studenci nieobowiązkowe wykłady na uczelni… Z tą jednak różnicą, iż studentom nikt za to nie płaci.

Źródło: PAP

Przeczytaj również:

KE atakuje: Polska musi wstrzymać pracę nad ustawą o sądownictwie! Konieczna „konsultacja z komisją”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.