Koalicja Obywatelska składa protest wyborczy i domaga się powtórzenia wyborów do Senatu

konferencja prasowa Koalicji Obywatelskiej/ fot. Facebook
1

Koalicja Obywatelska złożyła do Sądu Najwyższego protesty wyborcze dotyczące trzech okręgów w wyborach do Senatu – poinformował podczas wtorkowej (22.10.2019) konferencji prasowej poseł PO Mariusz Witczak. – Sąd będzie rozstrzygał w tej kwestii. Natomiast w naszej ocenie, wybory w tych okręgach powinny być powtórzone – powiedział Witczak. Protest dotyczy okręgów Jelenia Góra, Pabianice i Łomża. Koalicja Obywatelska wnosi o stwierdzenie nieważności wyboru senatorów z listy PiS w tych okręgach.

W Jeleniej Górze na karcie do głosowania przy nazwisku kandydata reprezentującego partię Polska Lewica znalazło się logo “Lewica”. Zdaniem senatora Marka Borowskiego wprowadziło to wyborców w błąd, ponieważ mogło sugerować związek kandydata z blokiem partii lewicowych startujących pod szyldem SLD (SLD, Wiosna, Lewica Razem).

W tym samych okręgu oraz w okręgu pabianickim na kartach do głosowania do Senatu, przy nazwisku kandydata KO było logo prawidłowe, takie jakie KO złożyła. Ono miało kształt kwadratu i instrukcja, która była na tej karcie, na dole, mówiła, że należy postawić znak “x” przy nazwisku, nie z lewej strony, tylko przy nazwisku. I mamy dowody na to, zdjęcia kart, z których wynikało, że wiele osób mniej zorientowanych po zapoznaniu się z tą instrukcją, stawiało znak “x” z prawej strony, czyli w tym kwadracie KO. Uważamy, że te głosy powinny być zaliczone, że te głosy były faktycznie głosami na kandydatów KO – powiedział Borowski.

We wniosku dotyczącym okręgu łomżyńskiego Koalicja Obywatelska wskazuje, że Prawo i Sprawiedliwość zgłosiło kandydaturę Marka Komorowskiego w miejsce zmarłego Kornela Morawieckiego już po upływie ustawowego terminu.

Źródło informacji: PAP

Zobacz też:

PiS składa protest wyborczy. Chodzi o ponowne przeliczenie głosów w wyborach do Senatu

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

 1. klioes vel pislamista mówi

  Me(n)dialna panika przed Konfederacją

  TVPiS, TVNazi, Niusłikał, Wybiórcza,
  Gejzeta (pseudo)Polska i pomniejsze płazy
  Poczuły, jak imperium kłamstwa się obkurcza!
  „Nadbudowa wyrosła, choć nie miała bazy!

  Jakże to, nadbudowa dziś formuje bazę?”
  Nie tak ICH Marks nauczał… A konfederaci
  Lokują bazę w miejscu, co budzi odrazę…
  Logiczni i propolscy. I NIKT IM NIE PŁACI !!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.