Kłamstwo idzie w świat! Lewicowa dziennikarka o zabójcy Adamowicza: „Gangster sympatyzujący ze skrajną prawicą”

Agata Pyzik/ fot. screen
20

Lewicowa dziennikarka Agata Pyzik związana z brytyjską gazetą „The Guardian” zamieściła na Twitterze wpis, w którym twierdzi, że zabójstwo prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza to „pierwsze ideologicznie motywowane nienawiścią morderstwo polityka w Polsce”. O zabójcy Adamowicza Pyzik napisała, że to „gangster sympatyzujący ze skrajną prawicą”. To kłamstwa Pyzik opublikowała po angielsku, żeby dotarło ono do jak najszerszego kręgu odbiorców.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dlaczego Pyzik kłamie? Przecież nie może nie wiedzieć, że Pawła Adamowicza zamordował chory psychicznie (schizofrenia paranoidalna) kryminalista, którego „poglądy polityczne” ograniczały się do napadania na banki, za co odsiedział 5 lat w więzieniu. Nawet w artykule z „The Guardian”, który Pyzik załączyła do tweeta, napisano: „nie pojawiły się dowody, że atak był motywowany politycznie”.

To, co zrobiła Agata Pyzik, jest właśnie klasycznym przemysłem pogardy i mową nienawiści skierowaną przeciwko środowiskom narodowym. Prymitywne kłamstwo Pyzik jest obliczone na wywołanie nienawiści do tych Polaków, którzy sprzeciwiają się neomarksistowskiej ideologii zatruwającej dziś Europę. Według lewicowej terminologii tacy Polacy są faszystami, nazistami i skrajną prawicą. W ten sposób stygmatyzuje się normalnych ludzi, którzy nie poddają się ideologicznemu terrorowi i neomarksistowskiemu praniu mózgów. Do ich gnojenia wykorzystuje się bezczelne kłamstwa, tak jak zrobiła to Pyzik.

I jeszcze jedno: w Polsce faktycznie miało miejsce „ideologicznie motywowane nienawiścią morderstwo polityka”. Doszło do niego w 2010 roku, a ofiarą był Marek Rosiak należący do Prawa i Sprawiedliwości. Zabójcą był Ryszard Cyba (przez rok członek Platformy Obywatelskiej), który zastrzelił Rosiaka i usiłował zasztyletować drugiego pracownika biura poselskiego Pawła Kowalskiego. Podczas aresztowania Cyba oświadczył w obecności mediów, iż żałuje, że nie ma już broni, „bo powystrzelałby wszystkich pisowców”. Czyżby Pyzik o tym nie słyszała? Oczywiście, że słyszała. Każdy o tym słyszał. Ale dla tej lewicowej dziennikarki najwyraźniej prawda nie ma znaczenia. Dlatego z premedytacją kłamie wykorzystując czyn chorego psychicznie kryminalisty i tragiczną śmierć Pawła Adamowicza. Jak widzicie, lewica nie cofnie się przed niczym.

Przeczytaj też:

J. Międlar: Do czerwoności rozpalony piec nienawiści

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Gość mówi

  Nie wierzę temu co podają żydomedia. Oni zawsze!!! wszystko fałszują. ktoś mu wymierzył sprawiedliwość po prostu. Niech sobie „koszer władziunia” nie pozwala za dużo. Ten prezio nie miał zupełnie czystych rąk jak podają jego kolesie i znajomi.

 2. Goj mówi

  Coraz bardziej przekonuję się, że to była akcja zaplanowana przez lewicę. Zyskali „argumenty”. Szkoda, że takim kosztem.

  1. Czarna Zbrodnicza Zaraza mówi

   Tam są same oszołomy nie zdatne do planowania,,, no chyba że ktoś to za nich zaplanował.

 3. Dariusz mówi

  Chory na schizofrenię,napadał na banki z bronią w ręku w przeciągu bardzo krótkiego czasu.W międzyczasie chwalił się luksusowymi wczasami na ,,kanarach,, …Po zatrzymaniu i osądzeniu dostał za te czyny tylko 5 lat.Coś mi tutaj śmierdzi na kilometr,szczególnie że napadał w Gdańsku a Adamowicz był prezydentem Gdańska.Mógł zemścić się na ,,żulii lwowskiej,, Schetynie.Tusk w tej historii również ,,śmierdzi,,……..

  1. ACT mówi

   Kto by nie miał za nim stać, czy z lewa, czy z prawa – zadba o to by nie było wiadomo. Ale jak na psychola, to był gość był nieźle zorganizowanym i wyszkolonym psycholem-nożownikiem.

 4. Polak mówi

  Widać z mordy że to lewackie ścierwo.Pieprzona ,,rura bardaszana,, Kiedyś lewactwo i żydostwo zapłacą za wszystko łbami!

 5. Mr. ?? mówi

  Lewacy jak zwykle kłamią
  Czy Adamowicz na pewno zginął bo na nagrani niewiele widać a sprawca trzyma czysty nóż
  choć miał go wbić trzy razy

 6. michu mówi

  Gdzie istnieje możliwość trzeba kłamstwa prostować.

 7. Ryszard mówi

  The Guardian, kolejne neomarksistowskie gó. no co łyka jak lemingi.

 8. Karolina mówi

  Czlowiek z schizofrenia paranoidalna nie siedzi w wiezieniu,tylko w placowce psychiatrycznej,lub na oddziale typu S w wiezieniu.Takie bajki juz sie nakreca dla ciemnego ludu.

 9. Dax mówi

  Powinno się ją postawić przed sądem . Nieważne czy się wygra czy nie ,powinna pochodzić na rozprawy , rura by jej zmiękła.

 10. FRED mówi

  Prawda o PYZIK
  „This account’s Tweets are protected.
  Only confirmed followers have access to @AgataPyzik’s Tweets and complete profile. Click the „Follow” button to send a follow request.”

 11. krrrrr mówi

  Pomijanie bardzo istotnych faktów w wypowiedzi (szczególnie dziennikarza!) powinno być karane. Nie nawiązując do politycznej karuzeli, bo chociaż lewa strona chyba mocniej tego nadużywa, to i niektórym prawicowcom należałoby zamknąć gębę za ich naciągane wypowiedzi, które całkiem zmieniają sens przekazywanej półprawdy.

 12. Baloon mówi

  „The Guardian” nikt rozsądny nie czyta tego barachła.

 13. internet mówi

  Nowe fakty na temat Stefana W. , który zaatakował prezydenta Adamowicza. Dlaczego Stefan W. zabił Pawła Adamowicza ? Teoria „klawisza”

 14. Jakoooob mówi

  O widzę że PiS wam mózgi wypral juz do końca. Widać dokładnie że chory psychicznie facet z przeprana głowa przez TVPis miał tylko jeden cel. Tak więc uważajcie, co wam w tej telewizji mówią.

  1. joe mówi

   taka z niej pinda jak z ciebie – adamowicz to malwersant – sam chciał ciapatych sprowadzać do Polski

  2. młotNaSzczury mówi

   Malwersant po polsku znaczy co innego, może miałeś na myśli rosyjskie znaczenie słowa. A nazwiska w Polsce piszemy z dużej litery.

 15. Krzysztof mówi

  Dlaczego takich c.p się nie kara za rozpowszechnianie nieprawdziwych wiadomości ? Panie Ziobro – to takie trudne ,żeby wprowadzić taki art. do Kodeksu Karnego ? Może Wam to odpowiada ?

 16. Wrzosek mówi

  W Polsce, a dokładniej zawężając to do czasów III RP było bardzo wiele morderstw motywowanych politycznie, tylko o tym się nie mówi. Kiedyś Stowarzyszenie Nigdy Więcej wydawało nawet tzw. brunatna księgę gdzie wszystkie takie wypadki odnotowywało

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.