Kim jest nowy minister finansów Tadeusz Kościński? Czy odetnie Polaków od gotówki?

Jonny Daniels i Tadeusz Kościński/ fot. Twitter Wprost
40

Po wyborach parlamentarnych w 2019 roku nowym ministrem finansów RP został Tadeusz Kościński, dotychczasowy podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów. Kościński urodził się w Londynie, ukończył Goldsmiths University of London. Związany z sektorem bankowym w Londynie, został następnie zatrudniony w Polskim Banku Rozwoju, Banku Przemysłowo-Handlowym oraz Banku Śląskim. W 1997 został dyrektorem w Banku Zachodnim WBK.

W marcu 2018 roku, jako podsekretarz stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii, Kościński uczestniczył w odbywającej się w Dolinie Krzemowej konferencji „Israel Dealmakers Summit 2018” (Konferencja Izraelskich Naukowców i Przedsiębiorców). Oprócz Kościńskiego stronę polską reprezentowali: Rafał Milczarski, prezes LOT-u, Beata Daszyńska-Muzyczka, prezes BGK oraz Jonny Daniels, prezes Fundacji „From the Depths” (na zdj. z Tadeuszem Kościńskim).

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Podczas konferencji debatowano o trendach w cyberbezpieczeństwie, kryptowalutach tworzonych pod konkretne branże oraz zarządzaniu ryzykiem związanym z różnicą kulturową poszczególnych rynków. Polska delegacja poprowadziła panel zatytułowany: „Polskie najlepiej strzeżone sekrety: globalne technologie i centrum innowacji”.

Reasumując, nowy szef resortu finansów RP ma błogosławieństwo banków i fotkę z Jonny’m Danielsem. Czego możemy się po nim spodziewać? W wywiadzie, którego udzielił portalowi money.pl, Kościński zapowiedział uszczelnianie podatków, dalszą walką z szarą strefą i mafiami podatkowymi. – Jestem przekonany, że polskie finanse powinny być zdecydowanie bardziej cyfrowe. Dlatego jestem gorącym zwolennikiem obrotu bezgotówkowego, jestem zwolennikiem e-paragonów, jestem zwolennikiem nowoczesnych rozwiązań. Na to musimy stawiać – mówi nowy szef resortu finansów.

Jako podsekretarz stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii Kościński współpracował z Fundacją Polska Bezgotówkowa, której celem jest upowszechnienie i promocja obrotu bezgotówkowego wśród obywateli w Polsce poprzez „rozbudowę i poszerzanie sieci akceptantów elektronicznych instrumentów płatniczych w punktach handlowo-usługowych, urzędach i instytucjach publicznych, itp.”. Celem Programu jest „zniesienie kosztów dla przedsiębiorców w zakresie instalacji terminala płatniczego oraz kosztów jego użytkowania przez pierwsze 12 miesięcy od momentu zainstalowania”.

Mój komentarz: Obecnie w Polsce płatności bezgotówkowe i gotówkowe rozkładają się mniej więcej po 50%. Ale wyobraźcie sobie świat, w którym wszystkie transakcje dokonywane są w formie bezgotówkowej. Wyobraźcie sobie świat, w którym nie można płacić gotówką. Nigdzie. Świat, w którym nie ma banknotów i monet. To jest świat, w którym każda transakcja jest informacją o miejscu pobytu płacącego i o tym, co kupił. To jest świat, w którym nie ma prywatności, a co więcej – to jest świat, w którym w każdej chwili obywatel może utracić możliwość kupienia podstawowych artykułów żywnościowych. Wystarczy, że zostanie mu zablokowany dostęp do karty płatniczej lub smartfonu, np. jako podejrzanemu o propagowanie faszyzmu lub antysemityzm. I co wtedy?

Czy nowy minister finansów pozbawi Polaków dostępu do gotówki? – Celem nie jest eliminacja gotówki. Chodzi o to, by konsumenci mieli wybór – zapewniał Kościński w październiku 2019 podczas debaty „Nowa era w płatnościach bezgotówkowych. Rola najnowszych technologii – rozwój infrastruktury – rozwiązania prawne”, zorganizowanej przez „Rzeczpospolitą”. Jednocześnie eksperci uczestniczący w tej debacie prognozowali, że do 2025 roku udział płatności gotówkowych zmniejszy się do ok. 20–25%, a transakcje elektroniczne będą odpowiadały za 75–80% płatności na rynku. Świat Wielkiego Brata nadzorującego każdego obywatela poprzez kontrolę każdej płatności jest coraz bliżej.

Źródło informacji: Wprost, money.pl, polskabezgotowkowa.pl, rp.pl

Zobacz też:

Nowy rząd Morawieckiego bez ministerstw energii i środowiska. Powstało ministerstwo ds. klimatu

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Robert B. mówi

  No rzeczywiście: Najlepsza rekomendacja na stanowisko w Polin to fotografia ze starszym sierżantem sztabowym izraelskiej armii… Morawiecki też miał taką „rekomendację”, a nawet radośnie wycierał w Nowym Jorku tyłkiem ławkę w obleśnej przybudówce jakiegoś rabina…

  Ja jestem bardzo ciekawy, dokąd ich ta nieustanna krzątanina doprowadzi… Nie sądzą chyba bowiem, że zaledwie 11-milionowemu narodowi uda się zakuć w łańcuchy 8 miliardów ludzi…

  1. marju73 mówi

   Kolejny sztukmistrz z Londynu, zapewne z odpowiednim pochodzeniem. To zdjęcie mówi wszystko o tym jak będzie.

  2. Pytanie mam mówi

   A ten facet ma faktycznie żydowskie korzenie, czy po prostu infantylni antysemici widząc kogoś z obcym akcentem (bo urodził się w Londynie) w swoim umysłowym ograniczeniu myślą, że musi to być Żyd?

 2. Leszek mówi

  „Antysemityzm to choroba – łapiesz ją od Żydów” – Edgar J Steele

  CICERO (Marcus Tullius Cicero). Rzymski mąż stanu, pisarz, I w.p.n.e.: „Cicho! Cicho! Chcę być wysłuchanym tylko przez sędziów. Żydzi już narobili mi dziadostwa, tak jak wielu innym dżentelmenom. Nie mam ochoty dawania więcej ziarna do ich młynów”.

  DIO CASSIUS. Rzymski historyk, II w. Opisując dzikie powstanie żydowskie przeciwko Cesarstwu Rzymskiemu, uznane za punkt zwrotny w dół tej wspaniałej formy państwowości: „Żydzi niszczyli Greków i Rzymian. Jedli ciała swoich ofiar, robili sobie pasy z ich wnętrzności, i smarowali się ich krwią… Ogółem 220.000 ludzi zginęło w Cyrenie i 240.000 na Cyprze, i dlatego teraz żaden Żyd nie może postawić nogi na Cyprze „. (Rzymska historia – Roman History)

  TOMASZ Z AKWINU. Święty. XIII-wieczny scholastyczny filozof. W „O zarządzaniu Żydami – On the Governance of the Jews) napisał: „Żydom nie powinno się pozwalać zatrzymać tego co lichwą zdobyli od innych, najlepiej byłoby zmusić ich do pracy, żeby mogli zarabiać na swoje utrzymanie, a nie byli tylko chciwi”.

  H H BEAMISH, w przemówieniu w Nowym Jorku, 30 października 1937: „Wojna burska miała miejsce 37 lat temu. Boer oznacza farmer. Wielu krytykowało wielką potęgę jak Brytania, za próbę unicestwienia Burów. Po przeprowadzeniu śledztwa, dowiedziałem się, że wszystkie kopalnie złota i diamentów w Południowej Afryce należały do Żydów, że Rotszyld kontrolował złoto, Samuels srebro, Baum inne kopaliny, a Moses podstawowe metale. Co daje nam bycie bogatym krajem, skoro całe bogactwo jest w rękach niemieckich Żydów?”

  W HUGHES, premier Australii, Saturday Evening Post, 19 czerwca 1919: „Montefiore przejęli na własność Australię, i nie ma ani jednego pola złota czy owczarni, od Tasmanii do Nowej Południowej Walii, które nie płacą im ciężkiego haraczu. Oni są prawdziwymi właścicielami kontynentu na antypodach. Co daje nam bycie bogatym krajem, skoro całe bogactwo jest w rękach niemieckich Żydów?”

  PAPIEŻ KLEMENS VIII: „Cały świat cierpi od żydowskiej lichwy, ich monopoli i oszustwa. Oni wielu nieszczęsnych ludzi doprowadzili do nędzy”.

  FRANCISZEK LISZT, słynny kompozytor cyt. w Czy tak jest? [Are These Things So?] płk E N Sanctuary, s. 278: „Nadejdzie dzień kiedy wszystkie narody pośród których zamieszkują Żydzi, będą musiały przemyśleć sprawę ich wypędzenia, sprawę która będzie sprawą życia i śmierci, zdrowia i przewlekłej choroby, pokojowego istnienia albo ciągłego chaosu społecznego”.

  JEZUS CHRYSTUS mówiąc o Żydach w Ewangelii św. Jana 8:44: „Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku był on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa”. (jasne jest, że Chrystus zwracał się do Żydów)

  MARCIN LUTER, Rozmowy przy stole Marcina Lutra [Table Talk of Martin Luther], przekład William Hazlet, s. 43: „Ale Żydzi są tak zatwardziali, że nie słuchają, choć pokonani zeznaniami nie cofną się ani centymetr. To szkodliwy naród, ciemiężący wszystkich ludzi swoją lichwą i zdzierstwem. Kiedy księciu albo sędziemu dadzą 1.000 florynów, wyduszą z niego 20.000. Musimy ich się strzec”.

  MARIA TERESA, Królowa Węgier i Czech (1771 – 1789): „Odtąd żadnemu Żydowi, bez względu na nazwisko, nie pozwoli się pozostać tutaj bez mojego zezwolenia na piśmie. Nie znam żadnego innego bardziej dokuczliwego szkodnika w państwie niż ten naród, który doprowadził naród do nędzy swoimi malwersacjami, lichwą i pożyczkami, i popełnia wszystkie czyny którymi gardzi honorowy człowiek. W końcu będą musieli zostać usunięci i wykluczeni stąd kiedy tylko będzie możliwe”.

  KSIĄŻĘ HELMUTH VON MOLTKE, pruski generał: „Żydzi tworzą państwo, przestrzegają własnych praw, pomijają te kraju-gospodarza. Żydzi zawsze przysięgę dotyczącą chrześcijanina uważają za nieważną. Podczas kampanii w 1812 Żydzi byli szpiegami opłacanymi przez obie strony, zdradzali obie strony”.

  WASZYNGTON, JERZY, w Maksymach Jerzego Waszyngtona [Maxims of George Washington] A A Appleton & Co.: „Oni [Żydzi] działają bardziej skutecznie przeciwko nam niż armie wroga. Są sto razy bardziej niebezpieczni dla naszych swobód, i wielkiej sprawy w którą się angażujemy… Jest to coś co należy opłakiwać, że każde państwo, dawno temu, nie ścigało ich jako szkodnika społecznego i największych wrogów jakich mamy przeciwko szczęściu Ameryki”.

  WILHELM II, cesarz Niemiec: „Żyd nie może być prawdziwym patriotą. On jest jakoś inny, jak niedobry insekt. Trzeba go trzymać osobno, poza miejscem gdzie może wyrządzać krzywdę – nawet przez pogromy, jeśli konieczne. Żydzi odpowiadają za bolszewizm w Rosji, także w Niemczech. Byłem zbyt ustępliwy z nimi za moich rządów, i gorzko żałuję przywilejów jakie dawałem żydowskim bankierom”.(CHICAGO TRIBUNE, 2.07.1922)

  KARDYNAŁ MINDSZENTY z Węgier, cyt. w B’nai B’rith Messenger, 28.011949: „Wichrzycielami na Węgrzech są Żydzi… oni psują nasz kraj i są liderami rewolucyjnego gangu, który torturuje Węgry”.

  PANI CLARE SHERIDAN, podróżnik, wykładowca NEW YORK WORLD, 15.12.1923: „Komunistami są Żydzi, i Rosja jest całkowicie przez nich rządzona. Są w każdym rządowym urzędzie, biurze i dzienniku. Wypędzają Rosjan i odpowiadają za rosnący antysemityzm”.

  „Obawiam się, że żydowskie banki ze swoją przebiegłością i krętymi sztuczkami przejmą całkowitą kontrolę nad wielkim bogactwem Ameryki. I wykorzystają je do systematycznego korumpowania nowoczesnej cywilizacji. Żydzi nie zawahają się pogrążyć całe chrześcijaństwo w wojnach i chaosie, żeby świat stał się ich dziedzictwem”. (Bismarck)

  „Wojny to żydowskie żniwa, bo przez nie unicestwimy chrześcijan i zdobędziemy kontrolę nad ich złotem. Już zabiliśmy ich 100 milionów, a to jeszcze nie koniec”. (Główny rabin Francji, Reichorn, 1859)

  „Wpędzimy chrześcijan w wojnę wykorzystując ich narodową próżność i głupotę. Oni będą wybijać jeden drugiego, robiąc w ten sposób miejsce dla naszego narodu”. (Rabin Reichorn, Le Contemporain, 1.07.1880)

  „Są dwie siły życiowe na świecie jakie znam: żydowska i gojowska, nasza i wasza… Nie uważam żeby tę główną różnicę między Gojem i żydem dało się pogodzić. Wy i my możemy dojść do porozumienia, ale nigdy do pogodzenia. Między nami będzie występować złość, tak długo jak będziemy mieć bliski kontakt. Bo natura i konstytucja i wizja zawsze będą dzielić nas od was”. (Maurice Samuel, Wy Goje [You Gentiles], Harcourt, Brace & Co., Nowy Jork, 1924, s. 19, 23).

  „Żydzi są bardziej podatni na choroby systemu nerwowego niż inne narody i ludzie pośród których żyją. Histeria i neurastenia wydają się być najczęstsze. Niektórzy bardzo doświadczeni żydowscy lekarze posunęli się nawet tak daleko, że stwierdzili iż większość z nich to neurastenicy i histerycy”. (The Jewish Encyclopedia, t. IX, (1905), s. 225).

  „Od kiedy Żydzi wymyślili oskarżenie o „antysemityzm” w latach 1880 (słowo ‚antysemityzm’ po raz pierwszy wydrukowano w 1880. The Jewish Encyclopedia, t. I (1901), s. 641), zostało zbudowane żydowskimi pieniędzmi, organizacjami, propagandą i kłamstwami (takimi jak holokaust-holooszustwo), że teraz słowo to jest jadem żmii, który paraliżuje system nerwowy człowieka. Nawet unika się słowa ‚Żyd’, chyba że używane jest w najbardziej korzystnym i pozytywnym kontekście”. (Charles A Weisman, Kto jest Ezaw-Edom? [Who is Esau-Edom?], s. 63).

  „Antysemityzm jest tak instynktowny, że można go nazwać jednym z głównych instynktów ludzkości, jednym z ważniejszych instynktów, którym naród pomaga zachować się od całkowitego zniszczenia. Nie mogę zbyt mocno podkreślić tej sprawy. Antysemityzm nie jest, jak Żydzi próbowali wmówić światu, czynnym uszczerbkiem. Jest głęboko ukrywanym instynktem z którym rodzi się każdy człowiek. Jest go nieświadom, jak wszystkich innych instynktów samozachowania, aż kiedy wydarzy się coś co go zbudzi. Tak jak kiedy coś leci prosto w oko, powieki natychmiast zamykają się same. Tak szybko i pewnie budzi się w człowieku instynkt antysemityzmu… nie ma ani jednego przypadku kiedy Żydzi nie zasługiwali w pełni na gorzki gniew swoich prześladowców”. (Samuel Roth, Żydzi muszą żyć [Jews Must Live], (1934), s. 64).

  „II wojna światowa toczy się w obronie podstaw judaizmu”. (Oświadczenie rabina Feliksa Mendlesohna, Chicago Sentinel, 8.10.1942).

  „Syjonizm to judaizm, a judaizm jest niewyobrażalny bez syjonizmu”. (Harper’s Encyclopedia of United States History, t. X, „Syjoniści” [Zionists]).

  „My Żydzi jesteśmy niszczycielami i pozostaniemy niszczycielami. Nie możecie zrobić nic co by było zgodne z naszymi żądaniami i potrzebami. Zawsze będziemy niszczyć bo chcemy mieć własny świat’. (Wy Goje [You Gentiles], żydowski autor Maurice Samuels, s. 155).

  „Będziemy mieć rząd światowy czy wam się to podoba czy nie. Jedyną kwestią jest to czy ten rząd osiągniemy podbojem czy zgodą”. (żydowski bankier Paul Warburg, 17.02.1950, w zeznaniach przed Senatem USA)

  „Nawet jeśli my Żydzi nie jesteśmy z wami ciałem w okopach, to niemniej jesteśmy z wami moralnie. To jest NASZA WOJNA, i wy toczycie ją za nas”. (Les Nouvelles Litteraires, 10.02.1940).

  „Naszym zadaniem jest mówienie prawdy, jesteśmy opiniotwórcami”. (Walter Cronkite)

  „Wykorzystujcie sądy, wykorzystujcie sędziów, wykorzystujcie konstytucję kraju, wykorzystujcie swoje stowarzyszenia medyczne i jego prawa do realizacji naszych celów. Nie skąpcie swojej pracy w tym kierunku. A kiedy wam się uda, odkryjecie że teraz możecie mieć wpływ na własne ustawodawstwo, i możecie, dzięki starannej organizacji, ciągłym kampaniom straszenia społeczeństwa, pozorowi waszej skuteczności, sami staniecie się kapitalistami, z własnych środków będziecie finansować dużą część cichego komunistycznego podboju tego kraju”. (Przemówienie Żyda Laventria Berii, Podręcznik komunistyczny do psychopolityki [The Communist Textbook on Psychopolitics], s. 8)

  „…Musimy zatrzymać te roje Żydów, którzy handlują, frymarczą i rabują”. (Gen. William Sherman, uczestnik wojny domowej)

  „Największym niebezpieczeństwem dla tego kraju jest ich duże posiadanie i wpływy w naszych filmach, prasie, radio i rządzie”. (Charles A Lindberg, przemówienie w Des Moines, Iowa, 11.09.1941).

  „‚Archipelag GUŁag ‚poinformował nieufny świat, że obłąkani krwią żydowscy terroryści wymordowali 66 mln ofiar w Rosji od 1918 do 1957! Sołżenicyn zacytował Rozkaz Czeka Nr 10 z 8 stycznia 1921: ‚nasilić represje wobec burżuazji’.” (Aleksander Sołżenicyn, Archipelag GUŁag)

  „Żydzi są mistrzami rabunku nowoczesnego wieku”. (Napoleon Bonaparte)

  „Oni są padlinożernymi ptakami ludzkości… [mówiąc o Żydach] są państwem w państwie. Na pewno nie są prawdziwymi obywatelami… Zło Żydów nie pochodzi od jednostek, a od podstawowego charakteru tych ludzi”. (Napoleon Bonaparte, oświadczenie w Refleksjach i przemówieniach przed Radą Państwa, 30 kwietnia i 7 maja 1806)

  „Żydzi są najbardziej nienawistnym i najbardziej haniebnym ze wszystkich małych narodów”. (Voltaire, Bóg i Jego ludzie [God and His Men])

  „Pani Van Hyning, dziwi mnie Pani zdziwienie. Jest Pani studentką historii – i wie że Borgiowie i Medyceusze to żydowskie rodziny włoskie. Na pewno Pani wie, że byli papieże z obu tych rodów. Może Panią zdziwić to, że mieliśmy 20 żydowskich papieży, a kiedy będzie Pani miała czas, i to zbiegnie się z moim wolnym czasem, pokażę Pani te nazwiska i daty. Z tego dowie się Pani, że: zbrodnie dokonane w imię Kościoła Katolickiego miały miejsce za żydowskich papieży. Liderem inkwizycji był de Torquemada, Żyd”. (Woman’s Voice, 25.11.1953)

  „Żyjemy w bardzo zorganizowanym państwie socjalizmu. Państwo jest wszystkim; jednostka jest ważna tylko kiedy przyczynia się do dobrobytu państwa. Jej majątek jest jego tylko kiedy nie potrzebuje go państwo. Swoje życie i dobytek oddaje na wezwanie państwa”. (Bernard M Baruch, The Knickerbocker Press, Albany, NJ, 8.08.1918)

  ‚Naród żydowski jako całość będzie własnym Mesjaszem. Władzę nad światem osiągnie przez zlikwidowanie innych ras, przez zniesienie granic, unicestwienie monarchii i ustanowienie republiki świata, w której Żydzi będą wszędzie mieć przywilej obywatelstwa. W tym nowym porządku świata Dzieci Izraela zapewnią wszystkich przywódców, nie napotykając na sprzeciw. Rządy różnych narodów tworzących światową republikę bez trudności wpadną w ręce Żydów. To wtedy żydowscy władcy będą mogli znieść własność prywatną, i wszędzie będą korzystać z zasobów państwa. W ten sposób spełni się obietnica Talmudu, w którym jest powiedziane, że kiedy nadejdzie czas mesjański, Żydzi będą mieli w swoich rękach majątek całego świata”. (Baruch Levy, List do Karola Marksa, La Revue de Paris, s. 54, 1.06.1928)

  Osobista uwaga: Młoda Żydówka w wieku 20+ kiedyś przyznała, że najlepsi z jej narodu nas nie lubią. A tylko ci którzy nas lubią są strasznymi ludźmi.

  1. czytacz mówi

   Do Leszak: 1) Przytaczanie takich wypowiedzi – jest „mową nienawiści”! [wg prokuratury w POLIN]; 2) Całkiem ładna kolekcja! Tu zapewne wymagało czytania.

  2. Bartłomiej Boryna mówi

   Wszyscy jesteśmy antysemitami, taka jego mać.

  3. Śmieszek mówi

   Ale bzdury. Mam nadzieję, że tego jednak nie czytałeś, tylko po prostu bezmyślnie przekleiłeś:)

  4. Krzysztof mówi

   Przeczytałem wszystko. Dlaczego bzdury?

 3. Jan z Glasgow mówi

  Jestem z wyksztalcenia ekonomista i psychologiem, z zamilowaniem do cybernetyki i byc moze dzieki temu diabelskiemu polaczeniu odrebnych dyscyplin nauki od dawna moje przewidywania zazwyczaj sie sprawdzaja, czasem stety czasem niestety. Teraz bedzie niestety.

  Niestety od roku widze jakis ruch intelektualny w Polsce zmierzajacy do budowania kryptowalut na sile tzn bez odpowiedniego zabezpieczenia w postaci dobr materialnych. Czyli kto pierwszy wymysli kryptowalute „z glowy” to bedzie jej posiadaczem. Nawet po stronie tzw antysystemowej az roi sie od takich pomyslow co oznacza ze ten odlam antysystemu jest jak najbardziej systemowy i wie co w trawie piszczy. Jeden z tych „antysystemow” wylonil sie nawet z NBP ?!

  Moje dlugoterminowa projekcja w przyszlosc zaklada stopniowe pozbawianie rodowitych Polakow dostepu do wymienialnej zlotowki i zastepowane to bedzie dziesiatkami walut lokalnych, ktorymi bedzie mozna placic tylko w ograniczanym obszarze a juz na pewno nie beda one wymienialne na waluty obce (chociaz w poczatkowej fazie propaganda zrobi wszystko zeby wmowic ludziom ze beda wymienialne). „twarde” zlotowki beda tylko w posiadaniu zydow i szabesgojow, to bedzie im otwieralo perspektywy biznesowe i wolnosciowe na rynkach miedzynarodowych a Polak jak chlop panszczyzniany bedzie przywiazana na sznurze wielu lokalnych kryptowalut.
  To bedzie idealny moment w ktorym Polacy zostana podzieleni na dwie kategorie, i osoba ktora zostanie oznakowana jako „bialy orzel” nie bedzie miala szans nawet wyjechac zagranice. Panie Jacku Pana to rowniez dotyczy !!! Nalezy jak najszybciej zorganizowac konferencje ekonomistow i innych srodowisk naswietlajacych we wlasciwy sposob powstawanie kryptowalut jak grzyby po deszczu bez zadnego uzasadnionego ekonomicznie powodu.

  Pozdrawiam redakcje i zycze mocnego marszu ku niepodleglosci !!!

 4. michu mówi

  Tu przydadzą się interpelacje posłów Konfederacji.

 5. Zulu-Tango-Tango mówi

  Nowy Pan minister finansów w POLIN – sądząc po nosie oraz brzuchu – już zawarł „Israel-deal-makers”, czyli YUDE NEW WORLD DEAL!

 6. Dzeta-Rho mówi

  Kościński! Nazwisko profetyczne: po jego „finansowych rządach” zostana z nas tylko kości!

 7. Janusz I mówi

  Na zdjęciu podobny do danielsa.

 8. co za hańba, co za wstyd mówi

  jeden żyd i drugi żyd

  1. Anonim mówi

   dobre

 9. Flex mówi

  Patologia, że pożyczający pieniądze jest przedstawicielem tych, którzy je oferują powróciła w najlepsze po krótkiej przerwie na P.Szałamachę, wygryzionego szybko przez Morawieckiego. Dlaczego? John Pierpont Morgan przesłuchiwany przez komisję chyba Senatu ws. wywołania kryzysu finansowego pod koniec XIX wieku stwierdził, żeczłowiekowi któremu nie ufa nie pożyczyłby 1$ pod zastaw obligacji całego chrześcijańskiego świata. Nie dziwmy się więc nadreprezentacji „jedynie słusznej nacji” w bankach z centralnymi na czele, rządach, ministerstwach finansów i poszczególnych szczeblach finansowo-księgowych. A ż po dobór pewnych partyjek czy polityków do koalicji rządzących. Tak na marginesie Pan Morgan pierwszy udany deal zrobił kupując uszkodzone karabiny z wojny secesyjnej i sprzedając je jako nowe. Te oszukańcze metody i spekulacja destruktywna to modus operandi tej instytucji tak kochanej przez PMM. Ta nominacja świadczy jak daleko posunięte jest pISowskie kolesiostwo oraz wpływ sił zewnętrznych na decyzje polityczne!

  1. Flex mówi

   PS. W piątkowe południe chciałem wybrać 100zł z bankomatu BZWBK (obecnie Santander). Bankomst ns zewnątrz banku nieczynny, bankomat wewnątrz-brak gotówki. Musiałem iść do PKOBP za co BZ obciąży mnie jeszcze prowizją. Bo matoły obsługujące bankomaty nie wiedzą, że do 10go gro pracowników dostaje na konta wypłaty i pobiera gotówkę. Do tego nie-pon wolne od handlu więc ludzie pójdą na zakupy w ptk i so! Tacy q „przewidujący fachowcy”-administratorzy siedzą na bankowych synekurach. A potem pchają się wyżej po drabinie swojej niekompetencji aż do ministerstw. Gdyby nie „Krzepiccy” to hordy tych pazernych „Dyzmów” sparaliżowałyby kraj i gospodarkę całkowicie. Bóg, wiara, pokora, umiar, gotówka i brak długów to ostatnie bastiony wolności. Gdy je stracimy będziemy jak psy przy budach na krótkich łańcuchach. Pozostanie nam tylko nerwowe ujadanie i żałosne skomlenie o litość. Okupacja ekonomiczna i moralna jest stokroć gorsza niż militarna. Bo następuje powoli i cichutko by ofiary się nie zorientowały! To takie memento przy okazji jutrzejszej 101 rocznicy!

 10. anonim mówi

  Następna polskojęzyczna przybłęda jak nijaki Jacek Rostowski żyd polakożarca nastawiony na drelowanie finansów Polski. Za jego rządów dług Polski rosnął w tempie geometrycznym. Ten też ma semicka facjatę, a pokazanie się z nieformalnym szefem tajnej służby do walki z polonizmem nijakim Jonny Daniels to już wizytówka doskonała.

 11. Krzysztof mówi

  Na zdjęciu widzę dwóch żydów , jestem pewien ,że nic z tego dobrego nie wyniknie. Nie dajmy się zwariować , jak wprowadzą masowy obrót bezgotówkowy , to jesteśmy ugotowani . Banki zablokują konta i co kupisz za ten kawałek plastiku ? Nie pozwólmy na to , za żadne skarby . Żydom własnie o to chodzi i będą mieć nas w garści.

  1. anonim mówi

   Żyd Rothild powiedział kiedyś że kiedy całkowicie będą kontrolować podaż i popyt pieniądza, to będą panować nad światem. Nie wasze doczekanie talmudyczne parchy, w końcu przegniecie pałę a potem to już bądzie aj waj…

 12. Robert mówi

  Gułagu,gułagu w tobie me życie bezwolne!Cicho tam goju na dole,bo ci radiem pier…po neuroprzekaźnikach

 13. tuszyn mówi

  Nie straszcie. Myślałem, że ten cholerny sierżant już wyjechał w cholerę. Przeczytajcie w „Opiniach” na Pis- owskiej „niezależnej” tekst Targalskiego o „onucach”. Bęcwał totalny, podobno z tytułem doktora, ale „strefa wolnego słowa” krytyki nie dopuszcza

 14. RobertC mówi

  Kościński Tadeusz – (Koschinsky Tadeus; ur. w 1956 w Londynie, absolwent Goldsmith’s University of London (uczelnia artystyczna!; na ma go liście absolwentów /Full undergraduate listing/ Goldsmiths University of London; wg danych New Scotland Yard: nie jest tym za kogo się podaje?!); żyd, bankster (Kosher Mafia city of London), zaufany żyda Morawieckiego Mateusza; od 1997 w BZ WBK; od 10.11.2019 min. finan. RP; od VII.2019 wicemin. resortu finansów; od I.2018 wicemin. w Min. Przedsiębiorczości i Technologii, wicemin. rozwoju (od XI.2015 do I.2018); wcześniej pracował w Pol. Banku Rozwoju, Banku Przem.-Handl., Banku Śląskim i Banku Pomorskim oraz w dwóch bankach w Londynie; słabo mówi po polsku, żydłaczy; nie wyraził zgody na publ. oświadczeń o stanie majątkowym; >Polacy mają „w skarpetach” 190 mld zł, które nie działają dla gosp.<; komentarz: „jak władza chce naszego dobra, to musimy nasze dobra przed nią chować”)

  1. anonim mówi

   Ta tempa masa nierobów i radio ma ryjców, głosująca na PiS zgotuje Polsce i Polakom los niewolników. Ten parch chce oczywiście zabrać te 190 mld zł na poczet zwrotu tzw. mienia bezspadkowego zgodnie z literą ustawy 447. Zabrać strasznym gojom antysemitom, współwinnym holokaustu, żeby sobie od tej gotówki krzywdy nie zrobili. I żeby przestali wymachiwać szabelką mowy nienawiści. Kiedy w końcu Świat przebudzi się z letargu i zrobi z tą zarazą porządek…

  2. Tomek mówi

   Niektórzy tu na tym forum są naprawdę zdrowo j…ci. Ale, przynajmniej można się pośmiać.

  3. anonim mówi

   Zdrowo j..y, czy to następny slogan w słowniku nowomowy?Proponuję zmienić medium np. na Schechtera vel Michnika. Tam doznasz cudownego olśnienia, nabierzesz wielkiej świadomości i nie będziesz się śmiać, będziesz poważny jak nieboszczyk w trumnie.

 15. W K mówi

  Panowie Daniels i Rybak ramię w ramię. Kto by się spodziewał.

  1. marju73 mówi

   Weź lupę do ręki , przemyśl co napisałeś i zachowaj się jak trzeba.

 16. narodowiec mówi

  Tą sytuację może uzdrowić tylko „cyklon B” !

  1. Tomek mówi

   Tobie to już nawet cyklon B nie pomoże

  2. pytek mówi

   Do Tomek: Jesteś tu służbowo?!

  3. z-k mówi

   to etatowy gudłaj na tym portalu

 17. Ursula mówi

  widac Tadeusz Koscinski jest jednym z tych dla ktorych obawy w stosunku do bezgotowkowego obrotu nie istnieja. Prem. Morawiecki jest najprawdopodobniej w tej grupie. Powaznych negatywnych konsekwencji nie ma na ich radarach poniewaz oni inaczej widza swiat, spoleczenstwo, czlowieka, inne maja wartosci. Oni nie sa zdolni do refleksji nad skutkami bezgotowkowego obrotu. Oni sa przekonani ze to jedyna droga, droga postepu. Marny nasz los z takimi u wladzy.

 18. Mieczysław S.Kazimierzak mówi

  KAPITAŁ ma swoją NARODOWOŚĆ.RODZIMY,NARODOWY wspiera POLSKIE LOGOS A ETHOS,które pozostawił po sobie Feliks Koneczny,autor oryginalnego podziału na CYWILIZACJE.Nie przez przypadek ewolucyjne osiągnięcia CYWILIZACJI ŁACIŃSKIEJ opisał w BIZANTYJSKIEJ,a wyeksponował też ŻYDOWSKĄ,nazywając ją CYWILIZACJĄ PODWÓJNEJ MORALNOŚCI.

 19. jacek mówi

  klon Rostowskiego? sama fotka z sierżantem sztabowym go kompletnie deprecjonuje…

 20. ex mówi

  no i te wykształcenie, porażające!

 21. cobra mówi

  jak to jest możliwe w Kraju podobno „suverennym”, że każda łayza/ćwok, który w Polsce coś znaczy fotografuje się z przybłędą, który na tych żenujących fot wygląda, jak właściciel ciamajdy, którą na tę fotogr wpuścił – to dowodzi skali złaydaczenia się tzw elyt i jest wskaźnikiem ich zdrady i podporządkowania tym, których przybłęda reprezentuje – on jest tutaj namiestnikiem, a oni to zwykłe pachoły: zdrada i hańba

 22. Polak mówi

  Pozdrawiam wszystkich Polaków.

 23. Janon mówi

  No właśnie tak to jest możliwe – jak było po 2WŚ – gdzie +/- 90% stanowisk władzy były obsadzone przez zydow – którzy stanowili tylko 3% ówczesnej populacji [!] wszyscy znamy określenie żydokomuna, prawda?
  i dokładnie tak samo wygląda dzisiaj większość świata – przyjmijmy, że jeśli w każdym kraju mają nawet ok. 10 tys swoich ludzi na wysokich, kluczowych stanowiskach władzy, mediów, organizacji pozarządowych i kontrolowanej opozycji – a resztę 'elity’ czytaj 'półświatka’ stanowią albo szabesgoje – czy to kupieni czy szantażowani odpowiednimi fotkami lub papierami – albo użyteczni idioci, którzy i tak nic nie rozumieją – tylko pchają ten wózek dla kariery i kasy. To + permanentna propaganda sącząca się z mediów – i większość społeczeństwa, zbyt zajęta swoim życiem i problemami po 8 godzinach dziennie pracy – najzwyczajniej w świecie nie ma siły i czasu żeby zorientować się, że tuż obok jest zastawiana pułapka…
  ale mimo wszystko mam nadzieję, że nie ma sytuacji bez wyjścia – i i tak jako ludzie znajdziemy rozwiązanie
  pewni Polacy jako jedni z pierwszych 🙂

  przy okazji – już dawno zauważyłem, że pan Kościński nie mówi płynnie po polsku – czuć, że jest to wyuczony polski – nie używany na codzień – no i ta wieczna opalenizna – dosłownie jak z Kajmanów 😉
  często też przy ostatnich przekazach medialnych można odnieść wrażenie, że nagrywa nie z Polski
  w tle jakaś tam zasłona z logo MF i 'kamerują’

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.