Kijowska ulica nazwana imieniem dowódcy UPA, odpowiedzialnego za zamordowanie 100 tysięcy Polaków!

Ludobójca Roman Szuchewycz - "Bohater Ukrainy"

Fot. jpost
3

Rada miasta Kijowa, większością głosów podjęła decyzję o nazwanie jednej z ulic imieniem banderowskiego barbarzyńcy mordującego Polaków, dowódcy UPA – Romana Szuchewycza.

Wcześniej ulica nosiła imię sowieckiego żołnierza, który został zamordowany przez UPA, generała Nikołaja Watutina.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Fot. Wikipedia
Fot. Wikipedia

Roman Szuchewycz był przewodniczącym Krajowej Egzekutywy OUN-B na Generalne Gubernatorstwo, kapitanem 201 batalionu Schutzmannschaft, generał i naczelny dowódca Ukraińskiej Powstańczej Armii, przewodniczący Sekretariatu Generalnego Ukraińskiej Głównej Rady Wyzwoleńczej. Jako główny dowódca UPA ponosi bezpośrednią odpowiedzialność za zaakceptowanie rzezi wołyńskiej jako taktyki UPA przeciwko Polakom i przeprowadzenie ludobójczej czystki etnicznej w Małopolsce Wschodniej na polskiej ludności cywilnej, których ofiarą padło około 100 tys. osób, z czego na Wołyniu zginęło 40-60 tys. Polaków, w Małopolsce Wschodniej od 20-25 do 40 tys., zaś na ziemiach współczesnej Polski od 6 do 8 tysięcy Polaków. W październiku 2007, pośmiertnie został nagrodzony tytułem Bohatera Ukrainy.

Źródło: IAR, wikipedia

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. jacek mówi

    Jakie państwo tacy bohaterzy.Przypomnę słowa Romana Dmowskiego-Tzw.niepodległa Ukraina to humbug wyrobu masońsko-niemieckiego,wrzód na ciele Europy i międzynarodowy dom publiczny.Ponad 80 lat temu opisał dokładnie tą sytuację,jaką mamy obecnie.Zbrodniarz,ludobójca Szuchewycz jest gloryfikowany m.in w Gazecie Wyborczej.

  2. Stefan mówi

    Duda i TY jeszcze finansujesz tych zbrodniarzy?Wymordowali nam Rodakow to maja teraz co chcieli.Po co pchaja sie do Polakow?

  3. Arkadiusz mówi

    Po mordzie od razu widac, ze to chazarski Zyd.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.