Kiedy otwarcie szkół i egzaminy? Konferencja prasowa ministra edukacji [WIDEO]

minister edukacji Dariusz Piontkowski/ fot. screen
0

W piątek (24.04.2020), na konferencji prasowej w KPRM, minister edukacji Dariusz Piontkowski poinformował, że szkoły i przedszkola pozostaną zamknięte do 24 maja. Egzaminy ósmoklasistów odbędą się 16-18 czerwca, a matury rozpoczną się 8 czerwca i będą tylko w formie pisemnej. Terminy egzaminów zawodowych to: 22 czerwca – 9 lipca w przypadku egzaminu potwierdzający kwalifikacje w zawodzie w formule 2012 i 2017 i 17-28 sierpnia dla egzaminu zawodowego w formule 2019.

Minister Piontkowski podkreślił, że przewidziane są także dodatkowe egzamin maturalne dla osób, które nie będą mogły podejść do nich w pierwszym terminie ze względu na wyjątkowe warunki lub stan zdrowia. Ich termin to początek lipca. Poprawki egzaminów maturalnych planowane są na początek września.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Minister nauki i szkolnictwa wyższego Wojciech Murdzek poinformował, że uczelnie również pozostaną zamknięte do 24 maja. Proces rekrutacji na studia będzie nieco zmodyfikowany z uwagi na to, że terminy wyników matur będą przesunięte, ale rok akademicki ma rozpocząć się w normalnym trybie.

Źródło informacji: Facebook

Zobacz też:

„Szumowski prowadzi niebezpieczną grę”. Jacek Międlar w telewizji wRealu24 [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.