Kibice Śląska Wrocław oddali cześć bohaterom z WiN! „Mija 70 lat od komunistycznej zbrodni”

4

27 listopada 1948 roku, na dziedzińcu więzienia przy ulicy Kleczkowskiej we Wrocławiu, komunistyczni zbrodniarze rozstrzelali polskich bohaterów z organizacji Wolność i Niezawisłość: mjr. Ludwika Marszałka, ppor. Stanisława Dydo, Władysława Ciska i por. Jana Klamuta. Wszyscy czterej, mimo przewagi wroga, niestrudzenie sprzeciwiali się sowietyzacji i okupacji naszego kraju. Cechowała ich wyjątkowa wiara w Chrystusa i miłość do narodu polskiego. Zostali zakopani w bezimiennym dole śmierci na Cmentarzu Osobowickim we Wrocławiu.

Wczoraj, dokładnie w 70. rocznicę komunistycznej zbrodni, o godzinie 17.30, kibice WKS ze Stowarzyszenia Kibiców Wielki Śląsk oddali cześć pomordowanym Żołnierzom Wyklętym. Przy kwaterach 81A i 120 zapalone zostały znicze dla tych, których komuniści chcieli wymazać z pamięci narodu. Kibice odpalili race i zaprezentowali okolicznościowy transparent z napisem „Żołnierze Wyklęci. Niezłomnym Bohaterom i ich czynom niezapomnianym, nie damy zginąć poległym i rozstrzelanym”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kibice Śląska Wrocław, podobnie jak kibice z wielu innych klubów, znani są w całej Polsce z tego, że walka o prawdę historyczną nie jest im obca, a „miłość do Ojczyzny” nie jest dla nich pustym frazesem. Początkiem listopada bieżącego roku kibice WKS oddali hołd Lwowskim Orlętom, co wyjątkowo nie spodobało się ukraińskim włodarzom, a 11 listopada współorganizowali Marsz Polski Niepodległej, w którym wzięło udział 20 tysięcy Polaków.

13 grudnia bieżącego roku o godzinie 18.30 spod Pomnika Ofiar Rzezi Wołyńskiej (ul. Modrzewskiego) wyruszy wrocławski marsz upamiętniający ofiar stanu wojennego i reżimu komunistycznego, tzw. Antykomuna. Przyjdźmy tłumnie i oddajmy hołd poległym z rąk komunistycznych oprawców.

Zdjęcia:

Przeczytaj:

PILNE! Kibice Śląska oddali hołd Lwowskim Orlętom! Teraz ścigają ich służby i pluje na nich ukraiński IPN. „To jest Lwów, nie Polska” [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. zyz mówi

  Chwała bohaterom polskiej wojny domowej 1944-1946 mordowanych przez NKWD, UB i PPR!

 2. ..... mówi

  Po niedzielnym wysłuchaniu pięciu minut czytania ewangelii, i nawiązania doń w kazaniu by dopasować je do obecnych czasów, i ewentualnym odwiedzeniu stadionu Narodowego, lub lokalnego klubu, warto pomyśleć;
  Szanowni, nie ma co tracić czasu, na bełkot mediów, weźcie się do pracy, zamiast słuchać niepotwierdzalnych wiadomości, i po pracy w przerwie gry w Fall auta, przelejcie możliwą kwotę na rozwój mediów prawicowych, a gry, pozwolą na wyeliminowanie łażenia po marketach i robienie sobie z domu magazynu, trójwymiarowych obrazów, z papierowych reklam.

 3. ..... mówi

  Ps. lepiej do kina iść na film co się jeszcze na nim nie było, ( oczywiście by odetchnąć po wykorzystaniu w pracy) niż myśleć że ma to bezpośredni związek lub jego potencjał z Realem na żywo:
  https://www.youtube.com/watch?v=wId2RgFzKhk
  lub że warto zostać subiektem, na argumenty zbierającego dokumenty:
  https://www.youtube.com/watch?v=9Y2fi7FvgNA
  Lepiej już nie mieć wolnego czasu, i wziąć się za pracę na drugim etacie, realizując swe zacięcie do zostania Czifem zespołu produkcyjnego, w fabryce dźwięków harmonicznych.
  https://www.youtube.com/watch?v=eDAcbxz0fuQ

 4. klioes vel pislamista mówi

  Kukły

  Jedna spłonęła na stadionie.
  Kukła Sorosa!… O, co to, nie!!!
  Dziesięć miesięcy kible czyści
  W kiciu, kto winien NIENAWIŚCI.

  A druga kukła nie spłonęła,
  Bo postępowca straż zwinęła.
  Spalić Rydzyka (polski klecha)
  To nie nienawiść!… Czyn bez echa.

  Ale, że postępowy Sławek
  Nie umie palić swych zabawek,
  Grzywna: trzy stówki. (Bo oparzyć
  Mogło by ci się, Sławku zdarzyć!)

  Wskazuje wyrok ten wypukle:
  Nie równa kukła bywa kukle.
  Bywają KUKŁY i kukiełki.
  Żydowski ZGIEŁK i polskie… zgiełki.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.