Kibice Legii kupili nową karetkę dla Centrum Zdrowia Dziecka! Główny ściek nawet o tym nie wspomniał

Kibice Legii Warszawa kupili nową karetkę dla Centrum Zdrowia Dziecka / Fot. legia.com; Facebook
6

Kilkanaście miesięcy temu grupa „Dobrzy Ludzie – kibice Legii dzieciom” przy wsparciu Stowarzyszenia Kibiców Legii Warszawa zainicjowała zbiórkę na nową karetkę dla Centrum Zdrowia Dziecka. Do akcji dołączyła również Fundacja Legii. Dzięki wspólnej determinacji udało się zrealizować cel i już 2 czerwca, podczas Święta Łazienkowskiej odbędzie się uroczyste przekazanie karetki.

Inicjatywę zbiórki pieniędzy na zakup karetki pod hasłem #karetkadlaCZD zapoczątkowali kibice Legii Warszawa z grupy „Dobrzy Ludzie – kibice Legii dzieciom”, którzy od prawie dwóch lat regularnie odnawiają sale i korytarze w Centrum Zdrowia Dziecka. Akcja zbierania środków na karetkę rozpoczęła się od zbiórki na stadionie Legii w trakcie meczu z Lechem Poznań (17.05.2017). Zebrane pieniądze zostały wpłacone na konto założone specjalnie dla kibiców przez zaprzyjaźnioną Fundację For Life.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Mając wsparcie w środowisku, „Dobrzy Ludzie – kibice Legii dzieciom” regularnie zbierali środki na zakup karetki poprzez m.in.: wydanie okolicznościowych szalików – cegiełek, zbiórkę pieniędzy na targach fitness FIWE oraz w trakcie meczu drużyny koszykówki Legii Warszawa, wpłaty osób prywatnych i grup kibicowskich oraz zorganizowaną przez grupę „Dobrzy Ludzie – kibice Legii dzieciom” charytatywną wystawę sztuki legijnej Ultras Art. W wyniku tych wszystkich działań Dobrzy Ludzie zebrali 112 tys. zł.

Do tej wyjątkowej inicjatywy dołączyła następnie Fundacja Legii, która zdecydowała, że właśnie taki będzie cel zeszłorocznej edycji akcji charytatywnej #WszyscyDoWioseł, do organizacji której zaprosiła grupę „Dobrzy Ludzie – kibice Legii dzieciom” oraz Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa. Piłkarze, członkowie sztabu, pracownicy klubu i Fundacji Legii, kibice, osoby prywatne, firmy, ludzie biznesu, a także dziennikarze, aktorzy, znani i lubiani sportowcy innych dyscyplin wiosłując zebrali ponad 186 tys. złotych. Dodatkowo Fundacja Legii uruchomiła zbiórkę online, wystawiła na aukcje wyjątkowe pamiątki klubowe oraz przekazała zysk ze sprzedaży produktów świątecznych. Na koniec, poprzez dodatkowe wsparcie finansowe, swoją cegiełkę dołożył również klub Legia Warszawa.

– To była niezwykła i piękna akcja. Pokazała jak wiele dobrego można zrobić mając wspólny cel, jakim jest niesienie pomocy innym. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego celu, a kibicom za inicjatywę i ich wielkie zaangażowanie – powiedziała Anna Mioduska, Prezes Fundacji Legii Warszawa.

Całkowity koszt zakupu karetki neonatologicznej wyniósł 341 tys. zł. Na specjalistyczne wyposażenie pojazdu składają się m.in. stół, transporter, nosze, pompa infuzyjna i żywieniowa, kardiomonitor, butle gazowe, zasilanie i podłoga antypoślizgowa.

Uroczyste przekazanie karetki odbędzie się 2 czerwca o godz. 13.00 na Stadionie Legii, podczas Święta Łazienkowskiej, czyli wielkiej rodzinnej imprezy otwartej dla wszystkich.  Wyjątkowy, oklejony w legijne barwy pojazd to najwspanialszy prezent, jaki legioniści mogą przekazać najbardziej potrzebującym dzieciom z okazji ich święta.

Nasz komentarz: To że polscy kibice, są dla elit III RP wrogiem publicznym nr 1, wiedzą już wszyscy. Patriotyzm, bezkompromisowość oraz pogarda dla patologicznej III RP nie wpisują się w narrację tych, dla których Polska na kolanach, to Polska marzeń. Dlatego nie powinno nas dziwić, że żadne z mediów głównego ścieku nawet nie wspomniało o akcji kibiców Legii Warszawa. Akcja przedstawiłaby w pozytywnym świetle tych, którzy w ich mniemaniu winni zostać skazani na infamię. Gdyby to była akcja pajaca w czerwonych spodniach czy Doroty Wellman, mainstream trąbiłby o tym przez tydzień.

Źródło: legia.com

Przeczytaj:

Kibice i fajnopolacy, czyli dwa obrazki z sierpnia 2017

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. michu mówi

  Po prostu w walce o media patrioci przegrywają.

 2. Uuu7 mówi

  Dokladnie ale pierdo**nie na temat podpalenia sracza koło domu urzędasa było

 3. Pan Kracy mówi

  Ścierwomedia – wiadomo: milczą politpoprawnie, a „nasi” Zasrancen z PiS-owskiego rządu? Warto sprawdzić, ile razy pozytywnie wypowiadają się np. o WOŚP, a ile razy o tego typu akcjach kibicowskich. To nam pozwoli ocenić, na ile są nasi, a na ile „nasi” – w sam raz do przemyśleń przedwyborczych…

 4. Normalny mówi

  Wkrótce wszyscy polscy kibice sportowi wysadzą scenę polityczną w Polsce ” w powietrze „. Jak wynika bowiem z ostatnio przeprowadzonego sondażu wśród kibiców drastycznie rośnie poparcie dla Ruchu Narodowego ( ok. 23 % ), który to wyprzedza nawet PIS , nie wspominając o PO, SLD itp. A kibiców sportowych są u nas miliony. Więc jest szansa, że doczekamy się wreszcie wkrótce polskiego rządu.

  1. michu mówi

   He he. To nie tak. Jakby jakimś cudem (mimo „prawidłowego” czuwania nad urną i kompami liczącymi) wygrał RN to natychmiast wkroczą obce wojska w obronie demokracji, jak na Węgry w 1956, albo do Czechosłowacji w 1968 r.

  2. Normalny mówi

   Pożyjemy , zobaczymy ! Ale spróbujemy ! Niewolnikami już nie będziemy !

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.