KE przeznacza 25 mld euro na walkę z koronawirusem. Pieniądze trafią do służby zdrowia oraz małych i średnich przedsiębiorstw

Ursula von der Leyen/ fot. screen
3

We wtorek (10.03.2020) Komisja Europejska zdecydowała o utworzeniu specjalnego funduszu do walki z koronawirusem. Ma do niego trafić 25 miliardów euro, które będą wykorzystane w służbie zdrowia oraz jako wsparcie dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz rynku pracy. W trybie natychmiastowym ma zostać uruchomione 7,5 mld euro.

Przewodnicząca KE Ursula von der Leyen podkreśliła, że zatrzymanie rozprzestrzeniania się wirusa jest tak samo ważne, jak przeciwdziałanie załamaniu gospodarczemu, które niesie ze sobą epidemia. Komisja ma pełnić funkcję koordynatora działań pozostając w stałym kontakcie z ministrami zdrowia i ministrami spraw wewnętrznych państw członkowskich.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Von der Leyen zapowiedziała, że KE powoła zespól ekspertów ds. epidemii, których zadaniem będzie wydawanie wytycznych postępowania na poziomie UE. Komisja ma też oszacować ilość dostępnego sprzętu ochronnego i respiratorów. Na badania koronawirusa i produkcję szczepionki KE przeznacza 140 milionów euro.

Źródło informacji: Twitter

Zobacz też:

Bosak apeluje o zmianę terminu wyborów i wprowadzenie głosowania przez Internet [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Zbigniew mówi

  “„Gdy jest cieplej, częściej wychodzimy na dwór, przebywamy rzadziej w zamkniętych pomieszczeniach i częściej otwieramy okna. W ten sposób w naturalny sposób stworzymy wirusowi trudniejsze warunki do rozprzestrzeniania” – wyjaśnił.”

  Jest to cytat z: https://wgospodarce.pl/informacje/76422-koronawirus-nie-zniknie-wraz-z-nastaniem-wiosny

  Jezeli tak beztrosko beda rosly ceny energii, a wiec wietrzenia pomieszczen ten wirus jest tylko poczatkiem takze tej KE i UE, ktora w imie lewackiej swawoli i interesow Gaspromu zaniechala programow domow pasywnych z wentalacja mechaniczna.

  Gratulacje dla pani Layer.

  parlamentarzysci nie unikaja siebie nawzajem, tylko sal wentylowanych zaledwie w 30 % – tak samo trzeba unikac trzeba wszelkich galerii – jak zrobi sie cieplo – klimatyzowanych pomieszczen

  1. Zbigniew mówi

   Zeby nie bylo …………… Juz w latach 80-tych Herbert Mürmann upominal

 2. Flex mówi

  Będzie za co stworzyć trochę dobrze płatnych stanowisk dla kolesi z klucza towarzysko-partyjnego. Oczywiście takich wybitnych “fachowców” jak prezes warszawskiej szulerni GPW (Goje Polskie Wydymane). Geniusz ów stwierdził w obliczu kolejnego dnia dużych spadków, że rozważa wariant zawieszania notowań czy wręcz zamknięcia “giełdy”. Jak się widzi i słyszy takich Dyzmów to czemu się dziwić, że sprawy wyglądają jak wyglądają. Gdy równo 10 lat temu w 3ci piątek marca “instytucja z Londynu” podbiła w ciągu godziny WIG20 o prawie 10% kupując główne akcje i indeksu, a po 15,30 ten indeks obniżyła te akcje gwałtownie sprzedając, ówczesny prezes Sobolewski piał z zachwytu jakie rekordowe obroty były. Wic w tym, że średnia z pół godziny notowań ciągłych WIG20 15,00-15,30 służyła do rozliczenia wygasających tego dnia kontraktów futures FW20H. Instytucja z Londynu zapewniła sobie realizację zysków z zawartych kontraktów na wzrost indeksu, a KNF prezesa Kluzy nie zrobił praktycznie nic by ich ukarać za tą ewidentnę, bezczelną manipulację. Ustaliła tylko, że stała za nią “instytucja z Londynu”. bez podania nazwy. A jaka, to znając wcześniejsze “dokonania” nietrudno się domyślić. Jeśli zatem w taki sposób podchodziło się do “rynku” finansowego i dalej nic z tym nie robi to mamy to co mamy. Jesteśmy neokolonialną republiką bananową dla kilku obracających G$ światowych megaspekulantów i destruktorów uderzających w finanse i gospodarki słabszych państw. Jedynie Islandia potrafiła im pokazać “palec Lichockiej”. Nasi “mężowie” stanu chcą się z tymi łajdakami dogadywać i układać, ustalając ratingi itp. A koniec końców wychodzą w “gaciach” jak amator z szulerni.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.