KE odrzuca projekt budżetu Włoch. Rząd ma trzy tygodnie na wprowadzenie poprawek

Komisja Europejska/ fot. pixabay.com
1

Komisja Europejska zdecydowała we wtorek o odrzuceniu projektu budżetu Włoch na przyszły rok. Włoski rząd będzie musiał teraz przedstawić nową propozycję w ciągu trzech tygodni. To decyzja bez precedensu. Nigdy wcześniej KE nie zdecydowała się na odesłanie do żadnej stolicy propozycji budżetu do poprawki

W ubiegłym tygodniu KE wysłała formalny list do ministra finansów Włoch, wyrażając swoje niezadowolenie z przesłanego przez ten kraj projektu budżetu. Bruksela już wcześniej dawała do zrozumienia, że projekt włoskiego budżetu może być niezgodny z unijnym Paktem Stabilności i Wzrostu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W przesłanym z Rzymu do Komisji Europejskiej projekcie zapisano podniesienie deficytu z 1,8 proc. PKB w 2018 roku do 2,4 proc. w przyszłym. Komisja uznała to za odejście od wcześniejszych zobowiązań włoskiego rządu, chociaż minister finansów Włoch Giovanni Tria zapewniał KE, że projekt nie niesie ze sobą zagrożeń dla stabilności w kraju i w innych państwach UE.

Źródło informacji: pap

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. kici kici KOCUR mówi

    Trzeszczy ta Unia w posadach, zaczyna się sypać a moim marzeniem jest kiedy wreszcie się całkiem rozsypie. Ale będzie tak na pewno, ten twór musi się rozpie….ć. Nie ma innej możliwości. Kto myśli że wszystko będzie dobrze i wszystko wróci do normy jest… delikatnie mówiąc– bardzo naiwny. Pozdrawiam i zapycham do roboty bo u mnie myszy się za bardzo panoszą.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.