KE odrzuca projekt budżetu Włoch. Rząd ma trzy tygodnie na wprowadzenie poprawek

Komisja Europejska/ fot. pixabay.com
1

Komisja Europejska zdecydowała we wtorek o odrzuceniu projektu budżetu Włoch na przyszły rok. Włoski rząd będzie musiał teraz przedstawić nową propozycję w ciągu trzech tygodni. To decyzja bez precedensu. Nigdy wcześniej KE nie zdecydowała się na odesłanie do żadnej stolicy propozycji budżetu do poprawki

W ubiegłym tygodniu KE wysłała formalny list do ministra finansów Włoch, wyrażając swoje niezadowolenie z przesłanego przez ten kraj projektu budżetu. Bruksela już wcześniej dawała do zrozumienia, że projekt włoskiego budżetu może być niezgodny z unijnym Paktem Stabilności i Wzrostu.

W przesłanym z Rzymu do Komisji Europejskiej projekcie zapisano podniesienie deficytu z 1,8 proc. PKB w 2018 roku do 2,4 proc. w przyszłym. Komisja uznała to za odejście od wcześniejszych zobowiązań włoskiego rządu, chociaż minister finansów Włoch Giovanni Tria zapewniał KE, że projekt nie niesie ze sobą zagrożeń dla stabilności w kraju i w innych państwach UE.

Źródło informacji: pap

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. kici kici KOCUR mówi

    Trzeszczy ta Unia w posadach, zaczyna się sypać a moim marzeniem jest kiedy wreszcie się całkiem rozsypie. Ale będzie tak na pewno, ten twór musi się rozpie….ć. Nie ma innej możliwości. Kto myśli że wszystko będzie dobrze i wszystko wróci do normy jest… delikatnie mówiąc– bardzo naiwny. Pozdrawiam i zapycham do roboty bo u mnie myszy się za bardzo panoszą.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Glastrennwände
blumen verschicken Blumenversand
blumen verschicken Blumenversand
Reinigungsservice Reinigungsservice Berlin
küchenrenovierung küchenfronten renovieren küchenfront erneuern