Katastrofa śmigłowca pod Kijowem. Nie żyje szef ukraińskiego MSW i jego zastępcy

szczątki śmigłowca rozbitego w Browarach/ fot. screen
8

W środę rano (18.01.2023) w mieście Browary w obwodzie kijowskim rozbił się śmigłowiec, którym podróżował szef ukraińskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Denys Monastyrski oraz pierwszy wiceminister spraw wewnętrznych Jewhen Jenin i sekretarz stanu w MSW Jurij Lubkowicz. W śmigłowcu była też trójka pracowników MSW oraz trzech członków załogi. Wszyscy zginęli na miejscu

Śmigłowiec rozbił się między budynkiem mieszkalnym i przedszkolem. Wybuchł pożar, który objął dwukondygnacyjny budynek przedszkola i pobliski plac zabaw. Uszkodzony został też sąsiedni blok. Według informacji podanych przez ukraińskie władze, w wyniku katastrofy zginęło co najmniej 17 osób, w tym troje dzieci, a ponad 20 zostało rannych.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

Świadkowie mówią, że śmigłowiec płonął już w powietrzu. – Śmigłowiec krążył, palił się i poleciał w tamtą stronę. Zrozumiałam, ze wybrał najmniejszy obiekt. Tam stoi 2-piętrowy budynek, tu 10-piętrowy. Tamten okazał się przedszkolem – powiedziała mieszkanka sąsiedniego domu.

Ukraińska służba bezpieczeństwa (SBU) poinformowała, że w ramach toczącego się śledztwa rozpatrywane są różne możliwe przyczyny katastrofy, w tym naruszenie zasad lotu, niesprawność techniczna śmigłowca oraz umyślne działania dotyczące zniszczenia środka transportu.

Jak poinformował rzecznik ukraińskich sił powietrznych, śmigłowiec, którym leciał minister Monastyrski, to wyprodukowany we Francji Aerospatiale AS332 Super Puma. Takie śmigłowce są wykorzystywane przez ukraińskie służby.

Źródło informacji: PAP, Twitter

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Krzesimir mówi

  Arleta Bojke i Maria Stepan to oficjalne sbu do kontroli pisowskich mediów.

 2. z-k mówi

  Niech Pan Bóg te niewinne dzieci przyjmie do raju natomiast tych rezuńskich ubeków ulokuje razem ze Stiepanem Banderą , Szuchewyczem, dziadkiem Mychajło oraz patronem siekierników niejakim Szeptyckim

 3. L.S. mówi

  Rezunow tatusie to byli księża katoliccy podlegli Watykanie…..- 😂😂😂

 4. Shadow mówi

  @L.S.—-Nie pier…..ol kocopałów i nie kłam parchaty manipulatorze, Tatusie rezunów to nie księża katoliccy tylko popi podlegli cerkwi, a nie Watykanowi. Zapewne upaińska szmata z ciebie.— Kłamcy będą dyndać.

 5. Negro mówi

  Oficjalnie to pewnie jak zwykle Putin, a nieoficjalnie pewnie swoi ich odstrzelili, czy tam przez przypadek, czy za to, że może za dużo wiedzieli na jakiś temat.

 6. L.S. mówi

  @ A kto to jest greko-katolik ? Od 500 lat podległy panu Papieżowi i nawet może się żenić w kościele katolickim…Nie wiedział ? No to obrażaj dalej…1959 r. mgr fil. Rosyjskiej….- 😂😂😂

 7. Rebih mówi

  Jest to niepodważalny dowód, że rząd w Kijowie używa śmigłowców oznakowanych jako ratownicze do transportu funkcjonariuszy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.
  Żydzi i Ukraińcy nie potrafią przestrzegać żadnych zasad.
  Wg nich prawo obowiązuje tylko „innych”.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.