Katarzyna TS: Żydowskie brednie o złych Polakach, co nie chcieli Ruskich

Szlomo Awineri/ fot. screen
62

W czwartek (13.02.2020) żydowski filozof Szlomo Awineri opublikował w izraelskim dzienniku „Haaretz” artykuł pt. „Niemcy są winne, ale Polska i Rosja też są odpowiedzialne”. Teza artykułu brzmi następująco: do Holokaustu doszło dlatego, że Polska nie chciała zawrzeć sojuszu ze Związkiem Sowieckim i nie zgodziła się na wkroczenie Armii Czerwonej do Polski latem 1939 roku. Kolejną polską winą ma być postawa Armii Krajowej, która nie zrobiła powstania, żeby zatrzymać eksterminację Żydów.

Nic nie usprawiedliwia bierności Armii Czerwonej podczas tłumienia Powstania Warszawskiego, ale polskie podziemie – które jedynie symbolicznie pomogło Powstaniu w Getcie Warszawskim w 1943 r. – nie może umyć rąk w związku ze swoimi działaniami podczas okupacji niemieckiej. Francuski ruch oporu, nie mówiąc już o Tito i partyzantach komunistycznych w Jugosławii, działał inaczej” – pisze Awineri.

Historycy wiedzą, że nie wolno pytać „co by się stało, gdyby?” Możemy jednak założyć, że gdyby Polacy wpuścili Armię Czerwoną do swojego kraju – pod pewnymi warunkami – w celu odparcia nazistowskiej inwazji, historia potoczyłaby się inaczej. Z pewnością II Wojna Światowa i Holokaust nie wydarzyłyby się w taki sposób. Polska nigdy nie przyjęła odpowiedzialności za tę fatalną decyzję, która pomogła utorować drogę do wojny” – czytamy w artykule. Cały tekst TUTAJ.

Po lekturze tego artykułu dochodzę do wniosku, że żydowski filozof Szlomo Awineri nie tylko jest kompletnym ignorantem, jeśli chodzi o historię, ale nie potrafi również wyciągnąć logicznych wniosków. Awineri pisze, że „polskie obawy można zrozumieć w świetle historii stosunków rosyjsko-polskich, wojny polsko-radzieckiej po rewolucji rosyjskiej i lęku przed komunizmem”. Przyznaje też, że uzasadnione było przypuszczenie polskich władz, iż Armia Czerwona wejdzie do Polski i już z niej nie wyjdzie. I jaki wniosek wyciąga z tego żydowski filozof? Ano taki, że odmowa zawarcia sojuszu z Sowietami to „fatalna decyzja”, która doprowadziła do Holokaustu.

Według żydowskiego filozofa Polacy mieli zgodzić się na wkroczenie Armii Czerwonej, żeby Niemcy nie wymordowali Żydów. Nie ma znaczenia, że Sowieci podbiliby Polskę udając sojusznika. Nie ma znaczenia, że w tamtym momencie w polskich kalkulacjach w ogóle nie występował, bo nie mógł występować, czynnik Holokaustu. Polska powinna była zgodzić się na samozagładę, żeby uratować Żydów, chociaż nikt wtedy nie przypuszczał, że Niemcy przeprowadzą Holokaust. Gdzie tu sens i logika?

Zarzuty pod adresem Armii Krajowej mają ten sam kaliber. Trzeba mieć naprawdę bardzo dużo złej woli, żeby obwiniać AK za to, iż nie zatrzymała Holokaustu. Szkoda, że autor tych „mądrości” nie raczył napisać, w jaki sposób AK miała zatrzymać Holokaust pokonując Niemców w 1943 roku, skoro nie zdołała ich pokonać w 1944 roku. A przecież Awineri pisze o Powstaniu Warszawskim i o straszliwej cenie, jaką Polacy zapłacili za atak na Niemców w złudnej nadziei na wygraną! I jaki wyciąga wniosek? Brzmi on tak: „Polacy chcieli pokazać, że mogą się wyzwolić. Można zrozumieć to stanowisko, ale oznacza to również, że wymordowanie 3 milionów polskich Żydów nie było postrzegane przez polskie podziemie jako wystarczający powód do buntu przeciwko Niemcom. Ale uniemożliwienie wkroczenia wojsk radzieckich do Warszawy w celu wyzwolenia ich spod okupacji niemieckiej uznano za uzasadniony cel”.

Jak widzicie, według żydowskiego filozofa polską winą jest to, że w 1943 roku Polacy nie rzucili się na pewną śmierć, żeby ratować Żydów wiedząc, że i tak nie daliby rady ich uratować, ale w 1944 roku podjęli ryzyko walki z Niemcami wierząc, że mają szansę na wygraną. Człowiek, który wyciąga takie wnioski, po prostu bredzi. Inaczej tego nazwać nie można. Szlomo Awineri wypisuje brednie. Po co to robi?

Nikt nie jest wolny od odpowiedzialności w tej sprawie” – pisze Awineri. I to jest odpowiedź na pytanie o cel bredni wypisywanych przez żydowskiego filozofa. Chodzi o to, żeby odpowiedzialnością za Holokaust obarczyć WSZYSTKICH nie-Żydów, a Polaków w szczególności. Do Polaków Żydzi mają szczególne uprzedzenia. Co prawda, to Niemcy zrobili Holokaust, ale Niemcy to przecież kulturalny naród i do tego zapłacili Żydom kupę hajsu, więc żydowska miłość do Niemców kwitnie. Ale z Polakami jest problem. Polacy nie zrobili Holokaustu i nie chcą płacić! Co to za biznes, jak ktoś nie płaci? To jest żaden biznes, więc trzeba zrobić tak, żeby Polacy zapłacili za Holokaust, którego nie zrobili. Dlatego trzeba wmówić opinii publicznej, że Polacy są ODPOWIEDZIALNI za Holokaust, bo nie pozwolili Sowietom zająć Polski przed uderzeniem Hitlera i nie rzucili się z motyką na słońce, żeby ratować Żydów w 1943 roku. I to właśnie robi Szlomo Awineri na łamach „Haaretz”.

W tym miejscu przypomnę słowa Jarosława Kaczyńskiego, które wypowiedział w 2018 roku po wycofaniu nowelizacji ustawy o IPN i podpisaniu wspólnego oświadczenia premierów Morawieckiego i Netanjahu. „Uzyskaliśmy archimedesowy punkt oparcia do tego, żeby rozpocząć poważną walkę o zmianę obrazu najnowszej historii Polski” – oświadczył wtedy Kaczyński i dodał, że tylko ignoranci bez elementarnego rozeznania w sferze światowej nie doceniają, jak wielki jest to sukces. Ciekawe, jak ten „archimedesowy punkt oparcia” zostanie wykorzystany w związku z bredniami wypisywanymi przez żydowskiego filozofa. Obstawiam, że nijak. Sukces!

Jeśli podobają się Państwu moje felietony i chcielibyście wesprzeć moją działalność publicystyczną, możecie to zrobić dokonując przelewu na poniższe konto PayPal. Będzie to dla mnie nie tylko wsparcie w wymiarze finansowym, ale również sygnał, że to, co robię, jest dla Państwa ważne i godne uwagi. Z góry dziękuję. Katarzyna Treter-Sierpińska https://www.paypal.me/katarzynats

Zobacz też:

Katarzyna TS: Rzygający Marian „narodowcem” dla ludu

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Baśka mówi

  Po tym artykule utwierdziłam się w przekonaniu, że wyłączną odpowiedzialnośc za antysemityzm ponoszą sami żydzi.

  1. Jolanta mówi

   Żydzi u wszystkich widzą antysemityzm, a tak naprawdę sami nimi są. Skazy wali swoich na pewną śmierć, to nasi wrogowie. Po co nam oni, zerwać stosunki dyplomatyczne, zostawić tylko konsulat. Oni nas nienawidzą, poniż aja, chcą bezczelnie okraść. Nie dziwi, że nikt ich nie chce we własnym kraju.

 2. szalom mówi

  To jest wina pacholsko – lokajskiej postawy zarządzających III-cią okrągłostołową. Należało wydać w wielkim nakładzie stosowne książki i wstawić je do spisu lektur szkolnych a przede wszystkim T. Bednarczyka „Życie codzienne warszawskiego getta” co otworzyło by wreszcie oczy na udział żydów w swojej zagładzie oraz J. Brochockiego 'Rewolta marcowa” bo wkrótce czeka nas kolejna coroczna szopka marcowa o wypędzeniu gdy tymczasem wszystko od początku do końca sami wymyślili i zrealizowali.

  1. Felek mówi

   Trochę te tłumaczenia sø selektywne.
   Każdy sobie rzepkę skrobie.
   Może co 5 pokolenie nam Katolikom I Protestantom szajba odbija, ubieramy chłopów od pługa w mundury w imię bajek wymyślonych poprzez profesjonalnych “hejterów” zaczyna się obłęd.
   To co professor,doktor,oraz inny kutaś napisał.
   T. Bednarczyk
   Eustace Mullins
   Kutas Markow
   Asshole Siwak
   Exklecha
   Wina siania nienawiśći zaczyna od nich.

  2. Iwonka mówi

   Felek, ty myslisz ze ci ktorych wymieniles to jakies nienawistne oszolomy. Nie twoja wina, tak ciebie ktos nauczyl. Prosze cie wejdz na streone Ron Unz, Zyd , geniusz z IQ wyzszym niz 200, po Harvardzie wydzialu fizyki, dzialacz. Drugi to Max Blumenthal po wydziale histori na Univ, Pensylvania Ma vebsite GreyZone, dzialacz, przeczytaj ksiazke Miko Peled “Syn Generala” Zyd z Izraela , ktorego IDF juz pare razy aresztowalo. Jak zobaczysz co oni publikuja, to zrozumiesz ze ludzie z twojej listy nie sa wariatami, tylko maja odwage mowic prawde i nie poddaja sie cenzurze,ze sa grupy ktore wystawiaja swiadectwo oszolomow takim ludziom zeby nikt ich nie czytal i nie poznawal prawdy.

  3. Felek mówi

   Szanowna pani Iwonka.
   Ten obłęd niemawiśći następuje co 100 lat (5 pokolenie).
   Rok 1700+ 30letnie wojny.
   1815 kurdupel Napoleon wycharatał 2.000.000 miliony młodych chłopców.
   1905-17 20.000.000 milionów (na bagnety,na chłopa szkoda kuli).
   2wojna światowa 50.000.000 +.
   Te bandyctwo w 100% jest zawsze wywołane poprzez bardzo wykształconych (Hitler był otoczony Doktorantami, Profesorami Lekarzami (Oświęcim) ludzmi .
   1) pokolenie cierpi.
   2) pamięta.
   3) czyta o tym
   4) nic na ten temat nie chce wiedziec ( to było dawno temu)
   5) Chce naprawić Świat.
   Oczywiście potrzeba “Lidera który ma 100% racji.”
   Majøc wolnø wolę nie wolno sprzedać swojej duszy człowiekowi.
   Czy ten kutas jest Polakiem,Rosjaninem.,Niemcem, Gruzinem (Stalin), Austryjakiem (Hitler), Napoleon (Korsyka) itd. Wykształceni BANDYCI.

  4. j-da mówi

   Chytrze pominąłeś zbrodniczy żydobolszewizm i jego kilkadziesiąt milionów ofiar. Druga wojna to wynik knowań szachrajskiej międzynarodówki z Hitlerem i Stalinem. Pomijasz żydowski terror w demoludach tudzież zbrodnie w Palestynie i na całym Bliskim Wschodzie.

  5. Felek mówi

   Ja-da.
   Ta znajomość żydowskich pisarzy,?
   Jaki przeciętny człowiek czyta tylko żydowskø literaturę?
   Iwonka zna ( chyba personalnie) z tuzin + ich IQ ciekawe
   Proszę nie obrażac Polskiej oraz Europejskiej Arystokracji, która poprzez 1000 lat zrobiła majøtki na grzbietach biedoty. Oczywiscie bali się Żydów którzy umieli pisać oraz czytać .
   Dowodem jest Iwonka czyta ( chyba tylko żydowskich pisarzy o IQ200+).
   Ja osobiscie lubię bajki, niektóre dzisiaj sø not correct
   Cytat:
   A w szóstym wagonie siedzø same grubasy I jedzo tłuste kiełbasy.
   Jeżeli to napisał Żyd to przepraszam.

  6. Felek mówi

   Dodatek:
   Nie wolno zrobic religji z ksiøzki jakiegoś “heatera “.
   Trzeba uważac na człowieka ktòy ma władzę życia I śmierci.
   Stalin jednym słowem zamordował 20.000 tyśięcy Polskich Oficerów.
   Hitler palił ludzi 24/7w obozach.
   Churchill alkoholik okłamał Legalny Polski Rzød w Londynie. ITD.

  7. Iwonka mówi

   Nie, Felek, nie jestem Zydowka i nie czytam tylko zydowskich pisarzy. Moja rodzina bardzo ucierpiala przez Zydow i ich nienawisc do Polakow. Tych ktorych wymienilam to jedyni ktorzy sa Zydami ( i wiem o nich, moze sa jeszcze inni-nie wiem , tylko na tych sie natknelam) i nie boja sie zle pisac o Zydach i o tym co oni robia ze swiatem, rozwalaniem pamstw, i ograniczaniem wolnosci w panstwach gdzie maja mieszkaja. Najwyrazniej nie znasz angielskiego i nie czytales ich artykolow.

  8. Felek mówi

   Masz rację Iwona.
   Znajduję się w “ in the middle “, słaby język Polski oraz słaby Angielski.
   Twoja złość przeciwko Żydom.
   Złość to jest jak niewidzialny haczyk (popraw mnie h ,może ch).
   Chcesz się jego pozbyc spotkasz Żyda przepros jego, jak to zrobisz szczerze uwolnisz się od tej złośći (oddasz skød ta złość przyszła).
   Chrystus nam wybaczył.
   Ps. Jeżeli czytam kśiøżkę nigdy nie sprawdzam czy napisał jø Żyd.

 3. Hammurabi mówi

  Próbowałem przebrnąć przez te wypociny „filozofa” za kilka szekli jednak przyznaję, to ponad moje siły. Odrzuciło mnie. Zajrzałem więc na Wikipedię… A tam: „Urodzony w południowej Polsce młody Avineri wraz z rodziną wyemigrował do Izraela w 1939″… A co z datą 14 maja 1948 roku?
  Do połowy lat 30. Brytyjczycy tolerowali żydowską imigrację, czyli aliję, później próbowali radykalnie ją zahamować. Wówczas Żydzi stworzyli jedną z najbardziej niezwykłych organizacji XX wieku. Nazywała się Alija Bet i zajęła się organizowaniem nielegalnej imigracji żydowskiej do Palestyny. Dysponowała 60 statkami i samolotami oraz wielką masą samochodów i ciężarówek. Dzięki ogromnemu, sięgającemu dziesiątki milionów dolarów budżetowi, korumpowała wszystkich, od policjantów i pracowników portowych, po urzędników państwowych i dyplomatów.
  Inaczej mówiąc ten cały „filozof” mija się z prawdą praktycznie od urodzenia czyli „ten typ tak już ma”.

 4. z-k mówi

  Przecież mogą uczynić dobro wielkie i uratować Palestyńczyków. Wystarczy tylko wpuścić do siebie Persów. Gdybyśmy wówczas wpuścili do siebie sowiecką żydobolszewię to od razy byli byśmy 17-republiką a teraz już od 30 lat byłby na cacy wyrychtowany Środkowo – Europejski Kaganat z prowincją Polin.

 5. tuszyn mówi

  Szlomo rżnie głupa. Przecież doskonale wie, że najważniejszą sprawą było powstanie Izraela a Hitler był istotnym klockiem tej układance. Natomiast los wschodnio-eurpejskich chasydów był sprawą trzeciorzędną i Hiitler miał w zasadzie wolna rekę w zamian za ułatwienie emigracji wybrańców. Dopiero po w grudniu 1941 coś się w w umowach z Hitlerem porypało i ten identycznie potraktował wybrańców jak i całą resztę.

  1. Tomek mówi

   Hitler istotny klockiem w powstaniu Izraela… O matko, czym tu sobie niektórzy głowę nabijają, że takie bzdury wypisują. A po 1941 nie „coś się w umowach z Hitlerem porypało”, tylko Hitler uderzył na ZSRR i na jego terenie znalazło się parę milionów więcej Żydów – emigracja czy getta nie wchodziły już w grę.

  2. Iwonka mówi

   Tomek…Tak Hitler i jego akcje byly skoordynowane z syjonistycznym planem utworzenia Izraela. Pisze o tym Eustace Mullins ( wiadomosci czerpal z zapisow w Librery of Congress) jak rowniez profesor Henry Makow. Po prostu nie ucza nas tego w szkole i nie wiesz o tym. Czytalam ze wszystkie podreczniki historii w USA sa pisane i drukowane przez Zydow. Mysle ze w Europie rowniez , dlatego nie ucza nas tego.

  3. Tomek mówi

   Weź mnie nie rozśmieszaj cytowaniem ludzi w stylu Mullinsa – członka amerykańskiej partii faszystowskiej, faceta z obsesjami na temat żydowskich teorii spiskowych. Do Library of Congress to on co najwyżej zerknął, a na pewno nie znalazł tam porwierdzenia swoich obsesji. Równie dobrze możesz pisać, że w szkole ci nie przekażą „wiedzy” z książek Denikena odnośnie kosmicznych cywilizacji na Ziemi. Że też są ludzie, którzy w takie głupoty wierzą…

  4. Tomek mówi

   Makow – drugi „autorytet”:). Żaden profesor, tylko jak już to doktor i literatury angielskiej, a nie historii. Pisze książki, że światem rządzi tajny spisek Illuminatów, templariuszy, Żydów i satanistów. Reptilian jeszcze brakuje.

   Obciachu nie czujesz, podając mi takie „źródła”?

  5. Iwonka mówi

   Jeszcze nikt nie zarzucil Mullinowi klamstwa w tym co pisal, bo absolutnie wszystko ma zrodlo w bibilotece Kongresu. Czasmi jednak ludzie maja tak twarde glowy ze sprawiaja wrazenie zahipnotyzowanych. jeszcze 10 lat temu , moze mniej, jak ktos wspomnial o Area 51, to robili z niego wariata. Taraz juz nikt nie przeczy. Ludzie wynajmuja samoloty zeby sie tam przeleciec i natychmiast pojawia sie wojskowy samolot ktory ich przegania. Ostatnio zainteresowaly minie prace Dr Toma Budzynskiego i okazuje sie ze kariera zaczynal w jako inz. elektryk w Area 51, wiec juz nie ukrywaja ze to istnieje. Jesli chodzi o to co robia Zydzi, satanisci, syjonisci , globalisci to wejdz na strone Ron Unz. To jego prywatna strona gdzie on i rozni dziennikarze publikuja swoje prace. Unz jest geniuszem. On publikuje rzeczy ktore nie ujrza nigdzie indziej swiatla dziennego. Mozesz tez wejsc na strona Maxa Bumental GreyZone. I Ron Unz i Max Blumental sa Zydami, ktorzy nie zgadzaja sie z cenzura jaka chca nam narzucic pewne grupy i organizacje, obaj chca prady. Zycze ci zebys sie obudzil.

  6. Tomek mówi

   Iwonka, to w kosmitów ze strefy 51 też, jak widzę, wierzysz?:) Coś czuję, że poważnie to my nie pogadamy, ale chociaż będzie wesoło.

   Nikt Mullinsowi kłamstwa nie zarzucił? Kobieto, wpisz sobie w google jego nazwisko i zobacz, jakie on ma opinie. Tylko wpisuj Mullins, nie Mullin, jak go teraz nazwałaś.

   „Źródło w bibliotece Kongresu” – ze śmiechu zaraz padnę. Eksperci od spisku Żydów z Szatanem i kosmitów:))))

  7. Iwonka mówi

   A kto na google napisal te opinie o tych ludziach????? Czy zastanawiales sie? Czy naprawde wierzysz google? Ha, ha,,,,,,,,jestes bardzo naiwny.

  8. Tomek mówi

   @Iwonka

   Dziecko, google to narzędzie dotarcia do danych, a nie ich źródło. W przeciwieństwie do ciebie potrafię rozróżnić znalezione tam źródła wiarygodne od jakichś od z d…y wziętych sensacji o Szatanie spiskującym z templariuszami. Poszukaj, co o nim pisano, poszukaj jego biografii, spróbuj znaleźć choć jednego profesjonalnego historyka, który cytuje jego „tezy”. Polemiki naukowej jednak zapewne nie znajdziesz, bo z czym tu polemizować? To tak jakbyś od astrofizyka oczekiwała polemiki z kimś, kto twierdzi, że Ziemia jest płaska. Są granice oczywistej błazenady.

  9. Iwonka mówi

   Tomek…….. juz w 1933 r, bracia Dulles, ktorzy reprezentowali rzad amerykanski, a jeden z nich byl zalozycielem CIA, spotkali sie na Konferecji Dlugu Berlinskiego w Collogne z Hitlerem i baronem Kurtem von Shruder i zapewnili Hitlera ze Wall Street bedzie finansowalo wdrazanie rezimu nazistowskiego. Wiec jka widzisz byl plan. Pozniej, w czasie wojny, Dulles jezdzil spokojnie po calej okupowanej Europie, spotykal sie z Hitlerem, czyli wiedzial juz co sie dzieje i jakie sa plany.

  10. Tomek mówi

   I serio kredyty zaciągane przez III Rzeszę (pomijając znowu bzdury w tym temacie wypisywane przez łowców teorii spiskowych) szły na budowę Izraela, a nie na np. rozwój niemieckiego przemysłu? Bo coś mi się wydaje, że jedno z drugim nie ma związku.

  11. j-da mówi

   A co Tomeczku? Sprawa umów szachrajskiej wierchuszki finansowej z Hitlerem „nie wchodzi w żadna rubryka”? Wprawdzie A. Siwak w jednej ze swoich książek twierdzi, że Piotr Jaroszewicz zginął bo zapowiadał opublikowanie ubeckiej listy płac M. Milewskiego wg której tenże opłacał koncesjonowaną opozycję ale świetny artykuł w Gazecie Warszawskiej mówi o brakujących aktach gestapo z archiwum w Radomierzycach, które Jaroszewicz mkiał w swoim posiadaniu i których wasze służby intensywnie poszukują. Może sie odnajdą i ktoś je upubliczni ku radości waszej.

  12. Tomek mówi

   Fan Albina Siwaka – starego komucha, ZP Grunwwld, co to w III RP przebrał się za patriotę i przyciąga do siebie pacanów w stylu Jabłonowskiego. Wszystko jasne:).

   A tak w ogóle ten tekst z Siwaka to ma co wspólnego z Hitlerem i Izraelem? Miałeś coś na myśli, czy tylko chciałeś się popisać, że czytasz takie moczarowskie obciachowe lektury?

  13. j-da mówi

   Tekst z Siwaka nic ale tekst z Warszawskiej o przejęciu przez Jaroszewicza (zrabowanych potem przez NKWD) archiwum gestapo i brakujących teczkach negocjacji finansowej wierchuszki z Hitlerem tak. W spisie akt te teczki figurują ale samych teczek brak. Panu Jabłonowskiemu i pany Siwakowi możesz połą chałata buty czyścić

  14. Iwonka mówi

   Tomek … wszystko co pokazuje goralskie ( ze Wzgorz Golan) przektety i okrucienstwo w ich dzialaniu jest w twoim mniemamiu teoria spiskowa pisana przez “oszolomow” z dyplomami najlepszych universytetow amerykanskich. Osolomamni, wedlug ciebie, sa rowniez ci co biora czytaja ich. Sprawiasz jednak wrazenie kogos kto niewiele czyta, niewiele wie , tylko googluje nazwiska i jak WILKIPEDIA mowi “oszolom” , “teroria spiskowa” to ty wierzysz. Jeszcze ci zajmie troche czasu zobaczyc prawde.

  15. Tomek mówi

   @J-Da

   O proszę, trafił się zwolennik tej obwieszonej orderami, emblematem SS i ruską czapeczką choinki ze „Związku Jaszczurzego”, co to po rowerku po Warszawie jezdzi, od czasu do czasu w pysk od narodowców dostając:).

   Światowe żydowskie archiwa u Jaroszewicza – nawet ci pewnie nie przyszło do głowy pomyśleć, że on z równym prawdopodobieństwem mógł wejść w ich posiadanie co w posiadanie szczebla z drabiny, która w Biblii przyśniła się Jakubowi:).

   Szkoda czasu na sieroty po komuchach z Grunwaldu.

  16. Tomek mówi

   @Iwonka,

   A skąd teza, że „wszystko co pokazuje okrucieństwo i oszustwa Żydów to w mojej ocenie teorie spiskowe”? Zbrodnie na Palestyńczykach to fakt, podobnie jak oszustwa niektórych żydowskich (czy tak samo nieżydowskich) bankierów. Ale spisek Szatana, z Żydami, temolariuszami i illuminatami, o którym pisze jeden z tych twoich „autorytetów” to właśnie jest teoria spiskowa i trzeba być chyba wyjątkowym ciołkiem by od takich autorów nabierać wiedzy o świecie.

 6. rins mówi

  Bardo dobry artykuł, pytanie gdzie jest Polskie MSZ w Izraelu? A tak daje się opluwać żydom, wszystko jasne a opozycja jest za głupia żeby to zauważyć i zareagować

  1. z-k mówi

   Z opozycji reaguje ( i reaguje) tylko Konfederacja. Reszta….. to identyczne żydopachoły a prawdopodobnie i większe niż PIS. To nie głupota to lokajstwo.

 7. George mówi

  Pani Katarzyna jak zwykle dosadnie, celnie i w samo sedno. Jak podejrzewam syjonistyczny rząd „dojnej zmiany” w skrytości zgadza się z antypolskimi tezami, które wygłosił ten żydowski filozof. I dlatego raczej można spodziewać się wybuchu wulkanu w Polsce niż reakcji kryptosyjonistów spod znaku PiS na antypolskie ataki, tym bardziej że ich guru Kaczyński pier… coś o jakimś niebywałym sukcesie po kompromitującej kapitulacji w spraw ustawo IPN i jakimś archimedesowym punkcie oparcia, No chyba że ten punkt oparcia oznacza cichą zgodę na wypłatę żydowskich roszczeń.

  1. Zbigniew mówi

   Np zakup jakis samolotow tylko po to aby dostarczac pilotow i obsluge

 8. Iwonka mówi

  Kiedys sluchalam pana G. Brauna i on powiedzial o fakcie historycznym o ktorym nie wiedzialam. Mianowicie ze w czasie kiedy Polacy byli mordowani w obozach a Zydzi jeszcze nie, Niemcy przerzucali tysiace Zydow przez wschodnia granice gdzie okupowali Rosianie. Ci Zydzi szli wzdluz tej granicy i jak byla mozliwosc wracali na niemiecka strone. Pytam sie dlaczego? Dlaczego nie chcieli byc po rosyjskiej stronie? Czyli nie wierzyli ze bedzie holokaust. Moze tam by ocaleli.

  1. Tomek mówi

   Może dlatego, że Stalin także Żydów prześladował? Prawie 100 tys. do obozów pracy NKWD w 1940 pojechało. Zresztą, wiedzieli, co to było Hołodomor, wielka czystka itp., a Niemców pewnie jeszcze mieli za „kulturalnych Europejczyków”.

  2. Zbigniew mówi

   No przeciez mowili po niemiecku a nie po polsku ani po ruskiemu

  3. Tomek mówi

   Polscy Żydzi to akurat mówili albo po polsku, albo jak nie byli zasymilowanj, to w jidisz.

  4. Zbigniew mówi

   No itak powaznie odpowiadales, ze nikt nie ma racji, jakbys cos wiedzial naprawde a masz podstawowy problem – nie lubisz czytac, wolisz cos napisac dajac temu jakies znamiona prawdy.

   Wszystko co pisales to sa brednie wyssane z mlekiem

   „Jidysz (jid. ‏ייִדיש‎ jidisz, dosł. „żydowski” – od pierwotnego określenia w tym języku ‏ייִדיש־טײַטש‎ jidisz-tajcz „żydowski niemiecki”) – język Żydów aszkenazyjskich, powstały ok. X wieku w południowych Niemczech na bazie dialektu średnio-wysoko-niemieckiego z dodatkiem elementów hebrajskich, słowiańskich i romańskich.” https://pl.wikipedia.org/wiki/Jidysz

  5. Tomek mówi

   A ty rozumiesz, Zbyszku, co w tej Wikipedii wyczytałeś? Powstał na bazie jednego z niemieckich dialektów i paru innych języków. A więc bynajmniej to nie jest język niemiecki.

  6. z-k mówi

   Komu opowiadasz te swoje żydowskie bzdury? Hołodomor, wielkie czystki i obozy NKWD i samo NKWD wymyślili i zrealizowali żydowscy zawodowi rewolucjoniści a A. Sołżenicyn napisał, że owszem w łagrach było trochę żydów ale żadnych politycznych tylko sami szachrajscy przekrętnicy a zna tylko jeden przypadek by żyd w łagrze pracował na wyniszczających robotach ogólnych. Wszystkich innych żydowska komendantura lokowała na synekurach w kuchni, magazynach żywnościowych itp. Ten jeden to był żydowski oficer Armii Czerwonej, który nie skorzystał z oferty obozowej synekury tylko poszedł do wyrębu lasu razem ze swoimi żołnierzami też aresztowanymi za pobyt w obozie jenieckim. Jeden jedyny sprawiedliwy w tym całym żydo-bolszewickim ludobójstwie

  7. Tomek mówi

   P….sz jak potłuczony. Zaraz napiszesz że wyginięcie dinozaurów to też żydowska sprawka.

   W NKWD była wyraźna nadreprezentacja Żydów, ale nie było ich tam większość. Rozkazy do eksterminacji wydawał Stalin, a z wyższych urzędników realizujących jego politykę tylko niektórzy byli Żydami. Zesłanie kilkudziesięciu tysięcy Żydów do łagrów w 1940 to oczywiste ustalenie historyków, to że Sołżenicyn mógł sobie w łagrze ich mało widzieć tego nie zmienia.

 9. Iwonka mówi

  Jesli bym miala milion zlotych to dalabym to Zydowi ktory by mi udowodnil ze uratowal chociaz jednego Polaka. Chyba bym nie znalazla takiego. W karaju gdzie grozila kara snierci za ukrywanie Zyda (nigdzie indziej w Europie) i tak ich duzo ocalalo. MNiestey tej nacji ZAWSZE za MALO.

  1. szalom mówi

   Gdybyś dała to by wziął i przedstawił dziesięciu stosownych świadków oraz tegoż „uratowanego” Polaka. Mógł by też podać przykład Kozielska, Starobielska i Ostaszkowa gdzie ichnie komisje nie wszystkich Polaków „delegowały” do dołów Katynia i piwnic Charkowa ale jakąś ich liczbę uznali za odpowiednich do resocjalizacji

 10. Iwonka mówi

  Profesor Henry Makow z Kanady, ktory jest pochodzenia zydowskiego, w soich ksiazkach ( mam jego ksiazki) pisze ze sekretna rada zydowska spotykala sie z Niemcami i omawiala jak zorganizowac holokaust Zydow w Polsce. jesli to Makow wie to mysle ze Zydzi i ten “filozof” tez powinni wiedziec. Dlaczego nie mowi o tym ze USA ich nie przyjelo, i ze rzad amerykanski ( bracia Dulles), ktory spotkal sie z Hitlerem i baronem Kurtem Von Schruderem w Collogne w 1933 roku na Konferencji Dlugu Berlinskiego zapewnili Niemcow o tym ze Wall Sreet bedzie finansowalo wdrazanie przez Hitlera rezimu nazistowskiego. To byl wielki miedzynarodowy plan z udzielam pewnej grupy zydowskiej, a podziemne grupy , ktore czesto najczesciej nie wspolpracowaly ze soba mialy bronic Zydow przed tym planem?????? To po prostu smieszne.

  1. Tomek mówi

   Żaden z niego profesor. Nie jest nawet historykiem. Pisze książki o spiskach Szatana, Żydów, illuminatów i templariuszy. Gratuluję źródła.

  2. Iwonka mówi

   O wszystkich, ktorzy mowia niewygodna prawde, mowi sie ze to “teori spiskowe” i naklada sie im aluminiowy kapelusz. Jest to metoda wymyslona w latach 50-tych przez CIA. Moze przeczytaj Gary Allen”None dare call it conspiracy”. Skonczyl historie na Stenford Univ. ( jeden z najlepszych universytetow) , ale poniewaz pisal o banksterach i innych tez przylozyli mu latka “konspiracyjnego wariata”. Eustace Mullins (ktory wiekszosc swoich info czerpal z Librery of Congress) ,James Perloff tez “konspiracja”. Ha, ha,ha……. Nie, daj sie przekonac tym co nie chca zebys poznal prawde, bo bedziesz krazyl w ciemnosci.

  3. Tomek mówi

   Nie. Teoriami spiskowymi nazywa się wyłącznie dzieła fantastów piszących o reptilianach, płaskiej Ziemi, cywilizacjach pozaziemskich albo spisku Szatana z iluminatami, Żydami i templariuszami, jak jeden z twoich guru. Jest wyraźna różnica między mówieniem o jakimś autorze, że jest kontrowersyjny albo niepoprawny politycznie od mówienia, że głosi teorie spiskowe. To ostatnie zarezerwowane jest dla oszołomów, takich, jak autorzy książek, które polecasz (lub hochsztaplerów, liczących, że sensacha się sprzeda).

   Gary Allen i odwołanie do Stanforda? Nie rozśmieszaj mnie. Był tam tylko studentem, żadnej pracy naukowej nie robił, nie uzyskał żadnego tytułu. To też typowa cecha tego typu bajkopisarzy – rzucą, że gdzieś studiowali albo że w renomowanej bibliotece byli, a potem tacy, jak ty, robią z nich profesorów. I dają się wkręcić jak dzieci, myśląc zabawnie, że drogę z ciemności znaleźli:)

  4. Anty mówi

   Bardzo zaciekle atakujesz kazdego z odmiennym zfaniem o tym wybranum narodzie. Mam pytanie czy wedlug Ciebiw Gross jest profesorem ??

  5. Tomek mówi

   @Anty

   A skądże. Po prostu staram się jakoś pomóc ludziom opętanym jakimiś chorymi teoriami. W trosce o nich samych.

   P.S. Gross to profesor, ale i fałszerz historii. Między nim a pajacami od spisków Żydów z Szatanem jest jednak olbrzymia przestrzeń z rzetelnymi historykami. Nie widzisz niczego poza skrajnościami – jak ktoś wyśmiewa bajki „autorytetów” Iwonki to od razu jest zwolennikiem Grossa?

  6. Zbigniew mówi

   No to Tomek – czym sie rozni jidisz od j. niemieckiego ?

   Ty tylko slisko jakos cos podajesz bez zadnej mozliwosci sprawdzenia – wyszlo ci, ze nkwd bylo dobre a reszta zla i mordercza, dlatego Polacy takze.

  7. Tomek mówi

   Tym, czym np. czeski od polskiego.

   I gdzie mi niby wyszło, że „NKWD była dobra, a Polacy mordercy”? Ty trzeźwy, Zbyszku, jesteś?

   P.S. Jak masz trudności ze sprawdzeniem czegoś, o czym piszę, to daj znać konkretnie – odeślę do źródeł.

 11. Stanislaw mówi

  Tak jest pomagać mordercom,którzy zniszcyli wszystko co Polska osiągneła na przestrzeni wieków w pocie,znoju,trudzie.W zamian mamy i przyszłe nasze pokolenia życie w niewolnictwie.GDZIE SĄ PANOWIE Z PAŁACÓW?którzy żyją w luksusach mając nas w ….!

 12. Janusz I mówi

  Żydzi muszą straszyć ludzi pod groźbą kar, żeby nie okazywali niechęci do nich.

  1. Zbigniew mówi

   Moze tacy zydzi jak ten Tomek, ze mowia po hebrajsku – raczej to jest ten element, ktory sobie dorabia na boku jako sedziowie i inni urzednicy.

  2. Tomek mówi

   Sam jesteś pewnie Żyd. Albo Kałmuk jakiś zza Donu, patrząc na to, jak język polski kaleczysz. Czy każdemu idiocie, który przeczyta wpis kogoś, kto nie łyka jak pelikan żydowskich teorii spiskowych, musi wydawać się, że autor wpisu jest Żydem (o, przepraszam, „żydem”). Bardziej bystrzy od wody w toalecie…

  3. Iwonka mówi

   Tomek, faktem jest ze chcesz osmieszyc ludzi ktorzy wiedza wiecej od ciebie. To ze malo wiesz o tajnych organizacjach to nie znaczy ze sa one “teoria spiskowa”. Wejdz na to wideo w 24 min jest przemowienie JFK i posluchaj co on mowi. Czy on tez wedlug ciebie „oszolom teori spiskowej”. https://www.youtube.com/watch?v=JQjHSsoQigA Znajdz na google wywiad z John Kerry czy Geroge Bush ( syn) jak dziennikarze pytaja ich o Skull and Bone, tajna organizacje do ktorej obaj nalezeli na Yele univ. Sa ksiazki po angielsku gdzie juz w 1915 roku publikowano zydowski plan dla swiata . Marks tez byl Zydem, jego Manifest tez jest konspiracja? Czytajacy podejrzewaja ze jestes Zydem, bo probujesz osmieszyc ludzi ktorzy mowia cos o haniebnym zachowamiu Zydow.

  4. Tomek mówi

   Iwonko, kto wie więcej ode mnie? Ty? Bo wiesz o tajnym spisku Szatana z Żydami, templariuszami i illuminatami? Aha:).

   Manifest jest faktem, Marks był Żydem (tak jak Jezus, Einstein czy dziesiątki laureatów Nobla – i co z tego), ale w światowe rządy Żydów ustalone w 1915 albo światowe rządy skull & bone na podstawie urywku filmu wyrwanego z kontekstu to wierzą dzieci, które przedawkowały kiedyś oglądanie horrorów.

   Najlepszy przykład, który powinien wam uświadomić, jak mocno jesteście pop…..ni (sorry, ale w trosce o takich jak ty walę prosto z mostu), jest to, że jak ktoś wyśmiewa te wasze pierdoły, co to je z ekscytacją w necie rozpowszechniacie, to zapala wam się jedynie lampka, że musi być Żydem, nie inaczej.

 13. Iwonka mówi

  Ciekawy artykol o Zydach. https://www.unz.com/gatzmon/my-struggle/ opublikowany na stronie internetowej zalozonej przez niepraktykujacego Zyda. Autor dzieli Zydow na 3 kategorie z ktorych trzecia jest bardzo rasistowska.”3. Those who identify politically as Jews. In The Wandering Who I argued that while the first and the second categories are innocent, the third category is always contaminated by biological determinism. The third category is, in fact, racist to the core.” Czyzby Avineri nalezal do tej trzeciej?

  1. Tomek mówi

   Z czystej ciekawości spytam – masz też inne hobby w życiu, poza Żydami?:) Nie wiem, znaczki zbierasz albo co?

  2. Iwonka mówi

   Oczywiscie ze mam. Tutej jednak wywolala sie dyskusja ktora jest reakcja na niezbyt pozytywna wypowiedz Zyda o naszym polskim narodzie. Ty jednak najwyrazniej nie masz nic przeciwko temu bo zajadle bronisz Zydow dajac innym do zrozumienia ze im wolno falszowac historie. Dla nich cel uswieca srodki a tym cele sa roszczenia Zydow do zydowskiego mienia bezspadkowego z racji ustawy 447.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.