Katarzyna TS: Upodlenie narodu

prezydent Andrzej Duda, 100. rocznica Bitwy Warszawskiej/ fot. Twitter Kancelaria Prezydenta
20

Sto lat temu, w sierpniu 1920 roku, Polacy zatrzymali bolszewicką nawałę idącą na Europę. – Przez trupa Białej Polski prowadzi droga ku ogólnoświatowej pożodze. Na naszych bagnetach przyniesiemy szczęście i pokój masom pracującym – napisał Michaił Tuchaczewski w rozkazie dla czerwonoarmistów. Doskonale wiemy jak wyglądało to „szczęście i pokój” niesione na bolszewickich bagnetach. Masowe mordy, powszechna grabież, gwałty, bestialstwo, zapaść cywilizacyjna. To jest prawdziwy obraz bolszewickiej rewolucji, którą zatrzymali Polacy.

Nie bójmy się wielkich słów, gdy oddają one stan faktyczny. A stan faktyczny jest taki, że w 1920 roku Polska ocaliła Europę przed zagładą. Naszym obowiązkiem jest o tym przypominać i robić to w taki sposób, żeby ta prosta prawda dotarła do świadomości międzynarodowej opinii publicznej, którą obecnie karmi się ohydnymi antypolskimi oszczerstwami. Niestety, 100. rocznica jednej z najważniejszych bitew w dziejach została sprowadzona do absurdu. W ramach podtrzymywania korona-psychozy ubrano polskich żołnierzy w szmaty na twarzy, a zamiast defilady wojskowej dostaliśmy ceremonię odsłonięcia znaczka pocztowego.

Proszę nie mówić mi, że tak trzeba było zrobić w trosce o zdrowie i życie Polaków. Bez żartów. Jeśli w marcu i kwietniu można było uwierzyć w brednie na temat śmiertelnego zagrożenia epidemiologicznego, to brnięcie w tę narrację teraz, gdy wiemy już, że koronawirus to relatywnie niegroźny patogen, jest tylko i wyłącznie działaniem obliczonym na upodlenie narodu. I to robią obecne władze RP – upodlają naród. Gdy naród był im potrzebny na wiecach wyborczych i przy urnach, to wirusa nie było. Ale gdy świętujemy 100. rocznicę pokonania bolszewików, to wirus jest, więc szmaty na twarz, defilady nie ma, a sanepid wydaje negatywną opinię dla organizowanego przez narodowców Marszu Zwycięstwa.

Odwołanie defilady i szmaty na twarzach żołnierzy władza tłumaczy względami epidemiologicznymi. A czym władza tłumaczy to, że na 100. rocznicę polskiego zwycięstwa nad bolszewikami nie ma ani Łuku Triumfalnego, ani Muzeum Bitwy Warszawskiej? Niczym nie tłumaczy. Po prostu, nie ma i już. Zamiast łuku miała być jakaś pokręcona frytka. Ale też jej nie ma. Muzeum może będzie. Ale nie wiadomo kiedy. Jedna z najważniejszych bitew w dziejach. I co? I chciałoby się napisać – g…o.

Niektórzy powiedzą, że jest lepiej, bo prezydent Bronisław Komorowski urządzał celebrę ku czci bolszewików. Fakt, jest lepiej. Ale chodzi nie o to, żeby było lepiej, ale żeby było dobrze. Symbolika jest niezmierna istotna dla zachowania tożsamości i godności narodowej. Jaką symbolikę dostaliśmy na 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej od władz RP? Otrzymaliśmy wojsko w szmatach na twarzy. Powtarzam: to jest upodlenie narodu.

Od polityków Koalicji Obywatelskiej i Lewicy nie oczekuję niczego. To są ludzie, którzy uważają polskość za nienormalność i wynoszą na piedestał takie osoby, jak Róża Luksemburg. Natomiast od polityków Zjednoczonej Prawicy, deklarujących przywiązanie do polskiej tradycji, oczekuję czynów potwierdzających te słowa. I takich czynów nie widzę.

Widzę natomiast terroryzowanie Polaków idiotycznymi obostrzeniami epidemiologicznymi, widzę bezczelne przepychanie ustawy gwarantującej bezkarność osobom łamiącym prawo oraz ustawę o podwyżkach pensji dla polityków i zwiększeniu subwencji dla partii. Widzę dotacje dla osób i organizacji szkalujących Polskę. Widzę brak zgody na ekshumację w Jedwabnem i nękanie Polaków, którzy dokonali w Wiźnie odkrycia podważającego jedwabieńskie kłamstwo. Widzę, że zakazuje się ekshumacji i godnego pochówku polskich żołnierzy pod pretekstem żydowskiego prawa religijnego. I widzę polskich żołnierzy w szmatach na twarzy podczas 100. rocznicy wielkiego polskiego zwycięstwa. Nie podoba mi się to, co widzę. To upodlenie narodu.

Jeśli podobają się Państwu moje felietony i chcielibyście wesprzeć moją działalność publicystyczną, możecie to zrobić dokonując przelewu na poniższe konto PayPal. Będzie to dla mnie nie tylko wsparcie w wymiarze finansowym, ale również sygnał, że to, co robię, jest dla Państwa ważne i godne uwagi. Z góry dziękuję. Katarzyna Treter-Sierpińska https://www.paypal.me/katarzynats

Zobacz też:

Katarzyna TS: Czy IPN przypomina nieco osła? Odpowiadam na oświadczenie tej instytucji ws. odmowy zgody na ekshumację polskich żołnierzy

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Piotrg mówi

  Dopóki zydzi rzadza w Polsce to nie będzie ani Łuku ani Muzeum. Przecież żydzi nie będą upamiętniać porażki żydowskiego systemu i marszu po Europe. Wystawili już pomnik w Ossowie dla przypomnienia Polakom ze bagnety wciąż wymierzone sa w Serce Polski

  1. Mak mówi

   Smutne jest blaznowanie pana Blaszczaka, ktory nie widzi swojej smiesznosci.
   Uroczysta odslona znaczka…

  2. Marek mówi

   Pełna zgoda, ja także tak to odbieram, do tego kompletna dezinformacja i wspieranie każdego żydowskiego biznesu. Obrzydliwe!!
   Ostatnie wpychanie się w wewnętrzne sprawy Białorusi a przy tym wspieranie na każdym kroku Upainy i Wymowne milczenie w sprawie walki naszych rodaków o tożsamość narodowa na Litwie. Wystawiam tzw prawicy bardzo złe świadectwo.

 2. Szubi mówi

  Ja proponuję poszukać, porozmawiać w służbach mundurowych Nas nie ma i nie chodzi tu o rządzących tylko o naród. Co ma grupka rządzących skoro w razie W i tak by uciekli. Naród polski jest ,,szmaciarski” . Proszę się nie obrażać bo co to daje że 2,3% jest bardzo w porządku skoro i tak 98% w d ma historię, niepodległość tylko zeżreć i się wys..rać za przeproszeniem.

  1. Dan mówi

   Przykład idzie od góry i stąd problem. Za ten kurewski narów również bym życia nie oddał. Całe szczęście w podwójnym obywatelstwie.

 3. antyPO✡PiS mówi

  Proszę zauważyć, że płatny TROLL używający na tym forum ksywki ANTYPARCH nigdy nie krytykuje PiSraela i Dudy za pro izraelską, antypolską politykę!
  Ale ten troll zawsze wyzywa polskich narodowych patriotów od „tęczowych ciot”.

  Dlaczego redakcja wprawo.pl pozwala temu trollowi na takie wpisy?

 4. ROMAN mówi

  to może hołota z pisu przeczytała mój wpis sprzed dwóch lat, że Łuk ma być nie mniejszy niż brama brandenburska , a jeśli miał by być mniejszy to lepiej żeby go wogóle nie było…

 5. ROMAN mówi

  przeczytałem ustawę o epidemii z 2008, rozporządzenia , a 15.8. widzę Wojsko Polskie w maskach, a hołota z pisu bez… to czego nie doczytałem lub komu należy się w ryj…

 6. ROMAN mówi

  fb usuwa wpis, że tzw. wirus to ukryta depopulacja… wolność w internecie…

 7. Hammurabi mówi

  Tak Pani Katarzyno, Polska ocaliła Europę przed zagładą jednak zaryzykuję tezę, że trochę wbrew jej woli.
  Czemu?
  Bo to wyglądało tak, jakby idiociejący już wówczas zachód kibicował a wręcz sprzyjał Rosji.Te embargo na zakup broni, te blokady transportów już zakupionej, ta nagonka na Polskę i propozycje rozejmowe urągające godności kloszarda a co dopiero dumnego i zaprawionego w bojach o godność i honor narodu. (Ów dziesięciodniowy rozejm miałby umożliwić rozpoczęcie negocjacji polsko-sowieckich w Mińsku, na których ustalone zostałyby linia demarkacyjna oraz wstępne warunki pokoju).
  Co by było w tej strasznej dla Polski chwili, gdyby nie Węgrzy, strach pomyśleć.
  Już wówczas Anglia okazała się jawnym wrogiem Polski co potwierdza przecież postawa Davida Lloyd Georgea. Te spotkania z Lwem Kamieniewem oraz Leonidem Krasinem, te rozmowy na temat podpisania układu handlowego, na którym tak bardzo zależało szefowi brytyjskiego rządu, że nawet w jego rodakach budziły niesmak.
  Marszałek polny Henry Wilson wziął udział w spotkaniu z Kamieniewem i Krasinem, czyli – jak to trafnie ujął – łajdacką parą kanalii. Cytat: “przerażony byłem sposobem, w jaki L[loyd] G[eorge] mówił o Francuzach i odnosił się do nich przed tymi bandziorami. A także tym niemal służalczym nastawieniem, z jakim zabiegał o rosyjskie interesy i był wrogi wobec Polaków… Cały ton L.G. szokował mnie w najwyższym stopniu. Był na p r z y j a c i e l s k i e j stopie z Kamieniewem i Krasinem. Było dla mnie całkiem jasne, że wszyscy trzej zakładali, i że L.G. zaaprobował, okupację Warszawy przez bolszewików”.
  A od siebie dodam, że podobnie Winston Churchill zaaprobował okupacje Polski przez… Niemcy i ZSRR. Fakty nie chcą świadczyć inaczej!
  W świetle powyższego, postawa Anglików we wrześniu 1939 roku a zwłaszcza ich podłość, draństwo i kur… wo w Teheranie i Jałcie nabierają innego wymiaru. Tyle, że jakoś nikt o tym nie mówi. Franklin Delano Roosevelt był zapatrzonym w Stalina politycznym idiotą i bezkrytycznie godził się na “angielskie” pomysły.
  A to “upodlenie narodu” – moim skromnym zdaniem – rozpoczęło się o wiele, wiele wcześniej. Zostało zaczęte we wszystkich miejscach kaźni Polaków, na bezkresach syberyjskich i kontynuowane metodycznie po teherańskiej zdradzie, kiedy to nieświadomych jeszcze tego faktu żołnierzy, używano w charakterze armatniego mięsa i kiedy kolejny raz “towarzysze” przybyli “wyzwalać” nasz naród z niedobitków najwartościowszych jednostek a na ich miejsce powłaziły kreatury bez matury ale ze “szczerą chęcią”. Te się rozmnożyły i tyle.

  1. Gracjan mówi

   Wiedziałem, że jak Pan Kaczyńs…..i dojdzie do władzy będzie się starał upodlić Naród Polski. Przecież jest żydem. Wykorzystuje takich złych ludzi jak Moraw….i i Szumo…..i. To nie są Polacy. Przypomnijcie sobie pierwszy rząd Kaczyń……go w 2005 roku. Przekręt z kredytami frankowymi. Ludzie nieświadomi zadłużyli się do końca życia. Po 10 latach mają dwa razy większy kredyt z tytułu podwojenia wartości franka. I teraz pracują za jak to powiedział Pan Moraw…i za miskę ryżu żeby tylko spłacić ratę.

 8. ROMAN mówi

  Bohaterowie z 1920, przepraszam Was za wredne mordy z pisu z 2020, ale byłem przekonany, przez lata, że to nasi… tak naprawdę nigdy naszymi nie byli… to tylko sitwa z Magdalenki…

 9. ANDRZEJ S LOBROW mówi

  Niektórzy powiedzą, że jest lepiej, bo prezydent Bronisław Komorowski urządzał celebrę ku czci bolszewików. Fakt, jest lepiej.

  Ci niektórzy to wrogowie Ojczyzny, bolszweizm sovieckiego brabarzyństwa, więdz takich należy wybić na czele z bronkiem od bul, żeby uwonić pozostałą część Narodu, która żąda wolnego PAŃSTWA POLSKIEGO.

 10. Zbigniew mówi

  Dudusiowa Wpolityce sprzedaje juz nawet wpowiedzi na forum.

  Maja juz taka wrodzona mentalnosc, ze wszystko mozna sprzedac zaczynajac od siebie

  “”Komentarze do tej publikacji PREMIUM Oznaczona jako premium są dostępne tylko dla subskrybentów Sieci Przyjaciół.
  Aby przeczytać komentarze lub dodać własny zaloguj się na swoje Konto Czytelnika i dołącz do subskrybentów Sieci Przyjaciół
  Wybierz subskrypcję:””

 11. Teresa Maria mówi

  Mój przybrany tata, był żołnierzem w tamtej wojnie. Sfałszował dokument tożsamości, aby mógł wstąpić do armii, a brakowało mu wtedy pół roku do pełnoletności. Był dwukrotnie ranny.Jak mu zabito konia podczas szarży, to płakał. Kochał zwierzęta i ludzi. W 1939r. przeprowadzał ludzi przez granicę, po agresji sowieckiej na Polskę. Potem był kurierem podziemia, łącznikiem Warszawy z kielecczyzną, bo z tamtąd pochodził. Po wojnie spalił wszelkie dokumenty, legitymacje, mundur, bo bał się komunistycznej władzy. Żył skromnie i umarł jako nieznany nikomu bohater. Wychował swoją córkę i 2 przybrane córki z rodziny, w tym mnie. Niech spoczywa w pokoju.

  1. Kwal mówi

   Może Pani być duma ze swojego Ojca. Wspaniały człowiek…Winszuję Pani. Pozdrawiam.
   Niestety Świat takich ludzi jak Pani Ojciec się już kończyny, chyba, że Pan Bóg się ulituje…
   Serdecznie Pozdrawiam
   K.w.

 12. edekzzawody mówi

  Szanowna Pani:moze pani pisac co chce,ale w sprawie corona virus sprawa ma sie nieco inaczej niz Sz.P.pisze.
  Chinczycy (bez wzgledu na motywy “zasiania” epidemii) spawali tak spawali drzwi do blokow i stawiali policje aby opanowac sytuacje.Efekte polskiego “kazdy wuj na swoj stroj ” jest obecnie ponad 500 zachorowan codziennie.Co bedzie jak dzieci wroca do szkoly?Ludzie musza pracowac zeby zyc.Zadna gospodarka tego nie wytrzyma aby placic za siedzenie w domu.Choroba jest podstepna i zabojcza ,a ozdrowiency sa kalekami do konca zycia.Sasiadka moja jest pielegniarka i po tym co opowiadala strach wyjsc z domu.Maski sa prewencja.Bohaterom z 1920 roku bardziej pomoze wieczne odpoczywanie i modlitwa niz lansa rzadzacych sie.Pomnik zostanie predzej czy pozniej zbudowany.Pani poptrzeba troche rzetelnosci w swoich wypracowaniach.Portal ten jest portalem frustratow i ludzi naiwnych nie majacych kompletnie pojecia orzeczywistosci politycznej w jakiej zyjemy obecnie.Swiatem rzadza banki i ielki kapital a ni Duda czy Kaczynski czy Budka.

  1. marju73 mówi

   Maski nie są żadną prewencją więc się dokształć w temacie i nie zarzucaj nierzetelności. Poszukaj informacji jakie są rozmiary wirusa a jakie są wielkości otworów w maszeczkach i co z tego wynika (ulotka w temacie dostępna na stronie neos) . Są tylko testem na uległość ludzi przed kolejnymi ruchami podejmowanymi przez rząd światowy (znakowanie ludzi, czipowanie)
   Ta cała plandemia jest dobrze opisana w filmie “fundacja rockefellera 2014” przez niezależnego dziennikarza.

 13. Kwal mówi

  Pan sprawujący dzisiaj funkcję prezydenta w Polsce to człowiek słaby, mały i niesamodzielny, który zawsze musi mieć mentora. Kiedyś był jego mentorem prof. Zimmerman z Uniwersytetu Jagielońskiego u którego się doktoryzował, potem był Śp. Lecha Kaczyński, teraz mentorem jest kurdupel z Żoliborza i prezydent Trumpf.
  To taki kundel na smyczy, który nie zdaje sobie z tego sprawy, że jest tylko od szczekania…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.