SKLEP-WPRAWO.PL

Katarzyna TS u Roli o ustawie 943 i antypolskiej edukacji o Holokauście [WIDEO]

Katarzyna Treter-Sierpińska/ fot. screen
7

Kongres USA pracuje nad ustawą 943, której celem jest wprowadzenie edukacji o Holokauście do wszystkich amerykańskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Program edukacyjny ma być przygotowany w konsultacji z komisją, w skład której mają wejść przedstawiciele wymienionych w ustawie organizacji żydowskich, czyli Muzeum Holokaustu w Waszyngtonie, Centrum Szymona Wiesenthala, USC Shoah Foundation i Anti-Defamation League (ADL). W opinii Wojciecha Jeśmana, działacza Kongresu Polonii Amerykańskiej, ustawa 943 może być nawet groźniejsza dla Polski niż ustawa 447. Czy tak jest w istocie?

Przeczytałam projekt tej ustawy i przedstawiłam jej założenia w rozmowie z Marcinem Rolą w telewizji wRealu24. Zapoznałam się też z dostępnymi na stronie ADL planami lekcji o Holokauście. Informacje, które na tych lekcjach przekazuje się młodym Amerykanom, to wielka manipulacja, która propagandowo uderza w Polskę. I to uderza bardzo mocno. O tych antypolskich manipulacjach w programie edukacyjnym mówię również w kolejnej rozmowie z Marcinem Rolą, która jest pewnego rodzaju sprostowaniem do pierwszej rozmowy. Dlaczego sprostowanie było konieczne? Początkowo nie zauważyłam jednego tekstu dla uczniów zamieszczonego w materiałach edukacyjnych i błędnie poinformowałam, że w obecnym programie edukacji o Holokauście w ogóle nie ma mowy o Żegocie, rodzinie Ulmów i karze śmierci dla Polaków pomagających Żydom. W rzeczywistości takie informacje są i po ich weryfikacji natychmiast pojechałam do wRealu24, żeby poinformować o tym widzów. Jednocześnie wyjaśniłam, jaki jest zakres i sposób przedstawienia tych informacji. Niestety, jest on taki, żeby wywołać wrażenie, iż działania Polaków na rzecz ratowania Żydów były bardzo niewielkie. Pozostałe informacje na temat manipulacji w nauczaniu o Holokauście, które podałam w pierwszym filmie, są zgodne ze stanem faktycznym.

Zapraszam do obejrzenia obu filmów. Jednocześnie przepraszam za błędne info w pierwszej rozmowie. Mam nadzieję, że wybaczycie mi Państwo tę pomyłkę. W sprostowaniu wyjaśniam, jak do niej doszło oraz podaję dodatkowe informacje o antypolskich manipulacjach w programie edukacyjnym o Holokauście, którym karmi się amerykańskich uczniów. 

Zobacz też:

Katarzyna TS u Roli: Jedwabne i religia Holokaustu [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. SKLEP-WPRAWO.PL
 2. szalom mówi

  Informację o holokauście należało by rozpocząć od wydania książki – dokumentu T. Bednarczyka – „Życie codzienne warszawskiego getta”. Przetłumaczyć ją na kilka popularnych języków (zamiast bajduł Tokarczukowej) i rozpropagować w świecie. Jest to książka BIAŁY KRUK zaciekle tępiona o początku jej powstania a na rynku niedostępna.

  1. Marek Bystrzewski mówi

   Dzięki za cynk i za wskazanie kierunku, właśnie dorwałem tę książkę. Rewelka!

 3. Marek Bystrzewski mówi

  Szanowna Pani Katarzyno,

  uważam, że powinna Pani napisać krytyczną analizę tej ustawy HR 943, taką bardziej dopracowaną wersję tego, co Pani mówiła w programie, przetłumaczyć na angielski i wysłać do wszystkich kongresmenów USA oraz do organizacji polonijnych, aby przekazywały ją osobiście do kongresmenów i do amerykańskiej opinii publicznej jako ostrzeżenie przed żydowskim gigantycznym oszukiwaniem władz i społeczeństwa USA.

  Jest dobry czas na to, bo kongresmeni USA i Amerykanie zostali już wstępnie powiadomieni przez organizacje polonijne, jak zostali oszukani przez żydów ws. Act 447. To będzie niejako dalszy ciąg tej sprawy.

  Pani spostrzeżenia i argumenty, zwięźle i celnie punktujące żydowskie oszustwo, są i będą sensacyjne i porażające dla każdego odbiorcy, zwłaszcza dla Amerykanów.

  Pozdrawiam serdecznie,
  Marek Bystrzewski

 4. Robert B. mówi

  Żydostwo zabiera się chyba do „ostatecznego rozwiązania kwestii” gojów. Ich cel to zrobienie z siebie świętych krów i zrobienie z gojów swoich niewolników. Skutek będzie dokładnie odwrotny.

 5. piotr mówi

  Ściana Płaczu – Przewodniczący Komisji Smoleńskiej A. Macierewicz modli się.

 6. Zulu-Tango-Tango mówi

  zydzi ciężko pracują na Ostateczny i Całkowity holokaust! Szkoda tylko, że za przewiny elit będą cierpieć zwykli członkowie tej sekty!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.