Katarzyna TS: Sukces czy porażka?

Konfederacja, wieczór wyborczy/ fot. Twitter
36

Wybory parlamentarne AD 2019 za nami. Wyniki z 99,49% obwodowych komisji wyborczych kształtują się następująco: PiS – 43,76%, KO – 27,24%, Lewica – 12,52%, PSL – 8,58%, Konfederacja 6,79%. A zatem Konfederacja wchodzi do Sejmu. I bardzo dobrze. Ale czy uzyskany wynik to sukces, czy porażka? W pierwszej chwili pomyślałam, że to sukces. Przy medialnym zamilczaniu, przerywanym wyłącznie propagandową nagonką o „ruskich onucach”, to cud, że Konfederacji w ogóle udało się przekroczyć próg wyborczy. Potem spojrzałam na wyniki drugi raz i uświadomiłam sobie, że to raczej porażka, a nie sukces. Konfederacja przegrała nie tylko z Lewicą, ale nawet z PSL. Dlaczego? Czy to wyłącznie wynik skandalicznego pomijania przedstawicieli Konfederacji w mediach publicznych? Sądzę, że nie tylko.

Uważam, że Konfederaci są sami sobie winni, ponieważ stracili część wyborców, którzy wcześniej ich popierali. Nie chodzi tylko o kwestię wiatraków. Ilu dotychczasowych zwolenników nie zagłosowało na Konfederację w związku z zamieszaniem wywołanym odejściem Kai Godek i deklaracją Wojciecha Cejrowskiego, że nie będzie popierał tego ugrupowania, ponieważ utraciło wiarygodność w kwestii prolife? W końcu Cejrowski napisał na Fb, że jednak zagłosuje na Konfederację. Ale jakie były jego argumenty? Cejrowski napisał, że Konfederacja jest „najmniej badziewna” i podkreślił, że „to nawet nie jest kredyt zaufania – raczej desperacja”. Niezła rekomendacja, prawda? Bez względu na to, dlaczego tak się stało, utrata Kai Godek to był wizerunkowy strzał w kolano. A takich strzałów było więcej.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Gdy AgroUnia robiła protesty na ulicach i domagała się podjęcia działań osłonowych wobec polskich rolników niszczonych przez zagraniczne supermarkety, Sławomir Mentzen  obwieścił, że przepisy nakazujące sklepom zakup co najmniej 50% towaru polskiego to antykapitalistyczne działanie „władzy ludowej”. Jak myślicie, ilu rolników zagłosowało na Konfederację po tej deklaracji Menztena? Sądzę, że niewielu. Nie po to wychodzili na ulice, żeby potem głosować na ugrupowanie, którego lider z punktu wyrzuca ich postulaty do kosza. Tak samo było z wiatrakami. Ilu ludzi walczących o odsunięcie wiatraków od domów zagłosowało na Konfederację po tym, jak Mentzen przedstawił projekt ustawy wyrzucającej do kosza efekt ich ciężkiej, wieloletniej pracy? Ja nie zagłosowałam. I cieszę się, że Sławomir Mentzen nie wejdzie do Sejmu. Może to będzie kubeł zimnej wody na głowę tego tzw. wolnościowca.

Co do wolnościowców i ich postulatów, od momentu powstania Konfederacji jako koalicji Partii Korwin i Ruchu Narodowego zastanawiałam się, jak uda się pogodzić dwie sprzeczne ze sobą wizje gospodarki, czyli interwencjonizm państwa i opcję „sprzedać wszystko”. Okazało się, że Konfederacja stała się tubą Partii Korwin i rządzi w niej opcja „sprzedać wszystko”. Komu sprzedać? Komukolwiek. W myśl tez głoszonych przez Janusza Korwina-Mikkego należałoby sprzedać kopalnię „Krupiński” zamiast robić raban w związku z oddawaniem polskiego węgla w obce ręce. Ilu wyborców odepchnęło od Konfederacji lansowanie opcji „sprzedać wszystko”? A ilu wyborców odepchnął Korwin opowiadający o dobrym carze i urokach zesłania? To są bardzo proste mechanizmy i należy je stosować podczas kampanii wyborczej. Kontrowersyjnych polityków chowa się do szafy. Tak zrobiło Prawo i Sprawiedliwość w 2015 roku. Tego nie zrobiła Konfederacja w 2019 roku. Błąd.

Kolejnym błędem było pójście na totalną wojnę pod hasłem „banda czworga”.  Wielu wyborców PiS przeniosłoby swoje głosy na Konfederację, gdyby prezentowała się ona jako „lepszy PiS”. Pokazując się jako totalny anty-PiS Konfederacja wpadła w propagandową pułapkę: do wyborców trafił przekaz, że Konfederacja będzie obalać PiS ramię w ramię z Koalicją Obywatelską. Tym sposobem skutecznie odstraszono część Polaków, którzy chcieliby, żeby PiS miał po prawej stronie kontrolę, ale nie kosztem wzmocnienia POKO. Hasło „banda czworga” nakręcało negatywne emocje. PSL zastosował inną taktykę przedstawiając się jako ci, którzy chcą łączyć, a nie dzielić. I PSL ugrał więcej niż Konfederacja.

Konfederacja jest ugrupowaniem składającym się z partii niespójnych programowo. To nie jest żadna tajemnica, ale jeśli chce się coś osiągnąć wspólnie, to trzeba grać zespołowo. Niestety, wielokrotnie okazywało się, że w Konfederacji panuje chaos. Było to widoczne już przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, gdy na listy trafili kandydaci nie wiadomo skąd i przez kogo rekomendowani. W obecnej kampanii okazało się, że Sławomir Mentzen przedstawił projekty ustaw, których z nikim nie konsultował. Ale projekty były prezentowane podczas konwencji programowej. I zaczął się cyrk, czyli z jednej strony przekaz, że to nie są projekty Konfederacji, a z drugiej, że Menzten jest autorem programu gospodarczego Konfederacji.

Taki sprzeczny wewnętrznie przekaz musi prowadzić do podważenia wiarygodności każdego ugrupowania politycznego. Wzniosłe hasła i deklaracje nie wystarczą, żeby to przykryć. Budowanie na takim chaosie jest budowaniem na piasku. Co z tego wyniknie w przyszłym Sejmie? Czy nie będzie tak, że Konfederacja rozpadnie się na narodowców i korwinowców? I co wtedy? Kolejna wersja jednoczenia prawicy za cztery lata?

Jeśli podobają się Państwu moje felietony i chcielibyście wesprzeć moją działalność publicystyczną, możecie to zrobić dokonując przelewu na poniższe konto PayPal. Będzie to dla mnie nie tylko wsparcie w wymiarze finansowym, ale również sygnał, że to, co robię, jest dla Państwa ważne i godne uwagi. Z góry dziękuję. Katarzyna Treter-Sierpińska https://www.paypal.me/katarzynats

Zobacz też:

Katarzyna TS: Dlaczego nie zagłosuję na Konfederację

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. jacek mówi

  wczoraj miałem przyjemność zagłosować na pana Bosaka, ale moim zdaniem JKM pociągnie Konfederację na dół, to nieobliczalny człowiek o dziwnych pomysłach i jeszcze dziwniejszych wypowiedziach…

 2. mimik mówi

  mój głos Konfederacja też straciła , tylko za coś zupełnie innego w czwartek Winnicki pogratulował „noblistce” po czymś takim nie mogłem im dać głosu bo wyczułem giertychowszczyznę

  1. marju73 mówi

   To tylko wskazuje że z tym Winnickim jest coś nie tak. Dla porównania Grzegorz Braun skwitował jak należy tę „pisarkę” i jej „literaturę”.Czas zweryfikuje te osoby i ich działania. Bo jak wrócimy myślami do czasów gdy platforma rządziła to pisowcy w patriotyźmie nie dawali się nikomu wyprzedzić. A wyszło szambo popisowe.

  2. K. mówi

   W tym wypadku przekaz był między słowami 🙂

 3. Anonim mówi

  Znaczy myśl taka jest,że .. „korwin” cacy car,tylko „poddani” Be.He he he

 4. antytroll mówi

  Podwojenie elektoratu mialoby byc porazka?
  Obawa prze dduza frekwencja okazala sie nieuzasadniona. Konfederacja moze liczyc CONAJMNIEJ na milion wyborcow, ktorzy sa betonowym elektoratem. To porazka?
  Przeciez chodzilo o to, zeby wreszcie przekroczyc, pomimo fake newsow lub pomijania Konfederacji przez rzadne i nierzadne media, te graniczne 5%.

  I KONFEDERACJA TEN PROG WYRAZNIE PRZEKROCZYLA!
  S U K C E S. Sukces w skrajnie trudnych warunkach.

 5. Grzegorz mówi

  Konfederacja osiągnęła znakomity wynik. Dokonała rzeczy niemożliwej. Weszła do Sejmu wbrew wszystkim, także wbrew fałszywym „swoim”. Uwielbiam czytać Pani felietony ale z tymi wiatrakami, to dała Pani czadu. Na szczęście przeceniła Pani swój wpływ na elektorat Konfederacji.

  1. Piotr mówi

   Trudno się z czymkolwiek w tym „felietonie” zgodzić, ta pani strzeliła focha na wiatraki i teraz naciąga wszystko do swojej teorii. Jacku, daj swojej koleżance lekcję z obiektywizmu.

 6. ziemianka mówi

  Obciążanie Konfederacji odejściem humorzastej pani Godek, czy też Jakubiaka i Liroya, ktorzy to odeszli z wlasnej woli bez żadnego powodu, a także wypowiedziami pana Cejrowskiego, który odpowiedzialnośc za słowa i czyny ma na poziomie Korwina, jest niesprawiedliwe. Podobnie wywleczenie tej ustawy Mentzena tuz przed wyborami, było nieodpowiedzialne i bardzo dobrze, że konfederacja i tak dała sobie radę. Myślę, że wydziwianie nad wynikiem Konfederacji w przypadku pani Treter-Sierpińskiej jeszcze doklada do tej listy nieładnych zachowań. A tymczasem wystarczyło pogratulować sukcesu, pani Katarzyno, a nie kopać jeszcze pana Mentzena na odchodne, Mentzena, który znakomicie wypadł w debacie telewizyjnej i pracował jak koń w kampanii wyborczej, najlepiej, jak mógł, a jednak z powodu morderczego sposobu liczenia głosów nie wszedł do
  sejmu, co mu sie jak najbardziej należało. Wszystko to bardzo niesmaczne.

 7. z-k mówi

  Ja żałuję, że pan Mentzen się do sejmu nie dostał. Był by tam jednym z najmądrzejszych. Jak pan Braun ale łów oby nie przemądrzył swoich wystąpień. Prosto i do rzeczy

 8. Suwerenka mówi

  Do założenia Klubu potrzeba piętnastu Posłów, a Konfederacja ma tylko jedenastu, więc powinna założyć dwa, a najlepiej trzy Koła Poselskie zwiększając chociażby czas wystąpienia sejmowego dwu-, lub trzykrotnie.
  Nie podoba mi się, co pani zrobiła przed wyborami. Żegnam.

 9. Robert mówi

  Ja żałuję że Cejrowski z Kurdami yerbą nie handluje z wizerunkiem Trumpa,bo to chyba po niej tak szybko szorty bujają biegając w opinaczach szybciej od bosego Gumpa

 10. grzegorz mówi

  Piramidalnie głupi tekst. Z mojego punktu widzenia prowincjusza, który własnym staraniem jako jedyny w zapomnianym Złotym Stoku rozwieszał plakaty kandydata Łambuckiego, jest to ogromny sukces. Udało mi się nakłonić kilka osób do zmiany paradygmatu i głosowania na Konfederację. Nas nie obchodzą wasze roszady. Nas obchodzi POLSKA!

  1. Roland mówi

   Dokladnie! Na szali lezy tak wazna sprawa jak wyrwanie wladzy nad Polska z obcych rak a ona sie wiatraczkami zajmuje, ktore Grzegorz Braun juz wielokrotnie krytykowal w swoich wypowiedziach. W takim razie zyczymy pani Kasi wszystkiego najlepszego w „nowej-starej Polsce pisu”. Lepsze stronnictwo amerykansko-zydowskie u wladzy w Polsce niz klika wiatrakow na polu (nawet jesli troche niekorzytnie ustawionych). Swietna logika!

  2. Andzia mówi

   Bo to jest opozycja kontrolowana.

 11. BK mówi

  A właśnie ,że tekst dobry . Jaki patriota głosuje na Korwina? On chce dla Polski tak samo dobrze jak Trzaskowski,Schetyna i podobni. Turbokapitalizm przerabialiśmy za PO. Mogę głosować na narodowców ,ale nie na tą ekipę od sasa-do lasa ,gdzie jeden drugiemu zaprzecza głosząc radyklanie różne poglądy. Do 2 lat rozpad-wspomnicie moje słowa.

 12. Tomek mówi

  Klituś bajduś.

  Przez sprawę wiatraków to zdziwiłbym się, gdyby Konfederacja straciła więcej niż 1 wyborcę.

  Odejście pani Godek osłabiło Konfederację? Chyba odwrotnie, skoro z nią miała 600 tys głosów, a bez niej ponad 1 mln. Poza tym, postulaty pro life są w programie Konfederacji, w poważny sposób przedstawione (zakaz aborcji przy mniejszych wadach, a nie w każdym przypadku). Zresztą, na kogo proliferzy zagłosują, jak na prawo od Konfederacji ściana?

 13. jmac mówi

  Wpisuje się Pani w krytykę uprawianą przez RZiemkiewicza. On się sprzedał, u Pani pewnie urażona duma. Nieważne ile zrobili i mogą jeszcze dla Polski ,nieważne że swoją dotychczasową działalnością potwierdzili że można na nich polegać .Bardzo dobrze że nie dają się szantażować takim osobom jak KGodek, Mjakubiak , PLiroy ,czy też Pani .Kaja Godek myślała że ilość podpisów pod projektem rowna się z poparciem dla niej-wybory sprowadziły ją na ziemię ,u Pani jest podobny problem.Tutaj idzie gra o polskie interesy a nie partykularne jednostkowe.Pzdr.

  1. Katarzyna Treter-Sierpińska mówi

   Kwestia wiatraków dotyczy nas wszystkich. Prowiatrakowy projekt ustawy Mentzena to realizacja postulatów lobby wiatrakowego, które chce budować szkodliwe elektrownie wiatrowe obok domów jednocześnie doprowadzając polską energetykę do zapaści. Ustawa Mentzena to działanie przeciw polskim interesom. Ustawa Mentzena jest zgodna z postulatami POKO, PSL i Lewicy. To są fakty, a wymyślanie bajek o mojej rzekomo urażonej dumie nie zmieni rzeczywistości.

 14. Dorota mówi

  Nawet jeśli Konfederacja się rozpadnie to co??? Najważniejsze, że mamy posłów z tego ugrupowania, o to chodziło. W jaki sposób K.Bossak, G.Braun…itd mieliby znaleźć się w sejmie??? Dzięki współpracy z Korwinem udało się. Rozstrząsanie kto kogo pociągnął w górę czy w dół jest bez sensu. W mojej rodzinie głosowaliśmy na Konfederację, ale każdy z powodu innej osoby. Jedni dla Brauna, drudzy dla Winnickiego a mój syn (jego koledzy również) ze względu na Korwina właśnie. A strzelanie do Konfederacji z powodu wiatraków w tak trudnym momencie było moim zdaniem poniżej Pani poziomu Pani Kasiu. Znam osobę, która chce mieć wiatrak obok domu, mimo, iż zna słabości tego rozwiązania. Natomiast Mentzen jest bardzo inteligentnym człowiekiem, który przydałby się w sejmie. Powoływanie się na krytykę Cejrowskiego….Już dawno przestał być autorytetem dla kogokolwiek.

 15. mariolka mówi

  Do wszystkich którzy krytykują Konfederację: Nie musicie na nich głosować. Przecież macie do wyboru Zandberga, Biedronia czy inną Jachirę. Takich jak wy było 12.5 procent. A Pani TS uczepiła się tych wiatraków, tak jakby nie było w Polsce żadnych ważniejszych spraw.

  1. Katarzyna Treter-Sierpińska mówi

   Nie uczepiłam się wiatraków. To Sławomir Mentzen uczepił się wiatraków przedstawiając projekt ustawy realizującej postulaty lobby wiatrakowego. Pod projektem Mentzena z radością podpisałby się Zandberg, Biedroń i Jachira. Mentzen mówi w tym przypadku jednym głosem z POKO, Lewicą i PSL. Jaka jest wiarygodność kogoś takiego? Dla mnie żadna.

  2. DariusZ mówi

   Przytoczę pewną anegdotę, którą zasłyszałem z różnych źródeł: „Pewna kobieta wyznała spowiednikowi, że jest bardzo duma. Spowiednik poszukując źródła tej dumy, dopytywał, czy jest może bardzo urodziwa, odpowiedziała, że raczej przeciętnie, podobną odpowiedź uzyskał na pytania, czy może jest bardzo wykształcona, lub utalentowana. To może pochodzi z jakiejś starej zacnej rodziny, dopytywał dalej? Nieszczególnie, usłyszał w odpowiedzi. „Dziecko, ty jesteś po prostu głupia, a to nie jest grzechem!” Przyznam, że z niesmakiem czytam Pani następny artykuł, i stwierdziłem, że czar prysnął, szkoda czasu na te Pani wypociny…., i przypomniała mi się powyższa anegdota.

 16. Jarek mówi

  Cóż muszę odpowiedzieć na ten kłamliwy artykuł. Po pierwsze w sprawie wiatraków wypowiadał się Pan Mentzen, że dzwoniła Pani do niego i była bardzo pobudzona jakby to była sprawa życia i śmierci. Przecież to jest tylko projekt i można go poprawić. Jeżeli chodzi o Kaję Godek to chyba Pani powinna mieć do niej pretensje, że życie niewinnych dzieci jest dla niej mniej ważne od lepszego miejsca na liście do sejmu. Dlaczego nie wytrwała przy Marku Jurku a potem przy Skutecznych ?! Czy też ją wypchnęli ? Jezeli chodzi o Cejrowskiego to jego opinia na temat Konfederacji nie jest dogmatem. Pan Cejrowski mówił, że należy bronić Izraela przed Palestyńczykami bo to jest obrońca cywilizacji. Kto normalny by się podpisał pod takimi bredniami. Pan Cejrowski ma takich wiele. Trump jest obrońcą wiary…. szkoda komentować. Jeżeli chodzi o AgroUnię Pan Grzegorz Braun mówił, że Pan Kołodziejczak zażądał połowy jedynek i on ma być szefem, Więc proszę nie opowiadać takich bredni. Jeżeli Pani nie popiera Konfederacji to proszę to napisać a nie kłamać na jej temat. Artykuł żenujący kalka michnikowszczyzny. Mam nadzieję, że Pani się poprawi inaczej będę pisał do red. ks. Jacka. Tylu kłamstw w jednym artykule to dawno nie czytałem.

 17. Kamil mówi

  Cenię sobie pyblicystykę p. Katarzyny, jednak powyższy artykuł jest wyjątkiem. Czyta się go jak swoisty gniot z odgórnie ustaloną tezą. Poszukiwanie argumentów na NIE, przeciwko konfederacji, na poziomie kolorowych brukowców. Wyciąganie mglistej ustawy o wiatrakach po krótkiej rozmowie telefonicznej z Mentzenem i budowanie na tym artykułu – śmieszne. Można pozostać krytycznym odnośnie tej konkretnej, jednej z bardzo wielu ustaw, jednak żeby zapominać o tym co najważniejsze…? O bazowym programie… Nieuczciwe.

 18. finka mówi

  A jednak sukces Konfederacji, mamy metodę przeliczania głosów promującą duże partie i Mentzen mając kilkanaście tysięcy głosów nie wszedł a Jachira z kilkoma tysiącami będzie brylowała w sejmie. Mentzen uczciwie przyznał, że w pakiecie ustaw są takie, które mu „przyniesiono” a on specem od wszystkiego nie jest, ale od projektu do uchwalenia droga daleka i w trakcie procedowania powinni się posłowie doinformować, Mentzen też. Słuchałam go w programie po wyborach i powiedział, że metoda d’Hondta jest dobra, żeby partia wygrywająca mogła utworzyć stabilny rząd, bo to jest w interesie kraju, zyskał tym w moich oczach. Głosowałam, choć emerytka, na Konfederację i cieszę się, że weszli i będą POPiSowi i lewakom patrzeć na ręce. JKM jest stary i w końcu odejdzie z polityki, nie należy po jego wyskokach oceniać całej ekipy.

 19. Spostrzegawczy mówi

  Dlaczego Żydzi i szabesgoje boją się Konfederacji jak diabeł święconej wody ?!

 20. Mieczyslaw mówi

  Calkowicie z pania sie nie zgadzam nie ma idealnych parti a ta jednak ma najwiecej wolnosiowych i narodowych idei .Ciesze sie ze weszli do sejmu

 21. Basia mówi

  Głosowałam na Konfederację, ponieważ moja wizja Polski, w której chciałabym żyć jest podobna do wizji Polski, który wynika z programu Konfederacji. Szczególnie podoba mi się idea, że sprawy prywatne człowieka to sprawy prywatne a sprawy publiczne to sprawy publiczne. Np. nie mam nic do gejów, widzę w nich przede wszystkim ludzi i w kontakcie osobistym zawsze traktuję z szacunkiem, ale obnoszenie się po ulicach ze swoją seksualnością jest dla mnie osobiście żenujące. Tak samo żenujące jest dla mnie kiedy widzę parę osób hetero, które w miejscu publicznym całują się namiętnie i zachowują jakby za chwilę na oczach wszystkich miały odbyć stosunek seksualny. Dla mnie osobiście jest to pewna forma zezwierzęcenia, a jednak ludzie czymś się od zwierząt różnią. Nie wyobrażam sobie, żebym ja kochając i szanując swojego partnera, mogłabym się z nim gzic w jakichś krzakach czy gdzieś. Pewne zachowania jestem jeszcze w stanie wybaczyć ludziom młodym, którzy wchodząc w dorosłość, nie bardzo odróżniają rzeczy, które są ich własne, a które zapożyczone i dają się prowadzić jak barany tym starym lewakom którzy tak naprawdę wszelkie ideały miłości mają bardzo głęboko. I szczerze tym młodym ludziom współczuje.
  Tak więc podział na to co prywatne i publiczne jest dla mnie oczywisty.
  Głosowałam na Konferencję, mimo, że nie znoszę P.Janusza Korwina- Mikke jako postaci medialnej (bo osobiście go nie znam). Dla mnie jest to typowy przykład człowieka, który dla sukcesu grupy nie potrafi schować swoich osobistych ambicji i lansuje się jaki to on jest inteligentny, ale właśnie, może jest inteligentny, ale moim zdaniem nie jest zbyt mądry. Przypomina mi dobrego piłkarza, który w ważnym meczu, gra pod siebie, a nie dla dobra drużyny i nie dostrzega innych kolegów na boisku. Jeśli ktoś lubi piłkę nożną i wie na czym polega gra zespołowa, to wie o co mi chodzi. Wydaje mi się, że więcej dobrego zrobiłby będąc „szarą eminencją” a nie kimś kto udziela wywiadów itd.
  A propos wywiadów, oglądałam ostatnio wywiad P. Korwina z P. Michalik i poziom żenady odczułam wręcz jako jakiś fizyczny ból. (Podobny ból odczuwam, gdy oglądam program, w którym bierze udział P. Borys Budka, ale wtedy to chyba z powodu poziomu głupoty). Jeszcze wywiad wywiadem, ale skusiłam się niestety na przeczytanie kilku komentarzy i to mnie utwierdziło w przekonaniu, że poziom umysłowy Polaków jest dramatycznie niski, bez względu na poglądy. Najwięcej komentarzy było od zwolenników P.Korwina, którzy” podniecali” się jak on sobie z nią poradził, że powiedział prawdę, że jest psychicznie chora itd.
  Jaki jest koń każdy widzi. Pani redaktor Michalik rzeczywiście nie grzeszy inteligencją, ale P. Korwin godząc się na wywiad z taką osobą, też w pewien sposób wychodzi na głupka. W życiu, szczególnie w pracy, jeśli pracuje się w dużej grupie osób, zdarzają się osoby głupie, ale pełnią jakąś funkcję, której inne, bardziej inteligentne osoby nie chciałyby za bardzo wykonywać. Jednak co mi przyjdzie z tego, że powiem osobie głupiej , że jest głupia?
  Głosowałam na Konfederację ze względu na poglądy. Cieszę się że przynajmniej weszła do sejmu. Niemniej jednak lepszym strategiem jest oczywiście Jarosław Kaczyński. Gdyby Konfederacja miała takiego prezesa, to- z całym szacunkiem dla Pana Korwina-jej wynik wyborczy moim zdaniem byłby dużo dużo lepszy.
  Dziękuję

  1. Tadeusz Zmyślony mówi

   Jestem „korwinowcem” od ponad 30 lat, wiem o Korwinie bardzo dużo i dlatego nie dziwię się, że jest tylko garstka ludzi którzy są wstanie zrozumieć jego logiczne argumenty.

 22. Barbara mówi

  Dla mnie wynik Konfederacji to porażka. Niestety: jacy wyborcy takie wyniki. Większość ludzi w Polsce wiedzę o polityce, problemach politycznych, gospodarczych i społecznych czerpie jedynie z telewizji, a telewizja, jak wiadomo, kłamie. Jeśli ktoś wiedzę czerpie ze źródeł pisanych, jest mu łatwiej oprzeć się propagandzie, bo słowo pisane działa nie tylko na emocje, ale również na intelekt.
  W telewizji to warto co najwyżej oglądać programy rozrywkowe: filmy, seriale, kabarety, co kto lubi.
  Warto mówić to przede wszystkim młodzieży, czytać młodym ludziom, czytać przy młodych ludziach, swoim przykładem zachęcać do czytania.
  To jest mój osobisty sposób do zmieniania świata na lepsze?

 23. klioes vel pislamista mówi

  Najnowsza fraszka:

  Me(n)dialna panika przed Konfederacją

  TVPiS, TVNazi, Niusłikał, Wybiórcza,
  Gejzeta (pseudo)Polska i pomniejsze płazy
  Poczuły, jak imperium kłamstwa się obkurcza!
  „Nadbudowa wyrosła, choć nie miała bazy!

  Jakże to, nadbudowa dziś formuje bazę?”
  Nie tak ICH Marks nauczał… A konfederaci
  Lokują bazę w miejscu, co budzi odrazę…
  Logiczni i propolscy. I NIKT IM NIE PŁACI !!!

 24. Piotr mówi

  Pani Sierpińska to kolejna malkontentka „ciotka dobra rada”, tak jak pan Ziemkiewicz. Umie tylko narzekać i szukac dziury w całym. Nie wierzę w szczerość intencji tej pani. Nawoływanie do nieoddawania głosu na Konfederację z powodu propozycji ustawy wiatrakowej pana Mentzena (nie było to ani stanowisko Konfederacji, ani partii KORWIN nawet) to już działalnośc rozbijacka w czystej postaci. JKM jaki jest, każdy widzi. Na tym etapie nie dało się tego projektu zrobić bez niego, więc zarzuty do Konfederacji o brak rozwagii w związku z jego obecnością są niepoważne. No i powoływanie się na opinię Cejrowskiego, który nie był w sprawie pani Godek obiektywny (jego żona jest jej osobistą przyjaciółką). Pani Sierpińska albo jest egzaltowaną idiotką albo prowadzi z rozmysłem krecią robotę. Jezli jest taka mądra, to niech sama coś zorganizuje i wprowadzi ze 30 posłów do sejmu.

 25. Piotr mówi

  Skasowano mój wpis, który wcale nie był obraźliwy, a jedynie krytyczny wobec pani Sierpińskiej. Jeżeli obrażacie się na słowa polemiki i stosujecie cenzurę, to ja w takim razie nie muszę tu zaglądać. Na koniec tylko powiem, że wasza działalność nie coraz mniej mi się podoba.

  1. Jacek Międlar mówi

   Proszę nie pisać nieprawdy. Poza ewidentnym SPAMem wpisy nie są kasowane na naszym portalu.

 26. JWK mówi

  Lider wspomnianej w artykulę AgroUnii sprzedał sie PiS-owi.Żródło:Yutubowy kanał Marcina Bustkowskiego.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.