Katarzyna TS: Ręka, która karmi

Michał Jelonek z Mediów Narodowych/ fot. screen
13

W czwartek (23.06.2022) Sejm przegłosował rządowy projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców niektórych paliw stałych w związku z sytuacją na rynku tych paliw. Za projektem głosowali posłowie Zjednoczonej Prawicy, część Lewicy, PSL, Porozumienie i Kukiz’15. Od głosu wstrzymała się większość posłów Koalicji Obywatelskiej oraz cała Konfederacja. W zaistniałej sytuacji atak na Konfederację przypuścił redaktor Mediów Narodowych, Michał Jelonek, którego kariera wygląda tak: wyrzucony z Mediów Narodowych za poglądy współpracował z Krzysztofem Bosakiem podczas kampanii prezydenckiej; ponownie przyjęty do Mediów Narodowych po agitacji na rzecz szczepień przeciw Covid-19 został rzucony na odcinek walki z Konfederacją i obecnie zajmuje się atakowaniem tego ugrupowania według wzorców stosowanych przez propagandystów Prawa i Sprawiedliwości. A teraz spójrzmy na wpis redaktora Jelonka, który tak przejął się rolą, że zamieścił ów wpis na Twitterze jeszcze przed głosowaniem nad projektem ustawy.

W tak trudnych dla Polaków czasach, gdzie wielu liczy każdy grosz, Konfederacja głosuje razem z PO przeciw rządowemu projektowi obniżki cen węgla. Konfederacja z opozycji merytorycznej, za którą się uznawała, stała się antyPiSem – napisał Jelonek. Gdy poseł Bosak zwrócił mu uwagę, że głosowanie jeszcze się nie odbyło, a po głosowaniu załączył jego wyniki, Jelonek napisał: Głos wstrzymujący się, jest głosem niepopierającym projektu, dzięki któremu Polacy nie zamarzną tej zimy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tak właśnie robi się propagandę. Redaktor Jelonek nie tylko podaje nieprawdziwe informacje co do wyników głosowania, ale na dodatek manipuluje w kwestii treści rządowej ustawy, która – wbrew twierdzeniu Jelonka – nie obniża cen węgla i nie ratuje Polaków przed zamarzaniem tej zimy. Jedyne, co robi ta ustawa, to daje sprzedawcom węgla możliwość ubiegania się o rekompensatę, jeżeli sprzedadzą węgiel po cenie nie wyższej niż 996 zł. Przy czym rekompensata ma być płacona w przyszłym roku, a jej wysokość to maksymalnie 750 zł za tonę, czyli mniej niż obecne ceny węgla. Oczywistą oczywistością jest, że celem tej ustawy nie jest obniżenie cen węgla, ale przekierowanie gniewu ludu na sprzedawców tego surowca. Jeśli będą sprzedawać węgiel po kosztach w oczekiwaniu na dopłaty rządowe, to dostaną po kieszeni. Jeśli tego nie zrobią, to premier Morawiecki powie ludowi, że rząd chciał mu ulżyć, ale spekulanci to uniemożliwili. Rządowi propagandyści stwierdzą, że to wina opozycji i Putina. A prezes Kaczyński oświadczy, że PiS dba o Polaków i wywiązuje się z obietnic. I „ciemny lud”, wpatrzony w telewizyjne „Wiadomości”, kupi ten kit bez mrugnięcia okiem. Ceny węgla to nie obniży, ale kozioł ofiarny zostanie wskazany i zlinczowany.

Tymczasem realia wyglądają tak, że węgiel jest drogi, ponieważ go brakuje. Dlaczego? Dlatego, że realizując obłędną, unijną politykę klimatyczną PiS zgodził się na dekarbonizację polskiej energetyki, co przekłada się na obciążenie węgla opłatami zmniejszającymi rentowność jego wykorzystania, zmniejszenie wydobycia w polskich kopalniach, a docelowo – ich zamknięcie. Do tego doszła blokada importu rosyjskiego węgla, którą to metodą rząd Morawieckiego postanowił pokonać Rosję. Na razie Rosji nie udało się pokonać, ale za to udało się wywindować ceny węgla w Polsce do 3 tys. zł za tonę. Tak wygląda „sukces” rządu Zjednoczonej Prawicy, który bije Polaków po kieszeni. I dlatego rząd wymyślił propagandową zagrywkę z dopłatami do węgla, żeby ratować własny tyłek.

Za swoje działania rząd Morawieckiego powinien już dawno zostać wywieziony na taczkach. Dlaczego tak się nie dzieje? Dlatego, że dzień w dzień Polacy dostają propagandowy przekaz o władzy, która o nich dba, jak jeszcze nikt przedtem. Dlaczego ten propagandowy przekaz trafia do odbiorców? To bardzo proste. Wystarczy przypomnieć, że za Tuska obowiązywała zasada „pieniędzy nie ma i nie będzie”, a za PiS pieniądze są na wszystko. I sprawa załatwiona. PiS jest „ręką, która karmi”, a jeśli jest źle, to nie jest to wina PiS, tylko Tuska i Putina. I Polacy płacą 8 zł za litr benzyny oraz 3 tys. zł za tonę węgla ciesząc się, że Tusk nie rządzi, a Putin nie zaatakował Polski. Każdy, kto ma wątpliwości, co do działań rządu, jest z automatu „ruską onucą”.

Hasło o „ręce, która karmi” nie jest moim wymysłem. Usłyszałam je od emeryta, który tak właśnie uzasadnił swoje poparcie dla PiS. Za Tuska podwyżka jego emerytury wynosiła kilka złotych. Za Morawickiego dostał więcej plus 13 i 14 emeryturę, więc będzie głosował na „rękę, która karmi”.  Oczywiście inflacja to wina Putina, ale cieszmy się, że nie ma wojny. I cieszmy się, że rząd załatwił szczepionki, bo inaczej wszyscy umarliby na kowid. Codzienna propaganda sukcesu robi swoje. Codzienne przypominanie o Tusku robi swoje. Codzienne zachwyty nad ciężką pracą PiS dla narodu robią swoje. Kaczyński wiedział co robi, gdy stawiał na Kurskiego. Realia nie mają żadnego znaczenia. Znaczenie ma to, że „ciemny lud” dostaje codzienną porcję propagandy, która jest prymitywna, ale jakże skuteczna. I tym oto sposobem lud nie zauważa, że „ręka, która karmi” doprowadziła już do tego, że bieda z nędzą puka do drzwi.

Nie mam pretensji do tych, którzy uwierzyli propagandzie. Dlaczego? Dlatego, że – jak napisałam w książce „Żydzi, gender, multikulti, czyli oszustwo i szajba” – nie ma ludzi odpornych na propagandę. Ale czym innym jest wiara w propagandę, a czym innym świadome mącenie ludziom w głowach. I dlatego każdy propagandysta, który dla kariery oszukuje Polaków, jest godzien pogardy. Nie ma znaczenia, czy jest to propagandysta z TVN, TVP, czy z Mediów Narodowych. Każdy z nich jest współodpowiedzialny za to, że politycy mogą łgać w żywe oczy, ponieważ ich kłamstwa dostają medialną osłonę serwowaną „ciemnemu ludowi”. Z dziennikarstwem nie ma to nic wspólnego. To po prostu wykonywanie poleceń „ręki, która karmi”. Media Narodowe nie pozostawiają złudzeń, co do tego, czyja ręka je nakarmiła.

Jeśli podobają się Państwu moje felietony i chcielibyście wesprzeć moją działalność publicystyczną, możecie to zrobić dokonując przelewu na poniższe konto PayPal. Będzie to dla mnie nie tylko wsparcie w wymiarze finansowym, ale również sygnał, że to, co robię, jest dla Państwa ważne i godne uwagi. Z góry dziękuję. Katarzyna Treter-Sierpińska https://www.paypal.me/katarzynats

Zobacz też:

Katarzyna TS: PiS likwiduje zasadę 10H! Wiatraki zaleją Polskę – wPrawo.pl

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Jakub mówi

  Powiem, że kiedyś szanowałem redaktora Jelonka i od jakiegoś czasu zastanawiam się, czy on się naprawdę mógł sprzedać, czy jest na serio po prostu taki głupi?

 2. Grabczyk mówi

  Raczej to drugie, koleś swego czasu uwiarygadniał fałszywą pandemię.

 3. AntyPO✡PiS mówi

  Jelonek, podobnie jak Bąkiewicz sprzedali się za judaszowe srebrniki i dołączyli do grona płatnych pisowskich propagandystów.

 4. anonim mówi

  Każdy może stać się sz…ą i sprzedajną k..ą, wszystko to kwestia oferowanej ceny. Jak dziwka która stoi pod latarnią.

 5. Ewa-Maria mówi

  Najgorsze jest w tym że co niektórzy łykają te kłamstwa jak pelikan. Od wielu emerytów słyszałam te słowa ,które Pani tu przytoczyła. Sama jestem emerytką i przyznam że dobrze jest brać 'darmową’ kasę. Mimo wszystko patrzę na to nieco inaczej. W życiu nie ma nic za darmo, zawsze jest coś za coś. Te szaleństwa które serwuje nam władza ,ktoś będzie tym obciążony. Nie kto inny a nasze dzieci i wnuki ,którzy będą spłacali przez dziesiątki dekad. Żal mi ich wszystkich .

 6. Flex mówi

  Im bliżej wyborów 2023 tym więcej takich „cudownych przemian” będziemy obserwować. Ostatni „nabytek” ZP to Pani Agnieszka Ścigaj z „uszytą” specjalnie dla Niej teką ministerialną. Co do Pana Jelonka czy Bąkiewicza, wcześniej Andruszkiewicza są po prawej stronie sceny politycznej ludzie, dla których prawica, to ręka którą można napchać sobie kieszenie. W „Za ostatni grosz” Budki Suflera pada wciąż niestety aktualne stwierdzenie: „Gdy srebrników garść przekonała nas że, kiedy dają to brać, każdy głupi to wie”.

 7. W K mówi

  Cała dyskusja w sprawie nie jest potrzebna. Należy znieść sankcje na Rosję i przestać się zajmować tematem.

 8. Shadow mówi

  W cenie ropy i benzyny płacimy za wygodne życie nachodźców z upainy. Coraz częściej słychać, że wielu z nich wyjechało tam z powrotem i tylko 1 raz w miesiącu pojawiają się tu, aby nie stracić 500+ i innych dobrodziejstw, a potem znów wracają do siebie, żyć na nasz koszt.–A ” obsrane ręce, które karmią” niech uważają, bo mogę im poodgryzać palce.

 9. Anty mówi

  Przyczyną większości problemów to kontrola wszystkiego przez Międzynarodowego Żyda. Na odcinku polińskim odbywa się to przez żydokomunę na której czoło wysunięto Partię Interesów Syjonistycznych.

 10. P mówi

  Rzeczywiście zarówno pan Jelonek, jak i Media Narodowe są dzisiaj nie do zniesienia. Pomyśleć, że jeszcze dwa, trzy lata temu regularnie oglądałem ich audycje. Pasza, którą karmi ich niewidzialna ręka skutecznie zmienia poglądy i zachowania karmionego. Udławcie się!

 11. Rebih mówi

  Zastanawiający jest stoicki spokój z jakim rząd polski podchodzi do obecnych problemów. Władze Niemiec, (znacznie lepiej zaopatrzonych w surowce) ostrzegają przed nadciągającą katastrofą, wprowadzają stany alarmowe i uczą ludzi, jak przetrwać w mieszkaniu bez ogrzewania. Głośno wyrażają zaniepokojenie, czy po zakończeniu konserwacji gazociągu Nordstream (planowane rozpoczęcie 1 lipca) wrócą dostawy gazu (ostatnio Kanada uniemożliwiła firmie Siemens wymianę uszkodzonej pompy w rurociągu, w związku z czym przepustowość gazociągu została zmniejszona).
  Władze Rumunii rozdają tabletki z jodem na wypadek wojny nuklearnej.
  U nas spokojnie jak na wojnie, tylko na niektórych stacjach brak już paliwa.

 12. Tey mówi

  Szanowna Pani redaktor.
  Są ludzie odporni na propagandę, ale jest ich zdecydowana mniejszość.
  Tak jak mądrych jest zdecydowanie mniej niż głupich.
  Pozdrawiam Panią i oczekuję na kolejne artykuły…
  Tey.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.