Katarzyna TS: Głupie i niebezpieczne pytania referendalne prezydenta Dudy. Weźmiecie udział w tej hucpie?

Prezydent Andrzej Duda/ fot. twitter
30

Poznaliśmy dziś 15 pytań, które prezydent Andrzej Duda chce zadać Polakom w referendum dotyczącym zmiany konstytucji. Czytając je byłam najpierw zdumiona, a potem ogarnęło mnie przerażenie. Prezydent Duda postanowił zagrać w bardzo niebezpieczną grę, a wszystko po to, żeby napędzić frekwencję. Jak zmusić Polaków, żeby ruszyli tyłki i poszli na referendum, a do tego zagłosowali za zmianą konstytucji? Jednym trzeba pokazać kij, a drugim marchewkę. I to właśnie znajdujemy w zestawie pytań, z których dla prezydenta Dudy tak naprawdę liczy się wyłącznie pytanie o „wzmocnienie kompetencji wybieranego przez Naród Prezydenta w sferze polityki zagranicznej i zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi Rzeczypospolitej Polskiej”. Reszta to dodatki, z których część jest głupia, a część po prostu niebezpieczna.

Zacznijmy do pytań głupich. Zaliczam do nich pytania o zapisanie w konstytucji wszelkich deklaracji o „szczególnej ochronie” i „szczególnym wsparciu”. To oczywiste, że większość Polaków chce od państwa takiej ochrony i wsparcia. Prezydent Duda pyta, czy do konstytucji ma być wpisane „prawo nabyte” do programu 500+, wiek emerytalny 60/65, ochrona pracy, „szczególna ochrona polskiego rolnictwa i bezpieczeństwa żywnościowego Polski” i „szczególna opieka zdrowotna” dla kobiet ciężarnych, dzieci, osób niepełnosprawnym i w podeszłym wieku. W ciemno opowiadam prezydentowi Dudzie, że na te pytania 90% Polaków odpowie „TAK”. Korwinowcy będą przeciw. Jest to oczywiste i wydawanie kasy podatników na takie referendum jest wyrzucaniem pieniędzy w błoto. Przy okazji, wpisywanie „szczególnej opieki i wsparcia” w konstytucje nijak ma się do realiów. Równie dobrze można zapisać w konstytucji, że władze RP życzą wszystkim Polakom zdrowia, szczęścia i pomyślności. I co z tego?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Przejdźmy teraz do kategorii pytań niebezpiecznych. Do tej kategorii zaliczam pytanie „Czy jest Pani/Pan za odwołaniem się w preambule Konstytucji RP do ponadtysiącletniego chrześcijańskiego dziedzictwa Polski i Europy jako ważnego źródła naszej tradycji, kultury i narodowej tożsamości?”. Już samo sformułowanie tego pytania wskazuje, że prezydent Duda dopuszcza możliwość zanegowania chrześcijańskiego dziedzictwa jako fundamentu, na którym zbudowana jest cywilizacja europejska. A przecież to dziedzictwo jest faktem! Jeśli ma być pominięte w preambule, to może od razu zafundujmy sobie konstytucję Tenkraju bez tradycji, kultury i tożsamości. A może wpiszmy do preambuły „Rzeczpospolitą Przyjaciół”? Może takie „dziedzictwo” będzie wystarczająco postępowe i zgodne z obecnym trendem?

Kolejne pytanie z serii niebezpiecznych to: „Czy jest Pani/Pan za konstytucyjnym zagwarantowaniem członkostwa Rzeczypospolitej Polskiej w Unii Europejskiej?” To jest właśnie ten kij i marchewka, którym prezydent Duda postanowił zagwarantować frekwencyjny sukces swojego referendum. Marchewka jest dla wszelkiej maści KODomitów i UBywateli RP obnoszących się z unijnymi flagami przy każdej okazji. Prezydent Duda mruga do nich i mówi: „No jak? Pójdziecie na referendum? Zobaczcie, jakie fajne pytanie. Możecie zdecydować o wpisaniu polskiego członkostwa w UE do konstytucji”.

Kij jest dla wszystkich tych, którzy z przerażeniem patrzą na eurokołchoz, w którym Karol Marks wraca na pomniki, a islam z powodzeniem rozpycha się łokciami. Tych Polaków prezydent Duda chce przymusić do referendum ordynarnym szantażem: „Nie zagłosujecie, to zagłosują KODziarze et consortes i przyklepią członkostwo w eurokołchozie na wieki wieków”.

Niniejszym oświadczam, że nie pozwolę się szantażować i na prezydenckim referendum noga moja nie postanie. Takie żenujące zagrywki rodem z piaskownicy może prezydent Duda schować sobie w buty. Nawet jeśli KODziarze zapewnią wymaganą frekwencje i zagłosują za Unią Europejską w konstytucji, to niech prezydent Duda spróbuje zrealizować ten postulat w praktyce. Tyle z tego wyjdzie, ile z wpisania Związku Radzieckiego do konstytucji PRL. Długo ten syf nie przetrwał.

Kolejne pytanie z kategorii niebezpiecznych brzmi tak: „Czy jest Pani/Pan za zapisaniem w Konstytucji RP gwarancji suwerenności Polski w Unii Europejskiej oraz zasady wyższości Konstytucji nad prawem międzynarodowym i europejskim?”. Niby wszystko ładnie-pięknie, bo i suwerenności i wyższość prawa polskiego nad zagranicznym, ale jest jedno „ale”. W ten mętny i pokrętny sposób członkostwo Polski w Unii Europejskiej ma jednak zostać zapisane w konstytucji. Każdy, kto odpowie na to pytanie twierdząco, zgadza się na konstytucyjny zapis o Polsce w UE. I co Wy na to? Chcecie UE w konstytucji, czy nie chcecie? Jeśli nie chcecie, to musicie zagłosować przeciw „gwarancji suwerenności”, żeby razem z nią nie wpisać eurokołchozu do polskiej ustawy zasadniczej. Taki pasztet podsuwa nam prezydent Duda. Smacznego.

Jest też w referendalnym zestawie pytanie z serii dziwnych. Brzmi ono tak: Czy jest Pani/Pan za wzmocnieniem w Konstytucji RP pozycji rodziny, z uwzględnieniem ochrony obok macierzyństwa także ojcostwa?”. Dalipan – jak mawiała Baśka Wołodyjowska – nie mam pojęcia o co w tym pytaniu chodzi. Jak prezydent Duda chce „ochraniać obok macierzyństwa także ojcostwo”? Może macie jakieś pomysły na rozwikłanie tej zagadki? Jeśli tak, to piszcie w komentarzach, o co – Waszym zdaniem – biega w tym pytaniu.

Na koniec odniosę się do pytania, które pozwolę sobie określić jako groteskowe: „Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem do Konstytucji RP obowiązku przeprowadzenia referendum ogólnokrajowego w sprawach o istotnym znaczeniu dla Państwa i Narodu, jeśli z takim żądaniem wystąpi co najmniej 1.000.000 obywateli?”.

Na pozór brzmi to wspaniale. Oto, ludu, otrzymujesz prawo do bezpośredniego decydowania o „sprawach o istotnym znaczeniu dla Państwa i Narodu”. Musisz tylko, ludu, zebrać milion podpisów. A potem, ludu, politycy powiedzą ci, że podpisy zebrałeś, ale sprawa nie należy do kategorii pt. „istotne znaczenie dla Państwa i Narodu”. Dlaczego nie należy? Bo nie. Przecież, ludu, nikt ci nie napisał czarno na białym, co ma owo „istotne znaczenie”, a co nie ma. A to, co Tobie, ludu, wydaje się istotne, może zostać ocenione jako nieistotne przez tych, którzy akurat będą u władzy. I co wtedy zrobisz, ludu?

Reasumując, gdyby referendum przewidywało wyłącznie pytanie o  „wzmocnienie kompetencji wybieranego przez Naród Prezydenta w sferze polityki zagranicznej i zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi Rzeczypospolitej Polskiej”, potraktowałabym owo referendum poważnie. To pytanie dotyczy kwestii ustrojowych, o których należy dyskutować i na serio rozważyć wszelkie „za” i „przeciw”. Ale ponieważ prezydent Duda zrobił ze swojego referendum pomieszanie głupot z groteską i okrasił to kijem oraz marchewką, uważam cały ten pomysł za hucpę, w której uczestniczyć nie zamierzam. Jeżeli prezydent Duda nie traktuje Polaków poważnie, to nie widzę powodu, dla którego miałabym poważnie potraktować jego referendum. I powtarzam: nie pozwolę się szantażować. Myślę, że nie tylko ja.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Zbulwersowany mówi

  Bardzo niebezpieczne jest pytanie o prawa nabyte. 500 plus jest wymienione jedynie jako jedno z tych praw nabytych. A za tym kryje się zwykły podstęp. Bo może być ten punkt nadużyty do praw dla Żydów do kamienic, gruntów, wsi, miasteczek, mienia bezspadkowego itd itp

  1. zxc mówi

   A co jeśli w przyszłości będzie nas stać na 1000+, to dadzą 500+ bo tak w Konstytucji zapisano, a przecież może pojawić się też taka inflacja że te 500+ to będzie na bilet na tramwaj.
   W sumie każde pytanie można rozłożyć na łopatki.

  2. prawyobywatel mówi

   I nabytych ubeckich praw emerytalnych, na przykład. To bardzo niebezpieczne. Niech się facet buja.

  3. Art mówi

   Moim skromnym zdaniem tubylca,te pytania spreparował sierżant Daniels,następnie przekazał je Roma szewskiej,a ta z kolei słupowi-PADowi.

 2. Natan mówi

  duda, kaczyński, morawiecki tak samo jak orban, kurz i im podobni są tylko pachołkami/pionkami chazarskimi. To jest przerażające.

 3. aalfa.oomega mówi

  Po rozmowie z Makrelą i akcie felonii wobec Prezesa – Adrianowi nic innego nie pozostało, jak iść tą kładką na drugą stronę przepaści! Chyba że ktoś ją zepchnie!

 4. Hammurabi mówi

  Krótko. Ten człowiek nie jest moim prezydentem pomimo tego, że w naiwności swojej na niego głosowałem. Piękne słowa o „ojczyźnie” zmieszane z jego klęczącą postawą wobec odwiecznych zdeterminowanych wrogów wszystkiego co choć ma śladowy zapach polskości, asekuranctwo a zwłaszcza sabotaż uprawiany w tak ważnej dziedzinie jak obronność spowodowały, że stał się – przynajmniej dla mnie – pajacykiem, za którego sznurek pociągają wrogie mojemu krajowi siły. https://www.youtube.com/watch?v=kGgGto7oFSI
  Wiele można wybaczyć. Wiele zapomnieć. Jednak jego milczenie w temacie antypolonizmu uprawianego bezkarnie tuż pod jego nosem – NIGDY!!!
  https://www.youtube.com/watch?v=2d2CVLlg_6g, https://www.youtube.com/watch?v=qeK-MHQHvTo

 5. Mieszko mówi

  Pytania pisane w Tel Awiwie!!!!! Czas pogonić dzicz chazarską!!!!Tak nam dopomóż Bóg!!!!

 6. biedny narod mówi

  Zastanawiające jest to że Gadowski nic nie mówi o takich tematach a zajmuje się pierdolami!!! Czy będziemy kiedyś wolni? Szkoda że pan Grzegorz Braun nie został prezydentem!

  1. Krzysztof mówi

   Gadowskiego to nawet kiedyś lubiłem , ale od kiedy przekonałem się ,że jest żydem nie wierzę mu . Po za tym odwala krecią robotę , nie zajmuje się tym co powinien jako dziennikarz niezależny , bo tak się określa . Jest zależny od rządu i od diaspory żydowskiej. Wstyd panie Gadowski , a może ” gadzinowski „. Wy żydzi wszyscy jesteście świniami , wichrzycielami , oszustami i złodziejami – to wasze główne cechy charakterów. Bydło koszerne.

  2. sten mówi

   Krzysztof …… płacą cii za obrzucanie człowieka błotem od tych którym Gadowski ostro zalazł za skóre ? chcę twardych dowodów na to co W.Gadowskiemu zarzucasz !
   Czasami słucham tego gościa oto min. z kilkanastu jego Komentarzy Tygodnia ..

   TO- GADOWSKI zrobił haj o dyr. obozu Oświęcim – Cywińskiego że na zlecenie żydowskiego Przedsiębiorstwa Holokaust ukrywa i zaciera ślady pobytu tam polaków i od 5 lat zamknął blok i możliwość zwiedzania cel PILECKIEGO ! To- Gadowski zwrucił się do ministra o reakcje na ten skandal dał 2 tygodniowe Ultimatum dyrektorowi Cywińskiemu na zmiane i wyeksponowanie pobytu Polaków na dużych tablicach dla zwiedzających przed i na terenie obozu – co najmniej w 2 filmach o tym mówi !!!
   -TO GADOWSKI mówi o Ambasador Izraela -Azari i jej haniebnego i podłego wystąpienia kłamliwie oskarżającego Polaków o współodpowiedzialność w Holokauście narodu żydowskiego. To Gadowski tłumaczy tam pochodzenie Azari…..z Litwy – Litwaczka i najbardziej podły sowiecki sort żydów zwanych LITWACY !!!
   TO GADOWSKI- w swoich filmach 2x napewno ! Mówi o przewodnikach oprowadzających turystów w Krakowie po Fabryce Schindlera i szkalujących Polaków jw. o udział w eksterminacji żydów i domaga się zmiany i przerwania tego procederu i o wyciągnięcie konsekwencji wobec winnych…
   W co najmniej kilkunastu innych swoich KomentarzachTygodnia G. rozlicza podłe zakłamanie i całą tą narracje- nagonke żydowską na Polaków, min 447 , ocenia Polski rząd i jego na kolanach uległość wobec Izraela !! To wszystko jest do sprawdzenia na jego filmach YouTub .
   Nie wspomne o cechach charakteru o jego wsparciu dla ludzi niosących bezinteresowną pomoc w Syrii … o tym co robi dla Karakosz itd. …… W takiej sytuacji oskarżać go Gadowski żydem ?? To ja prosze Stwórce o jak największą liczbe takich żydów i by koniecznie byli Polakami ! Zrób jeden z drugim dla naszego kraju choć 1/10 tego
   Stado szaleńców tu wylewających swoje ,, mądrości ,, czasami przyprawia o zawrót głowy . Nie odpowiadamy za swoje czyny , tak samo za słowa , a znaleźć merytoryczny komentarz jeszcze z finezją to jak oaze na pustyni.
   Po owocach ich poznacie mawiał pewien cieśla z Nazaretu . Po owocach !!

 7. prawyobywatel mówi

  Tak się śmiałam z tych pytań, że mało z krzesła nie spadłam! Duda uważa nas za idiotów. Ja na takie referendum nie pójdę, szczególnie fajne to pytanie o zamocowaniu Polski w UE, śmiech na sali ! Głosowałam na niego i czuję się oszukana. Nigdy więcej.

  1. prawyobywatel mówi

   I jeszcze jedno bardzo fajne pytanko dotyczące praw nabytych, to dopiero cacko! Czy PAD myślał tu o ubekach? Tak hżo wetował różne ustawy…

 8. stefan mówi

  Gdy słuchałem z ust prezydenckiego moimistra po kolei każdego pytania, to na początku otwierał mi sie nóż, ale im dalej w las, to odpalała co raz większa piła. Takiego braku szacunku dla inteligencji Polaków, takiej pogardy dla obywateli dawno nie widziałem. Zostaliśmy potraktowani jak półmózgi, którym chce się rzucić ochłap, nie się cieszą. Nie wiem, czy zwróciliście uwagę na podaną informację o debatach prezydenta w iluś tam miastach ( zapomniałem w ilu). Kto te debaty słuchał, widział? Jaka to ogólnopolska tv, transmitowała te debaty na tak ważny temat? TVP INFO, transmitowało konferencję z podawanymi pytaniami i zaraz po ich wygłoszeniu, zajęlo się kontuzją Glika i meczem reprezentacji. A miała być jeszcze debata z zespołem przygotowującym te pytania. W TVN temat nie istniał.

 9. Andrzej mówi

  Hucpa, podobnie jak referendum Bronka który chciał zrobić laskę Kukizowcom, żeby go poparli. Referendum zakłada że Unia będzie trwać po wsze czasy, mam co do tego wątpliwości. A zwierzchność prawa unijnego nad polskim już jest ustanowiona, jak się to nie podoba to trzeba było negocjować przed podpisaniem traktatu, a teraz to my se możemy głosować że ziemia jest płaska, tylko co z tego wynika?
  Na takie ”merytoryczne” referendum również się nie wybieram.

 10. Krzysztof mówi

  Dudzie podpowiadają jego starsi bracia w wierze . Całkiem już mu się we łbie przewróciło na dodatek chce nas oszukać i zrobić z nas sługusów. DUDA za działania wbrew polskiej racji stanu , za to twoje fikanie , brak skromności nie zostaniesz wybrany ponownie. To pewne jak to ,że teraz jest dzień .

  1. Ada mówi

   Obok macierzyństwa ochraniać ojcostwo…., a to przecież tylko patrzeć, jak zagoszczą u nas nowe małżeństwa – obu tatusiów i obym się myliła.
   Co do zestawu pytań i tego naciąganego referendum powiem krótko – nie chcę przyczyniać się do powstania polińskiej konstytucji i takich też „patriotycznych wyborów”. W tym przypadku…pierwszy i ostatni raz i o tyle za dużo.

  2. ojciec mówi

   Jak by ochrona ojcostwa miała to spowodować to trzeba wykreślić ochronę macierzyństwa bo pary kobiece zjadą . ja dla tego pytania właśnie pójdę na to referendum bo już dość bezprawia w sądach w zakresie prawa do opieki nad dzieckiem

  3. ojciec mówi

   Dla w pisania do konstytucji ochrony ojcostwa trzeba iść na referendum

 11. Janusz I mówi

  Za co Pan Bóg nas karze takimi prezydentami?

  1. Ada mówi

   Pewnie w ogóle karze nas za to, że przygarnęliśmy kogoś, zamiast pamiętać te jego niespotykane czyny i winy, o srebrnikach nie wspominając.

 12. Varan mówi

  Te pytania to KOLEJNY dowod że Duda to słup. Oszukał nas i to nie jeden raz i teraz chce to zrobić on czy jego mocodawcy, znowu! Nie wolno do tego dopuścić i referemdum należy serdecznie OLAĆ!

 13. OZ mówi

  W tej hucpie Dudy ani ja ani moja rodzina nie będzie brać udziału.
  Duda nie jest prezydentem Polaków.
  W „trosce” o rodzinę to Duda serwuje niosące śmierć przymusowe szczepienia, stosowanie glifosatu, upraw GMO, wyprzedaż bogactw naturalnych będących własnością Narodu Polskiego, zasoby wodne jako „spółka” została przekazana w ręce żydowskie.

  Zasoby bogactw naturalnych Polski to 85 % wszystkich zasobów Europy, a złoża TYTANU w Suwałkach – pilnowane przez „bratnią” armię USA bodaj największe w świecie.

  Dokładne mapy zasobów geologicznych Polski zostały wykonane jeszcze za tzw. komuny.

 14. Joanna K. mówi

  chca do konstytycji wpisac wieczna miłosc dl UE a ja pamietam konstytucje z wieczna miłoscia do ZSRR – niech mnie pocałuja – nie ide !
  Posłuchajcie KChT154

 15. juju44 mówi

  1. ZAKAZ zadluzania Panstwa.
  2.Ustawa 1066 jest skreslona.
  3. Nikt kto posiada wiecej niz polskie obywatelstwo NIE MA PRAWA PIASTOWAC FUNKCJI PUBLICZNYCH.
  4. Rola prezydenta WYLACZNIE DO SPRAW REPREZETACYJNYCH BEZ PRAW USTAWOWYCH.
  5. Bazy militarne w POLSCE MUSZA BYC POD JURYZDYKCJA POLSKA.
  6. Nadanie obywatelstwa polskiego TYLKO wowczas kiedy kandydat bedzie: Znal polska historie, biegle mowil po polsku, znal Konstytucje Polski.
  7. KONSTYTUCJA POLSKI NAJWYZSZYM PRAWEM KAZDEGO POLAKA.
  8. Preambula powinna sie zaczynac tak jak KONSTYTUCJA TRZECIEGO MAJA.
  Gdyby ten cwaniaczek juDudawski tak zaczynal „swoje” pytania to bylbym przy urnie. A 11.11. bede , wraz z Rodzina, swietowal to co wywalczyli moi Dziadkowie czyli OJCZYZNE WOLNA !

 16. Norisa mówi

  Jak napisal Wladyslaw Broniewski w wierszu „BAGNET NA BRON”to dotyczy zydochazarowsyjonistowmasoneria itd

 17. Janusz I mówi

  Dobrze, że nie ma pytania, czy jesteś za umieszczeniem w preambule tysiącletniego dziedzictwa judeochrześcijańskiego.

 18. Marian mówi

  Trzeba iść i odpowiednio zagłosować bo nieobecni nie mają racji. Kto namawia do bojkotu referendum robi krecią robotę.

 19. Pola kowalska mówi

  No coz Juda jest prawnikiem i wie ze za tyle Zdrad jakich sie dopuscil jest kara smierci tak jak reszta towarzycha Banksterow z prawa i lewa.Chca zmienic prawo by nie mozna bylo ich ukarac .juz raz ojciec zlodzieji pisal nam konstytucje Kwasniewski i mamy Bezprawie co stalo sie PRAWEM. Niebezpieczenstwo wladza w rekach jednego idioty Zdrajcy .Na Fuj zbuku na samym poczatku PIS Judus juz pytal sie czy Prezydent nie powinien miec wladze absolutna BRON nas BOZE przed przyjaciolmi jak Juda Kaczynski Morawieccytuski bronki i inni jedna kadencja i nie bedzie POLSKI a NAROD w niewole to bedzie ta wspolna historia

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.