Katarzyna TS: Dlaczego nie zagłosuję na Konfederację

wiatraki w Iłży/ Sławomir Mentzen
110

Od kilku dni tłumaczę moim rozmówcom na Twitterze, dlaczego w wyborach parlamentarnych nie zagłosuję na Konfederację, chociaż głosowałam na to ugrupowanie w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jeszcze kilka dni temu byłam zdecydowana oddać głos na Konfederację również 13 października. Niestety, stało się coś, co sprawia, że po prostu nie mogę tego zrobić. Ten felieton piszę po to, żeby wyjaśnić, co takiego się stało i dlaczego jest to na tyle ważne, że nie mogę udawać, iż nie ma sprawy i szafa gra.

W sobotę, 21 września 2019, odbyła się konwencja programowa Konfederacji, podczas której wiceprezes partii Korwin, Sławomir Mentzen, poinformował, że przygotował 100 projektów ustaw, które są gotowe do złożenia w Sejmie. Ustawy zostały opublikowane w Internecie, więc postanowiłam sprawdzić, jakie pomysły legislacyjne forsuje jeden z liderów Konfederacji. Gdy dotarłam do projektu nr 57, nogi ugięły się pode mną z przerażenia. Projekt tej ustawy zatytułowany jest „Przywrócenie prawa do budowy elektrowni wiatrowych”. Treść projektu jest bardzo krótka, a jego zasadnicza część brzmi następująco: „Uchyla się ustawę z 20 maja 2016 r. o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych”. W uzasadnieniu napisano: „Uchylana ustawa doprowadziła do całkowitego wstrzymania budowy nowych elektrowni wiatrowych. Zaledwie 0,1% powierzchni Polski spełnia wymogi wprowadzonego limitu odległościowego. Zatrzymanie budowy nowych elektrowni wiatrowych sprawia, że wątpliwe jest wywiązanie się przez Polskę z zobowiązań europejskich dotyczących produkcji energii odnawialnych. Celem ustawy jest przywrócenie stanu prawnego sprzed wejścia w życie ustawy o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Przewidywanymi skutkami będzie powrót do budowy przez inwestorów elektrowni wiatrowych i zwiększenie produkcji energii ze źródeł odnawialnych”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jestem jedną z tysięcy osób, które za rządów PO-PSL walczyły o wprowadzenie ustawy, którą Sławomir Mentzen chce wyrzucić do kosza. Ustawa z 2016 roku, uchwalona przez Prawo i Sprawiedliwość, powstała na skutek protestów ludzi, którym stawiano wiatraki obok domów. Nie mówimy o małych wiatraczkach w ogródku. Mówimy o przemysłowych elektrowniach wiatrowych, czyli 150-metrowych gigantach, które w ramach rozwijania tzw. zielonej energii budowano w odległości 200-500 metrów od domów.

To był horror trwający wiele lat. Deweloperzy wiatrakowi, przychylni im urzędnicy oraz politycy rządzącej koalicji PO-PSL mieli w nosie to, że wiatraki są szkodliwe dla zdrowia osób mieszkających w ich sąsiedztwie. Hałas, infradźwięki, migotanie cienia – takie tortury zafundowano mieszkańcom wsi w imię realizacji wytycznych unijnego pakietu klimatyczno-energetycznego. Jedynym sposobem na zatrzymanie wiatrakowej patologii była ustawa z 2016 roku wyznaczająca minimalną odległość wiatraków od domów jako dziesięciokrotność wysokości elektrowni. Oznacza to ok. 1,5 kilometra i jest to absolutne minimum, ponieważ według zaleceń Ministerstwa Zdrowia, opierającego się na niezależnych badaniach światowych, taka odległość powinna wynosić co najmniej 2-4 km w zależności od wielkości i liczby elektrowni. Ustawa z 2016 roku nie jest więc wyssanym z palca absurdem, ale ratunkiem dla osób, których zdrowie i życie byłoby zagrożone, gdyby lobby wiatrakowe mogło bez przeszkód realizować plan zastawienia Polski elektrowniami wiatrowymi.

Za PO-PSL realizowano ten plan posługując się propagandą o wspaniałej zielonej energii, stosując przekupstwo lub zastraszanie, naginając przepisy, kłamiąc w raportach środowiskowych, warunkach zabudowy i pozwoleniach na budowę. Konsultacje społeczne były fikcją. Ludzie dowiadywali się, że obok ich domów staną gigantyczne elektrownie, gdy na pola wjeżdżał ciężki sprzęt i rozpoczynano kopanie fundamentów. Sądy przyklepywały decyzje wydane z naruszeniem prawa. A Polskę zastawiano niemieckim szrotem, dzięki czemu Niemcy nie musieli martwic się o koszty utylizacji wiatrakowego złomu poddawanego liftingowi i instalowanego u nas.

Dlaczego tak się działo? Gdy nie wiadomo, o co chodzi, to zawsze chodzi o pieniądze. Wiatraki to gigantyczny skok na kasę. Ten biznes nie działa bez dotacji, a dotacje dla wiatraków to eldorado dla wszelkiej maści cwaniaków. Pieniądze wyprowadzano nawet na nieistniejące farmy wiatrowe. Mieszkańcom Woli Rafałowskiej udało się zatrzymać budowę wiatraków, ale z PGE wypłynęło ponad 70 milionów złotych wytransferowanych przez spółkę z kapitałem założycielskim wysokości kilku tysięcy złotych. Pieniędzy nie ma, winnych też nie ma. Tak właśnie wygląda wiatrakowy biznes, który na szczęście został zatrzymany ustawą z 2016 roku.

Niestety, okazuje się, że jeden z liderów Konfederacji albo tego nie wie, albo nie chce wiedzieć. Po przeczytaniu projektu ustawy zadzwoniłam do Sławomira Mentzena, żeby zapytać go dlaczego ten projekt znalazł się wśród proponowanych przez niego ustaw. Wyjaśnił, że nie jest jego autorem, ale uważa projekt za słuszny. Powiedział też, że swoich ustaw nie konsultował z członkami Konfederacji.

W związku z tym wyjaśnieniem zaczęłam apelować do władz Konfederacji o zabranie głosu w tej sprawie i publiczne wyjaśnienie, czy popierają likwidację ustawy odległościowej z 2016 roku. Pomimo wielu apeli zamieszczanych w mediach społecznościowych nie doczekałam się reakcji. Prowiatrakowy projekt Sławomira Mentzena nadal jest elementem pakietu ustaw, które pokazał podczas konwencji programowej Konfederacji.

A teraz przejdźmy do argumentów moich rozmówców na Twitterze, którzy przekonują mnie, że należy głosować na Konfederację pomimo prowiatrakowej ustawy Mentzena.

Argument pierwszy – to nie jest program Konfederacji, tylko projekt ustawy Mentzena. Ten argument był właściwy zanim zaapelowałam do władz Konfederacji o zajęcie stanowiska w tej sprawie. Od 24 września piszę o tym na Twitterze i wiem, że Konfederaci o tym wiedzą. Ale milczą. Co to oznacza? Dla mnie sprawa jest oczywista. Lobby wiatrakowe ma wsparcie Konfederacji. A to jest dla mnie nie do przyjęcia.

Argument drugi – Mentzen musiał przedstawić 100 ustaw, bo taki był zakład i nie może teraz nic wycofać, bo przegrałby i musiał zjeść własny but. Argument jest chybiony, ponieważ ustaw jest więcej, a konkretnie 104. Wycofanie ustawy o wiatrakach nie skutkowałoby więc przegraniem zakładu. Natomiast z pewnością rozsierdziłoby lobby wiatrakowe, które najwyraźniej jest dla Konfederacji ważniejsze niż dotychczasowi zwolennicy, którzy z tym lobby walczą.

Argument trzeci – nawet gdyby Mentzen jako poseł złożył taki projekt ustawy w Sejmie, to nie uzyskałby on poparcia innych partii, a Konfederacja przecież nie będzie mieć większości. Argument jest chybiony, ponieważ prowiatrakowa ustawa Mentzena natychmiast uzyskałaby poparcie Koalicji Obywatelskiej, PSL i Lewicy. Być może poparłoby ją też Prawo i Sprawiedliwość, które już poszło na rękę lobby wiatrakowemu nowelizując w 2018 roku część zapisów ustawy z 2016 roku, a nawet przymierzało się do zniesienia minimalnej odległości. PiS wycofał się z tego pomysłu dopiero pod wpływem pism z protestami od stowarzyszeń walczących z wiatrakami i po krytyce w mediach społecznościowych oraz na portalach stopwiatrakom.eu i wPrawo.pl. To uświadomiło politykom PiS, że mogą utracić poparcie znacznej części elektoratu jeśli zniosą wymóg minimalnej odległości wiatraków od domów wprowadzony w 2016 roku. Ale czy będą przejmować się tym po jesiennych wyborach?

Argument czwarty – Mentzen jest wolnościowcem, a projekt jego ustawy zapewnia swobodę działalności gospodarczej. Argument chybiony, ponieważ zastawienie Polski wiatrakami nie jest działalnością gospodarczą, lecz realizacją planu klimatycznych oszołomów i zielonym skokiem na kasę. Podkreślam, że nie chodzi o małe wiatraczki, które każdy może sobie postawić w ogródku. Chodzi o przemysłowe elektrownie wiatrowe, które nie tylko są szkodliwie dla zdrowia osób mieszkających w ich sąsiedztwie, ale również destabilizują polską energetykę, uzależniają nas od zagranicznej technologii i są jednym z filarów oszukańczego przedsiębiorstwa „globalne ocieplenie”.

Argument piąty – są ważniejsze sprawy niż wiatraki, więc nie należy mącić przed wyborami, tylko głosować na Konfederację, a czas na dyskusję będzie później. Argument jest kuriozalny. Przecież głosuje się na polityków, którzy deklarują, że będą realizowali postulaty, z którymi się zgadzamy, a nie te, którym jesteśmy przeciwni. Mam głosować na ugrupowanie, które w tak ważnej sprawie jak bezpieczeństwo energetyczne już przed wyborami pokazuje mi, że popiera poroniony pomysł wiatrakowania Polski? Musiałabym być niespełna rozumu, żeby liczyć na jakieś dyskusje po wyborach. Każdy, kto sprzyja lobby wiatrakowemu, działa na niekorzyść Polski i Polaków. Sprawa jest zbyt ważna, żeby ją lekceważyć.

Argument szósty – ale to tylko jedna ustawa! Wszystkim, którzy używają tego argumentu wyjaśniam, że ta jedna ustawa jest ważniejsza niż większość pozostałych. Czy gdyby Mentzen zaproponował ustawę zezwalającą na realizację żydowskich roszczeń do mienia bezspadkowego, to też pojawiłby się argument „ale to tylko jedna ustawa”?

Argument siódmy – na listach Konfederacji jest wiele osób, więc nie musi Pani głosować na Mentzena. Argument miałby sens, gdyby nie to, że każdy głos oddany na listę Konfederacji zwiększa szanse wejścia do Sejmu osoby, która chce złożyć projekt likwidujący ustawę, o którą walczyłam. Przypominam: Konfederacja milczy w sprawie tego projektu. Nie mam żadnej gwarancji, że po wyborach posłowie Konfederacji będą przeciw zastawianiu Polski wiatrakami. Wprost przeciwnie. Mam prawo podejrzewać, że prowiatrakowy projekt Mentzena zostanie złożony, będzie procedowany i zostanie przyjęty. Ja do tego ręki nie przyłożę.

Polsce potrzebne jest silne ugrupowanie prawicowe. Ale nie może to być ugrupowanie, w którym jeden z liderów działa na rzecz zastawienia Polski wiatrakami pod dyktando Unii Europejskiej i klimatycznych oszołomów. Nie może to być ugrupowanie, w którym nie konsultuje się projektów ustaw, a następnie milczy, gdy jeden z liderów prezentuje projekt ustawy sprzeczny z polskim interesem. Nie może to być ugrupowanie, które żyruje projekt ustawy zagrażającej polskiej suwerenności energetycznej. Dlatego nie będę głosowała na Konfederację w jesiennych wyborach parlamentarnych. Nie mogę wspierać ugrupowania, którego postulatem jest wyrzucenie do kosza ustawy, o którą walczyłam wiele lat. Na kogo więc zagłosuję? Na nikogo. Po prostu nie pójdę na wybory.

Jeśli podobają się Państwu moje felietony i chcielibyście wesprzeć moją działalność publicystyczną, możecie to zrobić dokonując przelewu na poniższe konto PayPal. Będzie to dla mnie nie tylko wsparcie w wymiarze finansowym, ale również sygnał, że to, co robię, jest dla Państwa ważne i godne uwagi. Z góry dziękuję. Katarzyna Treter-Sierpińska https://www.paypal.me/katarzynats

Zobacz też:

Katarzyna TS: List otwarty do PiS w sprawie złamania obietnicy wyborczej dotyczącej elektrowni wiatrowych

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Gość mówi

  Oddawanie kraju walkowerem POPiSowi to zły pomysł, czego Pani na pewno nie trzeba tłumaczyć.
  PS. Czy dzwoniła Pani do innych liderów Konfederacji? Twitter to trochę zawodne medium komunikacji, zwłaszcza że politycy prowadzą kampanię wyborczą w terenie.

  1. Katarzyna Treter-Sierpińska mówi

   Dzwoniłam. Efekt jest taki, jaki jest.

  2. marju73 mówi

   Nie jest problemem to że wiatraki można czy nie można budować ale to że przy okazji można wydoić budżet czyli nas podatników. Bez tej pewności dojenia firmy zagraniczne nie byłyby skore do ryzyka przy potencjalnej stracie pieniędzy. Ten globalny klimatyczny biznes być może by nie zaistniał .Wiemy przecież że globalni zarządcy realizują to przez krajowych realizatorów.

  3. Mati mówi

   Czyli nawet gdybym chciał mieć wiatrak pod domem to nie mogę? Wszystkiego te pisiory zabronią

  4. Daro mówi

   Pan Sławomir Mentzen jest tez zwolennikiem Ukraińców w Polsce powiedzial tak w wywiadzie w radio RMF FM

  5. Janusz I mówi

   Nawet jakiś Beduin potrafił wydoić od doktora Trzaskowskiego kasę na kozy.

  6. Bvgf mówi

   Nie podoba mi się jeden ze stu pomysłów tej partii więc na nią nie zagłosuję dopuszczając tym samym do władzy tych w których nic mi się nie podoba. – Jakąś logika alternatywna.

  7. Tomasz mówi

   Brawo

  8. Hunter mówi

   Bvgf lepiej oddać Polskę w ręce pro banderowskich i pro kacapskich, czerwonych korwinistów? Moja rodzina i przodkowie zawsze lali tego białego kacapskiego niedźwiedzia po pysku aż krew leciała, więc sprzedawczyki dające im „d*py nigdy nie dostaną głosu od patrioty.

  9. Konrad Z. mówi

   Przecież sama Pani napisała w tekście że dzwoniła tylko do dr Mentzena a z resztą liderów kontaktowała się za pomocą Twittera. Trzeba jeszcze zadzwonić do Pana G. Bruna do Pana R. Winnickiego i innych i wtedy się opowiadać zdecydowanie. Poza tym wiatraki to nie JUST 447 i trzeba się opowiedzieć po którejś ze stron w przeciwnym razie w Polin i tak nie będą się liczyć z jakimiś tam gojami co się burzą że coś im szkodzi, a brak zakazu aborcji zabił na pewno więcej istnień niż wiatraki więc są sprawy ważne i ważniejsze. Dla Pani oczywiście ta sprawa jest ważniejsza natomiast ja mam odmienne zdanie że to nie ten sam ciężar gatunkowy co dwie pozostałe które przytoczyłem.

 2. Spostrzegawczy mówi

  Mimo, że nie zgadzam się z pewnymi punktami proponowanymi przez Konfederację to pójdę na wybory i na nią zagłosuję. Czyniąc tak jak Pani oddalbym pole do działania dla bandy czworga. Jeśli odpowiada Pani mieszkanie w sąsiedztwie prawie samych Ukraińców i Żydów, zapłata haraczu 60 tysięcy zł na 447, tęczowe towarzystwo nagabujace Panią do zmiany płci pod zarzutem postawy pełnej nienawiści w przypadku nie zmiany tejże płci, maszty 5G z dwóch stron Pani mieszkania, obowiązek posługiwania się w urzędach jedynie w jidisch albo po ukraińsku, oglądanie w telewizji programów wyłącznie propagandowych, ciągłą inwigilację przez system Pegasus, pełną blokadę wolnego Internetu, możliwość zakupu jedynie żywności przezartej chemią, a może i przymusowa eutanazję bo tak nakaze odpowiednia ,rubryka,znak 666 na ramieniu oraz wiele innych tego typu kwiatków to proszę pomyśleć czy jest to wizja całkowicie nierealna i czy Pani decyzja jest decyzją do końca przemyślaną i nie emocjonalną.

  1. michu mówi

   Niby tak, ale z tymi wiatrakami może być coś na rzeczy. Oby Konfederacja nie była takim LPR-bis, jakby co to ideowcy będą mieli tam coraz mniej do powiedzenia a trudno uwierzyć, żeby nie było w Konfederacji agentury. Skoro władze Konfederacji nie mogą sobie poradzić z lobby wiatrakowym…..;).

  2. gojek mówi

   To wygląda tak, jakby ekoterroryści wiatrakowi wyłożyli trochę kasy na tego konia (Konfederację)…
   Z doświadczenia wiemy, że pewne siły wystawiają zawsze swoje konie z każdej partii… Nie ważne kto wygra, my (tubylcy-Polacy), przegramy…

  3. Kris86 mówi

   Trzeba poprzec konfederacje bez wzgledu na wszystko!!!

  4. Janusz I mówi

   Głosowanie na Konfederację to powrót totalnej opozycji do władzy na wieki.

  5. Jerzy mówi

   Jako starszy osobnik (68lat) w pełni popieram „Spostrzegawczego”. Pani Kasiu, w życiu zawsze, albo prawie zawsze trzeba wybrać mniejsze zło. Nic nie jest doskonałe. Mnie Konfederacja także we wszystkim nie odpowiada, ale trzeba zachować się odpowiedzialnie, zwłaszcza, gdy się jest osobą medialną, której artykuły wielu ludzi czyta. Co do wiatraków to w pełni zgadzam się z Panią i tymi osobami, którym nie podoba się krajobraz Don Kichota, żeby nie wspomnieć o techniczno-finansowym aspekcie tego zagadnienia. Swoim „nie zagłosuję na Konfederację” jako KT_S namawia Pani innych, aby stanęli po stronie przeciwników Konfederacji. Pani Kasiu, tak się nie godzi. Gdyby doszło w Sejmie do próby zmiany ustawy „odległościowej” to znając siłę Pani argumentów merytorycznych i czując wsparcie Pani zwolenników (również moje) łatwo da się obalić tę inicjatywę. Pozdrawiam – Jerzy Rumież z Bydgoszczy

 3. Marcin mówi

  Mieszkam niedaleko elektrowni wiatrowej i nie znam ani jednej osoby, która miałaby jakieś problemy z infradźwiękami i związanym z tym torturami. Natomiast znam mnóstwo osób, które mają problem z płaceniem pitu i zusu. Właściwie to ma z tym problem każdy pracujący Polak.

 4. Lukas mówi

  no to nie wiem , moze Jachira blizsza cialu? Zartuje ale sama pani mowi ze poko, czerwoni albo sam pis moze zaglosowac za podobna ustawa wiec jaka alternatywa? Tak logicznie rzecz ujmujac, bez emocji? Moze jednak na pis? Co prawda Polske nam zabiora szabesgoje i ofiaruja swoim panom, ale
  Moze nie zaostrza lub nie wycofaja ustawy wiatrakowej, chociaz bardzo tego chca.
  Zeby byla jasnosc, tez jestem przeciwny ekoterrorysom i wiatrakom i za KONFEDERACJA. Jak ich nie bedzie to nie bedziemy miec zadnego wplywu na tworzenie Polin

 5. Norbert mówi

  Pani Kasiu,
  ja również nie zagłosuję na nikogo, z żadnej opcji, ale na wybory pójdę i to z własnym długopisem, żeby nikt za mnie głosu nie oddał, skreślę wszystko wielkim Z jak ZDRADA. Radzę zrobić to samo.
  Pozdrawiam Norbert

  1. michu mówi

   To nic nie da. Poza rozbawieniem chwilowym komisji ;).

 6. z-k mówi

  I dlatego Polacy nie będą Polską zarządzali bo już na wstępie się na siebie obrażą i będą się kłócić a na złość sobie wybiorą pruską mittelojropę albo chazarski kaganat. Kto to jest ów Mentzen? Aż taki ważny??

  1. Katarzyna Treter-Sierpińska mówi

   Jest ważny. Mentzen to wiceprezes partii Korwin i jedynka Konfederacji w Toruniu. Swoje projekty ustaw zaprezentował podczas konwencji programowej tego ugrupowania.

  2. Artur mówi

   Korwin i jego ludzie to Krety albo jak kto woli V kolumna w Konfederacji. Wielu moich znajomych rezygnuje z głosowania na Konfederacje z powodu właśnie Korwina. Jeżeli Konfederacja jest tego nieświadoma to apeluje o opamiętanie. Jeżeli jest inaczej to już jest tragicznie. Kocham Cię Polsko…

  3. Janusz I mówi

   Nawet gdyby Mentzen wszedł do Sejmu to tymi swoimi ustawami będzie mógł… Nie zagłosuję na dotację dla Korwina.

  4. Artur mówi

   Ps. I tak zagłosuje na Konfederacje bo to mimo wszystko najlepszy wybór dla naszej ojczyzny. I obym się nie mylił…

  5. Mateusz mówi

   Pani Katarzyno,
   Jeśli się pomyśli trochę nad jego propozycjami to gość nie jest aż tak głupi na jakiego wygląda, choć wymaga to poświęcenia ideologii na rzecz pragmatyzmu, co może nie być łatwe.
   Można się nie zgadzać z wiatrakami z różnych powodów. Ale faktem pozostaje że są najwydajniejszą formą przemysłowego OZE biorąc pod uwagę relację koszt/efekt oraz cel jakim jest rozproszona energetyka. Tortura poprzez hałas, infradźwięki i migotanie cienia to argumentacja tendencyjna na poziomie autyzmu poszczepiennego. Większość tych oskarżeń da się wyeliminować ustalając i egzekwując odpowiednie wymogi techniczne dla wiatraków a nie odgórnym zakazem w imię ideologii.
   A nie ma się co oszukiwać, trudne czasy przed nami. Potrzebujemy pilnie zwiększenia zdolności generacji energii gdyż gospodarka się rozwija, a do tego już działające źródła energii są wyeksploatowane, będą wymagać generalnych remontów. Lub zastąpienia gdyż to idealny moment kiedy koszt remontu starego układu dorównuje kosztowi zamiany na inne źródło.

  6. Julia mówi

   A moja rodzina zagłosuje na PIS!! Dla nas Konfederacja jest Niewiarygodna!!! Obyście, którzy na nią zagłosują, nie wyszli jak na Kukizie!!

  7. Diabe mówi

   Nie rozumiem Pani, czyli zagłosuje Pani na KO, PIS, PSL lub SLD? Czy wcale nie będzie Pani glosować? Jeśli na którąś z tych partii poza Konfederacją to znaczy że z programem tej partii się Pani w 100% zgadza? A konfa jest be bo jedna z ustaw, jedna ze 100 proponowanych lecz nawet nie zgłoszonych do laski marszałkowskiej , nie jest po Pani myśli? hm..

 7. piotr mówi

  Ekonomiczny ,,ekspert” Konfederacji za ukraińską imigracją. | wolna-polska.pl

 8. Arek mówi

  Konfederacja nie jest monolitem i przypuszczam, że też są tam „krety”, które w razie wejścia do sejmu zaraz się przeflancują do PiS’u. Tym nie mniej potrzebna jest siłą, która będzie stopować PiS w większości głupot, które robią. Jak sobie wyobrażacie kolejne wybory jeśli do sejmu nie wejdzie żadna nowa siłą ? Nie jest to opcja idealna, ale nie ma co strzelać fochów … Jeśli chce Pani żeby program zgadzał się w 100% z Pani poglądami to proszę założyć własną partię i na siebie zagłosować 😉 😉

  1. Ja mówi

   Kłamiesz!!!

  2. andzia mówi

   Podałam link wczoraj, ale widzę, że nie ma.

 9. antyPOPiS mówi

  Zasadniczo, to jest wiele kwestii ekonomicznych wobec których mam inne zdanie niż Konfederacja proponuje. Jednak te wybory, to przede wszystkim szansa na wrzucenie politycznego granatu, w zabetonowane okrągłostołowe szambo. Więc z mojego punktu widzenia sabotowanie wyborów, to gra na dotychczasowy uklad. Gdy za POPSL głosowano za ekstra rentami 100€ dla żydów, był jeden poseł od Korwina przeciw i jeden PiSowiec, który później tłumaczył że się pomylił. Przy głosowaniu za PiSowskimi 100mln na kirkut, było kilku posłów przeciw. Teraz jest szansa że w analogicznych sytuacjach może być kilkunastu rzeczników Naszych interesów, albo grabież będzie odbywać przez aklamację, bez naszej wiedzy. Inna sprawa że o kierunku w jakim będzie zmierzać Konfederacja, będzie decydować rozkład głosów na poszczególne ugrupowania. Sam jeszcze nie zdecydowałem czy oddam głos na Koronę Grzegorza Brauna, czy Ruch Narodowy, ale z pewnością oddam głos na Konfederację…

 10. marju73 mówi

  Alternatywą jest Banda Czworga.Tylko niech później nie będzie pretensji jak LGBT będą wprowadzać czy Międzynarodowy Żyd będzie dostawał szmal od POPiSu.

  1. Tomek mówi

   PiS gdzieś ci LGBT wprowadził? Kasę jakiemuś Międzynarodowemu Żydowi wypłacił lub obiecał? W wirtualnej rzeczywistości żyjesz?

 11. Seba mówi

  Rozumiem ze elektrownie wiatrowe są bliskie pani sercu bo z nimi walczyła z wyżej wymienionych obaw, bo za blisko, migajacy cień itd. Zgadzam się z tym, trzeba wprowadzić poprawki. Czy Pani na prawdę myśli że Mentzen chce tuż obok domu stawiać wiatraki? Każda z jego ustaw może i pewnie zawiera błędy i nie jest na 100% skończona. Sam tak mówił w wywiadzie dla NamZalezy.

  Na lobby wiatraków u konfederacji Pani nie ma jakichkolwiek dowodów. Gdyby tak było to wiatraki byłyby tematem grzanym przez konferencje lub Mentzen.

  Nie przeszedłem przez wszystkie ustawy Mentzena, ale na pewno są takie z którymi się nie zgadzam w pewnym stopniu, lub całkowicie, ale jest mi najbliżej poglądami do konfederacji i na nich będę głosować, nawet jeśli nie są oni w 100% zgodni z moim widzimisię.

  Trzeba być naprawdę naiwnym i samolubnym, aby oczekiwac, że partia polityczna, mąż, żona, dziecko, będzie 100% zgodny/a z naszymi poglądami itd. Nawet sami liderzy konfy maja między sobą różnice, ale widzą i mają większy cel.

  Tytuł artykułu też taki podprogowy, clickbajtowy. Nie ma „Czemu nie zgadzam się z ustawą Mentzena o wiatrakach”, lub „krytyka…” tylko „dlaczego nie zagłosuje na konfederacje”… Brakuje jeszcze dodać „… i Ty też niepowinienes”

 12. Jan mówi

  Dobrze, że Pani ten problem poruszyła. Głosować należy na Konfederację, ale…patrzeć na ręce każdego posła trzeba bardzo uważnie. Skoro tylu z nas już dowiedziało się o tym problemie, to wierzę, że ta ustawa nie dojdzie do skutku – bo na to nie pozwolimy. Mieszkałem w Holandii przez ostatnie 5 lat i w tak bliskim otoczeniu domów nie ma tam farm wiatrowych, natomiast są na każdym prawie dachu domu panele fotowoltaiczne, gdyż są znacznie tańsze i efektywniejsze. W Holandii tzw. zielony prąd jest bardzo tani dla każdego mieszkańca i sąsiad może produkować dla sąsiada, nie tylko dla siebie – firmy z branży np. Eneco montuje panele na zasadzie dzierżawy dla swoich klientów (oprócz tego sprzedaje tzw. konwencjonalny prąd i gaz) – za mieszkanie z panelami 80 mkw. ogrzewanie i podgrzewanie wody na prąd + wiadomo światło itd. dla 3 osobowej rodziny płaciłem 45 euro miesięcznie, czyli 3 godziny pracy mojej żony. Sądzę, że prąd z wiatraków to już w Europie starzyzna, w Polsce także – Ustawa o OZE preferuje właśnie panele fotowoltaiczne nie bez powodu.

 13. Janusz mówi

  no tak wiatraki vs. 447 no na kogo tu głosować,..,,, hmmmmmm

  1. Tomek mówi

   Któraś partia wspiera 447 i zapowiada jej realizację?

 14. michu mówi

  Konfederacja powinna agenturę neutralizować. Najważniejsze jest WYJAŚNIANIE wszelkich wątpliwości inaczej będzie jak z AWSami LPRami itp . hurrra i do przodu, popierać naszych i nie oglądać się na nic…. a potem różne lobby okazuje się silniejsze 😉

 15. Galina mówi

  Pani Kasiu ,powinniśmy ,my ,Polacy ,wszyscy ,bez wyjątku ,zagłosować na pana Zbigniewa Potockiego z IIRP. Konfederację już przerobiłam i niestety ,nie zgadzam się nie tylko z metzemale i Braun ,który głupoty opowiadał na temat Narodu polskiego ,słowiańskiego ,że gdyby nie katolicki kościół ,to my ,Polacy byśmy byli tępi i głupi ,bardzo podobne stwierdzenia ,że niby KK bas ,Słowian ,wyciągnął z ciemnoty . Myślałam że mnie trafi . Nie będę się rozpisywać w tym temacie ,ale wiadomo ,jeden żyd drugi Niemiec ,żadnemu z nich nie chodzi o dobrobyt Polaków i Polskiej Ziemi. A słuchając na You Tube pana Zbigniewa Potockiego i nie tylko Jego ,zrozumiałam ,że to jedyny człowiek ,który mówi prawdę . To prawdziwy Prezydent N. RZ. Polskiej na obczyźnie ,bo jest prawda ,że obowiązuje nas konstytucją z 1934 roku,musiał stwierdzić to nawet TS w Polsce i SN. Głosujmy na IIRP

 16. ikss67 mówi

  Wiatraki są drogie, ich wydajność nieduża. Szkodliwość krajorazowa ogromna. Jeskomus zależało na tym aby Polacy mieli tańsza energię to rząd dotowałby fotowoltaikę. W 50% a nie jakieś 5 tysięcy wyjęte z łaski. Miliardy przepalają i przepierdz…laj. KGHM, jakieś zakupy wydmuchanych kopalń za miliardy. Przekręty stulecia jeden za drugim tak bezczelne, że ardziej się nie da. A więc mimo to ta drezyna jedzie dalej. Wystarczyły jeden miliard rocznie na fotowoltaikę i ten kraj poszedły do przodu. Załóżmy ustawę, że każdy nowobudowany dom musi mieć minimum 50% własnej produkcji energii w bilansie rocznym, z dotacją bylibyśmy po jakimsczasie liderem w europie pod tym względem. Inwestycja, która zwróci się rządowi po 10 latach w 100%

 17. czytacz mówi

  Jak ktoś ma złudzenia co do wolności tzw. wyborów – niech przeczyta tekst Marcia Dybowskiego z Ruchu Kontroli Wyborów [na: https://www.polishclub.org/2019/10/01/fikcja-i-matrix-wolnych-wyborow-w-polsce-pookraglostolowej-a-d-2019/%5D. Spec-sluzby, ktore sprzedały się ościennym mocarstwom [w tym tez: USraelowi] „dbają”, by w POLIN władzę sprawowała partia, która zgodzi się na egzekucję JUST Act 447 [i pewnie rozbiór Polski]. Tzw. opozycja – to koncesjnowani politykierzy, którzy po wyborach – jako przystawki – zostaną wchłonięci przez PiSrael. A podczas wyborów 13.X.2019 mają kanalizować głosy sfrustrowanych Polaczków [ostatnio taki numer odstawił Ciastek-Kukiz]. Tzw. system demokratyczny aktualnie jest pod kontrolą rządzących! [oraz ich „mecenasów”] Wygląda na to więc, że Pani Katarzyna postępuje rozstropnie.

 18. Andrzej mówi

  Gdybym ja się obrażał na każdego z kim się w jakiejś kwestii nie zgadzam to też nie miał bym na kogo głosować. Trzeba drążyć i pytać dalej skąd się tam wzięła ustawa wiatrakowa i którym polakom ma ona służyć. Z drugiej strony chciałbym podzielać pani optymizm co do realizacji tej ustawy po wejściu Konfederacji do sejmu, bo skoro dało by się wprowadzić tę to dlaczego innych nie. Po za tym trzeba takie tematy brać na logikę, a ta mi podpowiada że lobbowanie takiej ustawy w Konfederacji świadczyłoby o braku piątej klepki tych lobbystów albo wyjątkowej pewności, że Konfederacja w sejmie się znajdzie i coś będzie znaczyć. A nawet ja mimo, że na Konfederację będę głosował takiej pewności nie mam. Mógłbym się poddać i również nie oddać głosu na żadną partię jednak w Konfederacji widzę jeszcze nadzieję. Jeśli to nie wypali nie będzie już niczego i po co walczyć. A tak po za tym to mieszkałem w Holandii i nawet stałem pod takim gigantycznym wiatrakiem i żadnych dźwięków nie wydawał a co dopiero jakby stał i te 100 m od domu. Trzeba by było się zapytać Holendrów jak te wiatraki wpłynęły na ich zdrowie.

 19. finka mówi

  Bardzo cenię Pani uwagi ale mimo wszystko uważam, że mniejszym złem jest głos na Konfederację niż na POPiS, patrzę też na inne wątki programowe, nie tylko na wiatraki,bo w tej sprawie ma Pani 100% racji.

  1. andzia mówi

   Konfederacja i tak nie zdobędzie takiej większości, aby przepchnąć swoje pomysły. Przynajmniej będzie im rzucała kłody pod nogi i informowała Polaków o paskudnych zamiarach. Tego się boją.

  2. anonim mówi

   Dlatego cała agentura żydowska w Polsce z Jonny Danniels na czele będzie niszczyć Konfederację jak kiedyś niszczyli za mówienie prawdy Samoobronę ze Śp. A. Lepperem. Pan Andrzej był prorokiem bo przewidział wszystkie późniejsze zapszańcze działania kolesi okrągłego stołu

 20. Robert mówi

  Pani Kasiu. Pewnie Pani ma racje jesli chodzi o te wiatraki, ale zawsze bedzie cos czy tez ktos czego/ kogo nie bedziemy chcieli w Konfederacji. Jezeli tak bedziemy do tego podchidzic to ustawka z okraglego stolu bedzie doic Polakow przez nastepne 30 lat albo i dluzej.

 21. Przenej mówi

  Czyli według Pani nie jest ważna wysokość podatków, prawo własności i sprawne sądy, ale wiatraki już tak. No bo lepiej płacić wysokie podatki, prosić urzędnika o zgodę na wydawanie pieniędzy na własnym gruncie niż mieć wiatrak w polu widzenia. I Pani szczyci się tym, że nie znosi lewackiej nowomowy i poprawności politycznej. Nie we wszystkim się trzeba z nimi zgadzać, ale wybór jest prosty. Albo idziemy w Prawo z Konfederacją albo w lewo z układem okrągłostołowym. I proszę się po wyborach nie denerwować, że dalej nas trzymają na krótkiej smyczy.

 22. PL mówi

  Konfederacja głośno mówi o wypowiedzeniu pakietu klimatycznego więc nie bardzo rozumiem konieczność rozbudowy nieekonomicznych farm wiatrowych.

 23. DariusZ mówi

  Wie Pani, chętnie Panią czytuję, ale to co Pani tu pisze to dziecinada. Ja również jestem przeciwny zarówno farmą wiatrakowym, jak i braku ograniczeń odległości. Nota bene pomysł elektrowni atomowej też uważam za bezsensowny (światowy deficyt uranu, wielkie problemy ze składowaniem urobku, oraz łatwy cel w razie wojny, – skażenie wywołane zwyklym zbombardowaniem takiej elektrowni). My nie jesteśmy na tym etapie żeby się kąsać o takie głupstwa. To Mentzen nie Konfederacja, nawet jeżeli się uda wejść, (co przy Pani, tego typu deklaracjach coraz bardziej się oddala), to i tak na te rzeczy nie będą mieli żadnego wpływu. Konfederacja nie odpowiada na Pani zapytania, no cóż Pani chyba nie rozumie, że zostały niecałe 2 tygodnie i z całem szacunkiem, nikt nie ma na to czasu. Przyjdzie Żyd i spełni wszystkie Pani oczekiwania! Smutne, że tak inteligentna osoba wdaje się w takie swary które tradycyjnie powodują, że nigdy nic wspólnie zrobić nie można. Niedźwieć lata po lesie a Pani na nim skórę dzieli?

  1. DariusZ mówi

   Tak to jest jak się komentuje nocą. No cóż niedźwiedź nie jest idealny, ale żeby sobie odmrażać uszy, – mamie na złość, bo nie dała cukierka, to jest totalna dziecinada, i mam nadzieję, że tylko to…..

  2. Robert mówi

   Pani Kasiu. Glos oddany na pozostale formacje jest glosem straconym dla Polski i Polakow. Prosze sie jeszcze nad tym zastanowic.

 24. Grzegorz mówi

  Przeczytałem Pani argumenty i zagłosuję na Konfederację. Nie ma ideału w polityce. Ideał jest nieosiągalny.

 25. Cezary mówi

  Nie no lepiej dać się truć lobby węglowemu ze wschodu. Tam nie ma ustawy że paląc tym syfem musisz być 1.5km od innego domu.

 26. szalom mówi

  Identyczny w wymowie tekst obżydzający (nie poprawiać) Konfederację napisał na „niezależnej” sam gruby Sakiewicz. Dołącza do niego też Katarzyna TS . Nie wierzcie im i niezależnie od tego kim jest ów toruński Mentzel to głosujmy na Konfederację. Wyborów Konfederacja nie wygra bo przeciwko Niej szachraje postawili wszystkie siły (z Katarzyną TS włącznie) ale jest szansa, że Jej głos w polskich sprawach będzie słyszalny.

 27. Krzysztof mówi

  Dziękuje za mądre słowa !

 28. DariusZ mówi

  Tak to jest jak się komentuje nocą. No cóż niedźwiedź nie jest idealny, ale żeby sobie odmrażać uszy, – mamie na złość, bo nie dała cukierka, to jest totalna dziecinada, i mam nadzieję, że tylko to…..

 29. Marcin mówi

  Pachnie mi to normalnie agenturą: „wiem że to jedyna dobra opcja, a każdy inny rząd to katastrofa, ale nie zagłosuje na nich i Wam też to z automatu sugeruję bo jeden gościu od nich chce wiatraków”.

  Warto przejrzeć na oczy Konfa z definicji ma gdzieś zieloną energię i dobrze. Żaden wiatrak raczej nie zostanie postawiony 😀

 30. Przemek mówi

  Wypowiedzenie pakietu klimatycznego –> likwidacja ustawy o wiatrakach.

  Gwarantuję Pani, że realizacja w tej kolejności spowoduje że wiatraki przestaną powstawać jak grzyby po deszczu. Ktokolwiek będzie chciał w to zainwestować, będzie musiał mieć realny zysk. Tym samym bardzo wątpliwe jest budowanie tego typu urządzeń przy domach mieszkańców. Aby to było ekonomicznie opłacalne potrzebne są wielkie pola.
  Dlatego też uważam, że problem samoistnie się rozwiąże. Ewentualne wyjątki można rozstrzygać w sądzie na podstawie kodeksu cywilnego.

  Spyta Pani skąd to przypuszczenie, że akurat w tej kolejności Konfederacja zechce to zrealizować? Bo to jedyny wariant zgodny z naszym interesem narodowym. Jak słusznie Pani zauważyła sama likwidacja ustawy o wiatrakach to działanie na szkodę Polski i pompowanie eko terrorystów.

  Osobiście jestem pewny, że każdy przyszły poseł Konfederacji na pierwszym miejscu będzie stawiał interes narodowy.

  Pani w poprzednich wyborach też była tego pewna? Czy nie warto na podstawie tej pewności im zaufać ponownie? Powiedzieć sprawdzam? Tym bardziej, że jak sama Pani pisze PiS już robił podchody pod likwidację tej ustawy? A powiedzmy sobie jasno – oni pakietu klimatycznego nie wypowiedzą sami z siebie.
  Czy zatem biblijne „umycie rąk” na pewno jest dobrym rozwiązaniem? Daje sobie Pani tym samym alibi, ale tylko pozorne, bo gdy na spokojnie przeanalizuje Pani swój własny tekst, zrozumie że nie pójście na wybory to wsparcie PiSu, a tym samym wsparcie tego, czego tak się Pani obawia.

  Pozdrawiam serdecznie i życzę udanych przemyśleń.

 31. Indra mówi

  Wiem że Konfederacja nie jest doskonała. Szczególnie drażni mnie część ludzi z partii Korwin a czasem sam Korwin ale to Pani mąci publikując taki artykuł bo NIE MA OBECNIE PARTII IDEALNEJ a Konfederatom najbliżej do mojego ideału. Myślę że się Pani nieco oderwała od ziemi…

 32. jmac mówi

  Można i tak , jednym wpisem stracić setki, jeśli nie tysiące fanów Pani doskonałych felietonów. Jak mawiał śp. Pan prof. Wolniewicz, do obcych nas atakujących nie możemy mieć pretensji ,najgorsi są swoi .Musi jednak być na rzeczy, wzrastające poparcie dla konfederacji zmusza służby do uruchomienia nawet śpiochów.Pani wpis tylko mnie utwierdza w słuszności decyzji głosowania na konfę(konkretnie kandydata RN). Pzdr.

 33. Mieczyslaw mówi

  Ja na nich zaglosuje i moge prosic aby ta ustawa byla zieniona

 34. Charry mówi

  Z cały szacunkiem dla Pani Katarzyny,ale w kontekście roszczeń bezspadkowych i próby odbudowy żydowskich wpływów w Polsce,głosowanie na Konfederacje jest czymś nadrzędnym – polska racją stanu.

 35. Jacek Wójcikiewicz mówi

  Zawsze głosujmy na tych konkretnych ludzi do których nam najbliżej w poglądach.Konfederacja na pewno nie jest idealna,ale na pewno lepsza od pozostałej czwórki.Do Sejmu Konfederacja,do Senatu PIS.

 36. W K mówi

  Konfederacja nie będzie rządzić. Chodzi tylko o to, żebyśmy mieli posłów i dostęp do informacji. Sam dr Mentzen mówił, że te jego projekty ustaw nie mają akceptacji szefów Konfederacji. 1 głos nie ma znaczenia, ale podane uzasadnienie jest oderwane od rzeczywistości.

 37. Robert mówi

  Usrael wie że Konfederacja to polskie Alamo a po nich kaplica,dlatego będę popierał choćby leżąc na cycach

  1. tadzu mówi

   A ja wiem jedno jest taki jeden co na niego głosowałem i roznosiłem plakaty to BOLEK udający katolika, nie trawię od tego czasu zwrotu szczęść Boże bo wydaje mi się że to fałszywka. Nie należy głosować na nikogo na Bosaka na Zawiszę co zasiadali w komisjach do spraw Israela poczytajcie trochę Konfederacja w obecnym kształcie to KOŃ TROJAŃSKI.

 38. Greg mówi

  Pani troszke panikuje jak to kobieta………

  1. Jarek mówi

   też tak myślę. Znaleźć coś co mu nie odpowiada to kazdy może.

 39. Jarek mówi

  W takim razie Pani Treter – Sierpińska 13 października zostaje w domu.

 40. Spławik mówi

  A ja się nie zgadzam z postulatem uwolnienia marihuany w sposób w jaki przedstawiają to kandydaci Konfederacji i z podniesieniem limitu alkoholu we krwi z 0,2 do 0,5 promila. A mimo to będę na Konfederację głosował.

 41. LN11 mówi

  Nie pójście do wyborów jest oddaniem Polski w ręce „gender” i „multikulti”. Proszę iść na wybory i głosować na ludzi z Ruchu Narodowego. Niech jak najwięcej głosów zbierze RN. Szkoda że RN związał się z towarzyszem Korwinem – „rozbijaczem prawej strony”… RN powinien wymienić liderów gdyż oni prowadzą go w stronę przepaści.

 42. Teresa mówi

  Ja uważam że żadne wybory niczego nie zmienią,jak trzeba będzie to wyniki zostaną sfałszowane,ale udam się na wybory i zagłosuję na Konfederację,bo na pozostałe nie mogę głosować,sumienie mi nie pozwala.Ważne aby weszli do sejmu,bo przecież wyborów nie wygrają i nie wprowadzą swoich pomysłów.A tak jak do sejmu wejdzie Konfederacja to szabesgoje z PIS-u będą mieli mniej posłów i trudniej będzie im nas ograbiać.Módkmy się za naszą ojczyznę,o ratunek dla nas,dla naszego narodu

  krucjatarozancowazaojczyzne.pl

  Codziennie 1 dziesiątka różańca,polecam wszystkim.Tobie Katarzyno też

 43. zuzia mówi

  Los naszego Narodu i Ojczyzny NIE rozstrzygnie się przy urnach wyborczych!

 44. Asd mówi

  Krótko i treściwie się wypowiem. Wszystko jest jeszcze do przedyskutowania bo będą pewnie osoby w konfederacji które mogą z czymś się nie zgodzić. Najważniejsze jest jednak likwidacja podatków i pewnych ustaw prawnych, które tylko szkodzą lub są to martwe przepisy. Dodatkowo wydawanie naszych zarobionych pieniędzy na projekty które w żaden sposób nie są zwracane i nie rozwijają gospodarki tylko tworzą kolejnych biurokratów. Ostatnio powstało „centrum usług wspólnych nfz” które ni jak nie ma się do rozwoju gospodarki, dają pracę ale za najniższą krajową i dla tego nie powstało to w takiej Warszawie gdzie koszty utrzymania są droższe. Zmniejszyć biurokrację, zlikwidować pit,cit, obowiązkowy zus to jest najważniejszy priorytet. Reszta może poczekać.

 45. Marcpro mówi

  Pani Kasiu.
  Jeśli nie Konfederacja, to KTO???,

  Proszę pamiętać o tym że nie ma partii idealnej.
  No chyba że Pani sama założy partię. Wtedy będzie Pani miała 100% pewności że ta partia spełnia wszystkie Pani oczekiwania.

  1. zuzia mówi

   Rozstrzygnięcie losów Polski nie nastąpi w przestrzeni wyborczo-politycznej, która jest opanowana i kontrolowana przez zydów i im powolnych szabesgojów!

 46. Jakub mówi

  Po pierwsze: Nie wierzę, że jedna ustawa na ponad setkę może spowodować obrażenie się na Konfederację, zważywszy na to ile innych rzeczy idzie za tymi ludźmi.
  Po Drugie: Szanowna Pani: Inne partię mówią ogólnie, stąd trudno przyczepić się do konkretnego punktu programu.
  Po trzecie: Chyba zabijane dzieci są ważniejsze niż wiatraki ? Bo to chyba PiS obiecywał coś w tej kwesti, a Pania wielce odrzucaja wiatraki. O jejku.
  Po czwarte: Przecenia Pani rolę konfederacji w uczesnictwach w jakichś lobby 😀 To naprawdę jest grupka, zbieranina ludzi, którzy wierzą w te swoje rzeczy, i żaden lobbysta za nimi nie stoi, bo zwyczajnie wie, że nic mu nie przepchną.
  Śmieszny ten artykulik, chce być Pani albo oryginalna, kontrowersyjna, albo to Panią ktoś opłaca od PISu ? Chyba podobny zarzut, co postawiony przez Panią dla Konfederacji.

 47. Marek mówi

  Głupi ten artykuł jakby na zamówienie pisuarów. To na kogo głosować? Nie iść na wybory i pozostawić władze w rękach okupantów? Tak jesteśmy niewolnikami i władza nas już tak nauczyła najlepiej nie robić nic, oni się wszystkim zajmą. I jest jak jest, po wyżej chu… nie podskoczysz. Masz całe życie zapier… wszystkie pieniądze oddać im bo oni lepiej będą wiedzieli co z nimi zrobić. Jedyne co możesz mieć to ogłupiacz najlepiej na całą ścianę w pokoju. A jak przestaniesz być wydajny, to z urzędu zafunduje się tobie pomoc w przepłynięciu na drugą stronę. Ludzie obudźcie się! Człowiek ma być wolny !!!

 48. Jaro mówi

  Z powodu wiatraków mam nadal czekać, aż spadnie mi okruch z okrągłego stołu. Nic mnie nie powstrzyma od poparcia KONFEDERACJI. Na pewno nie ten felieton, ponieważ te wybory są przełomowe od 1989 roku.

 49. Wojtek mówi

  Partia Korwina i frazesy wolnościowe mnie nie kręcą. Na Konfederację z powodu tylko samych wiatraków głosować jest niemożliwością. Pozostaje PiS, bo inaczej jesteśmy zgubieni.

 50. Wojtek mówi

  Parta Korwin i jej frazesy wolnościowe mnie nie kręcą. Już z samego powodu wiatraków nie zamierzam głosować na Konfederację, choć powodów jest więcej. Pozostaje tylko PiS

 51. Dred mówi

  Coraz głupszy ten portal,a reklama na reklamie!

  1. Jacek Międlar mówi

   Drogi Panie, my cenimy sobie pluralizm i nie wymuszamy na autorach takich a nie innych preferencji politycznych. Jesteśmy niezależni.
   A reklamy? Google stwierdziło, że pisząc prawdę „szerzymy rasizm” i nie mieliśmy żadnych zarobków. Musieliśmy wprowadzić reklamy alternatywne, żeby się jakoś utrzymać.

  2. aalfa.oomega mówi

   Jacku! Zachłystujesz się byciem na fali, rozmowami z politykierami i polit-celebrytami, ulegasz komercji i technicznej stronie zbudowanego studia, a masz pogłębiający się deficyt refleksji na tym, co się dzieje w Kraju w dłuższym okresie czasu, a i człowiek znika Ci z pola uwagi. Mądrości zyciowej i zastaniowienia się w co się wikłasz [jako że słabo kontrolujesz emocje]! Aha, i nie mów: „mam kobietę” – to nie jest przedmiot!

  3. DariusZ mówi

   W pełni popieram wypowiedź Aalfa.Oomega. Jak na „zbisurmanionego” byłego kapłana, wypowiedzi i komentarze są często bardzo emocjonalnie rozchwiane. Pełno pychy i chełpliwości, trochę jak casus Lutra. Smutne to, bo szkoda każdego kapłana, ale zaczynam rozumieć dlaczego władze kościelne tak ostro potraktowały Jacka Międlara.

 52. Bartosz mówi

  Podczas prezentacji tych projektów na YouTube – kanał NamZależy.pl sam S. Mentzen wyraził się, że nie popiera niektórych z nich. Wynikają one z dostosowania się do innych przepisów np. UE, które narzucają nam pewne działania do realizacji, a przepisy Polskie stoją temu na drodze, co w przyszłości mogło by skutkować represjami np. finansowymi wobec Polski.

  1. Łukasz mówi

   to konfederacja jest za UE jeśli tak to kolejny powód aby nie głosować na nią.

 53. Polak mówi

  Jako Katolik mam dość słuchania i namawiania do głosowania na „mniejsze zło”. Taka retoryka jest uprawiana od 30 lat i spójrzcie sobie na owoc, którym jest oczywiście dług jakie to pokolenie pozostawia kolejnym i jeszcze nie narodzonym pokoleniom.
  Wybieram tylko dobro a jak nie ma takiego do wyboru to trzymam się z daleka. Będę rozliczony z moich wyborów a to że ulegam pokusie np.: glosowania na zło pod czyjąś namową czyli wbrew własnemu rozumowi czy też w wyniku lenistwa wynikającego z braku wykonanej pracy własnej i rozeznania osób oraz ich poglądów, plami moje sumienie.
  Jestem powołany przez Ojca Przedwiecznego do czynienia dobra, naśladowania Go i nie czynienia niczego czego świadomością nie ogarniam.
  Co po ludzku niedostrzegalne lub nierealne nie jest niemożliwe dla Ojca. On z każdego zła dobro potrafi wyprowadzić. Trzeba Mu tylko zaufać i postępować wg Jego prawa i nauk Chrystusa, którego posłał.
  Czekam 1dzień i jak Konfederacja się z tego projektu ustawy publicznie nie wycofa to puszczam do setki zaprzyjaźnionych osób, które dotychczas informowałem o Konfederacji w samych superlatywach, artykuł Katarzyny.
  Pani K. napisała wyraźnie, że dzwoniła i prosiła o stosunek Konfederacji do tego projektu.
  Nabrali wody w usta czyli coś ukrywają przed gawiedzią a to oznacza dla mnie brak klarowności i politykę na przeczekanie,brak lojalności wobec własnych wyborców, co jest niedopuszczalne w swej nieszczerości.
  Sam miałem podobną sytuacje z Braunem, więc doskonale rozumiem panią Katarzynę.
  Jeśli Konfederacja, którą uważałem za rozsądną, do jutra nic nie zrobi w tej kwestii to w takim układzie sobie poczekam z glosowaniem na nich do następnych wyborów, aż się określą.
  Pamiętajcie, desperat traci dwa razy a przez ostatnie 30 lat to pookrągłostołowe barachło robiło z nas desperatów przed wyborami. Ludzie szli głosowali na mniejsze zło lub na krótkoterminowe przyrzeczone korzyści a potem lamentowali, psioczyli lub się wstydzili za tych co to ich wybrali i ich czyny.
  Kto wie czy ta cała Konfederacja nie gra tylko przed nami dobrego policjanta jak do tej pory PiS?
  Dziękuje postoję z boku a ze mną pewnie ze 100osób i ich znajomych…

 54. Polak mówi

  Jako Katolik mam dość słuchania i namawiania do głosowania na „mniejsze zło”. Taka retoryka jest uprawiana od 30 lat i spójrzcie sobie na owoc, którym jest oczywiście dług jakie to pokolenie pozostawia kolejnym i jeszcze nie narodzonym pokoleniom.
  Wybieram tylko dobro a jak nie ma takiego do wyboru to trzymam się z daleka. Będę rozliczony z moich wyborów a to że ulegam pokusie np.: glosowania na zło pod czyjąś namową czyli wbrew własnemu rozumowi czy też w wyniku lenistwa wynikającego z braku wykonanej pracy własnej i rozeznania osób oraz ich poglądów, plami moje sumienie.
  Jestem powołany przez Ojca Przedwiecznego do czynienia dobra, naśladowania Go i nie czynienia niczego czego świadomością nie ogarniam.
  Co po ludzku niedostrzegalne lub nierealne nie jest niemożliwe dla Ojca. On z każdego zła dobro potrafi wyprowadzić. Trzeba Mu tylko zaufać i postępować wg Jego prawa i nauk Chrystusa, którego posłał.
  Czekam 1dzień i jak Konfederacja się z tego projektu ustawy publicznie nie wycofa to puszczam do setki zaprzyjaźnionych osób, które dotychczas informowałem o Konfederacji w samych superlatywach, artykuł Katarzyny.
  Pani K. napisała wyraźnie, że dzwoniła i prosiła o stosunek Konfederacji do tego projektu.
  Nabrali wody w usta czyli coś ukrywają przed gawiedzią a to oznacza dla mnie brak klarowności i politykę na przeczekanie,brak lojalności wobec własnych wyborców, co jest niedopuszczalne w swej nieszczerości.

  1. stahu mówi

   Nie przykładaj ręki do zła .Biblijne

 55. Piotr mówi

  Trochę niepoważne to Pani podejście, nie podobają mi się wiatraki (jeden z kilkuset punktów) to oddam Polskę w ręce jude i złodziei. Masakra jakaś, jeśli to taki problem to zrobi pani taką awanturę konfederacji i przedstawi swoje argumenty i pewnie z tego zrezygnują. Jeszcze nic nie wprowadzili!!! Przepraszam, ale to jest dziecinada i taki kobiecy foch.

 56. misiek mówi

  Przecież i tak Konfederacja nie będzie rządzić. Więc te ustawy są bez znaczenia, bo popis ich zablokuje, jeśli w ogóle wejdą do sejmu.

  Należy iść zagłosować na nich, z celowaniem w Ruch Narodowy, bo tylko tak można wprowadzić do opinii publicznej i do sejmu inny punkt widzenia na Polskę. Prawdziwie patriotyczny.

  A tak na marginesie: życie to sztuka kompromisów.
  Polityka też.
  Oczywiście do pewnego stopnia.
  Ale nigdy nie jest tak, by się urodził ktoś, kto wszystkim dogodzi…

  Także pani Katarzyno, więcej rozsądku i mądrości.

 57. Zulu-Tango-Tango mówi

  Kurwin et consortes to – szukając odpowiednika – Petru-Jachira po prawej stronie, rozwalajaca od lat wszystko po drodze. Może i w mediach „błyska” [jak mucha złotym zębem…] bon motami, ale z tego dobrego dla Polski niewiele. Narodowcy: program społeczno-gospodarczy w części skopiowany od PiSraela, a w części dyletancko-infantylny – wniosek: brak zaplecza intelektualnego!; ci sami ludzie (zmiana następuje tylko pod względem miejsca na liście) od lat próbujący dostać się na synekury w samorządzie lub parlamencie i otrzymujący po tysiąc kilkaset głosów [z drobnymi wyjątkami, które potwierdzaja regułę] – nie mają większej wiedzy i pogłębionej refleksji o tym, co sie w Kraju dzieje i co tej sytuacji należy robić. Gdy uzyskają kilka miejsce w najbliższych wyborach to albo zostaną wykorzystani [jako pożyteczni idioci] w działaniach prlamentarnych, które szkodzą Polsce [vide: zagadnienie związane z kopalniami węgla, energią elektryczną czy wiatrakami – p. Mentzen] lub też się sprzedadzą za synekury [vide: p. Andruszkiewicz]. Lepiej już niech P[artia] i[nteresów] S[yjonistów] odpowiada za wszystko, wtedy bowiem będzie widoczna zdrada i odpowiedzialność za nią nie będzie rozmyta. Sądzę wiec, że szkoda głosu i na Konfederację, i wszystkich innych politykierów.

 58. Flex mówi

  Skończyć z patologicznym żerowaniem cwaniackiego biznesu na budżecie i vice versa! Problem wiatraków itp. „Miś-ów” zniknie. 100 projektów ustaw to nie jest ilość, która przejdzie w jakość. Traktowałbym to raczej jako mapę prawno-administracyjnego toru przeszkód do pokonania przez przedsiębiorców w biegu po sukces rynkowy. Don Kichoteria Pani Katarzyno nie załatwiła skutecznie jeszcze żadnego istotnego problemu, podobnie jak obrażanie się na rzeczywistość. Tą ostatnią opcję stosuje 50% społeczeństwa nie idąc na wybory i biernie oddając władzę w ręce okrągłostołowego „klubu seniora” z młodzieżówkami. Radziłbym jeszcze przemyśleć swoje stanowisko. Wybory są tajne, więc jedynym sędzią naszego głosu jest wyłącznie Bóg i sumienie.

 59. Kaśka Kariatyda mówi

  Nie ma żadnego większego czy mniejszego zła. Zło jest złem, bez stopniowania i dziecinnego tłumaczenia.
  Ja również nie pójdę na tzw. wybory bo moją ojczyzną rządzą OBCY i robią wszystko żeby ten stan utrzymać. Jestem też przekonana, że tzw. komisje pomagają przy ustalaniu prawidłowego wyniku „głosowania”. Od 40 lat te same obiecanki i traktowanie Polaków jak ludzi ułomnych intelektualnie. A może rzeczywiście tacy jesteśmy dając się rolować zwykłym, obłudnym cwaniaczkom bez zasad i kręgosłupa moralnego?
  Polecam obejrzeć filmik; https://www.youtube.com/watch?v=x2rXf0Al_QM

  1. misiek mówi

   Jadąc samochodem trzeba patrzeć dalej przed siebie, a nie przewd koła. Inaczej szybko skończy się w rowie lub innym samochodzie.
   Głosując na Konfederację jest szansa wprowadzenia do świadomości masowej Polaków prawdy o tym, co się dzieje w kraju. Przyszłość może wydać owoce lepsze tego zasianego ziarna.
   W odwrotnym przypadku „będzie tak jak było” od 30 lat. Czyli równia pochyła kończąca się likwidacją państwa i narodu polskiego…

 60. jaro mówi

  Felietonami Polski się nie zmieni docelowo KONFEDERACJA stawia na energetykę jądrową, zatem problem wiatraków może zniknąć, tylko nie czepiajcie się KONFEDERACJI z byle powodu. Przeanalizujcie osiągnięcia tych, którzy od 30lat istnieją na scenie politycznej Polski, a wtedy oceńcie KONFEDERACJĘ, bo w chwili obecnej oprócz tej partii innej opcji nie ma na Polskość i normalność.

 61. Marcin mówi

  Witam Pani Katarzyno,

  Chciałbym gorąco Panią zachęcić do przemyślenia tego, co nazwała Pani „Argumentem piątym”. Rzeczywiście jak komuś postawi się za oknem ogromny wiatrak to można się – mówiąc kolokwialnie – ugryźć w tyłek. Proszę jednak pamiętać, że nawet gdyby wprowadzić tę ustawę, to takich osób gryzących się w tyłek będzie ile? 1000? 5000? Natomiast obecnie zabijając gospodarkę szkodliwymi przepisami (i nie mówię o wiatrakach tylko o skomplikowanych podatkach i regulacjach) mamy 40.000.000 osób gryzących się w tyłek. Może faktycznie ta ustawa byłaby szkodliwa (nigdy nie interesowałem się kwestią wiatraków, ale Pani wyjaśnienie brzmi bardzo sensownie) i warto ją wykreślić, ale faktycznie uważam, że w skali kraju nie wyrządziłaby nawet 1% takich szkód, ile zysku byśmy mieli z innych praw Konfederacji.

  Dodatkowo musi Pani pamiętać o tym, że dr Mentzen wyraźnie powiedział, że to jest po to, żeby spełnić wytyczne unijne. Jeżeli jesteśmy zobowiązani w ramach Unii do czegoś to cóż… trzeba wypełniać zobowiązania, nawet jeżeli jest to nam nie na rękę. Więc tutaj warto się zastanowić, czy powinna Pani mieć pretensje do Konfederacji, czy do ludzi którzy po pierwsze nas do Unii wprowadzili, a po drugie przystali na te regulacje Unijne.

  Ponadto niech Pani pamięta, że Konfederacja była za wyjściem / likwidacją Unii i wtedy nie bylibyśmy zmuszani do wypełniania tych zobowiązań. Również są przeciwni wszelkim dotacją, a sama Pani wspomniała, że tylko dotacje powodują, że ten „interes” jest rentowny. W świetle tego wszelkie posądzanie Konfederacji o układy z lobby wiatrakowym wydaje się bardzo nietrafione.

  Podsumowując: przy rządach Konfederacji nie byłoby krętaczy i lobby wiatrakowego. Dodatkowo nie byłoby wytycznych unijnych, które zmuszałyby nas do takich kroków jak ten krok dr Mentzena, który tak Panią (w mojej ocenie zbyt pochopnie) zraził do Konfederacji.

 62. Jan mówi

  Jasna cholera! Już chciałem głosować na Konfederację, a tu Berkowicz chce dekryminalizować marihuanę (zapewne z błogosławieństwem Korwina, który nie rozróżnia między używką a trucizną i plecie o prohibicji), zaś Mentzen chce zapaskudzać Polskę wiatrakami. Jak się z tego nie wycofają, to nie głosuję na nikogo (mimo zagrożenia 447)! Pani Katarzyno, dziękuję za czas poświęcony na przeczytanie projektów ustaw i ostrzeżenie w tej WAŻNEJ SPRAWIE.

  1. Marcin mówi

   Ciężko powiedzieć czy to ironia, czy Pan tak na poważnie.

 63. 7 mówi

  Te ustawy to są wynurzenia jakiegoś kmiota, co wcale nie oznacza ze cała konfederacja będzie je wprowadzała, też je czytałem i chyba tam pisze że to jego a nie konferencji, tak że głosuj śmiało. Lista nr. 4 GŁOSUJE NA FANTASTYCZNĄ CZWÓRKĘ!

 64. Meg mówi

  Też nie zagłosuję na konfederację, mimo, że wcześniej jawili mi się jako jedyna alternatywa dla PiS. Ale po coraz durniejszych wypowiedziach Korwina, zwłaszcza tej o koalicji z kimkolwiek… Po tym jak na listach konfederacji pojawiły się jakieś ruskie bizneswoman, a inny konfederat nawoływał, żeby ludzie pobierający 500 + sami się pozbawili prawa głosu, muszę napisać „pocałujcie mnie w cztery litery, nie dostaniecie mojego głosu”. Żałuję, ale w tych wyborach jedyną alternatywą i mniejszym złem jest nadal PiS. Dam im szansę, niech dokończą to, co zaczęli. Za 4 lata ( to naprawdę nie jest długo) zweryfikuję ich i wtedy podejmę decyzję, czy to było słuszne posunięcie. Teraz zrobię wszystko, żeby nie wróciło lewactwo z PO i nie daj Boże komuchy z SLD… A jaką mam gwarancję, że Konfederacja im w tym nie pomoże, wchodząc w koalicję Byle-Nie-PiS?

 65. Gniewosz plamisty mówi

  energetyka jądrowa – najbrudniejsza forma energii jaką kiedykolwiek wymyślono, dlatego NIE dla Konfederacji

 66. Jotras mówi

  Proszę się zainteresować, bo są jeszcze całkiem inne technologie elektrowni wiatrowych_!
  https://www.youtube.com/watch?v=XKPVXm3g9H4
  To jedynie pomysł budowy w Polsce elektrowni atomowych, może budzić nasze kontrowersje, bo niepokój. Tania energia, być może… jednak niewątplowie drogie odpady, czyli dikąd z odpadami radioaktywnymi?? no co z wyciekami radioaktywnymi z samych elektrowni, o których ciągle czytamy???

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.