„Kasuję bilet, sprzątam po psie”. Doradczyni Rostowskiego dowodzi swojej uczciwości na komisji ds. VAT [WIDEO]

Renata Hayder/ fot. twitter
0

Była doradczyni ministra finansów Jana Vincenta Rostowskiego, Renata Hayder, była dziś (24.01.2019) przesłuchiwana przez sejmową komisję śledczą ds. wyłudzeń VAT. Hayder pracowała w jednej z firm audytorskich, ale reprezentowała resort podczas niektórych konsultacji. Hayder zeznała, że jako doradca społeczny brała udział w kilku spotkaniach resortu, podczas których dyskutowane były propozycje zmian w ustawie o VAT. Dodała, że w niektórych z tych spotkań uczestniczył też minister Rostowski. Hayder przyznała, że rozmawiała o propozycjach zmian w ustawie o VAT, ale nie przychodziła na spotkania z ministrem z gotowym brzmieniem przepisu.

Bardzo ciekawie brzmi tłumaczenie Hayder dlaczego nie można zarzucać jej działania o charakterze przestępczym. „Jestem osobą, która uważa, że prawa należy przestrzegać. Staram się to robić. Kasuję bilet w tramwaju także wtedy, kiedy jadę tylko jeden przystanek. Zbieram to, co mój pies zostawi na trawniku. Zbieram również śmieci zostawione przez innych ludzi. Nie bardzo rozumiem, w jakim kontekście zostałam tutaj postawiona przed takim zarzutem, że moja działalność miała charakter potencjalnie przestępczy” – oświadczyła Hayder.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nasz komentarz: Widzicie, jakie to proste? Wystarczy skasować bilet w tramwaju i posprzątać po psie. I już człowiek jest krystalicznie uczciwy i nie można nawet pomyśleć, że mógłby dopuścić się działania o charakterze przestępczym. A jakieś wyłudzenia VAT? Oj tam, oj tam. To nie przechodzi do żadna rubryka.

Źródło informacji: polskieradio24.pl, twitter

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.