Kardynał Stefan Wyszyński zostanie beatyfikowany. Uroczystość odbędzie się 7 czerwca 2020 r. w Warszawie

3

Sługa Boży kardynał Stefan Wyszyński zostanie beatyfikowany 7 czerwca 2020 roku w Warszawie na Pl. Piłsudskiego – poinformował metropolita warszawski kardynał Kazimierz Nycz podczas poniedziałkowego briefingu (21.10.2019) w Domu Arcybiskupów Warszawskich. Promulgacji dekretu beatyfikacyjnego dokona wysłannik papieża Franciszka, którym będzie prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kardynał Angelo Becciu.

3 października papież Franciszek zatwierdził dekret otwierający drogę do beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia. Wcześniej też informowano, że niewytłumaczalne z medycznego punktu widzenia uzdrowienie dotyczy 19-latki ze Szczecina, która w 1988 roku zachorowała na nowotwór tarczycy i nie dawano jej szans na przeżycie. Wtedy grupa sióstr zakonnych i innych osób rozpoczęła modlitwy o uzdrowienie za wstawiennictwem prymasa Stefana Wyszyńskiego. Uzdrowienie nastąpiło nagle i zostało uznane za trwałe.

Proces beatyfikacyjny Prymasa Tysiąclecia trwał 30 lat. Rozpoczął się w 1989 roku, czyli osiem lat po jego śmierci. W styczniu 2019 komisja lekarzy w watykańskiej kongregacji zatwierdziła dokumentację dotyczącą cudu. Następnie dekret zaakceptowała komisja teologów. Ostatnim etapem była niedawna aprobata komisji kardynałów i biskupów.

Źródło informacji: Episkopat News, Radio Maryja

Zbiórka na wsparcie dla Jacka Międlara i portal wPrawo.pl

Zobacz też:

Chrześcijanie prześladowani w 128 krajach świata! To największe prześladowania w historii ludzkości

Kup książki

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Robert mówi

    W tym nazwisku jest prawdziwa niepodległość a w tej dacie Święto Niepodległości Polski.UBecja dopiero się rozpędza,a niewola zacznie dzięki 5G

  2. szalom mówi

    Dlaczego w Warszawce a nie na Jasnej Górze . Przecież tutaj gospodarzem będzie NYCZ, któremu już Bufetowa raj zbudowała, a którego udział jest profanacją tej uroczystości

  3. z-k mówi

    Gazeta Warszawska (w ostatnim numerze) stawia pytanie jak to się stało, że w cieniu Wielkich Dębów tj. Prymasa Tysiąclecia i Jana Pawła II wyrosły krzaki nędzne i chwasty – rozmaite nycze, „polaki”, rysie…..itp.?????

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.