Kandydatka PiS publikuje spot. Obietnice odbiegają od działań rządu Morawieckiego [WIDEO]

Barbara Mateusiak-Pielucha
1

W ubiegłym tygodniu Państwowa Komisja Wyborcza wylosowała numery list wyborczych do Parlamentu Europejskiego. Z listą nr 1 wystartuje KWW Konfederacja, KORWiN, Liroy, Braun, Narodowcy, z listą nr 2 KW Wiosna Roberta Biedronia, nr 3 – KKW Koalicja Europejska, nr 4 – KW Prawo i Sprawiedliwość, nr 5 KKW Partia Razem; nr – 6 – KWW Kukiz’15.

W związku z tym, politycy kandydujący w wyborach do Europarlamentu zaczęli przygotować spoty. Jako jedna z pierwszych spot zaprezentowała poseł Prawa i Sprawiedliwości Beata Mateusiak-Pielucha, kandydatka PiS w okręgu łódzkim.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Deklaracje, które pojawiają się w spocie poseł Mateusiak-Pieluchy znacząco różnią się od działań rządu Mateusza Morawieckiego. Chociażby w sprawie energetyki.

Chcę walczyć o zmiany w polityce energetycznej Unii, bo korzystanie z własnych zasobów węgla to bezpieczeństwo dla Polski – to jedna z licznych obietnic, które pojawiają się w spocie. Problem w tym, że deklaracja pani poseł nie pokrywa się z działaniami rządu Mateusza Morawieckiego, który przeznacza kilkadziesiąt miliardów złotych na budowę wiatraków i nie stawia oporu polityce klimatycznej Brukseli, która domaga się od nas stopniowej dekarbonizacji. Pani poseł – co sama zaznacza w opublikowany spocie – jest członkiem Komisji Energii i Skarbu, dlatego tym bardziej budzi zastanowienie jej skuteczność w walce z brukselskim dyktatem. Należy jednak zaznaczyć, że Mateusiak-Pielucha złożyła wiele interpelacji w sprawie Elektrowni Bełchatów, której zamknięcia domagają się środowiska lewicowe. Ponadto wielokrotnie interweniowała w sprawie budowy odkrywki Złoczew, która na kilkadziesiąt lat ma zasilić elektrownię Bełchatów.

Czy ten spot jest Państwa zdaniem przekonujący?

Przeczytaj także:

Katarzyna TS: List otwarty do PiS w sprawie złamania obietnicy wyborczej dotyczącej elektrowni wiatrowych

Ambasada Izraela interweniuje ws. szpitalnego przetargu. „Obiecano im kontrakt z NFZ”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. Jacek Wójcikiewicz mówi

    Polska energetyka stoi na węglu i wielkich możliwościach geotermii.Nowoczesne technologie wykorzystania węgla i gorącej wody to nasza przyszłość.Tymi bogactwami obdarzyła nas natura i jej Stwórca.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.