Kandydatka PiS publikuje spot. Obietnice odbiegają od działań rządu Morawieckiego [WIDEO]

Barbara Mateusiak-Pielucha
1

W ubiegłym tygodniu Państwowa Komisja Wyborcza wylosowała numery list wyborczych do Parlamentu Europejskiego. Z listą nr 1 wystartuje KWW Konfederacja, KORWiN, Liroy, Braun, Narodowcy, z listą nr 2 KW Wiosna Roberta Biedronia, nr 3 – KKW Koalicja Europejska, nr 4 – KW Prawo i Sprawiedliwość, nr 5 KKW Partia Razem; nr – 6 – KWW Kukiz’15.

W związku z tym, politycy kandydujący w wyborach do Europarlamentu zaczęli przygotować spoty. Jako jedna z pierwszych spot zaprezentowała poseł Prawa i Sprawiedliwości Beata Mateusiak-Pielucha, kandydatka PiS w okręgu łódzkim.

Deklaracje, które pojawiają się w spocie poseł Mateusiak-Pieluchy znacząco różnią się od działań rządu Mateusza Morawieckiego. Chociażby w sprawie energetyki.

Chcę walczyć o zmiany w polityce energetycznej Unii, bo korzystanie z własnych zasobów węgla to bezpieczeństwo dla Polski – to jedna z licznych obietnic, które pojawiają się w spocie. Problem w tym, że deklaracja pani poseł nie pokrywa się z działaniami rządu Mateusza Morawieckiego, który przeznacza kilkadziesiąt miliardów złotych na budowę wiatraków i nie stawia oporu polityce klimatycznej Brukseli, która domaga się od nas stopniowej dekarbonizacji. Pani poseł – co sama zaznacza w opublikowany spocie – jest członkiem Komisji Energii i Skarbu, dlatego tym bardziej budzi zastanowienie jej skuteczność w walce z brukselskim dyktatem. Należy jednak zaznaczyć, że Mateusiak-Pielucha złożyła wiele interpelacji w sprawie Elektrowni Bełchatów, której zamknięcia domagają się środowiska lewicowe. Ponadto wielokrotnie interweniowała w sprawie budowy odkrywki Złoczew, która na kilkadziesiąt lat ma zasilić elektrownię Bełchatów.

Czy ten spot jest Państwa zdaniem przekonujący?

Przeczytaj także:

Katarzyna TS: List otwarty do PiS w sprawie złamania obietnicy wyborczej dotyczącej elektrowni wiatrowych

Ambasada Izraela interweniuje ws. szpitalnego przetargu. „Obiecano im kontrakt z NFZ”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. Jacek Wójcikiewicz mówi

    Polska energetyka stoi na węglu i wielkich możliwościach geotermii.Nowoczesne technologie wykorzystania węgla i gorącej wody to nasza przyszłość.Tymi bogactwami obdarzyła nas natura i jej Stwórca.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Glastrennwände
blumen verschicken Blumenversand
blumen verschicken Blumenversand
Reinigungsservice Reinigungsservice Berlin
küchenrenovierung küchenfronten renovieren küchenfront erneuern