Kandydat Konfederacji w wyborach prezydenckich? Zdecyduje wynik prawyborów w systemie elektorskim [WIDEO]

Konfederacja/ fot. screen
2

Podczas środowej (30.10.2019) konferencji prasowej w Sejmie politycy Konfederacji poinformowali, że kandydat tego ugrupowania w wyborach prezydenckich 2020 zostanie wyłoniony w prawyborach zorganizowanych na wzór procedury stosowanej w Stanach Zjednoczonych, czyli przez system elektorski.

Przeprowadzimy 16 zjazdów wojewódzkich. Każde województwo będzie miało przypisanych elektorów. Ci elektorzy będą głosować później na jednym centralnym zjeździe elektorskim, który wybierze ostatecznie kandydata na prezydenta – poinformował Witold Tumanowicz z Ruchu Narodowego. – To jest bezprecedensowe. Chcemy, by wszyscy sympatycy Konfederacji, wyborcy, którzy na nas zagłosowali, a było ich milion 250 tysięcy, mieli szansę, aby wybrać tego jednego kandydata na prezydenta, który stanie w szranki w wyborach w maju – wyjaśnił. Dodał, że zjazdy wojewódzkie mają odbyć się na przełomie grudnia i stycznia.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Chcemy zaprezentować Polsce najlepszego kandydata na prezydenta. Tego kandydata wskażą Polacy. Wraz z sympatykami Konfederacji wybierzemy ponad 250 elektorów. Ci elektorzy będą głosować na styczniowym zjeździe centralnym. W trakcie prawyborów będą odbywać się debaty i dyskusje pomiędzy kandydatami, będziemy mogli rozmawiać na temat wizji Polski – powiedział poseł Robert Winnicki. Poinformował, że czas na zgłaszanie kandydatów w prawyborach prezydenckich to najbliższe półtora tygodnia. – Do 10 listopada kandydaci mogą zgłaszać się do władz Konfederacji. Uważamy, że to będzie jedno z najciekawszych wydarzeń na polskiej scenie politycznej w tym nowym sezonie wyborczym – podkreślił Winnicki.

Nie będę startował w tych prawyborach, gdyż nie mam ukończonych 35 lat – oświadczył poseł Jakub Kulesza. Takie samo oświadczenie złożył poseł Robert Winnicki.

Źródło informacji: Facebook

Zobacz też:

Komitet Inicjatywy Ustawodawczej Stop447 zarejestrowany. Rozpoczyna się zbiórka podpisów pod projektem ustawy przeciw roszczeniom żydowskim

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. piotr mówi

    Głupie i szkodliwe wypowiedzi Winnickiego ws. wywiadu żyda Ben Zvi.

    1. szalom mówi

      Dlaczego głupie? Dlaczego szkodliwe? Jeśli można mieć pretensje to tylko, że były zbyt układne co oczywiście banderowski żyd weźmie za słabość

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.