Kanclerz Merkel na kwarantannie. Niemcy wprowadzają zakaz zgromadzeń powyżej 2 osób

kanclerz Angela Merkel/ fot. Twitter
1
SKLEP-WPRAWO.PL

W niedzielę (22.03.2020) kanclerz Niemiec Angela Merkel rozpoczęła domową kwarantannę po tym, jak potwierdzono zakażenie koronawirusem u lekarza, z którym miała kontakt w ubiegły piątek. Gdyby okazało się, że jest zarażona, a stan zdrowia uniemożliwia jej pracę, będzie ją zastępował minister finansów Olaf Scholz (SPD).

Ze względu na epidemię koronawirusa od poniedziałku (23.03.2020) w Niemczech wprowadzono zakaz zgromadzeń, w których uczestniczą więcej niż dwie osoby. Zakaz nie dotyczy rodzin i osób mieszkających w tym samym gospodarstwie domowym. Decyzja została podjęta przez kanclerz Merkel i premierów krajów związkowych podczas niedzielnej telekonferencji.

Zdecydowano również, że mają zostać zamknięte wszystkie restauracje, ale możliwa będzie opcja zamówienia posiłków na wynos. Wprowadzono zakaz działalności dla usług związanych z pielęgnacją ciała (salony fryzjerskie, salony tatuażu itp.). Za złamanie tych zakazów ma grozić kara do 25 tys. euro.

Nie wprowadzono zakazu opuszczania domów, ale nie wolno organizować spotkań towarzyskich. Obecnie nie planuje się zamknięcia sklepów i zakładów produkcyjnych. W supermarketach zainstalowano plastikowe szyby chroniące kasjerki przed klientami mogącymi zarazić je koronawirusem. Klientom radzi się, żeby nie płacili gotówką tylko kartami kredytowymi. Obowiązuje także nakaz utrzymywania odstępu od innych klientów wynoszący co najmniej 1,5 m.

Źródło informacji: dw.com

Zobacz też:

Skandaliczna decyzja Trzaskowskiego! Tłok w autobusach po wprowadzeniu weekendowego rozkładu jazdy

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.