Kanclerz Austrii o Polsce i Węgrzech: „Mamy w domu podpalaczy”.

fot. youtube
6

Kolejny polityk zachodnioeuropejski postanowił wygłosić groźby pod adresem Polski i Węgier. W wywiadzie dla „Frankfurter Allgemeine Zeitung” kanclerz Austrii, Christian Kern, stwierdził, że Polska i Węgry „wykazują niewielką gotowość do przestrzegania europejskich reguł” oraz „całkowicie uchylają się” od udziału w podziale uchodźców, w związku z czym obu krajom należy odebrać fundusze unijne.

Kanclerz Kern określił dzień rozpoczęcia akcji przeciw Polsce i Węgrom jako D-day, co jest szczególnie obrzydliwe i bezczelne. D-day to dzień rozpoczęcia alianckiego lądowania w Normandii, czyli operacji desantowej skierowanej przeciwko nazistowskim Niemcom okupującym Europę. Doprawdy, kanclerz Austrii powinien bardziej uważać na słowa. Jeśli zapomniał, to przypominamy – Hitler był Austriakiem.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Nie można też zaakceptować mówienia o istnieniu w Europie nieliberalnej demokracji czy nieliberalnego modelu społeczeństwa. To sprzeczność sama w sobie. Demokracja zawsze musi się opierać na liberalizmie i pluralizmie. Mamy w domu podpalaczy. Cieszę się, że Komisja Europejska powiedziała w tym miejscu zdecydowane nie – powiedział Kern.

Kto następny w kolejce do pouczania Polaków?

Źródło: wpolityce.pl

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. M. mówi

  „Demokracja zawsze musi się opierać na liberalizmie i pluralizmie. „

  1. Inka mówi

   Demokracja,k.serwuje nam Bruksela nie jest żadna demokracja.W tej chwili unia jest rzadzona przezMrkel,k. wbrew unijnym rpawom podejmuje roznego rodzaju decyzje bez uwzględnienia interesow czlonkow.Kiedy dla Niemiec jest cos korzystne to można,ale innym członkom nie.Np.nordstrim/rurociąg/budowany przez Niemcy iRosje ze szkoda dla naszej gospodarki,stocznie nie pozwolono nam dofinansować,aleNiemcy i owszem mogli.Oni mogą mieć prawa poawalajace nawet na wybor sedziow przez rząd lub politykow,nam nie wolno reformować naszego skorumpowanego sadownictwa,nam nie wolno przeciwdzialac mafijnym układom.Ale najbardziej /oprócz wygrażania nam palcem/stwierdzenia,ze my nie możemy mieć takich samych praw jak inni członkowie!A to dlaczego?!Czy to jest demokracja?!To traktowanie nas jak państewka kolnialnego.Do czego doprowadzilo nas lizusowstwo,uleglosc,byleby blyszczec na salonach brukselskich.A może przy okazji zalapac się może na jakas lukratywna pensyjke wBrukseli.A Pan tu o demokracji o liberalizmie.Jak wygląda ten liberalizm wystarczy pojechać za granice i wieczorkiem wyjść na spacer trochę dalej od centrum.

 2. KarPa mówi

  Ta cała Austria to dla mnie takie małe Niemcy. Austria jak chorągiewka raz tak raz tak.

 3. toli mówi

  _uj im wszystkim w dope !!! Wara od Polski i Polakow !!!
  Jak sa tacy wielcy i cwani niech wyskocza jeden na jednego. Kutafony jedne

 4. DERA mówi

  Panu dziękujemy,bo mammy uchodźców ze wschodu przecież a jak chcecie Austria czy ktoś chce dużo to niech bierze tych z Afryki .A juz DAJĄ SIE WE ZNAKI WAM PLATFUSY DEMOKRATYCZNI

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.