Kancelaria Sejmu kontra poseł Winnicki: blokada posiedzenia zespołu parlamentarnego w sprawie rozwiązania Marszu Powstania Warszawskiego

Robert Winnicki/fot. twitter
12

Poseł Robert Winnicki z Ruchu Narodowego informuje o skandalicznym zachowaniu Kancelarii Sejmu w związku z zaplanowanym na 14 sierpnia posiedzeniem Parlamentarnego Zespołu Debaty Publicznej ws. rozwiązania Marszu Powstania Warszawskiego. Posiedzenie ma odbyć się na wniosek Winnickiego. Zaproszenia do udziału w posiedzeniu skierowano do prezydent Warszawy, MSW, Rzecznika Praw Obywatelskich i Amnesty International. „Liczę, że wszyscy przybędą rozmawiać o wolności zgromadzeń” – napisał Winnicki na Twitterze”.

Okazuje się jednak, że Kancelaria Sejmu nie zgodziła się na zorganizowanie posiedzenia w budynku parlamentu. „Od @KancelariaSejmu @AndrGrzegrzolka domagam się wyjaśnień dlaczego muszę zrobić posiedzenie parlamentarnego zespołu poza Sejmem (!) Zostałem poinformowany, że szefostwo Kancelarii Sejmu nie wyraziło zgody. Z jakich powodów, na jakiej podstawie? Kto za to odpowiada?” – pyta Winnicki na Twitterze.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

„We wtorek w moimi imieniu sekretariat Zespołów Parlamentarnych wysłał w tej sprawie pismo do min. Podgórskiego. Wczoraj po południu otrzymali telefon, że nie ma zgody(!) na posiedzenie zespołu. Dziś najpierw informacja, że pismo w tej sprawie wyszło. Potem, że jednak nie wyszło. Od rana próbowałem się dodzwonić do ministra Podgórskiego (jestem poza Warszawą). Przez całe przed i popołudnie był na tyle zajęty, że nie mógł ze mną porozmawiać. To zaczyna zakrawać na skandal. Kancelaria Sejmu, który stoi pustkami i pełny jest wolnych sal robi uniki” – informuje Winnicki.

„Tak czy inaczej, wbrew skandalicznej obstrukcji urządzonej przez szefostwo Kancelarii Sejmu posiedzenie zespołu się odbędzie na ulicy Podwale 11/131” – pisze poseł Ruchu Narodowego i dodaje: „W poniedziałek wracam do Warszawy i będę wyjaśniał tę kuriozalną sytuację na miejscu. Kancelaria Sejmu nie ma żadnego argumentu by w środku wakacyjnej przerwy, gdy parlament świeci pustkami ale obsługa przecież funkcjonuje, odmawiać posłom możliwości odbycia posiedzenia zespołu”.

Źródło: twitter

Przeczytaj też:

Jest pisemne uzasadnienie rozwiązania Marszu Powstania Warszawskiego. Kłamstwa, bełkot i absurd!

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. michu mówi

  Trudno… silniejszy wygrywa słabszy przegrywa….

  1. Ada mówi

   Wiesz co?
   Zawsze będzie przegrywał ten, kto w sytuacji bez wyboru musi działać SAM! I także jedyny jako poseł! Ale… można przecież w tym „tłoku” skorzystać z gościnnego dla nas od pewnego czasu Knesetu, w najgorszym przypadku – nawet tego krakowskiego, choć nie poseł jest w tym dziele władny.

  1. Ada mówi

   Nic lub prawie nic nie znaczy mój jeden wpis zablokowany w odpowiedzi.

  2. michu mówi

   Ktoś tu blokuje wpisy?

 2. OZ mówi

  Czas najwyższy by przy wyborach dać WSPARCIE NAJWIĘKSZEMU PATRIOCIE POLSKI reprezentującemu GODNIE NARÓD POLSKI.

 3. Janusz I mówi

  Pewnie Sejm boi się, żeby Winnicki nie zablokował Sejmu, bo z Winnickim nie ma żartów!

 4. Włościanka mówi

  PiS pokazał swoją twarz już w 2014 roku głosując z PO jednomyślnie całym sejmem po 100 euro dla żyda w Izraelu miesięcznie. To o czym teraz rozmawiamy? Teraz to już ,,król jest nagi”.

 5. Sarmata mówi

  Kancelaria Sejmu nie zgodziła się na wniosek posła Winnickiego i zorganizowanie posiedzenia w budynku polskiego parlamentu ponieważ,
  wszystkie wolne sale polskiego parlamentu, przygotowywane są pod kątem wczesnych przygotowań do żydowskich mega obchodów chujni chanuki,
  z udziałem polskojęzycznych posłów i senatorów pochodzenia żydowskiego, dwużydzian Polaków z obu izb oraz całą bandą żydów chazarskich i innych z knesetu izraelskiego – już 2 grudnia…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.