Kaczyński zapowiada restrykcje dla niezaszczepionych: „Trzeba podjąć wszystkie możliwe przedsięwzięcia”

Jarosław Kaczyński/fot. Twitter
45
SKLEP-WPRAWO.PL

– Nasilają się nowe warianty koronawirusa. Musimy osiągną odporność zbiorową. Trzeba podjąć wszelkie możliwe przedsięwzięcia, zarówno zachęty do szczepień, jak i bardziej rygorystyczne kroki – oświadczył Jarosław Kaczyński w rozmowie z PAP opublikowanej  w sobotę (7.08.2021). Szef PiS podkreślił, że osoby niezaszczepione mogą spodziewać się obostrzeń. – Państwo musi robić wszystko co możliwe, aby chronić swoich obywateli przed zarazą. Nie można ulegać tym, którzy mają kłopot z analizą sytuacji i zbyt niski poziom empatii – dodał.

Kaczyński stwierdził, że „odmowa szczepienia to nie jest kwestia wolności jednostki”. – Osoby, które powołują się na wolność w kontekście szczepień, może nieświadomie, odwołują się do tezy, iż człowiek człowiekowi wilkiem. To skrajny egoizm. Granicą wolności są prawa innych ludzi. Nie wolno narażać innych na pozbawienie zdrowia i życia – oświadczył.

Zapytany, co rząd zamierza zrobić w związku z atakami na punkty szczepień, prezes PiS odparł, że Sejm musi przyjąć ustawę zwiększającą odpowiedzialność karną za podobne czyny. – Trzeba podejmować wysiłki, aby odpowiedzialni zostali schwytani i ukarani. W moim przeświadczeniu przynajmniej część tych napadów jest elementem wojny hybrydowej, a związki ludzi podejmujących się ataków mogą sięgać Rosji – stwierdził Kaczyński.

Mój komentarz: Człowiek, który deklarował, że chce być „emerytowanym zbawcą narodu”, właśnie wypowiada temu narodowi wojnę zapowiadając segregację sanitarną i represje wobec niezaszczepionych. Decyzje rządu o wprowadzeniu lockdownu i odcięciu Polaków od służby zdrowia już doprowadziły do ponad 100 tysięcy tysięcy nadmiarowych zgonów, a Kaczyński oskarża niezaszczepionych o „narażanie innych na pozbawienie zdrowia i życia”. To jest bezczelność, którą ciężko skomentować bez używania słów powszechnie uznawanych za obelżywe.

Zamiast opowiadać androny o wojnie hybrydowej i związkach z Rosją, niech Kaczyński zapozna się z podstawowymi danymi dotyczącymi liczby zakażeń i zgonów w państwach, w których nie wprowadzono lockdownu i DDM. Czy gubernatorzy Teksasu i Florydy też są inspirowani przez Rosję? Czy w Szwecji decyzje podejmują ruscy agenci? Czy odmowa noszenia bezużytecznej szmaty na twarzy to ruska inspiracja? Jakim prawem zmusza się ludzi do przyjmowania eksperymentalnych preparatów, które mogą doprowadzić do zgonu? Przecież szczepionka miała być dobrowolna. I co? I „dobrowolność” polega na tym, że niezaszczepionych traktuje się jak obywateli drugiej kategorii. A trzecia dawka już czeka za rogiem, bo super szczepionki okazały się guzik warte. Tymczasem Kaczyński brnie w ten absurd i zapowiada dokręcanie śruby. Do piekła!

Źródło cytatów: PAP

Zobacz też:

Katarzyna TS: Ruska budka w Zamościu

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Andrzej mówi

  Szkoda ty kaczy synu,że ciebie nie było w tym samolocie. Może zdechniesz jak ci jasnowidz przewiduje.

 2. Bury mówi

  ty obrzydły kaczorze… że ja stary dureń dałem się zwieść twojej pseudokatolickiej szarlatanerii.
  Nigdy więcej PiS-u!!!

 3. BP mówi

  Pycha to jeden z grzechów głównych. Takim gadaniem Kaczyński udowadnia, że zaprzedał duszę złu

 4. Jacek Gdańsk mówi

  Dziwi mnie, że ludzie w PiS-ie trzęsą gaciami przed tym starym psycholem, który siedzi z kotem i za nasze podatki ochrania go kilkunastu policjantów.A do tego kręci wszystkim.

 5. Alan mówi

  Kaczor odleciał totalnie. Jako wicepremier i szycha od bezpieczeństwa nigdy wcześniej tak dobrze nie zarabiał. Człowiek który (gdyby istniała sprawiedliwość na świecie) powinien być docentem na Uniwersytecie np. Warszawskim, jest obecnie najważniejszą osobą w Państwie Lecha. Za niedługo będziemy się go bać jak Łukaszenki, bo chce karać obywateli, którzy mają w dupie szczepionki na Covid.

 6. Zofia mówi

  Jeśli straszy, znaczy jest BEZSILNY.Zapomnial, że Polacy, tak, tak ,POLACY w takich sytuacjach potrafią się zjednoczyć poza podziałami ! Straszyć to może swojego kota!

 7. Republikanin mówi

  Ludzie trzeą gaciami, bo ów stary psychol,a ściślej mówiąc – jego słudzy – mają haki na wszystkich. Proszę przxypomnieć sobie wypowiedź ś.p. A. Leppera na temat werbowania do PiS, obietnic załatwienia wszystkiego, co trzeba, no i zbierania haków.

 8. Alicja mówi

  Facetowi się wszystko z Ruskimi kojarzy!

 9. Michu. mówi

  Jestem zażenowany.vNajwiecej szczepień ., i najwięcej zakażeń Anglia, Izrael, Seszele etc. Mając do wglądu te dane jak można wprowadzać restrykcje dla niezaszczepionych….Widać ważniejsze od zdrowia publicznego są interesy koncernów.

 10. Hammurabi mówi

  Jak to Jaśnie Oświecony raczył rzec? „Granicą wolności są prawa innych ludzi. Nie wolno narażać innych na pozbawienie zdrowia i życia”…
  Z kontekstu wynika, że zaszczepieni są narażeni na niebezpieczeństwo, poprzez kontakt z tymi którzy szczepić się nie chcą. Skoro szczepionka nie gwarantuje bezpieczeństwa stwarzając przy tym realne niebezpieczeństwo utraty zdrowia a nawet życia, znaczy to, że jest nieskuteczna.
  Skoro jest nieskuteczna, to determinacja rządu w temacie przymusu szczepiennego musi mieć i zapewne ma inne podłoże, jednak tego bez wiader – przykładowo – tiopentalu, skopolaminy lub rozpalonych szczypiec raczej się nie dowiemy
  Wielkie koncerny są zabezpieczone umowami na wypadek problemów zdrowotnych ofiar szczepionek. Każdy zaszczepiony musi również podpisać zgodę na szczepienie, co z kolei zwalnia z odpowiedzialności lekarzy, ich resort i na koniec państwo.
  Cytując Jaśnie Oświeconego trzeba zauważyć, że skoro nie wolno narażać innych na pozbawienie zdrowia i życia, to musi działać to i w drugą stronę.
  Jak rząd będzie się tłumaczył z ponadnormatywnych zgonów spowodowanych brakiem należytej opieki lekarskiej?
  Przecież ilość ofiar tego haniebnego działania przewyższa o kilka rzędów wielkości zgony na „zarazę”. Czy ktoś kiedyś upomni się o dziesiątki tysięcy ofiar?
  Pewnie nie, boć zawsze klakierzy na „usługach” będą bili brawa wołając „nic się nie stało”.
  Jednak to wszystko do czasu.
  Prawdziwe rozrachunki zaczną się za kilka, kilkanaście lat. Kiedy efekty szczepień zaczną być oczywiste, jawne i nieodwracalne. Jaśnie Oświecony zakłada zapewne swe odejście przed tymi wydarzeniami…

 11. Ala mówi

  A co to ? Niezaszczepieni to ludzie gorszego sortu ? Do czego doszło…

 12. ROMAN mówi

  zanim do piekła najpierw cela+, jako sprawca, a nie, że jakaś biologia czy idiota, jak chcą niektórzy, fałszywi prorocy zresztą…

 13. Zbigniew mówi

  Stal sie zabawny:

  – „podkreślił, że osoby niezaszczepione mogą spodziewać się obostrzeń. – Państwo musi robić wszystko co możliwe, aby chronić swoich obywateli przed zarazą.”
  – „Nie można ulegać tym, którzy mają kłopot z analizą sytuacji i zbyt niski poziom empatii – dodał””

  Tak jakby w swoich klopotach z prosta a nawet bardzo prosta analiza uwazal, ze w panstwach policyjnych nie ma przestepcow – chyba mial na tej swojej skompromitowanej analizie (np piatka dla zwierzat), ze sprawe zalatwiaja obozy koncentracyjne dla podejrzanych.

  Przed czym ma wiec zamiar nas chronic – przed zaraza 0,16 % chorych czy przed nim samym i ta jego prymitywna analiza?

  Od dawna wiadomo, ze niezrozumiala pruska dyscyplina powoduje caly szereg niepotrzebnych wykroczen – juz wyja ze zaswiadczenie o szczepieniu jest dokumentacja lekarska i falszowanie jest przestepstwem.

  Juz wymyslili nowe przestepstwo i musza dostosowac prawo ale nie rozumieja, wiec

  To juz jest emeryt ze skleroza i moze przegrac z volksdojczem a wiec narobi szkody

 14. anonim mówi

  Syjonistyczni mocodawcy zza oceanu żądają większego pogłowia wyszczepionych czyli zatrutych genatyczną trucizną. Stary komunistyczny aparatczyk, udający katolika głowi się jak to zrobić i juz mu wszystkie ,,zachęty” wyczerpały się. Nie pomogły gadające głowy tzw. ekpertów od szczepień, celebryci i przekupstwa loteryjne, więc używa argumentów terroru. Skoro Ci nie zaszczepieni są w dużej mierze ozdrowieńcami lub osobami z silnym układem immunologicznym, to ta cudowna szczeoionka jest im potrzebna jak dziewulskiemu grzebień. Nigdy w historii Polski nie było terroru szczepień, co dowodzi, że ten światowy spektakl covidowy to wielka ściema, która ma ukryte dno. Można wydedukować , że światowym mendom na czymś bardzo zależy, a na pewno na chaosie i strachu, na zachwianu światową gospodarką i próbie zniszczenia Chin, jako nowego światowego hegemona gospodarczego i militarnego.

 15. Rst mówi

  Żyd i pedał. Nieszczęścia chadzają parami.

 16. Adam mówi

  kaczynski w mojej ocenie zwariował. Strach pomyslec ze tak podly i glupi facet moze zarzadzac 38 mln narodem.

 17. George mówi

  Kiedy wreszcie ten wyjątkowy szkodnik o antypolskim nastawieniu dołączy do swojego nieświętej pamięci brata? Czekam z niecierpliwością na ten radosny moment.

 18. Krzysztof mówi

  Kurdupel nie lubi kiedy ktoś (pojedyncza osoba ) mu się sprzeciwia , ale teraz widać ,że ma w doopie cały naród . On wie lepiej. Uważaj kurduplu , bo , któregoś pięknego dnia Polacy podjadą tam taczkami . Wiesz chyba co to może oznaczać , mówi ci to coś ?

 19. Szary Obywatel mówi

  Tw. Balbina wyjedzie na taczkach jak niejeden komuch w latach 80 – tych. Żyd manipulator.

 20. Albert Pierrepoint mówi

  Powinno być tak: w imieniu Polek i Polaków, zkazuję cię na karę śmierci przez zagłodzenie lub pogrzebanie żywcem. Wybieraj? Kara zostanie wykonana natychmiast.

 21. Wienczyslaw mówi

  Co dobrego może zrobić dla Polski osobnik wychowany przez TW Balbina! To tchórzliwy szubrawiec nienawidzący Polski i Polaków. Zwykły socjopatyczny hipokryta … tak jak reszta rządzących Polską od 40 lat wypierdków kiszczakowych.

 22. Fg mówi

  Jeśli ktoś jest inteligentny to by zrozumiał, że ci co nie chcą brać udziału w eksperymencie nie zmienia zdania. I ani loteria ani zakazy nic nie Zmienią. Bo zdrowie jest najważniejsze.
  Natomiast efektem przymusu środowiska się zintegrują i jest szansa obalić ten ydowski polskojęzyczny kosherny nierząd z bezprawia i niesprawiedliwości.

 23. bodek mówi

  Żyjemy w jednym z kluczowych momentów dziejów. Coś jak wyginięcie dinozaurów. Jeżeli kiedyś w przyszłości ktoś będzie badał/uczył się historii to właśnie nasze czasy ( lata 2019- 2030) będą traktowane jak punkt zwrotny w dziejach ludzkości. Będą się zastanawiać co robili i co myśleli ludzie dziś żyjący, dlaczego nic nie zrobili żeby zapobiec. Tak jak czasami my zastanawiamy się co myśleli Żydzi widząc rampę w…..

 24. Zbigniew mówi

  Likwidacje Odry za pomoca szczepienia uznawalem za norme, standard, ze tak bylo, ze trudno w to watpic pomimo podobnej akcji na rozwoj zoltaczki za pomoca ” wszczepiennej”.

  Teraz po ich wyczynach i argumentacji watpie, ze Odre zlikwidowanom, tym bardziej za pomoca szczepien a zoltaczka rozwijala sie bardzo dobrze przynoszac stale zyski producentom „no troche pospolstwu dodamy choroby, troche wymrze, ale my koncerny bedziemy mieli pieniadze na rozwoj badan i nowych szczepionek + na propagande naszej misji ratowania planety i masy ludzi”

  No i rozwija sie dzialalnosc fundacji „charytatywnych” Gatesow (zyski z Mikrosoftu sie skonczyly), Clintonow tak ze w Nigerii pospolstwo lapie za karabiny.

  W rozwinietej, konkurencyjnej kontynentalnie Europie nikt nie lapie karabinow, wystarczy zmniejszanie produktywnosci, innowacyjnosci nawet jako konsument.

  Kaczynski moze swiadomie uderza w produktywnosc z zemsyt za zablokowanie przez Dudaczewskiego reformy sadownictwa – czas pokazal, ze tylko gwaltowne zmiany mogly byc skuteczne w likwidacji onuc bolszewickich z sadow.

 25. Zbigniew mówi

  Pipa Blada – Duda wystapil w imie obrony bolszewikow w Polsce a nie na polecenie Merkel – tylko chowa sie za jej spodnica a wszyscy w to wierza glupiejac do konca, co widac po wyborcach i wybranych

 26. Yxyxu mówi

  Ja się nie chce tym szczepić dopóki nie przebadają do końca tej szczepionki, a ty Kaczorze zapchlony nie będziesz mi mówił co mam robić bo Polacy wezmą w końcu sprawy w swoje ręce gamoniu

 27. Zbigniew mówi

  Statystka propagandy, ze teraz glownie choruja niezaszczepieni nie daje mi spokoju swoim falszem – to im ladnie brzmi, ze glownie choruja niezaszczepieni a to brzmienie ma wartosc wielu miliardow:
  „patyczek z wacikiem i kropla bzdury w sklepach kosztuje 2 € a w Polsce kosztowal budzet okolo 50 € (!?) I co?. I nic.
  Ale juz Kaczynski powoluje sluzby spec, juz para bucha, juz zaszczepieni wspieraja wydatki, juz slychac gwizd, para bucha a conajmniej 30 % tych majacych zaswiadczenie, ze ryzykowali nie ma problemu, bo maja uklady.

  Anonim dobrze to okreslil.

  „Skoro Ci niezaszczepieni są w dużej mierze ozdrowieńcami lub osobami z silnym układem immunologicznym,”

  Jezeli wsrod chorych, chorzy zaszczepieni sa w 2 % a w spoleczenstwie chorzy to 0,016 % (kilka mln na miliard), to wole byc wsrod tych 0.0nic niz wsrod tych 2 % byc moze zakazonych szczepionka.

  Kaczynski z milicja ukrainsko zydowska podstawia autobus bez hamulcow i metalowymi pretami zapewniaja, ze dojedziemy bezpiecznie (Palkami teleskopowymi tak jakby byla roznica)

  To jest wariat

 28. Meg mówi

  Dokładnie, to wszystko jest diabelskie!

 29. Meg mówi

  To Kaczyński ma duży problem z analizą sytuacji i zbyt niski poziom empatii, a mówiąc o chronieniu obywateli myśli tylko o części z nich… resztę chce prześladować. To jest totalitaryzm, od dawna… Z takimi maskami było to samo… dopiero teraz odkrywa swoją twarz dla niektórych…

 30. Ewa-Maria mówi

  Przedsięwzięcie to należy będzie podjąć wobec was przy najbliższych wyborach, odsuwając od władzy. Poniesiecie temu konsekwencje za całokształt waszych bandyckich poczynań.

 31. Zbigniew mówi

  Meg – „myśli tylko o części z nich… resztę chce prześladować.”

  Anonim – „Skoro Ci niezaszczepieni są w dużej mierze ozdrowieńcami lub osobami z silnym układem immunologicznym”

  Celebryci od razu zalatwili sobie „szczepienia na papierze” i udowadniali, ze szczepionek nie ubylo ?

  Wyszlo wiec:

  Polak bez ukladow ginie i bedzie zaszczepiony – pol biedy jezeli nieswiadomie, bo nieczytaty i niepisaty .

  Na pozostalych podatnikow juz wariat szykuje sluzby a na leczenie potrzebujacych pomocy pieniedzy niet – lepszy milicjant z pretem niz lekarze.

  Rozklada sie facet w oczach, tak jak ten vilksdojcz – zgnila ferajna

 32. Leszek mówi

  Jest pod działaniem ludzi którzy są pod działaniem Innych Ludzi. Robi to bo nie ma poglądu na cały obraz rzeczywistości. Ot . Biedny Stary Człowiek. Co mu Ruscy BRATA UBIJET. Wcześniej Powstańców UBIJET. W czasach UB… Patriotów UBIJET. Ma Swoje Lata. Wybaczyć Trudno.
  Ale Trzeba. Bo jeżeli nie powstaniemy. Gdy Oni się nie będą umieć zmienić …
  ZGINIEMY.

 33. obywatel06 mówi

  No coż ty żydowska łachuudro trzeba jasno i zdecydowanie postawić tezę ,że jesteście tylko polsko- języczną
  szarańczą,która chce zniweczyć naszą ojczyznę.Te wasze programy niczym nie odbiegają od najeżdzców niemieckich czy też sowieckich -zniszczyć , skolonializować naszą najjaśniejszą i wspaniałą ojczyznę.
  Stawiam pyytanie wszem i wobec -kto kurwa zapłaci za wasz ” nowy ład” -ten ślepowron Morawiecki obiecuje gruszki na wierzbie ale to całe obecne i przyszłe społeczeństwo będzie to spłacać po wsze czasy-unia to chytry bankier -nic za darmo w tym imperialistycznym świecie-niech młodzi zobaczą coś więcej poza własnym telefonem-jutro może być zbyt póżno na działanie-trzeba czytać między wierszami i działać.
  Jutro dzieje się dzisiaj.MSZ i cała poilityczna banda z lewa i z prawa -bez jaj – siłą będą społeczne protesty i walka o naszą prawdziwie polską tożsamość-kościół się zeszmacił ale została nasza wielowiekowa tradycja
  patriotyzmu i wierności ojczyznie-niech lud nie da się kupić datkami -w wyborach trzeba się kierować analizą tego:co obiecali a co ludowi dali-unijne pacholstwo pora zakończyć.

 34. Korybut mówi

  Podzielam zdanie wielu poprzedników: Kaczyński oszalał, albo z bliskiej zagranicy złożono mu propozycję nie do odrzucenia (sprawa Smoleńska, wcześniejsza działalność polityczna lub pochodzenie). Dlatego brnie w ten absurd w żaden sposób nie licząc się ze zdrowiem i życiem Polaków. Trzeba się mu zdecydowanie przeciwstawić, tak jak to zrobiło w sobotę co najmniej 20 tysięcy ludzi w Katowicach.

 35. ppp mówi

  na emeryturę dziadu, bo ci demencja i pociąg do kocich zadów całkiem we łbie namieszały
  p.s sezon na kaczki ogłaszam za otwarty

 36. MAREK mówi

  PiS-PO jedno zło, wielu myślało, że to przesada.

  Teraz widać, że nadzorcy Tusk i Kaczyński z jednakowym zaangażowaniem wykonują polecenia wrogów Polski i Polaków, zaciskając pętle kłamstwa, strachu, terroru, segregacji, poniżenia i totalitaryzmu na szyi Polaków.
  Lewacka mafia spod znaku „Magdalenki” razem i w porozumieniu doprowadziła Polskę do kolejnego lewackiego zbrodniczego totalitaryzmu !

  Kaczyński, Tusk , Czarzasty, Biedroń, Miller , Gowin, Zandberg, Kwaśniewski, Komorowski, Wałęsa oni wszyscy wraz ze swoimi przybocznymi tworzą antypolską marksistowsko-leninowską koalicję. Ci towarzysze biją się tylko o to, kto będzie wyżej w hierarchii nadzorców, czyli KAPO !

 37. Anty mówi

  Kalksztajn. Ten syjonistyczny morderca to nie głupek ale zimna wyrachowana bestia.

 38. olka mówi

  nieświadomie, odwołują się do tezy, iż człowiek człowiekowi wilkiem. tak zgadza się jak są osamotnieni,
  ale -już wataha wilków to siła .
  tak że , Kaczyński i ta twoja spółka zapamiętajcie to WATAHA WILKÓW

 39. Bob mówi

  Okres polowań na kaczki czas zacząć.

 40. Szymon mówi

  Przykro czytać, co Jarosław Kaczyński wygaduje. Wielki upadek (kiedyś) wielkiego człowieka

 41. pszenka mówi

  a może pan Kaczyński zrobi w Polsce drugi Smoleńsk z niezaszczepionych ???? Niezaszczepieni jako wrogowie państwa ? Jak można dla własnej polityki i własnych celów rzucać takie mordercze i krzywdzące oskarżenia w stronę ludzi, którzy karmią pana Kaczyńskiego i utrzymują rząd? Jaki może być jeden wniosek: politykom u władzy włączyła się bezgraniczna arogancja i kpina z normalnych ludzi? Jedyne hasło, które niewypowiedziane dociera dziś do obywateli to: „bój się”, „bój się” …to bawienie się w państwo i tworzenie mobbingu państwowego – kogo nie spotkam to mówią , że nikt nie spodziewał sie takich czasów w Polsce. Co ciekawe, że nie mają na myśli corony ale to co dzieje się w Polsce , straszenie Polaków. Straszy się wtedy kiedy brak jest wyników w rozwiązaniu problemów , które się samemu tworzy , bo szkoda zaangażować mądrych zawodowców . Czy wyobrażacie sobie, żeby rodzice lub ojciec ciągle mówił do swoich dzieci: „bójcie się”, „bójcie się” lub tylko mówił o karaniu za coś, za co tylko on jako ojciec jest odpowiedzialny, a nie dzieci? Co to za nowy ustrój jest w naszym państwie?

 42. Alek mówi

  PiS od niepamietnych czasow byl przeciw ochronie ludzkiego zycia. Kto nie wierzy, niech poczyta rejestr glsowan w sejmie, jak chocby nad zmana konstytucji. Wiec jak teraz cos o tej ochronie mowi, to nalezy to czytac z najwyzsza ostoznoscia, by przypadkiem niechcacy nie uwierzyc.

 43. Boguslaw mówi

  Moze mu obiecac elektryczna hulajnoge, pod warunkiem, ze zaraz potem wsiadzie do tej zdrowotnej TUTKI, ( na moj rozum, istnieje jeszcze jedna, z numerem 2!), i niech go wysla gdzies, np. do Palestyny. Ale ostatnia runde, niech zrobi nad moim domem, to mu osobiscie zrobie ” cieple pozegnanie „.
  Smierdzace, diabelskio-hazarskie, kacze gowno, na krotkich nozkach!
  Kochani, ten kompletny idiotyzm nie moze trwac juz dlugo!
  To sa wszyscy zdrajcy, zatrudnieni w obcych korporacjach!
  Oni nic do nas i do naszej Polski , nie maja!
  Wszystkie tez ich kroki sa absolutnie NIELEGALNE! i nalezy je, przy najblizszej okazji, natychmiast UNIEWAZNIC!

 44. Boguslaw mówi

  ukrecic mu jego ZDRADZIECKI, pasoZYDOWSJI, KACZY LEB!
  Jak chcecie, zrobie to sam! Wy tylko filmujcie!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.