Kaczyński wskazuje Dudę jako kandydata PiS w wyborach prezydenckich w 2020 r.

Andrzej Duda i Jarosław Kaczyński/ fot. twitter
10

„Gdyby mnie panowie zapytali, kto będzie naszym kandydatem na prezydenta w roku 2020, to bym powiedział, że obecny prezydent. Ale ta decyzja będzie oczywiście oficjalnie podjęta przez radę polityczną lub kongres partii” – powiedział Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla tygodnika „Sieci”. Pytany, co sądzi na temat prezydenckiego referendum konstytucyjnego i poparcia PiS dla tego pomysłu Kaczyński stwierdził, że „decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła”.

Kaczyński odniósł się też do ewentualnej kandydatury Donalda Tuska w wyborach prezydenckich. „Donald Tusk lubi działać w sytuacji, gdy ma wysoki poziom pewności wygranej. W tej chwili nie ma tej pewności. Sądzę więc, że jeśli sytuacja się nie zmieni, to nie będzie kandydował” – powiedział.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kaczyński entuzjastycznie wypowiedział się na temat premiera Morawieckiego: „Premier, który od razu wszedł, potocznie mówiąc, w ogień, bardzo dobrze się sprawdził. Jest oczywiście, jak każdy z nas, człowiekiem i zawsze są sprawy, które trzeba rozwiązywać, ale to jak szukanie pyłku na pięknym dywanie”. Na pytanie, czy Morawiecki poprowadzi rząd do wyborów parlamentarnych, Kaczyński odpowiedział, że „jeśli piorun jakiś nagle z nieba nie strzeli, jeśli nie zdarzy się jakiś czynnik zmieniający zasadniczo sytuację, to tak”.

Wspólne oświadczenie premierów Morawieckiego i Netanjahu to według Kaczyńskiego „archimedesowy punkt oparcia do tego, żeby rozpocząć poważną walkę o zmianę obrazu najnowszej historii Polski”, a każdy, kto nie podziela tego entuzjazmu jest „ignorantem” i nie ma „elementarnego rozeznania w świecie”. Dowodem na to, że oświadczenie jest korzystne dla Polski ma być to, że „premier Beniamin Netanjahu jest dzisiaj atakowany z tego powodu”.

Wszyscy, którzy do tej pory spekulowali, że prezydent Andrzej Duda i PiS to obecnie dwa różne obozy, otrzymali wyraźny sygnał, że tak nie jest. Warto uzmysłowić sobie, że wskazując PAD jako swojego kandydata Jarosław Kaczyński podpisał się pod jego wybrykami w typie przepraszania Żydów za Marzec’68 i zawetowania ustawy degradacyjnej. Jak widać, prezes PiS stawia na tzw. centrum, czyli jakiś mityczny elektorat środka i coraz wyraźniej dystansuje się od patriotycznej części swoich wyborców. Czy to jest metoda, żeby cnoty nie stracić i rubla zarobić? Zobaczymy.

Źródło cytatów: pap

Przeczytaj też:

Katarzyna TS: Jarosław Kaczyński dyskredytuje źródła z epoki na temat policji żydowskiej. To nie tylko błąd. To samobójstwo!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Krzysztof mówi

  Ja na pewno nie będę głosował na dude ,potomka ukraińców pomieszanych z żydami. Zawiódł moje oczekiwania na całej linii. To karierowicz , człowiek nierzetelny oraz nieuczciwy bowiem obiecał nam wiele w tym ujawnienie aneksu w którym prawdopodobnie znajdują się ciekawe nazwiska ludzi z polityki ,kościoła katolickiego , ludzi nauki , sądownictwa , wojska , milicji – policji itd. Za wygłupy związane z SN i TK oraz reformą sadownictwa oraz prawa , które powinno być zmieniane ponieważ w wiele art. jest głupich. Kłamcą i leserom mówię NIE! Czekam na kandydatów narodowych , na prawdziwych patriotów i Polaków – PRAWDZIWYCH!

 2. lol mówi

  Pytanie: czy to jest odpowiedź na teraz, i jakie faktycznie będą podejmowane decyzje w momencie X?

 3. mio mówi

  Kaczyński sprzedał nas żydom i nie wiemy jakim kosztem. Zawiodłem się na tzw. dobrej zmianie choć sam zbierałem podpisy pod kandydaturą Dudy. Po tych kilku latach widzę w jakim kale siedzimy. Najgorsze jest to, że nie mamy właściwie wyboru. Ja nie wiem czy jeszcze będę głosował i tyle w temacie.

  1. Anonim mówi

   Musisz głosować choćby nie było wyboru !! bo jak tak każdy pomyśli to tylko te folksdojcze będą decydować, a nic dobrego z tego nie wróży

 4. Litwin mówi

  No to pan Jarosław się przeliczy

 5. jacek mówi

  mojego głosu ten fircyk na pewno nie dostanie, niech głosów sobie szuka w mniejszości żydowskiej i ukraińskiej, bo ich interesy reprezentuje…

 6. sowa mówi

  Jak widzę te jego rozpalone oczy do władzy, że aż się trzęsie, że aż się od ziemi oderwie, to mówię, nie!
  Gościu, nie!
  Takie samo nie, jak słyszą Kresowianie, Takie samo nie, jak słyszą narodowcy. Takie samo nie, jak dla ekshumacji w Jedwabnem. Takie samo nie, jak nie dla Mszy Św. i Różańca na terenie obozu Auschwitz pomordowane chrześcijańskie dusze!

 7. Janusz I mówi

  Już raz na niego głosowalem. Prędzej mi kaktus wyrośnie nim zagłosuję na kogoś z PiSu.

 8. klamcy ! hipokryci !! mówi

  bedzie podejrzewam tak , Polacy sa wkurzeni za antypolskie dzialania tego osobnika i zaglosuja na innego .Wazne jest by w Polsce w koncu przed wyborem osoby na taki urzad taka osoba przedstawila pełną informacje kim jest , korzenie , od 3 pokolenia .Wskazanie palcem przez prezesa o ten bedzie jest totalna glupota , juz mamy sytuacje bardzo niebezpieczna dla Polski !!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.