Jury konkursu na zagospodarowanie pl. Defilad apeluje, aby architekci upamiętnili samospalenie Piotra Szczęsnego

fot. twitter
3

Trwa międzynarodowy konkurs na koncepcję funkcjonalno-przestrzenną nowego placu Centralnego, który ma zająć część dzisiejszej powierzchni pl. Defilad. Według informacji podanej na twitterze przez dziennikarkę TOK FM, Agnieszkę Rogalę, jury konkursu zaapelowało dziś do architektów, aby ci spróbowali upamiętnić w swoich koncepcjach samospalenie Piotra Szczęsnego.

Co ciekawe, apel jury zbiegł się w czasie z ogłoszeniem wyników konkursu, które miało miejsce dziś w PKiN. Autorzy najlepszych projektów zostaną nagrodzeni równorzędnymi nagrodami i zaproszeni do negocjacji, które zakończą się wskazaniem zwycięskiej pracy w pierwszym kwartale 2018 roku. Wybór najlepszej pracowni, która opracuje projekt realizacyjny placu poprzedzą konsultacje społeczne, które potrwają od 6 do 29 listopada – czytamy w informacji opublikowanej na portalu miasta st. Warszawy.

Czy „upamiętnienie samospalenia” będzie warunkiem koniecznym wygrania konkursu? Zważywszy, ze w sprawę zaangażowana jest żona polityka PO, Rafała Grupińskiego, czyli warszawska radna Ewa Malinowska-Grupińska, wydaje się, że jest to pytanie zasadne.

Źródło: twitter, um.warszawa.pl

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Zdzisław mówi

  powinien być łatwopalny jak pedofilska tecza

 2. Constancja mówi

  skrytobojstwo, za pomoca metody minde control zostalo dokonane w date smierci Sw Jerzego Popieluszki Ten fakt jest bardzo wazny, bo oni lubia trzcic wszelkie rocznice swoich mordow. Niedawno zabito na posterunku policji chlopaka, zdajsie kibica i bylo to w rocznice bestialsko zamordowanego Grzegorza Przemyka. Taka mordercza czkawka.
  To skrytobojstwo zalatwilo im wiele aspektow;
  1 ofiara zlozona dla swojego boga architekta
  2 wykorzystanie tej ofiary do pokazania swiatu , jak bardzo ludzie sa zdesperowani w Polsce, ze dokonuja takich czynow,
  3 wezwanie Polakow do skladania najwyzszej ofiary z siebie, czyli do popelniania samobojstw w imie dobra narodu
  Kampanie ta rozpoczal Kramer a kontynuuje ja Boniecki a przypieczetuje pomnik, ktory ma na celu delikatne przypominanie Polakom, ze samobojca moze zostac bohaterem, a nawet swietym. Ich architekt to karykatura Boga.
  Pomnik to bedzie dla nich trofeum udanej akcji, ale przede wszystkim to bedzie taka kapliczka przydrozna dla ich boga architekta.
  I znowu ten Grupinski, mam nadzieje, ze to tylko trybik nieswiadomy tego co sie za tym kryje, a siedzi tam dla iluzji wladzy i pieniedzy. Zycze mu zeby ujrzal diabla jeszcze za zycia i sie przerazil bo jak to nie nastapi, to potem bedzie skazany na jego towarzystwo przez cala wiecznosc.

 3. constancja mówi

  wlasnie ktos sie podpalil w Rzeszowie przed sadem. Kramer , Boniecki zbieraja owoce…ilu jeszcze ?
  architekt sie cieszy bo moze bedzie miec nastepna kapliczke przydrozna…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.