Jonny Daniels przeprasza za „generalizację” i prosi o nowy początek. Kto złapie się na ten kit?

fot. twitter
16

Komedii ciąg dalszy. Izraelski „ekspert od PR” Jonny Daniels, który kilka dni temu ogłosił na facebooku, że Żydzi kolaborowali z Niemcami tylko dlatego, żeby uratować życie, a Polacy kolaborowali z chciwości i nienawiści do Żydów, chyba zorientował się, że „pedagogika wstydu” już na Polaków nie działa. Przeszedł więc do planu B, czyli do tzw. „brania pod włos”.

„Sulcha, popełniłem błąd. Popełniłem błąd poprzez generalizację i przepraszam za to. Podobnie jak przyzwoici ludzie zarówno z Polski i Izraela pozwoliłem emocjom i dumie zatryumfować nad zdrowym rozsądkiem, a nie powinienem był. Nie chcę jednak do tego wracać, bo czegokolwiek bym nie powiedział, rozzłoszczę jedną stronę bardziej niż drugą, a głównym celem tego tekstu jest próba uspokojenia wszystkiego i wszystkich” – napisał Daniels na fb we wtorek 20 lutego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W dalszej części wpisu Daniels uderza w bardzo czułe struny: „Tym, co łączy Polaków i Żydów bardziej niż cokolwiek innego, jest Holokaust. Niestety jest to także coś, co nas dzieli. Jesteśmy dwoma narodami, które wystarczająco wiele wycierpiały, każdy na swój unikalny sposób. Żydzi będąc brutalnie mordowanymi po prostu za bycie Żydami i Polacy żyjący pod groźbą mordu i śmierci za bycie Polakami.”

Niby ładnie, niby z wyczuciem, a jednak i w tym fragmencie mamy negację zbrodni niemieckich na Polakach. Zwróćcie uwagę na zestawienie: Żydzi byli mordowani, a Polacy żyli pod groźbą mordu. Czyli co, Polacy nie byli mordowani? Naprawdę? Paranoja!

„Jako Żydzi potrzebujemy zrozumieć polskie cierpienie, a Polacy potrzebują zrozumieć głębokie i definiujące Żydów rany, jakie noszą oni do dziś. Oba narody odczuwają swoje rany w taki sposób, jakby wojna skończyła się wczoraj. Musimy wykazać się wzajemną empatią i zrozumieniem” – przekonuje Daniels

“Jest taka bliskowschodnia tradycja nazywana “Sulcha”, oznaczająca pokojowy, nowy start; nie chodzi o wybaczenie, ale o nowy początek. My, Polacy i Żydzi, jesteśmy zbyt dumnymi narodami, żeby powiedzieć „Myliłem się”, „Nie zrozumiałem wrażliwości drugiej strony”, ale nie jesteśmy zbyt dumni, żeby zatrzymać się i zacząć od nowa” – pisze Daniels i dodaje: „Zaczynam więc od prośby o wybaczenie za generalizację w przedmiocie, który absolutnie nie powinien być generalizowany. Proszę o przebaczenie za zbyt małą wrażliwość zarówno wobec Izraelczyków jak i Polaków. Namawiam, aby Polacy i Żydzi i ludzie dobrej woli i dobrej wiary wspólnie skupili się na ograniczani napięcia i podjęciu próby »Sulchy«”.

Panie Daniels, jeśli ma dojść do „Sulchy”, niech Żydzi przestaną wybielać żydowskich kolaborantów Hitlera i robić z Polaków sprawców Holokaustu. Niech Żydzi uderzą się w piersi za żydowską kolaborację z Sowietami, za wydawanie Polaków NKWD, za zbrodnie żydowskich komunistów po wojnie. Niech Żydzi przestaną gardłować przeciw ekshumacji w Jedwabnem i niech zaprzestaną nękania Polski bezprawnymi roszczeniami na urojona kwotę 65 miliardów dolarów. Dopóki Żydzi tego nie zrobią, dopóty żadna „Sulcha” nie jest możliwa.

 

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. goj mówi

  Czytam te komentarze pod postem żyda i nie wierzę, że Polacy są aż takimi idiotami. Ile jeszcze razy ten kraj musi upaść, żeby się w końcu nauczyli, żeby nie lizać tyłków i nie łasić się do wrogów? Wczoraj Danielsa nienawidzili, dziś go kochają, bo… napisał pokrętne „przeprosiny”.

 2. Robert B. mówi

  To jest żaden „ekspert od PR”. Od niego na kilometr capi agentem żydowskiego wywiadu. Zachodzę w głowę, na jakich zasadach ktoś taki jest tolerowany na terytorium RP. Niepojęte jest to, że wszystkie drzwi przed nim stoją otworem, a dla Morawieckiego jest kimś w rodzaju anioła stróża.

 3. Spostrzegawczy mówi

  Dlaczego te krętactwa „sprzedaje” Polakom, a nie głosi tego Żydom w Izraelu i na świecie. To jest bardzo podejrzane. Chyba już Polacy nauczyli się, że nie ma co wierzyć Żydom ?! Czyżby za jego słowami krył się nowy geszeft dla Żydów w Polsce ?!

  1. Robert B. mówi

   Tak, kryje się geszeft. Ten geszeft to desant żydowskich pasożytów, gdy im się zapali pod dupą na Bliskim Wschodzie. A że się zapali, to pewne, bo Arabowie im tam ich zbrodni nie wybaczą. Żydostwo szuka sobie następnego gniazdka, gdzie będą mogli się oddawać swoim religijnym przykazaniom: Żyd – siedzieć, żreć i pić, goj – zapierdalać na żydostwo. Biada Polakom, jeżeli zgodzą się na ten desant. Będziemy wtedy mieć to, co Palestyńczycy: getta, zamachy, wojna domowa, terror.

 4. Kruk mówi

  Jak mawiał Pawlak, niech poszuka głupszego od siebie…

 5. Robert mówi

  Widać że Jonnygus,se wzioł do serduszka i te piękne teksty pisze Jonnygusowi jakaś polska dziewuszka,dla poprawy PRu po polskiemu a nie hebrajskopolskiemuinfantylnemu

 6. witek mówi

  wybierzmy przyszłość to już było … przyszłość powinna być budowana na fundamencie historii i faktów a nie emocji

 7. Witek mówi

  i jeszcze jedno… ta gadka jest do nas na użytek wewnętrzny, aby uspokoić sytuację tymczasem jeśli jest porządnym Żydem powinien poprzeć ekshumację w Jedwabnem ponieważ szczątki ludzkie leżą tam nieuszanowane na miejscu zbrodni której sprawcy nie zostali jeszcze ustaleni …

 8. Dariusz mówi

  Ta żydowska ,,parchata,, łysa pała,myśli że ma głupszych przed sobą?!! Daniels żydowski ścierwojadzie….Spadaj już teraz z Polski! Ty i twój cały ,,naród wysrany,, zaczęliście wojnę z nami i w tej wojnie wasze ścierwa znowu będą toczyć ,,czerwie,, ….Tylko do tego się widać nadajecie!

 9. aalfa.oomega mówi

  JUDE chcą tylko od nas wyszlamować kasę [1 bln PLN], a prawdę mają gdzieś! O przyszłości UE, mocarstwa USrael [i jego kolonii nad Wisłą: JUDEOpolonii], dżihadzie i 3. wojnie światowej – zob.: ‘2021, Moonwars’ (na: docer.pl)

 10. leon mówi

  Jonny Daniels to taki wysłannik Izraela do tworzenia przyjaznego wizerunku narodu Żydowskiego w Polsce, ale ostatnio się wszystko popierd…ło i wyszło szydło z worka, cytując klasyka. Ten gość wszedł z przytupem do Polski pozując do zdjęć nawet z Rydzykiem. Niech was nie złudzi miły uśmiech, przyjazne gesty, on miał zadanie do wykonania. Do czasu aż Żydzi nie nauczą się rozmawiać z Polakami o Żydach to lepiej nie dyskutujcie z nami. To już nie ten czas że wzbudzaliście u nas poczucie winy. Kto jak nie Polacy wiedzą dokładnie jak było od 1939 roku i po 1945 r w stosunkach między Żydami i Polakami, są opracowania historyków, badaczy i są dokumenty. Jeżeli boli was wasz wkład w holokaust to dobrze, bo trochę pokory przyda się wam

 11. Darek mówi

  żydki uświadomili sobie, że „przegięli”, ich ataki powoli zaczęły obracać się przeciwko nim, robią kontrolowany odwrót, jak przycichnie wrzawa, ponownie zaatakują.

 12. Mich mówi

  Tradycja żydowska którą poznałem ostatnio mówi „Nigdy nie wybaczać, nigdy nie zapominać” oraz „winy ojców przechodzą na synów”. Co to za „Sulcha”??? chyba jakaś ściema.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.