„Jesteśmy, jeśli pamiętasz”. Niesamowity spot na 74. rocznicę Powstania Warszawskiego [WIDEO]

spot o Powstaniu Warszawskim/ fot. youtube
7

Dla uczczenia 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego powstał spot pt. „Jesteśmy, jeśli pamiętasz”. Wyprodukowało go Muzeum Powstania Warszawskiego. Gdy ogląda się ten spot, wzruszenie ściska gardło i łzy stają w oczach. Bez względu na to, jak ktoś ocenia zasadność wybuchu powstania, naszym obowiązkiem jest pamięć o Polakach, którzy walczyli i ginęli na ulicach Warszawy w starciu z niemieckim okupantem. Musimy przypominać o tym światowej opinii publicznej i krzewić wiedzę na temat Powstania Warszawskiego, które antypolska propaganda albo oczernia (powstanie jako sposób na mordowanie Żydów), albo pomniejsza, albo stara się w ogóle zabić pamięć o tym zrywie. „Jesteśmy, jeśli pamiętasz” – wołają do nas ci, którzy zdecydowali się poświecić życie, żeby walczyć o wolność. Pamiętamy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz też:

„UWAGA – gniot”. Leszek Żebrowski o książce Wojciecha Lady „Bandyci z Armii Krajowej” [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Piotr Bein mówi

  Morderstwo kwiatu polskiej młodzieży przez knowania żydomasońskie. Znajoma Polka pochodzenia rosyjskiego była świadkiem. Do dziś płacze na wspomnienie niepotrzebnej śmierci tylu wspaniałych młodych ludzi. Mieszkała wtedy w W-wie. Wytyka to bezmyśle jako wadę Polakom.

  Politykiery wszelkich opcji będą wałkować mit PW, żeby scalać naród wokół kotwicy patriotycznej, bo nieudało się PiSraelitom z miesiączkami smoleńskimi, sanacyjną „niepodległością” i ducze Pizduckim.

  Trzeba obnażać PW jako takie, żeby nigdy więcej dla interesów możnych wbrew narodowemu interesowi. Ci Polegli mogli założyć rodziny, mieć dzieci i wnuki… Byłoby nas dziś i tyle więcej, więcej inteligentnych.

  Nie rzuca się z motyką na słońce, a tym był zryw PW, kolejny podstęp przeciw Narodowi Polskiemu.

  Oddać hołd Poległym w PW, włożyć do folderu Najważniejsze Lekcje w Naszej Historii i gonić tałatajstwo co chce robić na tej narodowej tragedii punkty polityczne..

  1. wixxi mówi

   Zgadzam się z tym. Nie wątpliwe, że te powstanie było dziwnym wydarzeniem. W sytuacji kiedy wystarczyło poczekać posłano na rzeź tyle dzieci i młodych ludzi. Analizując sytuację raczej ci co zlecili to powstanie nie mieli na celu wyzwolenia Polski. Podczas gdy Niemcy wygrywali wojnę była całkowita uległość ze strony dowództwa AK, kiedy losy nazistów się odwróciły AK zaczęła wykazywać się niesamowitą aktywnością. Same powstanie nie dość że była to bezsensowna śmierć młodych Polaków, to jeszcze powstrzymała na kilka miesięcy klęskę nazistów. Bez wątpienia raczej nie ma mowy tutaj o bezsensownej strategi ze strony dowództwa AK. Raczej chodziło tu o kolaborację AK z nazistami, aby zatrzymując ruskich dać możliwość przegrupować się Niemcom i być może zmienić losy wojny. Nie dość że kolaboracja AK doprowadziła do zagłady naiwnie oszukanych Warszawiaków to jeszcze aby zatrzeć dowody Niemcy celowo spalili Warszawę. Ponieważ bez wątpienia musieli mieć większy cel niszcząc naszą stolicę, ponieważ na żadnym z państw w ten sposób nie traktowali mimo że przegrali okupację. Hitler po prostu zatarł ślady po Polskich zdrajcach naszego kraju, wiedział że po wojnie także będzie trzeba prowadzić politykę, a nie ma mu co zarzucić że był dobrym strategiem i wszystko przemyślał. Powstanie warszawskie bez wątpienia były druga Targowicą.

  2. Ania mówi

   Czego to jeszcze ruskie putinowskie bolszewickie trolle nie wymyślą. To kacapy kolaborowali z hitlerowcami cały czas ponad głowami Polaków . Robili to wcześniej, robili wówczas i nadal to robią. Cywilizacja turanska ruska i ukraińska podobnie jak cywilizacja bizantyjska szwabska są wredne i wrogie wobec naszej cywilizacji łacińskiej. Mamy też innego odwiecznego wroga cywilizację żydowską. Ruskim trollom kłania się lektura Konecznego jak i Pająka. Jeszcze może będziecie wznosić pomniki czerwonoarmistom ?

 2. simmo mówi

  rewelacja!
  widzimy się rozumiem pl.Dominikański Wrocław!

 3. julie mówi

  Mowa trawa , ciagle rozdrapywanie , czy bylo potrzebne czy nie ? ! Powstanie Warszawskie ! A ja Wam Ukochane Dzieci oddaje czesc ! ! ! Tamte czasy nie mialy internetu popychanego bandytyzmem , ale takze infornacjami . Ludzie byli cieplem zrodzeni , gotowi do kazdego poswiecenia , ktore zostalo wyrazone przeogromnym patriotyzmem ! Miloscia do Ojczyzny , Ojczyzny Polakow ! Wiec niech wszyscy ” medrkowie ” odloza sobie ta kwestie na bok ! Takich spraw nie poddaje sie rodrapywaniu , nigdy !

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.