„Jestem za wpisaniem UE do konstytucji”. Przemówienie prezydenta Dudy w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja [WIDEO]

prezydent Andrzej Duda/ fot. screen
18

„Naszym wielkim zadaniem jest budowanie tu u nas silnego państwa. Mamy konstytucję. Trzeba dyskutować nad jej zmianami. Warto dyskutować nad tym, czy powinniśmy wprowadzić zapisy o Unii Europejskiej do naszej konstytucji; czy powinniśmy w konstytucji zagwarantować obecność w tym wielkim sojuszu. Osobiście jestem przekonany, że tak” – oświadczył prezydent Andrzej Duda podczas przemówienia na Placu Zamkowym z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Prezydent stwierdził, że Europa to Unia Europejska i Polska powinna w niej trwać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Mój komentarz: Prezydent Duda jednocześnie mówi o suwerennej i niepodległej Polsce oraz o wpisaniu do konstytucji przynależności Polski do eurokołchozu, który już odbiera Polsce suwerenność, a docelowo dąży do likwidacji państw narodowych. To jest schizofrenia! Pomysł konstytucyjnego poddania państwa polskiego pod zarząd unijny jest dążeniem do LIKWIDACJI PAŃSTWA POLSKIEGO! Czy prezydent Duda tego nie rozumie? Czy „dobra zmiana” tego nie rozumie? Postulat prezydenta Dudy jest zgodny z wypowiedziami premiera Morawieckiego, który również postuluje wpisanie UE do konstytucji. W tym samym duchu wypowiadał się też wiceminister Jarosław Sellin i wicepremier Gowin. Jedyny głos sprzeciwu w obozie „dobrej zmiany” to głos poseł Krystyny Pawłowicz, która zawsze twierdziła i nadal twierdzi, że nie wolno wprowadzać takiego przepisu do ustawy zasadniczej.

– ŻADNEGO wpisywania z NAZWY żadnych konkretnych organizacji międzynarodowych czy sojuszy do konstytucji RP !! Sojusze i układy się zmieniają, a RP zostanie w pułapce, z której wyjście może być niemożliwe .. Wpisać ewentualnie TYLKO OGÓLNE reguły OCHRONY SUWERENNOŚCI RP w RÓŻNYCH sojuszach i organizacjach – napisała Krystyna Pawłowicz na Twitterze. Obawiam się, że jest to głos wołającego na puszczy.

Źródło cytatów: Twitter

Przeczytaj też:

Katarzyna TS: Naprawiacze unijnych błędów i wypaczeń, SPADAJCIE!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Dan mówi

  Chcieć to ty sobie możesz maliniaku jeden

 2. Normalny mówi

  Grzegorz Braun ogłosił publicznie pociągnięcie do odpowiedzialności karnej wszystkich zdrajców. Czy ktoś ma jeszcze jakiekolwiek wątpliwości kogo wybierać w nadchodzących wyborach ?! Konfederacja ostatnią szansą na odzyskanie Wolnej Polski !

 3. Włościanka mówi

  Konstytucja powinna być krótka i jasna. Ta obecna jest papierem do d… Od szczegółów jest cała półka kodeksów. Zresztą nawet e makulaturze kodeksów nie ma wpisów o ustanowieniu jakiś zależności i przynależności ( no chyba, że mafijnej).

 4. szalom mówi

  Lokajo-pachoły wpisali by rozpędu, nawet w preambule, także JUST 447

 5. Robert mówi

  Za późno Panie Duda,trzeba było w 1938 z Niemcami za Jozka Becka do antykominternu przeciw Sowietom,a nie wycierać teraz tyłka konstytucja jak wybiórcza gazetą i pchać Polski w łapy komunizmu czwartej rzeszy dla wszystkich posłusznych niewolników europejskich.Pewnie władze Polin też tego oczekują z niecierpliwością.Prawdziwe władze

 6. Robert mówi

  Jawohl,natürlich potęga niemiecka w trosce o przyszłość każdego dziecka bez wojny tworzy baśniowy kołchoz robotniczorolniczy,gdzie hodowany postczłowiek bedzie mógł istnieć i na istnienie liczyć,w ramach algorytmów właściwego zachowania z lekkim drżeniem w sercu, ze nadzorcy ze sztuczną inteligencją,nie wyłączą biorobota przed zjedzeniem kolejnego bogatego śniadania.Transhumanizm über alles

 7. rgu mówi

  Bóg, jak chce kogoś ukarać, to najpierw mu mózg odbiera.
  A może w tym temacie Panie Prezydencie, zapytaj Swojego Lud, Polaków, co myślą o tym wszystkim.
  Rząd, to nie cała Polska, ty możesz sobie chcieć ” pogrzebać” ale nie w Konstytucji, Polska to My, Cały Naród !!!. Nie ma na to, kategorycznie naszej zgody, aby taki sztuczny twór szatański, był zapisany, do naszej Konstytucji.

 8. ledifnia mówi

  Juz dosc dawno przestalam oczekiwac madrych decyzji, slow, I pociagniec od tego rzadu (na ktory glosowalam). Dostaje cios za ciosem i sa one coraz bolesniejsze. Ten jest bardzo bolesny. Pokazuje jacy kompletni glupcy przewodza naszemu biednemu narodowi. Oni sie niczego z historii nie nauczyli??!!! Przeciez my juz ta lekcje mielismy mozliwosc przerobic I wyciagnac z niej wniosek, zeby nie zapisywac zadnych sojuszy w konstytucji. Sojusze sie zmieniaja. Uklady sie zmieniaja, sytuacje sie zmieniaja, warunki zmieniaja sie czasami o 180 stopni. Powinnismy reagowac na zmieniajace sie warunki i dzialac w interesie Polski. Do tego czy oni jeszcze nie maja obaw co do tego w jakim kierunku zmierza UE? Czy jeszcze nie zapalaja im sie czerwone swiatelka alarmowe odnosnie zalozen, celow I sposobow dzialania UE?. Co za glupcy w rzadzie dostali nam sie w tak waznych, krytycznych czasach. Boze, zlituje sie nad naszym biednym narodem.

 9. Andrzej Trzcinski mówi

  Profanacja barw narodowych godła i flagi Polskiej!

  Wyobraźmy sobie, jakie powszechne oburzenie wywołałoby powieszenie na równi godła restauracji Mc Donald z naszą narodową flagą! Dlaczego jednak nie reagujemy tym samym oburzeniem, gdy na tym samym należnym Polskim barwom narodowym wywyższane jest godło unii Europejskiej, które w świetle prawa nie jest flagą państwa a jedynie logotypem organizacji zrzeszającej kraje wspólnoty wolnego handlu przepływu usług towarów i ludzi!

  Czy zastanawialiście się dlaczego tak jest, że unijna szmata stawiana jest na równi z barwami narodowymi, którym należna jest cześć, honor, chwała i umiłowanie Polaków?

  Wieszanie symboli obcej dominacji ma swoja tradycję. W czasach PRLu często można było zobaczyć flagę sowieckiego okupanta, ale nawet wówczas na uroczystościach państwowych dominowały Polskie flagi!

  Euro oligarchia od dłuższego czasu zabiega jedynie o więcej władzy. Poszczególne organy i komisje eurokołchozu roszczą sobie niepisane prawo żadnymi traktatami do stanowienia prawa w krajach członkowskich UE. Niemiecka kanclerz do społu z Francuskim dyktatorem głośno krzyczą, iż państwa środkowej Europy muszą zawiesić swe suwerenności na kołku!

  Polska, Węgry, Czesi, Rumuni, Bułgarzy oraz kraje południa Europy straszeni są przez unijnych władców konsekwencjami nieposłuszeństwa idei budowy nowej rzeszy w Europie! Przyjazd Tuska jest niczym więcej jak przyjazd namiestnika komisarza, który ma za zadanie postraszyć i przywołać do porządku, ale też wesprzeć tych, co już się zdecydowali by zdradzić własną Ojczyznę!

  Przy czym tak samo jak z Timermansem i jego wsparciem ultra lewackiej Wiosny Biedronia, który sam o sobie powiedział, że wywodzi się z rodziny patologicznej jak miliony Polaków. Tusk podzielił Polaków na tych wiernych unijnemu hegemonowi zapatrzonych w unijną szmatę i Niemiecką jakość, która po drugiej stronie Odry nie pachnie i nie pierze już tak samo jak oryginalny Niemiecki proszek do prania! On Tusk przybył jak namiestnik, jak Mojżesz by nakazać posłuszny pochód do urn za którym kryje się ubezwłasnowolnienie Ojczyzny, utrata resztek wolności i suwerenności. Dla zaślepionych swą własną głupotą szmata unijna zastąpi Polskie piękne narodowe barwy i leźć będą bez honoru i wstydu wspierając rozbiór Ojczyzny.

  Kto dziś tak naprawdę dokonał rzetelnego bilansu Polskiego uczestnictwa w UE!
  Na jaw wyszłyby dane, których ni jak nie można nazwać zyskiem dla Państwa.
  Owszem, mamy swobodny przepływ ludzi, ale ten przywilej mają też kraje Europy nie będące w UE które należą jednak do strefy Schengen.

  Sprawa się komplikuje jeśli chodzi o swobodę działalności gospodarczej eksportu i rzekomo wolnego handlu.
  Tu polskie przedsiębiorstwa mimo wspólnego rynku napotykają na wiele obostrzeń, zakazów oraz lokalnych przepisów, które powodują, iż nie mogą one konkurować z firmami Niemieckimi, Holenderskimi czy Francuskimi.
  Tak samo jest, jeśli chodzi o kwestię dotacji unijnych, których Polska wobec ostrzejszych niż dla innych krajów członkowskich kryteriów nie jest w stanie wykorzystać w pełnym wymiarze.
  Mało tego zaledwie niewielki procent z jednego Euro pochodzącego z Unijnego budżetu zostaje tak naprawdę w Polsce. Popatrzmy na te słynne budowane drogi gdzie pieniądze wracają do krajów ich pochodzenia a inwestycje wykonywane są głównie przez zagraniczne podmioty.

  Mało tego, Państwo Polskie nie ma kontroli nad oddawanymi do ruchu autostradami i płynącymi z tego tytułu zyskami z opłat.

  Czy ktoś śledził ustawy budżetowe i realny zysk Polskiego członkostwa w UE?
  Jednym z pomocnych opracowań może być opracowany szkic przez Tomasza Cukiernika

  Cytat z Tomasza Cukiernika:
  Jeden z internautów napisał, że uroczystości związane z obecnością Polski w Unii Europejskiej przypominają mu obchody XX-lecia Związku Radzieckiego. Czy to podobieństwo UE do ZSRR (a nawet do III Rzeszy), co podkreślał radziecki dysydent Włodzimierz Bukowski, zauważalne jest wyłącznie w tym kontekście? Czy też raczej działalność dziesiątek tysięcy unijnych urzędników w setkach unijnych urzędów jest równie niekorzystna dla mieszkańców Europy, jak szkodliwe były decyzje Komitetu Centralnego Komunistycznej Partii Związku Sowieckiego?
  Szczegółowy bilans byłby bardzo trudny do opracowania, jeśli w ogóle możliwy. Trudności w jego obliczeniu wynikają nie tylko z faktu, że ciągle zmienia się kurs wymiany złotówki na euro, ale także ze stopnia skomplikowania powiązań gospodarczych. Ponadto, różne oficjalne i mniej ocjalne źródła podają często sprzeczne dane.
  W rezultacie możemy mówić jedynie o przybliżonych szacunkach bilansu. Pokusiłem się o dokonanie analizy (na podstawie m.in. ustaw budżetowych i urzędowych danych statystycznych) i wyszło mi, że w ciągu dziesięciu lat od maja 2004 roku do kwietnia 2014 roku koszt uczestnictwa Polski w Unii Europejskiej (770 mld zł) był mniej więcej dwa razy większy niż łączna wartość otrzymanych z Brukseli dotacji (385 mld zł).

  Mam dokładnie takie same przemyślenia na temat Eurokołchozu!

 10. Andrzej Trzcinski mówi

  To co powiedział prezydent jest skandaliczne! Obowiązkiem prezydenta jest stać na straży Polskiej wolności i suwerenności a nie działać na rzecz osłabienia wolności własnego narodu!
  Wzywam wszystkie siły patriotyczne którym dobro Ojczyzny leży na sercu do masowego wpisywania się w protest w tej kwestii. Nie możemy dopuścić do tego aby Polska utraciła suwerenność
  Nie ma zgody na tak służalcze projekty które mają pozwolić na kolejny rozbiór Ojczyzny i dołączenie jej do budowanej nowej rzeszy Niemiecko Francuskiej!

  Nie ma zgodny na wprowadzenie w Polsce obcej waluty kontrolowanej przez Niemcy Nie ma zgodny na likwidację banku narodowego i Polskiego złotego!!! Hańba wam za takie pomysły

 11. jerzy3005 mówi

  Czy tego szabesgoja Adriana całkiem po….o?

 12. Flex mówi

  Naród dzielny, rządzący do d. Trzeba nie mieć kompletnie wyobraźni i być skrajnie naiwnym by nie pomyśleć czym takie zapisy w Konstytucji grożą. Jak znam życie, przy braku większości konstytucyjnej w sejmie po krótkim czasie: 1 UE podniosłaby nam składkę i obcięła fundusze; 2 USR uchwaliłby i wyegzekwował ACT447+ a może i 448. To są pomysły na dobrowolną eutanazję gospodarczo-polityczną Polski. Wodzowie gotowi na każdą głupotę by ocalić stołki i koryta czy zyskać 1% w sondażach. Jak te „gołębie” walące i paskudzące drugim po parapetach Twiterowego pyskacza dla paru głupich lajków. Wstyd.

 13. sten mówi

  Za pomocą teścia Dudy zakładają Polakom kolejne dyby , jednak nie możemy być wolni !
  Ośmiornica żydowska mackami oplotła wszystko,
  Wczoraj skordynowana akcja , nawet klechy poparły. Targowica jak zwykle tradycyjnie – nic nowego .
  Histori(e)a się powtarza-Cyceron 50 r.pne.
  Wpiszmy od razu Spinellego do katechizmu i kostytucji , oczywiście w prambule walka z antysemityzmem .

 14. MM mówi

  kornhHAJSer niech spiernicza! kłamca, szabesgoj na etacie prezydenta!!! podszedł w cholerę. picus glancuś, sralis mazgalis i Polskę chazarstwu w łapy oddaje! NIGDY NA CIEBIE WIĘCEJ OSZUSCIE NIE ZAGŁOSUJEMY!!!!!

 15. D. mówi

  KONSTYTUCJA POLSKI, wy rządowe i prezydenckie pachoły NIE jest od tego abyście sobie swoje lokajskie wobec chazarstwa, niemców i innych pasożytów, gęby NIĄ wycierali!! Od KONSTYTUCJI POLSKI WARA!!!

 16. Lech mówi

  Jak wpiszemy UE do konstytucji to wtedy jak zagraja tak zatanczymy na ich warunkach

 17. George mówi

  Duda, żydowska pacynka, kiedyś odpowie za zdradę polskich interesów! Mam przynajmniej taka nadzieję.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.