Jest wyrok w sprawie potrącenia kobiety na pasach przez dziennikarza „Newsweeka”

Piotr N./fot. youtube
6

W październiku 2017 r. dziennikarz „Newsweeka” Piotr N. potrącił na pasach 77-letnia kobietę w podwarszawskiej miejscowości Konstancin-Jeziorna. Kobieta została zabrana do szpitala. Stwierdzono urazy żeber. Piotr N. nie miał ani prawa jazdy, ani ubezpieczenia OC, ani ważnego przeglądu technicznego samochodu. „Super Express” ustalił, że N. od lat jeździł bez prawa jazdy. Stracił je najprawdopodobniej w 2008 r. za przekroczenie limitu punktów karnych.

Sąd Rejonowy w Piasecznie wydał wyrok w tej sprawie. Piotr N. ma zapłacić 6 tys. zł grzywny i 10 tys. zł nawiązki kobiecie, którą potrącił oraz pokryć koszty sądowe. Wyrok jest nieprawomocny.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Sąd Rejonowy w Piasecznie uznał oskarżonego Piotra N. za winnego popełnienia zarzucanego mu czynu z art. 177 § 1 kk (nieumyślne spowodowanie wypadku, w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała – PAP) i wymierzył mu karę grzywny w wysokości dwustu stawek dziennych, ustalając wysokość jednej stawki na kwotę 30 złotych (łącznie 6 tys. złotych – PAP), orzekł na rzecz pokrzywdzonej nawiązkę w kwocie 10 tys. zł oraz obciążył oskarżonego Piotra N. kosztami postępowania w kwocie 5942,02 – informuje PAP cytując oświadczenie Samodzielnej Sekcji Prasowej Sądu Okręgowego w Warszawie

Sąd okazał się być wyjątkowo łaskawy dla dziennikarskiej gwiazdy „Newsweeka”. Czyn z  art. 177 § 1 kk zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 3, ale przecież nie można takiej gwiazdy posłać za kratki.

A co z prowadzeniem samochodu bez prawa jazdy? 26 czerwca 2018 roku prokuratura przekazała materiały dotyczące tego wykroczenia do wydziału prewencji Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie. Policja ma poinformować prokuraturę o działaniach w tej sprawie, ale na razie takiej informacji brak.

Źródło informacji: pap

Przeczytaj też:

Superstacja nawołuje do przemocy wobec członków ONR: „Rozbijać płyty chodnikowe na łbie” [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. KarPa mówi

  Zwykły człowiek pewnie dostałby odsiadkę

  1. leszek mówi

   I hejt. Ale tutaj był tak zasłużony człowiek dla ludzkości, że powinniśmy go przeprosić za to że w ogóle śmiał dostać jakąś “kare”

  2. Yoko mówi

   To jest ten kreujacu sie na wielkiego dziennikarzyne, Wiecznie zalany, po rozwodach, uzurpatorek poprostu luckie dno — Najsztub.

 2. Andy mówi

  kodeks mówi od 6 miesięcy do 3 lat a gościu płaci tyle ile wydaje na waciki

 3. Robert mówi

  Są sprawy karne i sprawy sądowe.Wyrok zależy od tego,kto i co sprawcy nakrywa głowę.Jak Ży…CIA nie znasz,każdy proces przegrasz,lub zupełnie odwrotnie,każda dupa zmoknie jeśli jest oporna

 4. rychu mówi

  W Polsce goje podpadaja pod prawo karne a zydzi pod talmud

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.