Jest ich coraz więcej! Tłumy migrantów zmierzają w stronę USA! „Zostali sfinansowani przez lewicowy rząd z Wenezueli” [WIDEO]

3

Tysiące nielegalnych imigrantów z Ameryki Środkowej sforsowało granicę Gwatemali z Meksykiem i zmierza w kierunku Stanów Zjednoczonych. Horda imigrantów, krocząca w zwartym szeregu szacowana jest na około 6 tysięcy osób. Prezydent USA grozi sankcjami.

Wśród imigrantów największą grupę stanowią mieszkańcy Gwatemali, Salwadoru i Hondurasu, którzy – jak zaznaczają – uciekają przed biedą. Pomimo zakazu już udało im się wejść na teren Meksyku.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Washington Post informuje, że tłum migrantów cały czas się powiększa, ponieważ dołączają do niego okoliczni mieszkańcy, nieopodal których przechodzą nielegalni migranci. Niektórzy o „najeździe na USA dowiedzieli się z mediów społecznościowych”.

Od razu wiedziałam, że pojadę – w rozmowie z Washington Post mówi Irma Rosales, z Salwadoru, która tylko gdy zobaczyła tłumy w telewizji, kupiła bilet autobusowy na spotkanie z grupą migrantów z Gwatemali. Inni mówią, że od dawna szukali sposobu by dostać się „na północ”, a jeszcze inni mówią, że „torbę spakowali w 30 minut”.

Prezydent Hondurasu Juan Orlando Hernández powiedział wice-prezydentowi USA, którym jest Mike Pence, że migranci otrzymali dofinansowanie od lewicowych rządzących z Wenezueli. Ciężko uwierzyć w taki scenariusz, ponieważ Wenezuela jest na skraju bankructwa.

W odpowiedzi na niebezpieczny najazd migrantów, a zarazem opieszałość zagranicznych służb, Donald Trump grozi „obcięciem lub znaczącym ograniczeniem dotacji dla Gwatemali, Hondurasu i Salwadoru”.

Źródło: Washington Post

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. piotr p mówi

    Wenezuela podobno jest bankrutem a finansuje migracje? Ten marsz czemuś służy, moim zdaniem jekiejś rozróbie w szatanach zjednoczonych.

  2. gojek mówi

    Budować mur. Jak grzecznie na zawrócą i będą się nadal pchać, strzelać… proste.
    Kilka trupów nauczy resztę rozumu. Kanalie („obrońcy praw człowieka”) chwilę pobeczą, ale trzeba bronić swoich interesów.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.