Jest decyzja! Muzeum o. Rydzyka będzie mówić o… ratowaniu Żydów. MKiDN przeznaczyło na to 70 milionów złotych

24

O. Tadeusz Rydzyk buduje w Toruniu Muzeum „Pamięć i Tożsamość” im. św. Jana Pawła II. Dyrektor Radia Maryja i Telewizji Trwam oraz założyciel Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, otrzyma na ten cel 70 milionów złotych. Taką informację, w oficjalnym komunikacie przekazał sam resort.

Muzeum „Pamięć i Tożsamość” im. św. Jana Pawła II będzie kolejną instytucją kultury współtworzoną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Muzeum będzie prezentować ponad 1000-letnią historię chrześcijańskiej Polski ze szczególnym uwzględnieniem nauki św. Jana Pawła II i jej oddziaływania na losy Polski, Europy i Świata – czytamy w komunikacie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jednak na tym nie koniec. Jak informuje MKiDN Istotnym zadaniem placówki będzie m. in. upowszechnianie wyników badań naukowych dotyczących postaw Polaków wobec Żydów podczas II wojny światowej.

Słuchacze Radia Maryja, niemal od początku działalności rozgłośni, przekazywali o. Rydzykowi notatki, dowody i relacje świadków dotyczące heroicznej postawy Polaków wobec Żydów w czasie II wojny światowej. Okazuje się, że nie na darmo. I chwała Bogu.

Na budowę i wyposażenie muzeum, minister Piotr Gliński przeznacza 70 milionów złotych. W 2018 r. muzeum otrzyma 5 mln zł dotacji, w 2019 r. – 55 mln zł, a w 2020 r. – 10 mln zł. Dyrektora muzeum będzie powoływał minister kultury, jednak wydaje się być oczywistym, że będzie to osoba ze środowiska toruńskiej rozgłośni.

Ciekawi nas tylko, czy gdyby o. Tadeusz Rydzyk nie planował wystawy na temat relacji polsko-żydowskich, albo planował upublicznienie faktów dotyczących pogromu w Jedwabnem o zorganizowanej kolaboracji Żydów z Niemcami, a w jego telewizji regularnie nie gościłby Jonathan Daniels, czy o. Rydzyk także otrzymałby tak potężną dotację? A tak na marginesie, na renowację kirkutu w Warszawie, Gliński przeznaczył aż 100 milionów złotych.

Źródło informacji i cytatów: mkidn.gov.pl

Żydzi chcą likwidacji boiska szkolnego! Twierdzą, że polska młodzież kopie w piłkę na żydowskich szczątkach

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Zbulwersowany mówi

  Czyli muzeum będzie judeocentryczne, a nie polonocentryczne i katolikocentryczne. Kolejny hołd oddawany nie Panu Bogu, nie świętym katolickim męczennikom, ale Żydom. Przesłanie tego projektu jest więc takie : Ratujcie Żydów niezależnie od tego jacy oni są, bo to jest właśnie chwalebne. A gdzie miejsce dla śp Żołnierzy wyklętych, którzy oddali życie z hasłem na ustach : Bóg, honor , Ojczyzna. Czyż to nie im – ratującym polski naród i katolicką wiarę nie powinno być absolutnie w pierwszym rzędzie poświęcone to Muzeum. A co z pamięcią o tysiącach katolickich świętych męczenników. Jednym słowem ponownie ujawnia się Rebe Muchomorek.

 2. Krzysztof mówi

  Pisiory rozdają nasze pieniądze na lewo i prawo . Dopiero co żyd glinski dał im 100.000.000,- teraz temu oszustowi z Torunia znowu kapnęło 70.000.000,- i o czym on będzie pi….ił – o prawdzie oczywistej , która zna każdy Polak? Nie będziecie chamy więcej sami rządzili , o nie , nigdy.

 3. Waldek.Kecki mówi

  To bardzo dobra informacja. Moim zdaniem takie muzeum jest potrzebne, a Jan Paweł II zasłużył by mieć swoje muzeum !!!

 4. MarlenaKon mówi

  Ciesze się że powstanie to muzeum, to szczytny cel

 5. Spostrzegawczy mówi

  Żydzi i kryptożydzi powinni mówić o ratowaniu swoich. Kto będzie natomiast mówił o ratowaniu Polaków, zwłaszcza katolików ?!

  1. Jacek Międlar mówi

   Drogi Panie, zażalenie prosimy przesłać MKiDN, ponieważ to w oparciu o ich komunikat powstał artykuł.

  1. Czesław mówi

   Szanowna Pani Aniu ! Chętnie bym wpłacił małą sumkę . Proszę mi jednak powiedzieć czy jest jednak możliwość wpłaty za pomocą PayPal. Serdecznie pozdrawiam.

  2. Ania mówi

   Niestety nie znam dokładniejszych szczegółów tej zbiórki poza udostępnionymi na podanej powyżej stronie, a ściągniętej z oficjalnej strony Marszu Niepodległości.

  3. Czesław mówi

   Serdeczne dzięki Pani Aniu !

 6. Waldek.Kecki mówi

  Każdy może założyć fundację i składać wnioski o dotacje, no ale trzeba złożyć wniosek, a jak widać łatwiej siedzieć na czterech literach i krytykować ! A co do muzeum to myślę, że to dobra inicjatywa. Wszelkie inicjatywy patriotyczne i historyczne są ważne i potrzebne. Nikt nie będzie przecież nikogo zmuszał by tam chodzić, ale są tacy co bardzo chętnie tam pójdą by obejrzeć eksponaty i całe muzeum. A co do samego papieża to Jan Paweł II był zawsze kochany przez Polaków ale coraz mniej osób pamięta o tym człowieku, a za kilkanaście lat będzie jeszcze gorzej z tą pamięcią, a za kilkadziesiąt to już chyba w ogóle i właśnie po to są potrzebne takie placówki by tą pamięć podtrzymywać.

  1. Dik mówi

   Jeśli państwo polskie uznaje, że potrzebne jest kolejne muzeum JP II, to powinno je samo zorganizować, prowadzić i odpowiadać za jego przekaz, a nie dawać publiczne pieniądze instytucji, nad którą żadnego nadzoru mieć nie będzie, a jedynie obowiązek corocznych dotacji na funkcjonowanie. Co do części żydowskiej tego muzeum, to jest to nietrafiona lokalizacja, bo Polacy dobrze wiedzą o heroizmie Polaków ratujących żydów. To żydzi nie chcą o tym wiedzieć i im trzeba by było to pokazać. Najlepszym miejscem wydaje się muzeum Polin, ale tu państwo polskie nie ma nic do powiedzenia i takiej ekspozycji się tam nie doczekamy. Mało prawo tylko je ufundować i łożyć na utrzymanie. Ten sam mechanizm frajerskiego dojenia wykorzystuje teraz Rydzyk i wcale się z tym nie kryje. Nie wyobrażam sobie wycieczek żydowskich, które udadzą się do toruńskiego muzeum JP II, po to żeby zobaczyć wystawę o Polakach ratujących ich ziomków. Rydzyk udowodnił, że jego miłość do kasy jest potężniejsza od jego wcześniejszej awersji do żydów.

 7. Goj mówi

  W „Tymkraju” niedługo będzie więcej muzeów pasożydów, niż Polaków 🙁

  1. ZbulwersowanyL mówi

   Słuszna i smutna ta uwaga. Wszystko z myślą o Żydach, a rzadko kiedy o Polakach. Taka judeochrzescijanska, bo przecież nie katolicka tradycja. Judeochrzescijanie pamiętają głównie o martyrologii Żydów, a katolicy, Polacy są przez nich traktowani jak ludzie trzeciej kategorii. Tak samo podchodzą do tradycyjnej świętej nauki KRK – jak do jeża.

 8. Mieszkaniec mówi

  Jan Pawel II zasluzyl na muzum i dobrze ze ono powstanie

 9. Magda mówi

  Stara już ta informacja. A co do muzeum, to fundacja z własnych środków da znacznie więcej niż dostanie od państwa

  1. Dik mówi

   Tak, dyrektorka fundacji już się na ten temat wypowiadała. Fundacja daje pomysł i ziemię, na której ma stanąć muzeum. Ziemię „kupili” wcześniej od państwa ze zwyczajową 99% bonifikatą, albo dostali za darmo… Nie mam nic przeciw muzeum, ale jeśli powstaje za państwowe pieniądze, to niech będzie państwowe.

  2. Bronisław mówi

   Nie ma się co martwić o przyszłość muzeum, gdyby to było państwowe to strach pomyśleć coby się stało gdyby platforma lub sld wygrało wybory, mieli byśmy muzeum przypisujące sprawcze działania polaków wobec żydôw. Kiedy fundacja poprowadzi to muzeum, to jest szansa na przesłanie prawdy. Jestem za tym aby to muzeum powstało.

 10. MarianK mówi

  Muzeum jak kazde inne, to będzie państwowe nie Rydzyka

  1. Dik mówi

   Nie masz racji. Muzeum tworzone jest na konstrukcji finansowej muzeum Polin. Ta konstrukcja przewiduje sfinansowanie i utrzymywanie ze środków państwa i zerowy wpływ państwa na prezentowane tam treści. Jako obywatel protestuję przeciwko takiemu wydatkowaniu publicznych pieniędzy.

 11. Czesław mówi

  To, czego dopuścili się wobec Polaków Żydzi na Kresach po 17 września 1939 roku miało charakter zbrodni. Premier rządu RP na Emigracji gen. Władysław Sikorski 11 czerwca 1942 roku, w depeszy do przedstawicieli Agencji Żydowskiej, zapytał:
  „Dlaczego jednak dotąd oficjalne koła żydowskie nie potępiły jawnej zdrady i innych zbrodni, jakich się wobec Polski i polskich obywateli dopuszczali przez cały czas okupacji sowieckiej?” Odpowiedzi do dzisiaj brak. https://wolna-polska.pl/…/prof-jerzy-robert-nowak…

  Dowódca AK, gen. Stefan Rowecki-„Grot”, 25 września 1941 r. napisał, „ Żydzi są dla NKWD nieocenionym wprost biczem przeciw ludności polskiej”. A w świetle nowelizacji ustawy o IPN warto zacytować J.Piłsudskiego „Uległość i pokora tylko do większej niewoli prowadzi”.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.