Jatki w Katalonii to prawdziwy obraz „wartości europejskich”. Bierzmy przykład z Europy pierwszej prędkości!

fot. twitter
9

Katalońscy separatyści postanowili zrobić referendum niepodległościowe. Jest mi zupełnie obojętne, czy Katalonia będzie częścią Hiszpanii, czy nie. Jest mi zupełnie obojętne, dlaczego Katalończycy postanowili zrobić referendum. Nie zamierzam analizować tu sytuacji z 1936 roku, gdy Katalonia stała się czerwonym bastionem wspierającym Republikę, którą Stalin wziął pod swoje skrzydła. Nie będę też rozwijać tematu Ruchu Autonomii Śląska, który kibicuje separatystycznym ciągotom Katalończyków. (Tak przy okazji, RAŚ należy zdelegalizować, zanim będzie za późno). Nie będę pisać o tym, że tak naprawdę poszło o kasę, bo rząd Hiszpanii położył łapę na katalońskim budżecie. To nie jest w tej chwili istotne. Najważniejsze jest co innego – w Katalonii doszło do scen, które w Polsce pamiętamy z czasów rządów Platformy Obywatelskiej, gdy policja bez pardonu pałowała obywateli. I tak jak za rządów PO, tak i dziś Komisja Europejska zrobiła dzióbek i udaje, że jest ok. Dlaczego? Bo tak właśnie wyglądają te słynne „wartości europejskie”. Wpierdol, wpierdol i gęba na kłódkę.

Przepraszam za użycie tak dosadnego słowa, ale inaczej opisać tego się nie da. Bez względu na motywację separatystów i argumenty przeciwników katalońskiej niepodległości, policja bez pardonu lała ludzi, którzy szli do urn wyborczych. A co na temat referendum miał do powiedzenia rzecznik Komisji Europejskiej? Oto cytat: „Będziemy, tak jak wszyscy inni, przyglądać się rozwojowi sytuacji”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wzruszające, prawda? Gdy w Polsce kornik drukarz niszczy Puszczę Białowieską, KE staje w obronie kornika drukarza i pozywa nas przed Trybunał Sprawiedliwości UE. Gdy Polska mówi „Stop islamizacji Europy” i odmawia przyjmowania muzułmańskich nachodźców, KE straszy, że nałoży na nas gigantyczne kary finansowe. Gdy Polska reformuje sądownictwo wzorując się na prawodawstwie krajów zachodnioeuropejskich, KE wszczyna wobec nas procedurę o naruszenie praworządności. A gdy w Katalonii policja brutalnie leje obywateli, którzy postanowili zagłosować, KE „przygląda się rozwojowi sytuacji”. Kpina? Żarty? Farsa? Nie, to po prostu te słynne „wartości europejskie”. A konkretnie – Himalaje hipokryzji, którymi szantażuje się niepokornych.

Mam zatem taki oto apel do Prawa i Sprawiedliwości: zróbcie z KODziarstwem i UBywatelami RP to samo, co hiszpańska policja zrobiła z Katalończykami, którzy postanowili demokratycznie zdecydować o swoim losie. To przecież działanie wpisujące się w „wartości europejskie”, prawda? Skoro w Polsce jest faszyzm i totalitaryzm, bo nikt pałą nie dostał na nielegalnej demonstracji, to może czas wytępić ten „faszyzm” i w imię europejskiej demokracji lać kogo popadnie? Tak jak na filmach poniżej, którym Komisja Europejska przygląda się z pobłażaniem, czekając na „rozwój sytuacji”.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. UCHOdźca mówi

  Czemu kur…. Tak nie „pałują” muzułmanów co ich mordują?! Nie wnikam czy Katalonia może się usamodzielnić, czy też nie. Ale przez takie podejście go trzymam za nich kciuki oby odcieli się od unijnej Hiszpani!!! A tym psom bez wyjątku miesiąc więzienia bez zamiany na inny wyrok!!

 2. ania mówi

  Hipokryzja, hipokryzja i jeszcze raz hipokryzja. Brak słów, ale chociaż teraz będziemy mieli w rękach argumenty, gdy te miernoty z KE będą nam zarzucać brak demokracji.

 3. Hammurabi mówi

  Patrzę, patrzę i oczom nie wierzę! Jacy ci policjanci odważni, silni i obcy. Z jaką wprawą i poświęceniem kopią leżących, wyszarpują za włosy, siedzących, rzucają kobietami, obalają starców i… psy… Pewni swej „mocy” i bezkarności. Zwiezieni zapewne z innych regionów Hiszpanii… Tfu! Władze w Madrycie same jeszcze o tym nie wiedząc, podpisały w ten sposób (póki co odroczony) wyrok na siebie samych. A swoją drogą, to ciekawi mnie jak ci „rycerze” dali by sobie radę z równorzędnym siłowo przeciwnikiem, z tłumem rozwrzeszczanych muzułmańskich imigrantów, też przecież bezkarnymi.

 4. test24 mówi

  Proszę Panią „M.” o komentarz do tych wydarzeń i czemu to jest niby lepsze od Białorusi, którą się nas straszy?

 5. test24 mówi

  Widzieliście ten skok policjanta ze schodów na drugim nagraniu?! Przerażające!

 6. Spostrzegawczy mówi

  Wielka szkoda, że takie ruchy separatystyczne nie dotyczą naszych odwiecznych wrogów jak Niemcy, Rosja, Izrael wraz z diasporami, Ukraina czy Litwa.

 7. jacek z mówi

  Teraz wiemy jak powinno sie traktowac nielegalne demonstracje KOD i tych „Obywateli” RP. Komisja Europejska bedzie tak jak wszyscy inni, przyglądać się rozwojowi sytuacji, Komisjo trzymamy Cie za slowo!!!

 8. Gustavo mówi

  Plany i zamierzenia Masoneri…New World Order ( Nowy Porzadek Swiata)…Swiatowej organizacji zydow chazarskich co do Europy a w szczegolnosci do Polski zaczynaja przyjmowac niepokojace etapy nasilenia i zaciesniajacej sie wrogosci…Jezeli Europejczycy Narodowisciowcy sie nie Przebudza i nie Zjednocza w jeden wielki Ogolno-Eropejski Ruch Oporu przeciwko opresji zydostwa chazarskiego…ukraincow-banderowskich i szwabow komuchow powiazanych z nimi to…ONI !!!…w bardzo niedlugim czasie doprowadza do takiego zniewolenia i upodlenia nas wszystkich ze to w konsekwencji skonczy sie ogromnym rozlewem krwi !!!…taka jest moja wizja i odczucie w tej kewstji…obym sie mylil ale wszystko przemawia za tym ze moze byc nawet jeszcze duzo gorzej !!!…

  WAZNE !!!…
  KONGRES W BERLINIE TE UCHWAŁY ZMIENIĄ POLSKĘ NA ZAWSZE !!!…

  https://www.youtube.com/watch?v=kyEFZnKszxQ

  UWAGA !!!…
  CZ.2 KONGRES W BERLINIE TE UCHWAŁY ZMIENIĄ POLSKĘ NA ZAWSZE …

  https://www.youtube.com/watch?v=KocCcGvLxgw

  CZ.3 KONGRES W BERLINIE TE UCHWAŁY ZMIENIĄ POLSKĘ NA ZAWSZE …

  https://www.youtube.com/watch?v=NfM_1N33bFE

 9. Sebastian mówi

  Jak sie pisze „katalonscy separatysci”, to mozna przyklasnac Policji, ktora slusznie paluje separatystow broniac jednosci monarchistycznej Hiszpanii. Ale jak powiemy, (a prawicowy portal powinien uzywac tego okreslenia na separatystow katalonskich, moim zdaniem), ze palowani byli KATALONSCY PATRIOCI, to zmienia postac rzeczy, i nalezy tylko wspolczuc Hiszpani, a popierac patriotow, ktorzy slusznie chca sie uwolnic od kurestwa z Madrytu.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.