„Jak przekonać do przyjmowania imigrantów”. Biskupi z całej Europy obradowali w Sztokholmie!

Obrady biskupów odbywały się od 13-15 lipca 2018 z inicjatywy Rady Konferencji Biskupów Europy (CCEE). Główny temat spotkania brzmiał: „Ruch ludzkości: przepływ migrantów i wiadomości. Dialog i komunikacja na rzecz kultury spotkania”
11

Biskupi z całej Europy zjechali się do Sztokholmu, stolicy Szwecji, by debatować nad tym, jak przekonywać społeczeństwo do przyjmowania imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu w europejskich krajach. Obrady odbywały się od 13-15 lipca 2018 z inicjatywy Rady Konferencji Biskupów Europy (CCEE). Główny temat spotkania brzmiał: „Ruch ludzkości: przepływ migrantów i wiadomości. Dialog i komunikacja na rzecz kultury spotkania”. Jak podaje Katolicka Agencja Informacyjna jednym ze szczegółowych tematów było: „Jak formować ludzi, a w szczególności katolików do odpowiedniego stosunku do fenomenu migracji?”.

– Jako chrześcijanie wszyscy jesteśmy pielgrzymami w drodze do Królestwa Bożego. Jeśli będziemy naprawdę świadomi tej łaski, będziemy również w stanie stać się bardziej otwartymi i przyjmującymi wobec tych wszystkich migrantów, których Bóg nam posyła – mówił kard. Anders Arborelius OCD, biskup Sztokholmu oraz przewodniczący Sekcji ds. Migrantów działającej w Komisji ds. Duszpasterstwa Społecznego Rady Konferencji Biskupich Europy (CCEE), równocześnie dopuszczając się obrzydliwej manipulacji.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Purpurat nie zaznaczył, że przybywający do Europy imigranci, w zdecydowanej większości nic z pielgrzymów w istocie nie mają. Jedni to łowcy łatwych pieniędzy, drudzy to ofiary manipulacji ich przywódców religijnych, którzy wmówili im, że Europa to raj na ziemi, a jeszcze inni to ofiary propagandy, którą rozpowszechniają kreatorzy holokaustu na Bliskim Wschodzie. Czy takich ludzi winniśmy przyjmować z otwartością? Czy ksiądz arcybiskup wpuszcza do swojego pałacu złodziei, nierobów, rozbójników, wyzyskiwaczy i islamskich fundamentalistów? Czy ksiądz arcybiskup nie wiem, że zanim zabierze się za pomoc dla „potrzebujących imigrantów”, najpierw winien zapewnić bezpieczeństwo w swoim domu? Czyżby nie znał słów Nowego Testamentu: A jeśli kto nie dba o swoich, a zwłaszcza o domowników, wyparł się wiary i gorszy jest od niewierzącego (1Tm 5,8)? Jakie świadectwo wystawia o sobie kard. Arborelius i reszta hierarchów? Czyż – jak mówi Słowo Boże – nie w Sztokholmie nie dopuścili się grupowej apostazji?

Jednak gdyby tego było mało, podczas konferencji dopuszczono się jeszcze jednej manipulacji. Obronę życia bezbronnych i nienarodzonych dzieci powiązano z obroną życia imigrantów. Stwierdzono, że jedno nie może istnieć bez drugiego.

Sztokholm to miejsce symboliczne. Szwecja od lat uważana jest za jeden z najbardziej zislamizowanych krajów w Europie, a inicjatorkę przyjmowania muzułmanów do Szwecji, szefową MSZ z Socjaldemokratycznej Partii Robotniczej Margot Wallström, papież Franciszek stawia za wzór do naśladowania.

Przywróćmy Kościół w ręce chrześcijan.

Źródło cytatów i informacji: eKAI

Przeczytaj także:

Franciszek znów zaparł się wiary! Nazwał uchodźców „wojownikami nadziei”, przestrzega przed nacjonalizmem i gloryfikuje „marzenia” UE

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. The indoraptor mówi

  Jak biskupi chcą sprowadzać uchodźców to tylko do swoich pałaców! Ja nie przyjmę ani jednego uchodźccy – nie ważne czy to będzie kobieta, mężczyzna czy dziecko! W Polsce mamy swoje problemy i nie kalkuluje się nam sprowadzać ich więcej! A tak na marginesie – to jeśli jakiś uchodźca spróbuję mnie zgwałcić to będę się bronić i nie będzie taryfy ulgowej! Największą hańbą dla Polskiego kościoła jest to że tacy ,,duszpasterze” jak lemański dalej posługują zamiast siedzieć w klasztorze na odludziu!

 2. Krzysztof mówi

  Kościół Katolicki to bardzo zamożna firma – tak można powiedzieć . Posiadają pola ,lasy i budynki , w których można zakwaterować tych nachodzców. Nie mówiąc o tym ile maja pieniędzy . Skoro ich stać na utrzymywanie nałożnic ich dzieci , kochanków pedofili itd to nich płacą z własnego konta. My wierni – nie udzwigniemy tego. Podzielcie się majątkiem (naszym majątkiem, bo to nasze ofiary ) i trzymajcie ich w swoich pałacach. Zobaczymy jak długo to potrwa. Żyjeie ponad stan i to od barzo dawna – po co wam to? Gdzie skromność , gdzie przykazania , których nam wiernym każecie przestrzegać?

 3. Robert mówi

  To już koniec świata ,biskupi katoliccy debatują w Szwecji!!!Jaja i cyrk na drewnianych kołach, i szukają tam sposobów formowania nowego człowieka.Ponieważ z gliny go nie ulepią,najlepiej niech wszystkich zaszczepią czipem radiowym i wszelki opór będą mieli z głowy,będą też musieli wybrać papieża psychotronika zeby nauczał po nowemu

 4. Jolka mówi

  Dlatego czas na Ruch 11 Listopada jedyna nadzieja dla Polski !
  Codziennie bieżące komentarze o 13 tylko w Biblii jest prawdziwa mądrość ,Polacy obudźcie się bo jak tak dalej pójdzie to niedługo ostatni Polak zgasi światło …..

 5. Hammurabi mówi

  “Pasterze”… Wpuszczający wilki do owczarni… Kretyni, czy może jednak nie? Może jednak banda szujów, różniąca się od lewackich dewiantów jedynie strojem?
  Może pod grubą warstwą mułu jest jeszcze drugie dno?
  “Jak formować ludzi”? A może jak dezinformować ludzi, jak sprawić, by wystawieni na bezpośredni kontakt z pozbawionymi wielu istotnych cech ludzkich stworzeniami, nie okazywali niepokoju, nie protestowali?
  Pławiący się w dobrobycie niewyobrażalnym dla owieczek, purpuraci udowadniają z dniem każdym, iż orwellowskie świnie w porównaniu z nimi miały jednak charakter!

 6. Zbyszek mówi

  Przyjechali debatować nad swoją TRUMNĄ!

 7. Paweł mówi

  Kowalski z Chojeckim już od dwóch lat o tym mówią. Głoszenie prawdy nazywane jest sekciarstwem.

 8. Mirek mówi

  ze kościół to zydokomuna jak pzpr to ja wiedziałęm juz w 1984 i przestałęm chodzić na lekcje religi

  1. Andrzej Józef mówi

   Paluszek i główka to szkolna wymówka.
   Poszukaj innej spiewki dlaczego przestałes chodzic na religię.
   Kościół jest święty.
   Ludzie co co prowadzo kościół so czasami nieświęci.
   Większosc Kapłanów ma prawdziwe powołanie.
   So I czarne owce.
   Ksiodz nie zostaje Pedofilem.
   Pedofil zostaje Księdzem I krzywdzi dzieci.
   Którzy opuszczo Kościół nie wolno ich krytykować.
   Czasami była presja rodziców (honor mieć kśiędza w rodzinie),czasami zawód miłosny,czasami pochopna decyzja szybko zostanę Biskupem,można też poznac taki delikatny maminsynek który ma pretęsje do całego Świata.
   Jan Paweł ||groził takiemu Revolucjoniscie w Nikaragua.

 9. Eltor mówi

  Cóż, KK dba o własne interesy & wpływy, a te są bezpośrednio zależne od ilości wiernych. Tymczasem laicyzująca się od dawna Europa, na terenie której wpływy coraz większe zdobywa islam, powoduje, że KK tu traci na znaczeniu.
  Tymczasem sam KK określa Afrykę mianem kontynentu przyszłości. Ma tam największy przyrost wiernych z powodu ogromnego przyrostu naturalnego i najwyższego wskaźnika konwersji.
  Więc ściągając ich tutaj spowoduje wzrost swojego znaczenia.
  Ludzie zapominają, zwłaszcza w Polsce, że KK już dawno nie jest europejski. My tu w swoistym rezerwacie funkcjonujemy i mało kto w ogóle kojarzy Kościół jako światową organizację. Większości wydaje się, że to jest ta sama organizacja, co 100, 200 czy 300 lat temu.
  Notabene, śmiać mi się chciało, gdy w 2015 kiedy rozpoczynała się ta inwazja, mnóstwo ludzi w Kościele postrzegało obrońcę i element jednoczący. Gdy wspominałem coś na kształt tego, co wyżej napisałem, to patrzyli jak na kosmitę.
  To dopiero musi być dysonans dla takich ludzi, gdy dziś czytają takie info!

 10. Pola kowalska mówi

  Purpurowa swolocz nazywajaca sie biskupami kardynalami niech jada na bliski wschod nawracac WOJOWNIKOW NADZIEJI na ich ziemiach niech nawracaja islam hindusow i kogo tylko chca .Zobaczymy jak ta zabawa bedzie trwala dlugo niech rusza tluste dupy i won nauczac SLOWO BOZE przeciesz skladali przysiege BOGU nie jakiemus ojczymurkowi ze zrodel Amazonki

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.