Jak działacze PSL fabrykę budowali. Sprawę bada prokurator i CBA

fot. youtube
3

Tvp.info podało dziś taką informację: „30 km od Olsztyna powstaje duża fabryka za prawie 800 mln zł, która ma produkować płyty dla przemysłu drzewnego. (…) W tle gigantycznej inwestycji pojawiają się działacze PSL. Jeden kupił ziemię, którą Kamil Kozłowski, burmistrz Biskupca i jednocześnie działacz Ludowców, wskazał jako lokalizację pod budowę fabryki. Starosta olsztyńska, również działaczka PSL, której urząd wydawał decyzje budowlane, zarobiła na sprzedaży nieruchomości, a kolejny działacz Ludowców, radny miejski z Biskupca, dostał pracę w spółce budującej fabrykę.(…) Prokuratura Okręgowa w Olsztynie wszczęła śledztwo w sprawie niedopełnienia obowiązków służbowych przez włodarzy Biskupca. Z kolei CBA interesuje się aportem ziemi, które miasto wniosło do swojej spółki, a następnie bez przetargu sprzedało firmie, która buduje fabrykę dla austriackiego Eggera”.

Nie ma szczęścia burmistrz Biskupca. Kilka lat temu, jeszcze jako zastępca burmistrza, forsował budowę 40 gigantycznych wiatraków w Obszarze Chronionego Krajobrazu, a gmina – łamiąc prawo – przyjęła od inwestora ponad 100 tys. złotych na sporządzenie miejscowego planu zagospodarowania. Inwestycję zatrzymał Wojewódzki Sąd Administracyjny uchylając wadliwe studium, a Kozłowski o mało nie dostał w dziób od mieszkańców wsi pod Biskupcem, gdy próbował ich przekonać, że wiatraki to dobry pomysł. Teraz ma na głowie prokuraturę i CBA za kombinacje przy budowie fabryki. Tak na marginesie, część raportu środowiskowego do tej inwestycji dotyczy innego miasta, a budowa fabryki prawdopodobnie doprowadzi do zanieczyszczenia podziemnego zbiornika wody pitnej.

Tak właśnie wygląda ta wychwalana przez totalną opozycję Polska samorządowa w PSL-owskiej pigułce.

Źródło: tvp.info

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Anka mówi

    Dziennikarz zapomniał dodać, że fabryka Eggera ma powstać 28 metrów (!!!) od granicy najbliższego osiedla domów jednorodzinnych, tuż przy jeziorze, gdzie ten sam burmistrz zrobił ścieżki rowerowe i gdzie spacerują rodziny z dziećmi, kobiety w ciąży i inni mieszkańcy. Wszyscy skupiają się na przekrętach wokół zakupu ziemi, a jakoś zapominają o tych, co mają potem oddychać wyziewami z fabryki…

  2. Krystian mówi

    ta historia to esencja PSL-u

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.