Jacek Międlar na „czarnej liście” Rzecznika Praw Obywatelskich

Jacek Międlar/ fot. twitter
19

Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar wystosował pismo do Prokuratora Generalnego-Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, w którym wyliczył 30 postępowań dotyczących „przestępstw motywowanych nienawiścią”. Część z tych postępowań została umorzona, część nadal jest w toku. RPO zwraca się do Prokuratora Generalnego o potwierdzenie, ewentualnie ustalenie, aktualnego stanu prawnego i faktycznego każdej z tych spraw. Występuje też o ich szczegółową analizę oraz ocenę, czy postępowania prowadzone były prawidłowo, a postanowienia o umorzeniach lub odmowie wszczęcia śledztw znajdują uzasadnienie w przepisach prawa i zgromadzonym materiale dowodowym.

Czym de facto jest pismo RPO? To po prostu ubrany w urzędniczą formę szantaż wobec ministra Ziobry, którego celem jest wymuszenie na prokuraturze zaostrzenia kursu wobec osób oskarżanych o tzw. mowę nienawiści. Oczywiście, na „czarnej liście” Bodnara znalazł się Jacek Międlar, którego „obrońcy demokracji” chcieliby wysłać do więzienia. Za co? Za całokształt.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Rzecznik Praw Obywatelskich jest ewidentnie zaniepokojony tym, że Jackowi nadal nie postawiono zarzutów w postępowaniu dotyczącym jego publicznych wypowiedzi w latach 2016-2018, w tym za słynne kazanie białostockie, które – jak pisze Bodnar – „mogło wypełniać znamiona przestępstw publicznego nawoływania do nienawiści i publicznego znieważania osób narodowości żydowskiej lub wyznawców judaizmu”. „Z Prokuratury Okręgowej w Białymstoku Rzecznik otrzymał wyjaśnienia, iż w sprawie tej Jacek M. ma status podejrzanego, a sporządzone wcześniej postanowienie o postawieniu mu zarzutów nie zostało ogłoszone, gdyż jego konstrukcja prawna wymaga dalszej weryfikacji” – wskazuje w swoim piśmie RPO. Lista postępowań wymienionych przez RPO i pełna treść pisma TUTAJ.

Warto uważnie przeczytać całe pismo Adama Bodnara, żeby uzmysłowić sobie, jakie są priorytety Rzecznika Praw Obywatelskich. Pisze on wprost, że zalicza do nich „przeciwdziałanie zjawiskom dyskryminacji, rasizmu i ksenofobii w Polsce”. Zważywszy na fakt, że ten wytrych jest wykorzystywany do stygmatyzowania i cenzurowania szeroko pojętej prawicy, sprawa jest jasna: Adam Bodnar jest rzecznikiem lewicy zajmującym się nękaniem prawicy. Nic dziwnego, że w swoim piśmie powołuje się na wyniki badań dr hab. Michała Bilewicza, dla którego prawica to „nacjonalistyczni durnie” (jak napisał na Twitterze o Rafale Ziemkiewiczu).

W swoim piśmie RPO Adam Bodnar powołuje się na orzecznictwo Europejskiego Trybu Praw Człowieka, z którego ma wynikać, że organy ścigania są zobowiązane do „zachowania pewnej szczególnej staranności” w ustalaniu motywów sprawcy przestępstwa i do ustalenia, jaką rolę w jego działaniu ogrywały uprzedzenia lub nienawiść do określonej grupy społecznej. Rozumiecie? Nie chodzi wyłącznie o to, żeby ustalić, czy doszło do przestępstwa i ukarać sprawcę. Chodzi o to, żeby ustalić, czy sprawca kierował się uprzedzeniami lub nienawiścią. Jeśli zatem Polak pobije Polaka, to jest to po prostu pobicie. Ale jeśli Polak pobije Żyda, to trzeba ze szczególna starannością sprawdzić, czy nie jest to pobicie motywowane uprzedzeniami i nienawiścią. A jeśli Żyd pobije Polaka? Oj, to z pewnością jest obrona przed uprzedzeniami i nienawiścią!

Mam nadzieję, że minister Ziobro dokona tzw. klasycznego olania pisma Bodnara, czyli kurtuazyjnie odpisze, że trzyma rękę na pulsie i wszystko jest w najlepszym porządku. Mam nadzieję, że postępowanie przeciw Jackowi Międlarowi zostanie w końcu umorzone, bo zarzuty są po prostu idiotyczne. Mam też nadzieję, że po zakończeniu kadencji Adam Bodnar odejdzie w urzędniczy niebyt. Tak zideologizowanego pseudo-rzecznika praw obywatelskich jeszcze nie było.

Przeczytaj też:

J. Międlar: Hodowanie konfidentów i szkolny ołtarzyk dla Adamowicza

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Zbulwersowany mówi

  Bodnara powinien czekać Trybunał stanu w przyszłej Wolnej Polsce. To jeden z większych polakozercow i antypolskich pajacow.

 2. Ania mówi

  Może Jacek Międlar jako Rzecznik Praw Polaków opracuje swoją czarną listę i dostarczy ją prokuraturze za pisemnym potwierdzeniem odbioru, żeby sprawom nadać formalnego toku.

 3. Paweł mówi

  Panie Jacku mimo że od dawna jestem za panem i zdarza mi się wpłacać jakieś drobne datki na pana działałalnoc to dziś obejrzałem na yt materiał z jasnej stronie mocy o agentach i jest tam pan wymieniony jako agent Watykanu i syjonista , i czy mógłby się pan odnieść pod tym komentarzem do tego q także czy to że Braun jest żydem i agentem Watykanu to też prawda ?

  1. Jacek Międlar mówi

   Panie Pawle, każdy może nagrać filmik i powiedzieć o kimś, że jest agentem, watykańskim, żydowskim, syjonistą itd. A jakieś dowody w tej materii przedstawiono czy pan w szpiczastej czapce prezentował tylko owoce swojej mitomanii :)?

  2. Maciej mówi

   Zgadzam się z tym. Każdy człowiek coś mówi. Niektórym znanym (tak jak się pomyśli to z niczego), „podstawia się mikrofon”, potem puszcza się to jako przekaz, jako dowód na rację, jako prawdę absolutną.
   Wielu daje się na to nabierać.
   Głupota chce być często mądrzejsza, od mądrości.
   Największym problemem jest brak wiedzy.
   Jeżeli oddamy lewicy stery, demokracja się w Polsce skończy. Uznaniowo niech będzie to aktualny podział.
   Bzdury podawane publicznie są często dementowane, ale tego już się nie wspomina ludziom o innych poglądach politycznych i nie mogą oni sami wyrobić sobie zdanie. Ech.

  3. Paweł mówi

   Więc życzę powodzenia w walce o nasz kraj bo boję się z Żydki przejmą ten kraj całkowicie , i jeszcze pytanie na kogo wg pana głosować w następnych wyborach bo wg mnie jedyna nadzieja w tej chwili to koalicja Ruch narodowy Korwin i Braun

  4. Maciej mówi

   Też tak uważam. Całe szczęście że siły połączone. Prawica nie może się rozdrabniac. Przekaz też jest ważny. Musi być dobrze przemyślany.

  5. Spostrzegawczy mówi

   Dla oszołomów nienawidzących katolików każdy katolik to tzw. agent Watykanu. Stolica Piotrowa jest bowiem centrum katolicyzmu i dlatego słudzy protestanckiego Berlina, Londynu czy Nowego Jorku, prawosławnej Moskwy, talmudycznego światka czy też rodzimowierców ( tych od kultu kamienia łupanego )będący sługami a może i agentami heretyków czy innowierców czy pogan dezawuują nas – katolików – naród wybrany Chrystusa, ignorując fakt, że na tej skale Piotrowej Pan Jezus Chrystus ustanowił praktycznie Swój jedyny Święty Kościół. Ale skąd łączenie tzw agentury Watykanu z agenturą Izraela ? Kościół katolicki jest nowym Izraelem, mistycznym Ciałem Chrystusa, który nie ma nic wspólnego ze współczesnym państwem Izrael, z jego władzami czy ustrojem, a wprost przeciwnie.

  6. Halina mówi

   Czy na potwierdzenie tego zacytuję Pan chociaż jeden wersję z Nowego Testamentu.

 4. Hammurabi mówi

  Obawiam się, że byłaby to nie „lista” a opasłe tomisko.

 5. narodowiec mówi

  Panie Jacku, jestem z Panem w tej walce o przyszłą Wolną Polskę ! Dziękuję, że Pan walczy, bo walczy Pan też w moim imieniu ! Niech Pana za to Bóg błogosławi i wielkie „Bóg zapłać” za wszystko!!! Zwyciężymy !!!

 6. #R mówi

  Mowienie prawdy w tych czasach nazywa sie mowa nienawisci. Jakby polacy przeczytali Talmud to by zrozumieli o co tu wszystko chodzi

 7. Greg mówi

  Panie Jacku jestesmy z Panem !!!!

 8. marju73 mówi

  Pamiętajmy że żydoDobra Podmiana trzyma go na stołku.

 9. Normalny mówi

  Zdaje się, że nie tak dawno była podpisywana przez internautów petycja w sprawie natychmiastowego odwołania Bodnara z funkcji RPO. I co ? I nic. Nadal knuje, judzi i broni praw wszystkich tylko nie Polaków, polskich patriotów i katolików, co jest oznaką jawnego antypolonizmu i antykatolicyzmu. Powinien za to natychmiast być pociągnięty do odpowiedzialności i dyscyplinarnej i karnej.

 10. Mieczyslaw mówi

  To Bodnar podsyca nienawisc !!!

 11. Bliźni mówi

  Podobno w KK jest przykazanie że. Trzeba miłować bliźniego jak siebie samego. Jak zatem Pan Jacek musi siebie nienawidzić, skoro tak nienawidzi innych bliźnich. W szczególności tych o których pisze nieprzychylnie. Życzę Panu więcej miłości do bliźniego. Pozdrawiam

  1. Vilq mówi

   Taaa! Już ty najwięcej miłujesz bliźniego! 😛

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.