J. Międlar: WikiLeaks, Jarosław Kaczyński i mienie bezspadkowe. O co chodzi? [WIDEO]

Zrzut ekrany z portalu medianarodowe.com
15

Ze złem zwyciężymy tylko prawdą! To zasada, której się trzymam przy publikacji artykułów i komentarzy. Walka za pomocą narzędzi przeciwnika prowadzi do tego, że stajemy się tacy jak oni, a przy przewadze liczebnej wroga jesteśmy skazani na przegraną. Piszę to dlatego, ponieważ nie mogę pojąć, dlaczego dzień przed marszem przeciwko roszczeniom żydowskim i dwa tygodnie przed wyborami do Europarlamentu portal medianarodowe.com podaje na tacy pałkę do zatłuczenia Konfederacji i bolesnej prawdy o żydowskich roszczeniach.

WikiLeaks: Kaczyński w 2009 zobowiązał się do zapłaty roszczeń: „Decyzja już zapadła” – brzmi tytuł wpisu na portalu medianarodowe.com. Redakcja powołuje się w nim na raport WikiLeaks, z którego rzekomo ma wynikać, że Jarosław Kaczyński już 10 lat temu zgodził się na realizację żydowskich, bezprawnych roszczeń plemiennych. Nasz portal dotarł do notatki ze spotkania Kaczyński – Ash z 12 stycznia 2009 roku ujawnionej przez WikiLeaks. Treść notatki wskazuje, że klasa polityczna III RP jest całkowicie zgodna ws. żydowskich roszczeń majątkowych. Dokument ujawniony przez WikiLeaks to raport ze spotkania w Warszawie Jarosława Kaczyńskiego z Victorem Ashem. Raport zawiera wiele wątku, a jest wśród nich także ten dotyczący restytucji mienia żydowskiego [treść cytatu zgodna z oryginałem – przyp. JM] – czytamy na portalu. Chodzi tutaj o to, że punkt 7 z raportu, który za moment zacytuję, został utożsamiony przez redakcję portalu medianarodowe.com z realizacją bezprawnych żydowskich roszczeń majątkowych, chociaż nic na to nie wskazuje. To nadinterpretacja dająca paliwo do ataku, którego celem będzie kompromitacja „narodowców” zasiadających we władzach Konfederacji.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Oto fragment raportu:
7. Odpowiadając na pytanie, Kaczyński powiedział, że jest „przekonany”, iż Sejm uchwali przepisy prawa, dotyczące rekompensat za konfiskaty II wojny światowej i ery komunizmu. Dodał: „Prawo będzie przyjęte. Decyzja już zapadła. Nikt wpływowy w polskiej polityce nie będzie tego kwestionował. To jedynie kwestia czasu.” Wyjaśnił też, że jeśli notowania akcji spadną, rząd RP nie będzie w stanie wygenerować odpowiednich funduszy, pochodzących z prywatyzacji dużych przedsiębiorstw państwowych. Głośno rozważał czy dwudziestoprocentowa rekompensata, przewidziana przez obecnie obowiązujące przepisy prawa, będzie satysfakcjonującą odpowiedzią. Zauważył, że jako premier spotykał się z szeroką gamą opinii ze strony zaangażowanych środowisk żydowskich. Kaczyński powiedział także, że byłoby lepiej, gdyby porozumienie z organizacjami żydowskimi zostało osiągnięte przed uchwaleniem prawa, ale przyznał, że może to potrwać od dwóch do trzech lat.

Co wynika z tej notatki? Czy pojawia się w niej określenie „mienie bezspadkowe”? Czy Jarosław Kaczyński mówi o zwrocie majątków w całości czy o odszkodowaniu w wysokości 20% ich wartości? Czy Kaczyński mówi o zwrocie majątków osobom nieuprawnionym? Czy Kaczyński mówi wyłącznie o mieniu należącym do Żydów? Nic z tych rzeczy. Ewidentnie mamy natomiast do czynienia z zapowiedzią działań polegających na rekompensowaniu niektórych krzywd wyrządzonych osobom fizycznym wskutek przejęcia nieruchomości lub zabytków ruchomych przez władze komunistyczne po 1944 r. – tzw. duża ustawa reprywatyzacyjna – została przedstawiony w październiku ubiegłego roku. Jak wówczas informowano, przewiduje on m.in. takie rozwiązania jak rekompensatę w wysokości do 20 proc. wartości mienia przejętego przez państwo po 1944 r. czy zakaz zwrotów w naturze i handlu roszczeniami (za: https://www.prawo.pl/prawnicy-sady/ustawa-reprywatyzacyjna-jest-konieczna-uwazaja-prokuratorzy,309673.html [dostępność: 10.05.2019, godz. 21:57]). Co więcej, ten właśnie projekt, zwany dziś dużą ustawą reprywatyzacyjną, którą w 2018 roku przedstawił wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki zawiera wszystko to, o czym mówił Kaczyński w rozmowie z Ashem. I ten projekt ustawy został ostro skrytykowany przez Światową Organizację ds. Restytucji Mienia Żydowskiego. Do krytyki przyłączyły się amerykańskie środowiska żydowskie i amerykańscy senatorowie. W efekcie projekt ustawy nie został skierowany do prac w Sejmie RP, a co ciekawe ten projekt był wcześniej konsultowany ze środowiskami żydowskimi, o czym informował Patryk Jaki. W notatce z 2009 roku Kaczyński deklaruje, że projekt w sprawie odszkodowań za utracone mienie winien być konsultowany ze środowiskami żydowskimi. I tak było. To pokazuje, że w wypowiedzi Kaczyńskiego z 2009 chodziło o ustawę reprywatyzacyjną, a nie o realizację żydowskich roszczeń do mienia bezspadkowego.

Na tym nie koniec. Portal medianarodowe.com przytoczył raport WikiLeaks, z którego wynika, że Jarosław Kaczyński nie jest takim przesadnym syjonistą, ponieważ rozczula się nad losem mordowanych przez Żydów Palestyńczyków w Strefie Gazy (punkt 8. raportu), a przestrzegając przed rosyjskimi zakusami, argumentuje swoje zdanie jedynie inwazją Putina na Gruzję. Nic więcej. Lepszej laurki Jarosław Kaczyński nie mógł sobie wymarzyć.

O nierzetelnym artykule portalu medianarodowe.com, kilka godzin temu informowałem posła Roberta Winnickiego i Krzysztofa Bosaka i prosiłem o interwencję w tej sprawie.

Niech manipulacja portalu medianarodowe.com nie wpłynie negatywnie na nasz udział w manifestacji przeciwko ustawie 447. Spotkajmy się w Warszawie na Marszu przeciwko bezprawnym żydowskim roszczeniom.

Przeczytaj także:

J. Międlar: Kluby Gazety Polskiej porzucają tłustego propagandzistę [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Spostrzegawczy mówi

  To nie Polacy Żydom, ale Żydzi Polakom są winni gigantyczne pieniądze idące w dziesiątki bilionów dolarów z różnych tytułów m.in. Z tytułu udziału ok 150 tysięcy żołnierzy pochodzenia żydowskiego w zbrodniczej armii Hitlera, nawet 3 krotnie liczebniejszego ich udziału w zbrodniczej armii Hitlera, żydowskiego pochodzenia zbrodniczego dowództwa tych machin ludobójstwa. Można by długo wymieniać inne tytuły. Nie jest jak niektórzy twierdzą, że Żydzi nie mają legitymacji, aby od nich żądać roszczeń. Skoro oni mogą mieć legitymację do wysuwania roszczeń to logika dyktuje, że działa to w drugą stronę. Bo przecież mają swój sanhedryn i ponad nim stojący rząd zwany Gaonate. Żydzi już wiele razy w historii zbierali pieniądze na różne cele więc i tym razem muszą to zrobić. Na biednych nie natrafiło.

  1. Jan mówi

   Tak,swięta prawda

 2. Spostrzegawczy mówi

  Errata : liczebniejszy udział w zbrodniczej armii Stalina.

 3. Normalny mówi

  W prawie funkcjonuje zasada potrącenia. Jeśli Żydzi wychodzą wobec Polski ze swoimi uroszczeniami, to my nie uznając ich żądamy wobec nich naszych zasadnych roszczeń na zasadzie potrącenia i puszczamy ich tym samym z pustymi torbami w wyniku wyroków sądowych. Prawdopodobnie musielibyśmy zmienić w tym zakresie rozumowanie i orzecznictwo sądów co do stosowania zasady jednolitosci roszczeń, ale mamy mieć podobno wkrótce Wolną Polskę i wolne sądy.

 4. Flex mówi

  Bardzo rozsądny komentarz. Nadinterpretacja rozdęta do fake’a będzie przeciwskuteczna. Trzeba walczyć prawdą o prawdę i obnażać krętactwa i mataczenie przeciwników i nie rewanżować się błotem za błoto! Polacy oczekują uczciwości. Gdy jej brak politycy dokonują samospalenia swojej wiarygodności. Tak na politycznym śmietniku skończyło SLD, kończy PO, a niedługo ten los podzielą najbardziej skompromitowane „kanapy” ZP! Miejmy nadzieję, że w PISowskim stadzie jest sporo ludzi myślących samodzielnie, a nie shomogenizowanych żałosną propagandą,partyjniacką dyscypliną i hierarchią stada, gdzie przywódcy lansują potulnych i ślepoposłusznych wazeliniarzy!

 5. piotr mówi

  forumdlazycia Tradycji Katolickiej – Mordowano dzieci dla organów. Siedziba zbrodniczej organizacji w Izraelu. UWAGA! – DRASTYCZNE TREŚCI I ZDJĘCIA!

 6. piotr mówi

  Jair Lapid ponownie oskarżył Polaków o współudział w Holokauście i współpracę z Niemcami. Izraelski polityk domaga się też zwrotu mienia pożydowskiego.

 7. Daniel mówi

  Panie Jacku dlaczego Pana nie ma na Marszu przeciw 447?

  1. Katarzyna TS mówi

   Jacek był na marszu. Ja też. Relacja już jest opublikowana na wPrawo.pl

 8. Dinsdale mówi

  WikiLeaks! Bingo! Dzięki za wskazanie adresu, gdzie mamy tyle cymeliów na tacy!! Pierwsze lepsze: https://wikileaks.org/plusd/cables/08WARSAW1138_a.html
  Znowu Pani Ewa gra główne skrzypce. Czy spadł jej choć jeden rudy włos z głowy za to co zrobiła. Ale do rzeczy: notatka z 2008. Wiceminister Skarbu K. Łaszkiewicz i ówczesna minister w Kancelarii Prezydenta E. Junczyk-Ziomecka omawiają Specjalnym Wysłannikiem USA do spraw Holocaustu kwestię „rekompensat”. Co tam się nie wyprawiało! Przeczytajcie sami, zapewniam, że warto…

 9. Darek mówi

  Panie Jacku bardzo dziękuje ze po mimo kwestii zdrowotnych i kłopotów z psami 🙂 był pan w Warszawie na marszu. Miło było pana zobaczyć.

  1. Jacek Międlar mówi

   Dziękuję. Z psami żaden kłopot :).
   Do zobaczenia następnym razem 🙂

 10. Artur Urbański mówi

  Też jestem przeciw Jakubiakowi, a Całek to czysty PiSowiec. Wystarczy wejść na profil Całka na fb. A tak ogólnie to Konfederaci muszą wiele zrozumieć i wiele poprawić od środka bo nie katastrofa większa niż po wyborach do PE

 11. Bronek mówi

  Moim zdaniem tłumaczenie z angielskiego na polski fragmentu: ,,dotyczące rekompensat za konfiskaty II wojny światowej i ery komunizmu” jest dość luźne i wcale nie do końca jest pewne czy słowo konfiskata powinno się tyczyć obu członów.A na tym opiera Pan wszystkie dalsze wywody.

  To, że brakuje słowa bezdziedziczne, jest jak najbardziej zrozumiałe. Jego pojawienie się ograniczałoby już na starcie pole do manewrów.

  Moim zdaniem, stawiane tezy jakoby Kaczyński mówił wyłącznie o zwrocie mienia prawowitym właścicielom jest bardzo ryzykowne.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.