Izraelskie MSZ zadowolone z decyzji prezydenta Dudy. Izrael oczekuje zmian w ustawie o IPN

fot. pixabay.com
15

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Izraela z zadowoleniem przyjęło decyzję prezydenta Dudy o poddaniu art.55a ustawy o IPN ocenie Trybunału Konstytucyjnego. „Izrael nadal komunikuje się z władzami polskimi i wyraził zastrzeżenia dotyczące nowego prawa polskiego. Izrael zauważył, że polski prezydent skierował ustawę do Trybunału Konstytucyjnego w celu wyjaśnienia i wprowadzenia poprawek.”„Mamy nadzieję, że do czasu zakończenia rozpatrywania sprawy prze sąd, uda nam się uzgodnić zmiany i poprawki. Izrael i Polska ponoszą wspólną odpowiedzialność za badania i ochronę historii Holokaustu” – takie komunikaty pojawił się na twitterowym koncie izraelskiego MSZ.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jak widzicie, unik prezydenta Dudy jest przez Izrael traktowany jednoznacznie – ustawa ma być zmieniona. Czy to tylko żydowska hucpa, czy też może polskie władze złożyły taką obietnicę Izraelowi? Jeśli taka obietnica została złożona, to znaczy, że Trybunał Konstytucyjny będzie musiał uznać art. 55a za niekonstytucyjny. A to z kolei oznacza, że TK będzie musiał wydać decyzję sprzeczną z dotychczasową linią orzeczniczą dopuszczającą pociągnięcie do odpowiedzialności za nieprawdziwe i publiczne stwierdzenia obciążające winą za zbrodnie przeciwko pokojowi, ludzkości czy zbrodnie wojenne całego narodu czy państwa polskiego.

Jeśli natomiast mamy do czynienia z sytuacją, w której nie złożono żadnych obietnic stronie izraelskiej, w związku z czym TK orzeknie, że art. 55a jest zgodny z konstytucją, to antypolska jatka zacznie się na nowo. Tym razem będzie ostrzejsza. Kto się cofa, ten rozzuchwala agresora.

Źródło: twitter

Przeczytaj także:

Ustawa o IPN burzy przemysł Holocaustu, czyli o Żydach którzy pracowali dla Adolfa Hitlera

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Jowita mówi

  Pedagogika wstydu – po co dominować nad narodem zdominowanym przy pomocy terroru? To zawsze robi złe wrażenie. Lepiej, jeżeli w następstwie pedagogiki wstydu, ten naród zdominowany będzie miał poczucie wstydu wobec narodu dominującego. To wtedy bez terroru można nim rządzić. Lepiej, łatwiej, to jest taki cel.

  1. Robert B. mówi

   Próbowali dominować nad narodem niemieckim. Dostali taki łomot od nich, że do tej pory nie mogą się ocknąć.

 2. michu mówi

  Ta ustawa i tak ma furty (to nie to co „kłamstwo oświęcimskie”, badania naukowe, działalność artystyczna…

 3. michu mówi

  Ta ustawa i tak ma furty (to nie to co „kłamstwo oświęcimskie”), badania naukowe, działalność artystyczna…

 4. Jarek mówi

  owszem powinny być poprawki – zakaz talmudyzmu jako wybitnego przykładu skrajnej mowy nienawiści i wykreślenie wyłączeń dla sztuki i nauki – fałszywe filmy przedstawienia książki muszą przecież być karane- przecież co poza filmami czy książkami kształtuje pogląd??? Bez tych poprawek ta ustawa jest faktycznym bublem nic nie wnoszącym. Jeśli o takie poprawki chodzi Izraelowi to ok
  Wiem , ze to naiwne ale takie zmiany powinny być

 5. Robert B. mówi

  Żonka – pierwszorzędne korzonki… Autor hasła „Rzeczpospolita Przyjaciół”, w zębach zawoził Order Orła Białego żydowskiemu imperialiście, naszemu wrogowi Żydowi Szewachowi Weissowi do Izraela. Czego wy od takiego kogoś oczekujecie?

 6. Jarek mówi

  powiem inaczej – czego w ogóle oczekiwać po osobnikach i osobniczkach z tzw polskiej sceny politycznej od lewa do prawa?? Przecież wiemy kim są. Wiemy jak głęboko w d…. nas mają. Wiemy ze chodzenie na wybory i tzw głosowanie na mniejsze zło – to wszyto do niczego lepszego nas nie prowadzi. Fałsz oszustwo zakłamanie zdrada- to jedyne cnoty naszych politykierów bez względu na to jak słodko pierdzą przed kamerami.
  Trza się w końcu zorganizować i im podziękować pokazać drzwi i ciao bo inaczej będziemy zasuwać po śmietnikach za kawałkiem skórki od chleba we własnym kraju

 7. Kwal mówi

  Prezydent Duda to tchórz cierpiący na rozdwojenie jaźni. Niestety wpływ na tego człowieka żydówki Kornhauser jest ewidentny…

 8. Józef mówi

  Głupoty piszecie , szkoda czasu jadu słuchać.

 9. Alfonsominet mówi

  Polacy : Witold Gadowski, Jerzy Robert Nowak, Stanisław Michalkiewicz, Robert Winnicki, Grzegorz Braun.(dziękujemy !)
  Polskojęzyczni żydzi :Andrzej Duda, Mateusz Morawiecki, Paweł Kukiz, ministrowie Czaputowicz , Gliński itp…..(obraz nędzy i rozpaczy !)

 10. Teresa mówi

  Cóż,Duda pękł i uląkł się przed Żydami,w końcu i żona i córka do tego narodu należą,a pantoflarz Endrju nusi ich słuchać

 11. ibrahim ibn jakub mówi

  W dupie mam zadowolenie israelskiego msz

 12. Robert mówi

  Źródło niemieckiego wsparcia Izraelskiego budżetu przez dziesięciolecia prawdopodobnie zaczyna wysychać,kombinują jak tu teraz podoić jeszcze Polskę.Niemcy siedzą cicho.

 13. zj mówi

  Izrael zauważył, że polski prezydent skierował ustawę do Trybunału Konstytucyjnego w celu wyjaśnienia i wprowadzenia poprawek. —- Nie słyszałem aby prezydent mówił o wprowadzeniu poprawek ,rozumiem „możliwych”.ale tak jak napisaliście,przecież TK może ocenić że jest wszystko dobrze.

 14. Teresa mówi

  Cóż,Duda to zwykły tchórz,już kilka razy to pokazał.A kiedyś mówił w Telewizji że chciałby walczyć tak jak kiedyś AK z wrogiem.Guzik prawda.Jakby zdarzyła się taka sytuacja że trzeba by bronić naszego kraju,to Duda pierwszy by się ulotnił.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.