Izraelscy żołnierze przećwiczyli zajmowanie polskiego lotniska wojskowego

manewry Saber Strike/ fot. mon.gov.pl
21

Około 500 żołnierzy wzięło udział w ćwiczeniach w ramach operacji Swift Response-18 na lotnisku w Mirosławcu. To część manewrów Saber Strike-18, organizowanych przez Dowództwo Wojsk Lądowych Stanów Zjednoczonych w Europie.

Samoloty transportowe typu Galaxy i Hercules z żołnierzami na pokładzie wyruszyły z niemieckiej bazy lotniczej w Ramstein, by dotrzeć nad lotnisko w Mirosławcu około godz. 16. Tam blisko 500 żołnierzy wykonało desant. Zadaniem żołnierzy było opanowanie kluczowego obiektu. Na potrzeby ćwiczenia była nim 12. Baza Bezzałogowych Statków Powietrznych w Mirosławcu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Oprócz żołnierzy amerykańskich szkolą się też żołnierze Sojuszu Północnoatlantyckiego, czyli 6. Brygada Powietrznodesantowa z Krakowa, a także żołnierze z Włoch, Hiszpanii i z Izraela, który jest państwem partnerskim – powiedział oficer prasowy Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych kpt. Krzysztof Płatek. Dodał, że żołnierze Sił Obronnych Izraela w tego typu ćwiczeniach na wschodniej flance Sojuszu wzięli udział po raz pierwszy.

Międzynarodowe ćwiczenie pod kryptonimem Saber Strike-18, organizowane przez Dowództwo Wojsk Lądowych USA w Europie, jest ósmą edycją szkolenia organizowanego od 2010 r. W ćwiczeniu bierze udział około 18 tys. żołnierzy z 20 państw. Polska wystawiła drugą pod względem liczebności reprezentację żołnierzy (ok. 5 tys.), a także 1000 pojazdów i jednostek sprzętu wojskowego. Gospodarzem tegorocznej edycji Saber Strike jest Litwa. Ćwiczenie odbywa się też na Łotwie, w Estonii i w Polsce. Manewry potrwają do 15 czerwca.

Źródło: rmf24.pl

Przeczytaj też:

Ponad 2000 amerykańskich pojazdów wojskowych na polskich drogach. To ćwiczenia Saber Strike-18

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Spostrzegawczy mówi

  Jeszcze trochę, a żydostwo będzie lądować na budynkach naszych domów albo jeszcze gorzej, bo inne bezeceństwa – makabryczna powtórka z historii.

 2. aalfa.oomega mówi

  Z frontu walk w Polin
  Spiker zapowiada: za chwilę nadamy relację z frontu ciężkich starć w Polin. Najbardziej zaciekłe walki nasze oddziały toczą w okolicach i w samym mieście Kroke (Kraków). Jest tam nasz korespondent wojenny – major Jonny Izaraels.
  – Hallo Jonny!
  – [nieco przeciągając, podekscytowanym głosem à la Max Kolonko] Taaak! Siądźcie wygodnie w fotelach i oglądajcie! Za to pewno dowódca nagrodzi naszego kaprala tygodniową przepustką! To był piękny strzał! Trzeba go koniecznie zobaczyć na filmie w zwolnieniu! Buntownik po prostu nakrył się nogami! Z ponad dwóch kilometrów snajper naszej niezwyciężonej armii zastrzelił uzbrojonego tubylca! Prosto w głowę, gdy to zwierzę rzucało w naszą stronę kamieniami! Za chwilę też zastrzelił jego uzbrojonego syna, który puszczał podpalone latawce w narodowych barwach! W sumie dzisiaj nasz snajper może się poszczycić doskonałym wynikiem: na pewno trafił dwunastu nastoletnich gojów, którzy brali udział w nielegalnych rozruchach. Nie darmo generał-gubernator okupowanych terytoriów Michael Phollop dosłownie zasypał ulotkami w jidysz miasta oraz wsie. Ostrzegł w nich te brudne zwierzęta, że noszenie flag lub godła byłego ich państwa, świętowanie rocznic, wszelkie zgromadzenia, manifestacje, odmowa pracy, nie płacenie podatków, nie poddanie się chipowaniu, zakrywanie twarzy, rzucanie kamieniami, robienie wideo lub zdjęć, lub nagrywanie żołnierzy w trakcie wykonywania swoich obowiązków, a to w celu zakłócenia morale obywateli i żołnierzy lub w celu destabilizacji państwa, słowem: jakikolwiek opór w dowolnej formie – będzie karany śmiercią! Za masowe protesty gojów, by nauczyć ich moresu, nasza artyleria ulokowana na wzgórzu Vavele ostrzela późnym popołudniem położone poniżej miasto! I tak wiele dzielnic Kroke już płonie, a horyzont zasnuwa dym, gdyż nasze lotnictwo w wielu miejscach zrzuciło napalm! Podam też meteorologiczną ciekawostkę, że na niebie nad Kroke pojawiła się niezwykła chmura: Cumulus Flammagenitus. Takie obłoki pojawiają się podczas erupcji wulkanów czy pożarów buszu. Do ich powstania konieczna jest wysoka temperatura i sporo pary wodnej. Relacjonował: Jonny Izaraels.
  Wielu z Was pomyśli: to fikcja! To nie możliwe, nie w XXI wieku, nie w Europie!
  Czyżby?! Od drugiej połowy XX wieku armia USA na Bliskim Wschodzie realizuje cele polityczne planu tzw. ‘wielkiego Izraela’! Skutkiem tego izraelscy sąsiedzi (tej chwili jeszcze poza Iranem) zostali obdarzeni ‘amerykańską demokracją’, czyli chaosem i nędzą! A Żydzi bezkarnie uskuteczniają ludobójstwo na Palestyńczykach i Syryjczykach! A cały świat na to NIE reaguje!
  Nie w Europie? Przecież ‘demokrację’ pomogli też Amerykanie zbudować Ukraińcom nad Dnieprem! Z podobnym skutkiem!
  Mniej więcej od dwudziestu lat, tzn. od czasu, gdy przemysł holokaustu zgromadził dokumenty dotyczące pożydowskiego majątku w amerykańsko-izraelskim kondominium [(z łac. con- = 'współ-’, dominium = 'panowanie’) – kolonia lub inne terytorium zarządzane wspólnie przez dwa lub więcej państw-metropolii)] Polin – trwały przygotowania do zaatakowania naszego kraju. Filosemityzm i/lub zażydzenie rządzącej sitwy [wystarczy przypomnieć dowcip z okresu rządów premiera Mazowieckiego: Czym się różni rząd w Warszawie od tego w Tel Awiwie? W zasadzie niczym. Choć my mamy jednego Syryjczyka (nazwisko jednego z ministrów) – od tamtego czasu nie wiele się zmieniło!] oraz kompradorska uległość wobec mocarstw – ułatwiła im to. Podpisanie przez prezydenta USA D. Trumpa rasistowskiej ustawy JUST 447 stwarza prawny przyczółek do zagarnięcia naszego narodowego majątku, przechwycenia władzy w Polin i zorganizowania tubylcom ‘polskich obozów pracy’! W XXI wieku, w Europie – Holokaust nas również może spotkać!
  Już wcześniej Anglosasi wielokrotnie nas sprzedawali, przedostatnio: w Jałcie i Teheranie. Wtedy to spotykało nas ludobójstwo czy to z rąk niemieckich żołdaków, czy NKWD-owskich siepaczy. Baczmy, by historia znów się nie powtórzyła!

  1. Sam mówi

   Nie jest to śmieszne!!!!

  2. Marian Wiącek mówi

   Bardzo trafne. Czy mogę skopiować ten ten tekst i puścić go w obieg na pejs-zbuku i tłiterze?

  3. Hammurabi mówi

   Wolę inny scenariusz. Ten sam major Jonny będzie łamiącym się z rozpaczy głosem obwieszczał swoim współplemieńcom, że oto przeklęte polskie goje ośmielają się walczyć. Każdy budynek, każde drzewo, każdy kamień jest potencjalnym zagrożeniem. Zbuntowane jednostki wojska tubylczego, stawiają opór i przechodzą do ofensywy. Setki, tysiące dzielnych żołnierzy narodu wybranego poległo od ciosów w walce wręcz a ich broń która dostała się w ręce cywilów, teraz zabija następnych. Goje nie biorą jeńców. Są zamknięci na jakiekolwiek próby mediacji. Grupy operacyjne naszych komandosów zdziesiątkowane i pozbawione wsparcia rozpaczliwie wołają o pomoc. Straty w sprzęcie i ludziach wywołują panikę w oddziałach liniowych. Lotnictwo operujące w rejonie walk ponosi dotkliwe straty. Nasi bohaterscy lotnicy twierdzą, że woleliby dostać się w razie zestrzelenia w ręce muzułmanów, niż polskie. Trwają rozmowy pomiędzy naszym rządem a rządami Rosji i Niemiec w sprawie użycia broni masowego rażenia. Niestety. Rosja mówi stanowczo nie. Niemiecki minister obrony Abdul Azim po konsultacji ze swoim szwedzkim odpowiednikiem Imadem Udinem, zagrozili wręcz interwencją zbrojną. Premier Francji Zuhajr, wypowiedział się w podobnym tonie. Jakby tego było mało, według najnowszych doniesień w naszej amerykańskiej twierdzy, dochodzi do masowych pogromów. tysiące naszych braci ucieka w popłochu w kierunku granic z Kanadą i Meksykiem. Banki są sparaliżowane…

  4. aalfa.oomega mówi

   My mamy stary, zdezelowany sprzęt [chyba że noże kuchenne, kije i kamienie], oni – nowiutki [lotnictwo, rakiety, czołgi, etc.] + atomice…

  5. Hammurabi mówi

   Fakt. Jednak sam sprzęt to nie wszystko. A Atomu nie użyją, bo zbyt wiele by stracili. Ty, ja i inni – miliony innych – mamy w genach coś, czego inne nacje nie posiadają, tylko jeszcze nie zdajemy sobie z tego sprawy. To efekt wielu pokoleń walk o niepodległość. Dojdzie to do głosu, kiedy zobaczymy krew naszych rodaków rozlewaną przez obcych.

  6. aalfa.oomega mówi

   Pytanie: ilu jeszcze Polaków ma romantyczno-idealistyczne podejście i będzie walczyło za Ojczyznę, a ilu w codziennym kieracie zamieniło się w 'korpo-szczury’ dla których liczy się tylko 'materia’?!

  7. chrysler mówi

   he he , tak jakbym się z Tobą zgadzał , i śmieszno i straszno

  8. Tomasz mówi

   My jesteśmy u Siebie i czujemy się jak ryba w wodzie pozdrawiam

 3. katastrofa pisuarowo-parchowa mówi

  nie wierze!!!!!!!czy to sie dzieje na powaznie?!!!!Polin zajete przez parchow??????dobrz,ze mnie juz tam nie ma!

  1. aalfa.oomega mówi

   To taka gra wstępna 'stosunkiem’

 4. aalfa.oomega mówi

  Najważniejsze systemy informatyczne państwa całkowicie przestały działać. Niedostępne są Profil Zaufany, CEPiK, System Rejestrów Państwowych, ePUAP czy serwis obywatel.gov.pl. To rosyjscy hakerzy zaatakowali czy też MOSAD przejmuje POLIN?!

  1. chrysler mówi

   to jest przedsmak przyszłości , a bez łączności przegramy tak jak z Niemcami

  2. Hammurabi mówi

   I tu masz rację! Skłóceni wodzowie, podjazdowe wojenki lokalnych kacyków a do tego bezkarni zdrajcy, którzy nawet ochrony nie potrzebują.

 5. Gostek2 mówi

  Co siejecie wrogą propagandę.Bylo kilka krajów na tej akcji w tym i Izrael!

  1. aalfa.oomega mówi

   Jak puzzle złożymy w całość – to wtedy widać obraz; jak do JUST 447 dodamy imperialne plany 'Wielkiego Izraela’, w tym tzw. tworzenie suwerenności wyspowej na Ukrainie [tak po prawdzie Ukrainy nie ma; są żydowscy oligarchowie, którzy jak pasożyt żyją na UKR-ach] i w POLIN + judeofilna polityka władz tegoż kraju + pogłoski, że sprawa tych 300 bln $ została 'załatwiona’ [tzn. lud rzeczonego bantustanu tylko o tym jeszcze nie wie] – to lądowanie YUDE-spadochroniarzy może mieć wymiar symboliczny! [Pan mówi o Znakach]

 6. Mirek Mituta mówi

  Polacy! Dlaczego pozwalacie aby izraelskie wojska byly w Polsce. Czyzby to przygotowywania na przejecie niektorych miast polskich?! Zbrojcie sie, jezeli mozecie, gdyz „polski rzad” nie bedzie po waszej stronie tylko zydowskiej. Macie w Polsce Mosad i armie… dlaczego?!!! Zakupujcie bron od Ukraincow, oni maja po uszy! Zadajcie od rzadu wyjasnienia sytuacji i odeslania zydowskiej armii i mosadu do izraela!!! musicie cos zrobic, albo staniecie sie ruchomymi targetami bezbronnymi dla mosadu i zydowskich snajperow, tak jak to jest z Palestynczykami!!!

 7. Troll mówi

  Hm…Izrael jest państwem partnerskim – czy tylko -jak zwykle – państwem cwaniackim?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.