Izrael wygrał Eurowizję dzięki kradzieży! Czy stwierdzenie tego faktu to antysemityzm?

Netta Barzilai/ fot. twitter
15

W 2018 roku Izrael wygrał Eurowizję piosenką „Toy” w wykonaniu Netty Barzilai. Okazuje się, że „Toy” to plagiat. Sprawa została jednak rozwiązana w sposób polubowny, czyli poprzez ugodę, w wyniku której autor splagiatowanego utworu został dopisany do listy autorów „Toy”.

Podejrzenia, że „Toy” może być plagiatem wydanego w 2003 roku utworu „Seven Nation Army” The White Stripes, pojawiły się już kilka miesięcy temu. Obecnie nie są to już podejrzenia, lecz potwierdzony fakt. W lutym 2019 roku przedstawiciele Netty Barzilai i grupa Universal reprezentująca Jacka White z The White Stripes zawarli ugodę. W jej wyniku White został uznany współautorem „Toy” i wpisany na listę twórców piosenki obok Dorona Medalie i Stava Begera. Oznacza to, że najprawdopodobniej część tantiem będzie trafiać do kieszeni amerykańskiego muzyka.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Mój komentarz: Zapewne zastanawiacie się dlaczego piszę o tym dopiero teraz, chociaż news jest z lutego. Piszę dziś, ponieważ wcześniej jakoś mi ta informacja umknęła, a zastanawiam się, czy powiedzenie, że Izrael wygrał Eurowizję dzięki kradzieży, podpada pod antysemityzm. Skoro antysemityzmem jest protestowanie przeciw ustawie 447 legitymizującej działania na rzecz wyłudzenia haraczu, to zapewne każda wypowiedź, w której Żydzi są łączeni z działaniem nieetycznym musi być z automatu uznana za antysemityzm. I jeszcze jedno: czy etyczne jest branie udziału w Eurowizji organizowanej w Izraelu, który wygrał konkurs dzięki kradzieży? A może pytanie o etykę to też antysemityzm?

Źródło informacji: rmf.fm

Przeczytaj też:

Katarzyna TS: Irving NIE NEGUJE zagłady Żydów! PiS na smyczy „przedsiębiorstwa holokaust”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Robert mówi

  Z genealogii nazwy plemienia,,kradzieje,,wysuwają teorie o wspólnym z Polakami prawu do Polin ,ze stolicą w Krakowie.Od czasów, kiedy z Afryki kradli murzynów do niewolniczej na farmach roboty,Smok pod Wawelem ryczy z playback u do pustej groty,jak niemieckie Milli Vanilli

  1. piotr mówi

   internet – Nieudane lądowanie izraelskiego łazika na Księżycu.

  2. piotr mówi

   internet – USA w liście ostrzegają polskiego ambasadora. „Możecie wyjaśnić, jakie IPN ma plany?”

  3. piotr mówi

   prawy.pl Prezydent Zgierza a żydowskie lobby w Polsce.

  4. piotr mówi

   nacjonalista.pl Rok 1984, światowe żydostwo i tresura Polaków.

 2. Robert mówi

  Choć kradli serca fanów podczas imprezy,to dredy mieli trendy dzezy

 3. Robert mówi

  Nie ma się co dziwić sercowym wyborom Wandy,kiedy śpiewający Niemiec tańczy ,jak mistrz Ugandy

 4. Robert mówi

  Jeszcze jedno i finał.Ten na zdjęciu to Hellboy?

 5. Bolek mówi

  Mówmy prawdę i miejmy gdzieś żydowski antysemityzmek, wymysł żydowskiego półgłówka. Niech UDOWODNIĄ dzikusy chazarskie, że pochodzą od Sema bo na razie to ściema. Wszystko co żydowskie warte jest utopienia w kloace jak widać.

 6. Janusz I mówi

  Chęć Izraela zawaszczenia Księżyca , dzięki Bogu nie udała się.

 7. narodowiec mówi

  Szanowna Pani Katarzyno ! Osobiście w 100% podzielam Pani poglądy i mam W DUPIE to czy jakiś „osobnik” nazwie mnie antysemitą, bo to jest bez znaczenia. Uważam, że każdy w miarę uczciwy CZŁOWIEK powinien przyjąć takie stanowisko ! Żydzi ZAWSZE kradli, kłamali i oszukiwali więc jest to plemię niegodne mienić się CZŁOWIEKIEM ! Smutne to, ale PRAWDZIWE !!!

  1. Janusz I mówi

   Uważaj!!! Brudziński może dobrać się do Twojej DUPY!!!

  1. Janusz I mówi

   Widziałeś kiedyś ładną żydówkę???!!!

 8. Leon mówi

  Uczestnictwo w takiej Eurowizji jest bardzo niemoralne. Zostań w domu! (Które ukradłeś bardzo moralnie po tym, jak pomogłeś zamordować żydowskiego właściciela za butelkę wódki i kilogram cukru)

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.