Izrael chce decydować kto może przyjechać do Polski. Czy Polska ugnie się przed żydowskim żądaniem?

flaga Izraela/ fot. pixabay.com
11

Minister oświaty Izraela Naftali Bennett zaapelował w środę (20.03.2019) do władz Polski, aby nie zezwoliły na przyjazd brytyjskiego historyka Davida Irvinga oskarżanego o negowanie Holokaustu. Irving planuje odwiedzić m.in. dawne niemieckie nazistowskie obozy zagłady w Treblince, Sobiborze, Bełżcu oraz Majdanku.

Bennett wysłał pismo do ambasadora RP w Izraelu, Marka Magierowskiego, w którym wezwał polski rząd do uniemożliwienia Irvingowi i jego grupie wjazdu do Polski, w szczególności na tereny byłych obozów koncentracyjnych. „Bez wątpienia Irving głęboko urazi pamięć ofiar Holokaustu i wszystkich Żydów, jak również podsyci szalejący już ogień nienawiści i antysemityzmu, którego doświadczamy obecnie na całym świecie” – pisze Bennet. Czy Polska ugnie się przed żądaniem Izraela?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

„Jestem od wielu lat ofiarą niezwykle brutalnej kampanii zniesławiającej. Mówi się o mnie rzeczy straszne, oskarża o głoszenie poglądów, których w moich książkach po prostu nie ma. Mam zakaz wjazdu do Niemiec, w Austrii siedziałem w więzieniu. Zaledwie kilka dni temu [w 2014 r.- przyp. red.] przetrzymywano mnie bez żadnego powodu przez trzy godziny w areszcie na lotnisku w Atlancie i omal nie odesłano z powrotem do Wielkiej Brytanii. A jednocześnie żadna z moich książek w tych krajach – ani nigdzie indziej na świecie – nie jest zakazana. Wszystkie te szykany spotykają mnie dlatego, że mam odwagę pisać prawdziwą historię, a nie powtarzać jakieś bajki dla dzieci” – twierdzi Irving.

Źródło informacji i cytatów: pap, Historia Do Rzeczy

Przeczytaj też:

Testy DNA w Izraelu. Żydzi muszą udowodnić, że są Żydami „z krwi i kości”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Jaca mówi

  Na pewno Pis (Partia Interesów Syjonistycznych) z pokorą wykona rozkaz z knesetu. Ten nasz „nierząd” już nie raz okrył się hańbą. Nadzieja w Narodowcach.

  1. Ada mówi

   Ależ tak ! Nie wpuśćcie, zaryglujcie wszelkie bramy i bramki do Polski, zablokujcie niebo, ziemię i podziemia, morze, rzeki, jeziora i strumyki, powietrze i co tam jeszcze możliwe. Dlaczego? Bo niedopuszczalne jest – absolutnie, by niemieckie obozy koncentracyjne zbudowane i działające na terenie okupowanej, zgruzowanej i dobijanej Polski w czasie IIW.Ś. oglądać mógł Anglik, David Irving, który nie gustuje w bajkach! A to chyba coś strasznego! I w ogóle czyjże on, no czyj, jakiś cudzy? Nic się z nim nie da zrobić!
   W naszej Polsce na identycznych zasadach traktowani są historycy, że posłużyć się wypada szczególnym przykładam co do postaci P. dr Ewy Kurek, która, jako żywo, także w bajkach nie gustuje. Może nie za modna jest dlatego, bo wiele, wiele wrót przed Nią się zamyka! Zaiste, uwłacza to nie Pani Ewie!
   Skoro tacy naukowcy mają nieco…inne dowody historyczne, niż np. Gross itp., to oni powinni łączyć się w większe grupy, międzynarodowe – i zapraszać się do współpracy!
   Bo czyż można jednym naukowcom pozwalać na wszystko,
   a innych traktować „z buta”?
   Zamykać im usta na kłódkę?

  1. Janusz I mówi

   Wojska amerykańskie mogłyby się wyprowadzić z powrotem do kraju przyjaznego żydom, np. do niemiec lub francji.

 2. Robert mówi

  No to mamy gola,n n no,w meczu z Izraelem tylko Szczęsny będzie celem,n n no chyba że Piątek…jak na Wielkanoc krzyżem ich położy.Panie Szczęsny,tylko nie puszczaj golan,jak pan Trump,decyzją ministra sportu,międzynarodowego lotniczego.Prawdę mówiąc,po prawie,czy ten pan jest zastrzeżony w systemie polskich służb granicznych?To że pan minister nazywa się naftalina,nie znaczy że można każde prawo państwowe naginać

  1. julek mówi

   Polacy, Bracia, jesteśmy osaczeni przez UeSrAelskie 447, LGBT, gdzie nasz rząd, nie broni nas, ne reaguje, tylko kupczy naszym majątkiem, naszymi bezbronnymi dziećmi i naszą niezawisłością?

  2. julek mówi

   yelita.pl Lista żydowskich homoseksualnych pedofili – LGBT to tragedia dla naszych dzieci!

 3. Robert B. mówi

  Co to oznacza „negowanie holokaustu”? Jeżeli to, że śmierć goja jest tak samo tragiczna jak śmierć pochodzącego z rasy panów żyda, to tak ja „neguję holokaust”. Nic mnie nie obchodzi ich uroszczenie do bycia lepszymi od pozostałej części ludzkości.

 4. sten mówi

  Dlatego przyjąć z honorami !!!
  Polska to niepoległy kraj prać po łapach bydlaków ,
  Duda głupiec i zdrajca wykreował polin , no i zaczyna się

 5. qwerty mówi

  Skoro oni negują polskie ofiary obozów koncentracyjnych, ich media regularnie powtarzają kłamstwa o polskich obozach, regularnie domagają się odszkodowań mimo i regularnie opluwają nas w kłamliwych publikacjach obarczając winą za IIWŚ (mimo iż byliśmy narodem i krajem, który tak straszliwie ucierpiał) to uważam, że należy przestać się z nimi bawić i zacząć nie tyle nie piętnować, co oficjalnie podważać holokaust żydów. Na zasadzie wzajemności.

  Żydzi zrobili sobie przedsiębiorstwo holokaust na trupach swoich przodków, choć sami nie wymusili na rządzie USA wcześniejszego przystąpienia do wojny, bo woleli robić na tej wojnie biznes niż pomóc swoim mordowanym braciom. A byli wielokrotnie informowani przez Pileckiego i Karskiego.
  Jednocześnie samo dokonują systematycznego mordu na Palestyńczykach i nie uznają ludobójstwa 2 mln chrześcijańskich Ormian w Turcji.
  Nie uznają nikogo i niczego, co mogłoby odebrać im palemkę pierwszeństwa w byciu najbardziej prześladowanym i pokrzywdzonym narodem świata, bo skończyłoby się to całe eldorado jakie trzepią na holokauście (nawiasem mówiąc holokaust dotyczy zagłady w płomieniach niekoniecznie żydów, żydzi sobie to pojęcie zwyczajnie przywłaszczyli)

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.