ISIS przyznało się do zamachu w londyńskim metrze. W UK wprowadzono „krytyczny” poziom zagrożenia terrorystycznego

fot. twitter
5

W piątek rano na stacji metra Parsons Green w zachodnim Londynie eksplodował improwizowany ładunek wybuchowy. Rannych zostało co najmniej 29 osób. Relacje świadków są wstrząsające. Poparzeni ludzie w panice próbowali się wydostać z wagonu. Wielu zostało poturbowanych.

W piątek wieczorem agencja Amak poinformowała, że zamachu dokonał oddział związany z Państwem Islamskim. Brytyjskie Wspólne Centrum Analizy Zagrożenia Terrorystycznego zdecydowało o wprowadzeniu „krytycznego” poziomu zagrożenia terrorystycznego w UK. Wprowadza się go, gdy do ataku terrorystycznego może dojść w każdej chwili.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Premier Teresa May poinformowała, że rozpoczęto przygotowania do wdrożenia operacji „Temperer”, w ramach której wojsko wesprze policję w strzeżeniu bezpieczeństwa na terenie kraju, m.in. wzmacniając ochronę kluczowych budynków turystycznych i administracji publicznej, lotnisk, dworców i większych imprez masowych.

Komisarz policji metropolitalnej Mark Rowley potwierdził, że złożył wniosek o przesunięcie wojska do ochrony budynków. W kolejnych dniach należy się spodziewać zwiększonej obecności uzbrojonych i nieuzbrojonych policjantów, wyrywkowych zatrzymań i przeszukań, a także kontroli drogowych.

Londyńska policja metropolitalna poinformowała o aresztowaniu 18-letniego mężczyzny, powiązanego z piątkowym zamachem. Do zatrzymania doszło w porcie morskim w Dover leżącym nad kanałem La Manche.

Źródło: pap

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Dobrze poinformowany mówi

  Filipiny to jeden z nielicznych krajów, który się nie pierdoli z wyznawcami pedofila, dają dobry przykład całemu światu i tłuką ich ile wlezie. I tak należy się z nimi obchodzić, od razu widać dużą skuteczność. Brawo Filipińczycy tak trzymać! Kula w łeb to jedyne rozwiązanie, kiedy inne zawiodły. Pyskowanie nigdy nie zastąpi męskiego strzelenia w pysk. Zatrzymajmy ten stały strumień islamistów, który już jest wpuszczany do Polski. Polska krajem ZERO muzułmanów. Ani JEDNEGO. Bo inaczej będziemy Zachodnią Europą, Syrią, Filipinami. Filipińczycy to naród rzymsko-katolicki i nie dają sobie w kaszę dmuchać, i potrafią też ciężko pracować jak Polacy. Jak widać kula w łeb to jedyne rozwiązanie, kiedy inne zawiodły. Pyskowanie, kredki, tatuaże nigdy nie zastąpi męskiego strzelenia w pysk. W innych częściach świata walki toczone przeciwko ISIS i innym muzułmańskim fanatykom i terrorystom odnoszą jak widać skutek przez wypieranie ich z zajętych terenów i likwidowanie ognisk fanatycznych islamskich kanalii chcących zawładnąć światem. Tam się to udaje bo ktoś w końcu poszedł po rozum do głowy likwidując fizycznie to zagrożenie. Tylko w Europie islamiści przyjmowani są z otwartymi rekami tak jakby ludzkość oszalała i kładła dobrowolnie głowy pod topór kata !!! Tam się skończy a u nas się dopiero zacznie. Wojny domowe są zaprogramowane i żaden później nie będzie mógł powiedzieć nie wiedziałem!!! Jest jeszcze czas by pozbyć się tego islamskiego zagrożenia z Europy i Polski..ale tego już czasu nie ma za wiele !!!

 2. Dobrze poinformowany mówi

  Policja aresztowała drugiego podejrzanego o atak w londyńskim metrze. To 21-latek. W niedzielę rano londyńska policja poinformowała o aresztowaniu drugiego podejrzanego ws. zamachu na Parsons Green. To 21-letni mężczyzna. Do aresztowania doszło w sobotę około godziny 24. Antyterroryści aresztowali 21-latka w dzielnicy Hounslow. Mężczyzna przebywa w areszcie w południowo-zachodniej części Londynu. Przypomnijmy, że w sobotę w południowej części portu Dover aresztowano pierwszego podejrzanego – 18-latka, który próbował zbiec z Wielkiej Brytanii.

 3. Dobrze poinformowany mówi

  Oni nie będą w to wierzyć nawet, jak im sami kapłani z Arabii Saudyjskiej będą recytować wersety z maczetą przy szyjach, bo panie Merkel i Tereska May, dwie wybitne znawczynie Islamu, mówią, że to religia pokoju. https://pbs.twimg.com/media/DJ3nl2dXUAEsN-z.jpg Niemcy dziękują burdel mamie Merkel za 1134061 uchodźców, na których wydali już 4129521483€. Ci w podzięce popełnili 543922 przestępstw! https://pbs.twimg.com/media/DJ3vWvRWsAAu_pM.jpg https://pbs.twimg.com/media/DJ4FdsrX0AAlLy5.jpg https://pbs.twimg.com/media/DJ4F9NXXcAEMxES.jpg https://pbs.twimg.com/media/DJ4GfMIW0AE9Pka.jpg

 4. Dobrze poinformowany mówi

  Terrorysta, który podłożył bombę w londyńskim metrze był „uchodźcą”. Pod swój dach przyjęła go brytyjska rodzina. 18-latek, który jest podejrzewany o dokonanie zamachu w londyńskim metrze okazał się być „uchodźcą”. W domu brytyjskiego małżeństwa, które przyjęło go pod swój dach znaleziono broń i materiały wybuchowe. Terrorysta został aresztowany przez policję w Dover, kiedy najprawdopodobniej usiłował uciec z Wielkiej Brytanii. Dziś potwierdzono też zatrzymanie jego 21-letniego wspólnika. Po zatrzymaniu 18-latka policja najechała na dom starszego małżeństwa w Sunbury-on Thames, gdzie mieszkać miał islamski terrorysta. Dom należy do Penny i Rona Jonesów, którzy przyjęli go pod swój dach i zaopiekowali się nim. Policja ewakuowała całe sąsiedztwo. Saperzy i antyterroryści dokładnie przeszukują całą okolicę. W domu małżeństwa, które przyjęło „uchodźcę” znaleziono już 15 sztuk broni i ładunków wybuchowych. Materiały wybuchowe ukryte były w ogrodzie, a broń pod podłogą domu. Małżeństwo Jonesów od kilkudziesięciu lat prowadzi rodzinny dom dziecka. Przez te lata przyjęli i opiekowali się aż 268 dziećmi. Za swą służbę na rzecz dzieci otrzymali od Królowej Brytyjskiej Elżbiety II najwyższe odznaczenie Order Imperium Brytyjskiego ustanowiony w 1917 roku przez króla Jerzego V. Motto orderu brzmi: For God and the Empire (Za Boga i Imperium ). W ostatnich latach małżeństwo zaczęło przyjmować pod swój dach także uchodźców. Jednym z nich był aresztowany terrorysta. Okazało się, że policja zatrzymała go już dwa tygodnie wcześniej w związku z przestępstwem, którego się dopuścił. 18-latek został jednak wypuszczony. Nie wiadomo kiedy Jonesowie będą mogli wrócić do swego domu.

  http://wolnosc24.pl/wp-content/uploads/2017/09/order-Imperium.jpg Podobna sytuacja jak na Filipinach gotuje się w Europie Zachodniej. Koncentracja dużych grup islamistów w określonych miastach doprowadzi do ogłoszenia kalifatu. Może to nastąpić w Szwecji czy Belgii, może Francji. Skoro z ISIS nie poradziła sobie 400 tysięczna armia syryjska, czy filipińska to z pewnością nie poradzi sobie armia belgijska czy szwedzka. Fakt posiadania dużej ilości samolotów czy czołgów i broni atomowej nie ma tu znaczenia.

 5. Dobrze poinformowany mówi

  http://wolnosc24.pl/wp-content/uploads/2017/09/muzulmanie_warszawa_muranow.jpg
  To nie Londyn ani Paryż. To stolica Polski, Warszawa, osiedle Muranów [VIDEO] Mieszkanka Warszawy uwieczniła taką oto sytuację na Warszawskim Muranowie. Czy to jakaś manifestacja? A może badanie reakcji okolicznych mieszkańców? Takie obrazki z setkami uczestników dobrze znane są z miast zachodniej Europy, ale w Polsce jeszcze tego nie było.
  Film pod linkiem
  http://wolnosc24.pl/2017/09/17/to-nie-londyn-ani-paryz-to-stolica-polski-warszawa-osiedle-muranow-video/

  Ps..Wygląda na to, że islamistyczna infiltracja Polski trwa w najlepsze, co na to rząd, służby? Trzeba ich dla przykładu spałować. A jak nie chcą zrozumieć, że to jest KATOLICKA Polska to zabić. W Arabii Saudyjskiej nie wolno nawet mieć widocznego krzyżyka na szyi, więc o czym my mówimy? Kibice ! Gdzie jesteście!!! Trzeba tych kozojebców od razu ustawić do pionu. Zarąbać ich od razu żeby im się odechciało raz na zawsze robić coś takiego w Polsce. Trzeba ich pogonić, bo dziś jest ich qurwa 5 szt. a jutro 10 a pojutrze 20 i rozplenią jak robale. Podobna sytuacja jak na Filipinach gotuje się w Europie Zachodniej. Koncentracja dużych grup islamistów w określonych miastach doprowadzi do ogłoszenia kalifatu. Może to nastąpić w Szwecji czy Belgii, może Francji. Skoro z ISIS nie poradziła sobie 400 tysięczna armia syryjska, czy filipińska to z pewnością nie poradzi sobie armia belgijska czy szwedzka. Fakt posiadania dużej ilości samolotów czy czołgów i broni atomowej nie ma tu znaczenia.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.