IPN stwierdza: podpisy Wałęsy nie zostały sfałszowane przez SB. Co na to „Sok z Buraka”?

Lech Wałęsa/ fot. facebook
1

„Prokurator Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Białymstoku umorzył śledztwo w sprawie podrobienia przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa na szkodę Lecha Wałęsy, w okresie od dnia 21 grudnia 1970 roku do dnia 29 czerwca 1974 roku w Gdańsku, dokumentów umieszczonych w teczce personalnej i teczce pracy tajnego współpracownika o pseudonimie Bolek” – poinformował Instytut Pamięci Narodowej w piątkowym komunikacie. „Przyczyną umorzenia śledztwa było stwierdzenie, że wskazanego wyżej czynu nie popełniono” – stwierdzono w komunikacie.

Wydawałoby się, że komunikat jest jasny i zrozumiały: funkcjonariusze SB nie podrobili podpisów Wałęsy. Lech Wałęsa był tajnym współpracownikiem SB w latach 1970-74 i to jednoznacznie wynika z informacji przekazanej przez IPN. Jednak dla fanów Wałęsy został spreparowany przekaz odwrotny i jest rozpowszechniany przez ich wyrocznię, czyli portal „Sok z Buraka”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

„Prezydent Wałęsa dostał dziś list, w którym IPN wycofał wszystkie zarzuty. TVP ani słowa. PiS milczy. Nawet na PRZEPRASZAMY was nie stać??? Nie jesteście żadnymi ludzkimi panami. Jesteście kłamcami. Małymi żałosnymi kłamcami” – taki wpis pojawił się na fb „Soku z Buraka” 13 lipca. Do tego grafika z Wałęsą i tekstem: „IPN zakończył śledztwo. Dokumenty w sprawie współpracy Wałęsy z SB sfabrykowane! A teraz pisioiry razem i głośno: Przepraszamy, jesteśmy kłamcami”. Na Facebooku post udostępniło ponad 10 tys. osób. Jest również udostępniany na Twitterze. Matrix!

Źródło cytatu: ipn.gov

Przeczytaj tez:

Co za prymityw! „Bohater” Wałęsa do Polaków: „Wy swołocz, obleśne świnie i zwyrodniałe sku*wysyny”

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. dryk mówi

    Bo ten rząd jest nieudolny! Nie ma paragrafu na to dziadostwo? Jest ! Tylko trzeba mieć odwagę go stosować.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.