IPN prowadzi śledztwo w sprawie złożenia przez Lecha Wałęsę fałszywych zeznań dotyczących TW „Bolka”

fot. youtube
1

– 29 czerwca 2017 r. prokurator Głównej Komisji wszczął śledztwo w sprawie złożenia przez Lecha Wałęsę nieprawdziwych zeznań mających służyć za dowód w postępowaniu przygotowawczym prowadzonym przez Oddziałową Komisję Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu w Białymstoku – poinformował PAP Andrzej Pozorski, dyrektor Głównej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, zastępca Prokuratora Generalnego.

W śledztwie IPN dotyczącym weryfikacji autentyczności dokumentów TW „Bolka” dostarczonych przez Marię Kiszczak, Lech Wałęsa zeznał, iż nie pisał donosów, ani też ich nie podpisywał. Prokuratorzy IPN ustalili, że – wbrew twierdzeniom Wałęsy – dokumenty są autentyczne, czyli że zobowiązanie do współpracy z SB, doniesienia i pokwitowania odbioru pieniędzy zostały wytworzone lub podpisane przez Lecha Wałęsę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zawiadomienie do Prokuratora Generalnego o popełnieniu przestępstwa przez Lecha Wałęsę złożył Piotr Wielgucki, czyli bloger Matka Kurka. Prokurator uznał, że właściwym do prowadzenia tego postępowania będzie pion śledczy Instytutu Pamięci Narodowej.

Źródło: pap, kontrowersje.net

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. Waldemar mówi

    Bolek nadal się broni. Czy aż do grobowej deski.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.